مهاجرت به کشور کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج

مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج  از جمله روش ها ی مهاجرت به این کشور می باشد در صوری که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با این موضوع می باشید این فرصت را دارید تا با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقاات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در رابطه با موضوع کشور کلمبیا می باشند به اطلاعات جامعی دست یابید.

اگر متقاضیان مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج اقدام به ازدوج  با کسی نمایند که دارای تابعیت این کشور باشند و قصد دارند که از شوهر یا همسر جدید خود برای ورود به این کشور برخوردار شوند ، در این مقاله برخی اطلاعات مهم حقوقی و عملی وجود دارد.

لازم به ذکر می بشد که این مقاله در بر گیرنده یک مرور کلی از نحوه عمل کرد این روش برای اکثر زوج ها می باشد که بستگی به وضعیت این اشخاص دارد و یا بستگی به شرایط استثنایی این اشخاص دارد در این صورت این اشخاص می ونند با مراجعه نمودن به یک وکیل مدافع متخصص در امور مهاجرت را مورد ارزیابی قرار دهد.

مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج

فرایند ازدواج کسانی که همسرشان دارای اقامت دائم کلمبیا باشد

اگر متقاضیان مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج دارای اقامت دائم و قانونی این کشور باشند در این صورت این امکان را دارند که همسر جدید خود را به عنوان “نسل اولویت” در رده F2A معرفی نمایند و این موضوع بدین معنی می باشد که همسر این اشخاص می تواند اقامت دائمی خود را در ایالات متحده و تنها پس از یک شماره “ویزا” (فضای دیگری برای اقامت دائم) را به دست آورد. در این زمان وی می تواند که برای ویزای مهاجرت درخواست نمایند البته با توجه به محدودیت های سالانه تعداد افرادی که می توانند اقامت دائمی در رده F2A دریافت کنند ابه مقدار اندکی می باشد.

و مابقی اشخاص باید در لیست انتظار قرار بگیرندکه یک لیست انتظار براساس “تاریخ اولویت” خود ایجاد شده است. و به صورت معمول حدود دو سال طول بکشد.
لازم به ذکر می باشد که ساکنان دائمی نمی توانند برای همسایگان متولد شده خارجی اقدام به دعوت برای  آمدن به ایالات متحده نمایندو ازدواج کنند.

آشنایی با نحوه کسب کارت سبز ازدواج کلمبیا

روند درخواست کارت سبز بر اساس ازدواج در کشور کلمبیا شامل مراحل مختلفی مانند ارائه فرم ها و مدارک و شرکت در مصاحبه با مقامات مهاجرتاین کشور می باشد . هدف اصلی این است که برخی از موارد را اثبات نمایندکه عبارتند از:

  • بررسی وضعیت اشخاص درخواست دهنده (به عنوان یک شهروند یا اقامت دائم)
  • بررسی وضعیت این اشخاص که آیا یک ازدواج معتبر صورت گرفته است یا خیر
  • بررسی این وضعیت که آیا ازدواج درست است (نه فقط یک جعل یا جعلی برای گرفتن کارت سبز)، و
    بررسی وضعیت پزشکی، جنایی، مالی یا دلایل

به طور موثر، شما ممکن است بیش از یک گزینه را در مورد نحوه درخواست ویزای مهاجر یا کارت سبز درخواست کنید، همانطور که در زیر شرح داده شده است.

 

فرایند مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج

اگر متقاضیان مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج با همسر خود ازدواج کرده باشند و در حال حاضر همسر این اشخاص در کلمبیا باش در ی صورت می تواند فرایند درخواست ویزای این کشور را با ثبت فرم I-130 با USCIS شروع کند
پس از تصویب USCIS I-130، به طور متوسط ​​دو سال برای گرفتن ویزا (2A) طول می کشد.

USCISبعدا پرونده این شخاص را به NVC منتقل خواهد کرد، در این صورت این اشخاص می توانندکه اطمینان خاطر خود را به دست آورند می دهدکه فراین اخذ ویزای آنها در دسترس می باشد.

ازدواج بین شهروندان کلمبیا و خارجی ها هر ساله شایع تر می شود ولی سوال اصلی این است که فرایند مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج چگونه می باشد؟ در این جا قبل از شروع این فرایند برخی از مسائل حقوقی مورد توجه قرار می گیرد تا این فرایند را به آسانی انجام گیرد.

بررسی برخی از قوانین مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج

  • شهروندان کلمبیایی که دارای گواهی تولد هستند که نشان دهنده وضعیت فعلی ازدواج یا طلاق است. می توانند قبل از هر کسی در کلمبیا ازدواج کنند، در این صورت یک قاضی یا دفتر اسناد رسمی که در این کشور Notaria نام دارند باید تأیید کند که گواهینامه های تولد کلمبیا یک وضعیت واحد را نشان می دهد. اگر گواهی تولد آنها نشان دهد که ازدواج کرده اند در ای صورت یک شهروند کلمبیا در این کشور نمی تواند با شخص دیگری ازدواج کند.و اینموضوع به خاطر این می باشد که کلمبیا تضمین می کند که شهروندان کلمبیا در همان زمان با بیش از یک نفر ازدواج نکرده باشند. لازم به ذکر می باشد که قانون ازدواج کلمبیا در این مورد بسیار سخت است.
  • هنگامی که یک خارجی در کلمبیا ازدواج می کند، در این صورت آنها باید با ارائه اسناد مختلف مدارک خود را تکمیل کنند. این گواهی باید قبل از مجوز ازدواج تایید شود. از آنجایی به احتمال زیاد اسناد از یک کشور دیگر می باشد در این صورت باید آنها را سر لوحه قرار داد، که مستلزم تایید رسمی در کشور مبدا است. همچنین، این قاعده در صورتی که اسناد مورد نیاز در اصل در زبان اسپانیایی تهیه نشده باشند، دارای کاربرد می باشد.
  • اگر یک یا هر دو طرف در کلمبیا ازدواج کرده باشند، و در این کشور دارای فرزند باشند، در این صورت قاضی مجبور است که دارایی های زن و شوهر را بررسی کند تا از حقوق و رفاه فرزندان آیندهاااطمینان خاطر کسب نماید . در این صورت قاضی باید قبل از اینکه رابطه خود را آغاز کند، باید مشخص کند که دارایی متعلق به چه حزبی است. این کار توسط هر دو افراد انجام می شود که دارایی های خود را از طریق وکیل اعلام می کنند. اعلامیه رسمی توسط یک قاضی بررسی می شود. لازم به ذکر می باشد که مجوز ازدواج کلمبیا بدون مجوز قاضی صادر نخواهد شد اگر کودکان با مشکل مالی درگیر باشند.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج علاقه مند به مهاجرت به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به مقالاتی نظیر ویزای تحصیلی کلمبیا و یا ویزای کاری کلمبیا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات جامعی دست یابید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *