مهاجرت به کشور نروژ

مهاجرت به کشور نروژ

مهاجرت به کشور نروژ

اگر به مهاجرت به کشور نروژ می اندیشید و قصد اقامت در این کشور را دارید خوب است شرایطی که به اقامت این کشور منجر می شودرا بدانید.  همچنین دانستن انواع روش های مهاجرت به کشور نروژ می تواند به شما کمک کند تا بهترین مسیر برای مهاجرت به کشور نروژ را انتخاب نمایید تا در  کوتاه ترین  زمان ممکن به سر منزل مقصود برسید و راه مهاجرت به کشور نروژ برایتان ساده تر شود. با دانستن این نکته که نحوه مهاجرت به کشور نروژ به چه صورت است می توانید با دانش بیشتر و افق دید روشن تری برای آن اقدام نمایید.

واقعیت هایی که مردم قبل از مهاجرت به کشور نروژ باید از آن مطلع باشند: برای بسیاری از مردم نروژ کشوری با کوه های فراوان و ذخایر نفتی است.  مناظر زیبا و دلنشینی که از سواحل آن تا دل کوه ها و صخره ها کشیده شده است زیبای خاصی به آن می بحشد. نروژ کشوری با رشته کوه های فراوان، جنگل های بزرگ و فضاهای خالی وسیع است که تنها 3 درصد از زمین های آن قابل کشت می باشد. جمعیت آن در حدود 5.2 میلیون نفر است و یک میلیون  نفر آن در شهر اسلو، پایتخت آن زندگی می کنند. این کشور یکی از مناطق بزرگ اقتصادی اروپا و عضو سازمان ناتو است. بزرگترین منبع درآمد ملی آن استخراج و صادرات نفت و گاز است و سایر صنایع مهم آن شامل فولاد، حمل و نقل و گردشگری است

مهاجرت به کشور نروژ

برای مهاجرت به کشور نروژ با هدف زندگی، کار و یا تحصیل ابتدا باید مجوز اقامت این کشور را بدست آورید مگر اینکه یک شهروند نروژی باشید.

نحوه دریافت مجوز اقامت

به طور کلی اعطای مجوز اقامت  به دو مورد بستگی دارد: اول کشوری که شهروند آن هستید و  دوم توانایی تامین مالی شما و هر نوع وابستگی که برای شما وجود دارد. در ابتدای امر باید به این نکته آگاه باشیم که برای مهاجرت به نروژ از طریق نیروی کار ابتدا نیاز به یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای نروژی خواهیم داشت. کارفرمایی که شغلی را به ما پیشنهاد دهد و این امر خود دارای شرایطی است که دریافت یک پیشنهاد کاری را برای شخص بسیار دشوار خواهد کرد و اگر قصد مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل را داشته باشید به صورت کلی باید اثبات نمایید که هزینه های ورود و زندگی در نروژ را در زمان تحصیل دارا خواهید بود

مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل

نروژ یکی از مقاصد محبوب بسیاری از دانشجویان بین المللی است. از دلایل محبوبیت آن می توان به این نکته اشاره کرد که تحصیل در این کشور رایگان است و طبعا همین یک مورد دانشجویان بسیاری را به سمت خود جذب می کند اما نباید از هزینه های زندگی دز این کشور غافل شد و هزینه های بالای زندگی در نروژ را باید یکی از نکات منفی مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل به حساب آورد. در مقطع لیسانس اکثر قریب به اتفاق رشته های تحصیلی به زبان نروژی تدریس می شود اما در مقطع کارشناسی ارشد بیش از 200 دوره آموزشی به زبان انگیسی وجود دارد. دانشجویان بین المللی می توانند برای یک رشته تحصیلی  به زبان نروژی اقدام کنند اما باید دانش زبان نروژی را دارا باشند و به این لحاظ اغلب نیاز به یک دوره ی یک ساله زبان قبل از آغاز تحصیل دارند.

مهاجرت به نروژ طریق سرمایه گذاری

برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و مهاجرت به نروژ دارند شرایط اقتصادی این کشور از  اهمیت بالایی برخوردار است. نروژ کشوری صنعتی و توسعه یافته با جمعیتی اندک و اقتصادی قوی است و همواره کشوری با ثبات در سیاست بوده است. نروژ یکی از کشورهای عضو شنگن است اما عضو اتحادیه اروپا نیست. این کشور رتبه هفتم سهولت در بیزینس را دارد و به عنوان دومین کشور ثروتمند دنیا مطرح است بنابراین جای تعجبی نیست که نروژ یک مقصد محبوب برای کسانی است که به دنبال راه اندازی کسب و کار و گسترش آن هستند. این کشور همچنین یکی از گران ترین کشور های اروپایی با افزایش قیمت املاک و مستغلات است.

مهاجرت به نروژ برای اقامت دائم

­در حال حاضر برای دریافت اقامت دائم نروژ باید در دو آزمون شرکت  نمایید تا بتوانید آن را بدست آورید که یکی  از آنها تست آزمون زبان نروژی است که باید در این آزمون به حداقل سطح A1 رسیده باشید و دومین آزمونی که در آن نیاز به قبولی خواهید داشت آزمون مطالعات اجتماعی این کشور خواهد بود که به زبانی که شما انتخاب می کنید برگزار خواهد شد البته شرایط دیگری نیز در کنار شرایط عنوان شده وجود دارد که باید برای دریافت اقامت نروژ رعایت کنید و این شرایط شامل:

  • بین 300 تا 600 ساعت حضور در کلاس های آموزشی
  • حداقل 3 سال به طور مداوم با ویزای اقامت موقت در زمینه ی کاری و یا غیره در نروژ حضور داشته باشد و اقامت خود را برای این مدت حفظ نماید
  • در این کشور مرتکب یک جرم جدی یا موثر نشده باشد.

کسب تابعیت نروژ

در مسیر مهاجرت به نروژ زمانی که فردی توانست اقامت بلند مدت این کشور را بدست آورد در وهله بعدی می تواند برای کسب تابعیت این کشور اقدام نماید. برای کسب تابعیت نروژ از تاریخ 1 ژانویه 2017 شهروندان جدید این کشور باید دو آزمون را با موفقیت طی کنند و آن دو آزمون شامل :

  • آزمون شفاهی نروژ که حداقل نیاز به سطح A2 خواهد داشت
  • آزمون Statsborgerprøven یا آزمون جدید نروژی

این تست ها بسیار شبیه به هم هستند اما مشابه آزمون مطالعات اجتماعی برای اقامت دائم نیست. اما حتی اگر قبلا آزمون مطالعات اجتماعی را برای PR یا اقامت دائم گذرانده اید مجددا باید این آزمون را به زبان نروژی امتحان دهید. در این مقاله کلیاتی در مورد مهاجرت به کشور نروژ را همراه با انواع روش های آن به طور مختصر برایتان شرح دادیم و امیدواریم در مسیر مهاجرت راهنمای خوبی برای شما  عزیزان بوده باشیم قطعا مهاجرت به یک کشور دارای  پیچیدگی ها و مسائل دشوار بسیاری است که در یک مقاله کلی در نمی گنجد لذا از شما عزیزان صمیمانه دعوت می نماییم تا در صورت نیاز برای مسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کشور نروژ و یا هر کشور دیگری با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید تا مجرب ترین کادر  وکلای مهاجرت در ایران که برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در این موسسه گرد هم آمده اند جوابگوی سوالات و نیازهای شما دوستان عزیز باشند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *