مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی می باشد. در این روش متقاضیان بسیار کمی میتوانند اقامت کشور کانادا را دریافت کنند. متقاضیان این روش باید بتوانند کسب و کار جدید برای خود و خانواده ی خود بسازند و هزینه های زندگی خود و خانواده خود را تامین کنند. سخت ترین قسمت روش مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی بخش مصاحبه آن است که توسط مامور سازمان مهاجرتی کانادا صورت می گیرد. اگر چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را داشتید، می توانید با کارشناسان و مشاورین خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

خود اشتغالی و مهاجرت به کانادا

شغل های قابل قبول مهاجرت از طریق خود اشتغالی شامل موارد زیر می باشد:

 • کتابداران خبره
 • نویسندگان خبره
 • مترجمان حرفه ای
 • کارگردان سریال ها و فیلم های سینمایی
 • تولیدکنندگان سریال ها و فیلم های سینمایی
 • متحصصان گرافیک
 • طراحانا پراتورهای فیلمبرداری و عکاسی
 • تکنسین ضبط صدا و تصویرهنرپیشه
 • نقاشان زبردست
 • طراحان فوق حرفه ای و دکوراتیو های داخلی
 • آهنگسازان حرفه ای
 • خوانندگان حرفه ای
 • موسیقی دانان
 • قهرمانان نام آور
 • ورزشکاران نام آور
 • داورها بین المللی
 • مربی هنرهای صنایع دستی
 • کشاورزان خلاق
 • کشاورزانی که بتوانند خود به تنهایی مزرعه راه بیاندازند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر چنانچه فرد متقاضی سابقه شرکت در برنامه های فرهنگی و ورزشی در سطح بین المللی و جهانی داشته باشد و همچنین داشتن سابقه خود اشتغالی از قبیل تجربه داشتن مدیریت و تجربه ی داشتن راه اندازی یک مزرعه، می تواند شرایط اصلی مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را داشته باشد. همچنین به همراه داشتن 2 سال تجربه ی کاری در 5 سال گذشته اقدام به مهاجرت از شروط مهم است.

همچنین فرد متقاضی باید در 2 دوره 1 ساله در زمینه فرهنگی و یا ورزشی در سطح جهانی فعالیت داشته باشد و یا 2 دوره یکساله فرد متقاضی به صورت خود اشتغالی در این زمینه ها باشد و یا یک دوره 1 ساله شرکت در فعالیت های ورزشی و فرهنگی و یک دوره 1 ساله خود اشتغال داشته باشد. تجربه کاری در شاخه ی کشاورزی باید 2 دوره 1 ساله مدیریت و راه اندازی یک مزرعه را بر عهده داشته باشد. چنانچه مایل به دریافت اطلاع بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا هستید به مطالعه مقاله بپردازید.

سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت خود اشتغالی بسته به آن که از کدام گروه شغلی باشید، متفاوت است. به طور مثال اگر فردی اقدام به مهاجرت خود اشتغالی از طریق کتاب نویسی را کنند. مسلما سرمایه زیادی برای راه اندازی این کار احتیاج ندارد. هزینه مربوط به این کار شامل هزینه کامپیوتر، کاغذ و هزینه های مربوط به تبلیغات می باشد.

در کل هرچه میزان سرمایه یک شخص بیشتر باشد شانس شخص برای قبولی بیشتر است؛ زیرا که سرمایه از عوامل مهم شکستی پیروزی در این نوع عزیمت می باشد. متقاضی حتما باید بتواند کل سرمایه خود را به این کشور بیاورد در غیر این صورت مامور مصاحبه ادعای وی را جهت تمکن مالی رد می کند. هر فردی که وارد این کشور می شود باید از تمکن مالی عالی برخوردار باشد و ثابت کند که می تواند از خود و خانواده خود حمایت مالی کند. برای این امر متقاضی باید در حساب بانکی خود به اندازه 6 ماه موجودی داشته باشد. البته در روش مهاجرت از طریق خود اشتغالی به موجودی حساب بانکی اشاره نشده است اما نداشتن موجودی ممکن است روند طی کردن پرونده فرد متقاضیان را به خطر بیندازد.

سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

امتیازبندی کانادا برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی

کسانی که اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی کرده اند از طریق 5 شیوه امتیاز کسب می کنند. این 5 فاکتور شامل تحصیلات حداکثر 25 امتیاز تجربه کار، حداکثر 35 امتیاز، سن حداکثر 10 امتیاز، مهارت زبان انگلیسی و فرانسه 26 امتیاز، انطباق پذیری 6 امتیاز است.

برای این که بتوانید این ویزا را کسب کنید باید حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز را بدهیت آورد. متقاضی پس از کسب امتیاز برای مصاحبه فرستاده می شود. فرد متقاضی و خانواده ی او باید تمام آزمایشات پزشکی و سوء سابقه را انجام دهند و نتیجه آن را ارائه دهند. تمامی هزینه های براورد پرونده متقاضی بر عهده خود متقاضی می باشد. بعد از پشت سر گذاشتن تمامی این مراحل باید ثابت نمایی که توانایی مالی لازم جهت حمایت خود و خانواده خود را دارید.

این امتیاز بندی بدین صورت است:

آیتم امتیاز
دیپلم 5
دیپلم یک ساله 15
کارشناسی 2 ساله 20
فوق دیپلم 3 ساله به همراه گواهی کارآموزی 22
کارشناسی و 15 سال تجربه 22
دکترا 25

امتیاز تجربه کاری مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر فرد متقاضی دارای 2 سال سابقه  کاری در رشته مرتبط باشد 20 امتیاز کسب می کند. اگر فرد متقاضی دارای 3 سال تجربه کاری در رشته مرتبط باشد، 25 امتیاز کسب میکند. اگر فرد متقاضی دارای 4 سال تجربه کاری در رشته مرتبط باشد، 30 امتیازکسب می کند. اگر فرد متقاضی دارای 5 سال تجربه در رشته مرتبط باشد 35 امتیاز کسب می کند. قسمت اصلی و خیلی مهم بخش مصاحبه با مامور مهاجرت می باشد که فرد متقاضی باید بتواند تا مامور مهاجرت را قانع کند که از تمکن مالی عالی برخوردار است.

همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی در اختیار متقاضیان قرار داده شد. اگر پس از مطالعه پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید می توانید با کارشناسان و وکلاء خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *