مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » مهاجرت به کانادا مهاجرت از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا مهاجرت از طریق خود اشتغالییکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به کانادا مهاجرت از طریق خود اشتغالی می باشد. در این روش متقاضیان بسیار کمی میتوانند اقامت کشور کانادا را دریافت کنند. متقاضیان این روش باید بتوانند کسب و کار جدید برای خود و خانواده ی خود بسازند و هزینه های زندگی خود و خانواده ی خود را تامین کنند.

سخت ترین قسمت روش مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی بخش مصاحبه ی آن است که توسط مامور سازمان مهاجرتی کانادا صورت میگیرد. جای تاسف است که بسیاری از مهاجران به خصوص مهاجران ایرانی  بدون اطلاع کافی چند ده میلیون خرج میکنند و در انتها شاهد ضرر و زیان فراوانی میشوند.

اگر چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را داشتید میتوانید با کارشناسان و مشاورین خبره ما در موسسه  حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

تخصص های قابل قبول در برنامه مهاجرتی

شغل های قابل قبول  مهاجرت از طریق خود اشتغالی شامل کتابداران خبره، نویسندگان خبره، مترجمان حرفه ای، کارگردان سریال ها و فیلم های سینمایی، تولیدکنندگان سریال ها و فیلم های سینمایی، متحصصان گرافیک، طراحانا پراتورهای فیلمبرداری و عکاسی، تکنسین ضبط صدا و تصویرهنرپیشه، نقاشان زبردست، طراحان فوق حرفه ای و دکوراتیو های داخلی، آهنگسازان حرفه ای، خوانندگان حرفه ای، موسیقی دان، قهرمانان  نام آور، ورزشکاران نام آور، داورها بین المللی، مربی هنرهای صنایع دستی، کشاورزان خلاق،کشاورزانی که بتوانند خود به تنهایی مزرعه راه بیاندازند. افرادی که در این زمینه ها متخصص هستند، میتوانند از این طریق مهاجرت کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر چنانچه فرد متقاضی سابقه ی شرکت در برنامه های فرهنگی و ورزشی در سطح بین المللی و جهانی داشته باشد و همچنین داشتن سابقه ی خود اشتغالی از قبیل تجربه داشتن مدیریت و تجربه ی داشتن راه اندازی یک مزرعه، میتواند شرایط اصلی مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را داشته باشد.

همچنین به همراه داشتن 2 سال تجربه ی کاری در 5 سال گذشته اقدام به مهاجرت از شروط مهم است. همچنین فرد متقاضی باید در 2 دوره 1 ساله در زمینه ی فرهنگی  و یا ورزشی در سطح جهانی فعالیت داشته باشد و یا 2 دوره یکساله فرد متقاضی به صورت خود اشتغالی در این زمینه ها باشد و یا یک دوره 1 ساله شرکت در فعالیت های ورزشی و فرهنگی و یک دوره 1 ساله خود اشتغال داشته باشد.

تجربه کاری در شاخه ی کشاورزی باید 2 دوره ی 1 ساله مدیریت و راه اندازی یک مزرعه را بر عهده داشته باشد. چنانچه مایل به دریافت اطلاع بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا هستید به مطالعه مقاله بپردازید.

سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت خود اشتغالی

سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت خود اشتغالی بسته به آنکه از کدام گروه شغلی باشید متفاوت است. به طور مثال اگر فردی اقدام به مهاجرت خود اشتغالی از طریق کتاب نویسی را بکند مسلما سرمایه زیادی برای راه اندازی این کار احتیاج ندارد. هزینه مربوط به این کار شامل هزینه کامپیوتر، کاغذ و هزینه های مربوط به تبلیغات میباشد.

در کل هرچه میزان سرمایه یک شخص بیشتر باشد شانس شخص برای قبولی بیشتر است زیرا که سرمایه از عوامل مهم شکستیا پیروزی در این نوع مهاجرت می باشد. متقاضی حتما باید بتواند کل سرمایه خود را به کشور کانادا بیاورد در غیر این صورت مامور مصاحبه ادعای وی را جهت تمکن مالی رد می کند.

هر فردی که وارد کشور کانادا می شود باید از تمکن مالی عالی برخوردار باشد و ثابت کند که می تواند از خود و خانواده خود حمایت مالی کند. برای این امر متقاضی باید در حساب بانکی خود به اندازه 6 ماه موجودی داشته باشد. البته در روش مهاجرت از طریق خود اشتغالی به موجودی حساب بانکی اشاره نشده است اما نداشتن موجودی ممکن است روند طی کردن پرونده فرد متقاضیرا به خطر بیندازد.ش

محاسبه امتیاز برای برنامه مهاجرتی خود اشتغالی

کسانی که اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق  خود اشتغالی کرده اند از طریق 5 شیوه امتیاز کسب می کنند. این 5 فاکتور شامل تحصیلات حداکثر 25 امتیاز تجربه کار، حداکثر 35 امتیاز، سن حداکثر 10 امتیاز، مهارت زبان انگلیسی و فرانسه 26 امتیاز، انطباق پذیری 6 امتیاز است.

برای این که بتوانید این ویزا را کسب کنید باید حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز را بهدیت آورید. متقاضی پس از کسب امتیاز برای مصاحبه فرستاده میشود. فرد متقاضی و خانواده ی او باید تمام آزمایشات پزشکی و سوء سابقه را انجام دهند و نتیجه ی آن را ارائه دهند. تمامی هزینه های براورد پرونده متقاضی بر عهده خود متقاضی می باشد. بهد از پشت سر گذاشتن تمامی اینمراحل باید ثابت نمایی که توانایی مالی لازم جهت حمایت خود و خانواده ی خود را دارید.

امتیاز مدارک تحصیلی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر فرد متقاضی دارای مدرک دیپلم باشد 5 امتیاز کسب می کند. اگر فرد متقاضی دارای مدرک دیپلم یک ساله باشد 15 امتیاز کسب می کند. اگر داوطلب مدرک دو ساله کارشناسی داشته باشد 20 امتیاز به دست می آورد. اگر داوطلب مدرک فوق دیپلم سه ساله به همراه گواهی کارآموزی داشته باشد 22 امتیاز به دست می آورد. اگر داوطلب مدرک کارشناسی و 15 سال تجربه تحصیل داشته باشد 22  امتیاز به دست می آورد. اگر داوطلب مدرک دکترا  داشته باشد 25 امتیاز به دست می آورد. چنانچه خواهان کسب اطلاع بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی هستید مقاله را مطالعه فرمایید.

امتیاز تجربه کاری مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر فرد متقاضی دارای 2 سال سابقه  کاری در رشته مرتبط باشد 20 امتیازکسب میکند. اگر فرد متقاضی دارای سه سال تجربه  کاری در رشته مرتبط باشد 25 امتیاز کسب میکند. اگر فرد متقاضی دارای چهار سال تجربه کاری در رشته مرتبط باشد 30 امتیازکسب میکند. اگر فرد متقاضی دارای پنج سال  تجربه در رشته مرتبط باشد 35 امتیاز کسب می کند.قسمت اصلی و خیلی مهمبخش مصاحبه با مامور مهاجرت می باشد که فرد متقاضی باید بتواند تا مامور مهاجرت را قانع کند که از تمکن مالی عالی برخوردار است.

همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی  در اختیار متقاضیان قرار داده شد. اگر پس از مطالعه پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید می توانید با کارشناسان و وکلاء خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *