مهاجرت به کشور ژاپن

مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی

مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی یکی از روش های ممکن برای مهاجرت و هم چنین اخذ حق اقامت این کشور می باشد. اما نکته ای که در مورد این نحوه مهاجرت وجود دارد میزان خطر پذیری بالا در این نوع از نحوه مهاجرت می باشد.در صورتی که شما علاقه مند به کسب اطلاعات زیادی در مورد خطرات ناشی از پناهندگی هستید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.و برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره نمودن با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات زیادی دست یابید.

آشنایی کلی با قوانین پناهندگی در ژاپن

ژاپن یکی از سخت ترین سیاست های پناهندگی در جهان را دارد. این کشور علی رغم داشتن اقتصاد بسیار قوی توانسته که در جایگاه سومین اقتصاد برتر در میان کشورهای جهان  قرار بگیرد به صورتی که این کشور در طی سال گذشته تنها اقدام به پذیرش  20 پناهنده کرده است.
سیاست های سختگیرانه و و ضعیت جغرافیایی این کشور در طول  تاریخ دسترسی پناه جویان به ژاپن را محدود  کرده است ، و این موضوع باعث شده که تعداد زیادی از اشخاص انگیزه خود را برای مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی از دست بدهند.
در طول تاریخ هیچ  گونه سیاست رسمی مهاجرت در کشور ژاپن وجود نداشته،

از آنجا که میزان نیروی کار در این کشور به سرعت در حال کاهش است این موضوع باعث شده که این کشورهدف هزاران کارگر مهاجر و پناهنده گان که مایل نیستند در کشور خود کار کنند باشد .

بررسی تعداد متقاضیان مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی

با وجود تعداد زیاد متقاضی مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی در سال 2013 تنها با درخواست شش متقاضی مهاجرت به این کشور موافقت شد.و فقط در خواست پناهندگی یازده نفر در سال بعد از 90101 نفر که برای پناهندگی در این کشور اقدام نمودند موافقت شد. فقط به میزان  28 زن به عنوان پناهنده موفق شدند که در ژاپن به عنوان پناهنده وارد شوند.
متقاضیان مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی ملزم به ارائه درخواست های پناهنده گی خود  به صورت شخصی می باشند. هم چنین این متقاضیان قبل از آن که خود را به این کشور رسانند، آنها باید قبلا نوعی ویزا داشته باشند، در غیر این صورت آنها به بازداشت می شوند و نمی توانند برای درخواست پناهندگی اقدام نمایند.

مشاغل مورد نیاز متقاضیان مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی

کشور ژاپن که در بر گیرنده مشاغل مازاد  فراوانی است دارای میزان زیادی از سرمایه می باشد با این حال نرخ بیکاری این کشور به میزان 2.8٪ است که که این موضوع باعث استفاده نمودن از روبات های زیادی در سطح این کشور شده است که به فعالیت های زیادی نظیر حفاری در کلیه محل های ساختمانی، ساخت جاده های خود، پرستاری برداشت مواد غذایی خود یا خالی کردن بستر بیمارستانی می باشند.

قوانین جدید سیستم پناهندگی در ژاپن

یکی از مقامات سازمان ملل متحد، به نام آنتونیو گوتریس، خواستار بازسازی سیستم پناهندگی در ژاپن شده و سیستم مربوطه را “خیلی سفت و سخت و غیرممکن و محدود” توصیف کرده است و دارای این اعتقاد می باشند که به خاطر وجود دلایل بشردوستانه از آنجا که به اندازه کافی برای نقل و انتقال در ژاپن فضا نمی باشد، کمک های مالی به این کشور از جمله اصلی ترین ضروریات می باشد.
تقریبا 50 سال طول می کشد تا ژاپن به طور متوسط بتواند خلل  ​​609000 مهاجر خود را پوشش دهد و بتواند تا نیروی کار خود را بازسازی کند. حتی اگر فرض کنیم ژاپن به طور ناگهانی درهای خود را برای جذب مهاجر باز کرده و تمام 170،000 پناهنده از سرتاسر جهان که این میزان بر اساس سازمان ملل متحد می باشد، حتی به این شکاف نزدیک نخواهد بود.
ژاپن مدت هاست که به سمت رویاهایی علیه تبعیض پناهندگی پیش رفته است . در این کشور کارگران غیر متخصص از کار ممنوع هستند و این کشور همواره تفسیر شگفت انگیزی از کنوانسیون پناهندگان ارائه داده است و این موضوع به این معنی است که حتی پناه جویانی که از جنگ داخلی فرار کرده اند، می توانند در این کشور مستقر شوند.

وضعیت متقاضیان سوری مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی

نخست وزیر این کشور شینزو آبه این موضوع را بیان کرده است که ژاپن آماده  مهاجرت دائمی حتی برای سوریه ای ها خواهد بود.
اعتقاد وی بر این باور بوده است که قبل از پذیرش کلیه مهاجران و پناهندگان این کشور باید  دارای فعالیت های خاصی برای زنان و افراد سالخورده را باشد و این کشور باید میزان تولد را افزایش دهد.
بر اساس گزارش آکسفام، ژاپن  توانسته 49،747 پناهنده سوری را اسکان دهد، که این میزان تقریبا در مقایسه با تعداد هاجرین سوری آلمان و کانادا که برابری می کند.
لازم به ذکر می باشد که کشور ژاپن متعهد شده است تا حداکثر 150 دانشجوی سوری به همراه خانواده های خود در یک برنامه بورس تحصیلی که مدت زمان آن بیش از پنج سال باشد بپذیرد. در سال های 2011 تا 2016، 69 سوری دیگر درخواست های مربوط به وضعیت پناهندگی در ژاپن را ثبت کردند. که از این میزان تنها هفت نفر پذیرفته شدند، در حالی که 52 نفر از آنها مجاز بودند که به طور موقت در برای یک سال در این کشور بمانند و از کلیه حقوق بشردوستانه بهره مند شوند و هیچ گونه حبس تعزیری شامل این اشخاص نمی شد.

شرایط متقاضیان مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی

قوانین کشور ژاپن  اعلام می دارد که پناه جویان این کشور داری قید و شرط خاص نیستند اما در زمینه امور مالی متعهد می باشند این مبلغ به میزان 10،000 دلار  به ازای هر واحد برای اسکان مجدد می باشد ،  بر اساس گزارش اعلام شده از جانب کمیسرهای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) در سال گذشته این کشور توانسته بود که به میزان 165 میلیون دلار از هزینه های آنها  را تأمین کند. که بر این اساس این کشور چهارمین کشور بزرگ در زمینه کمک کنندگی مالی می باشد.

بر اساس گزارش سابورو تاکیزوا، نماینده پیشین کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ژاپن،  متقاضیان مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی می توانند به ازای 30الی 40  نفر را در یک اردوگاه مختص پناهندگان که مکان آن در خارج از کشور باشد با استفاده از همان مقدار پول ذخیره شده به عنوان به اقامت بپردازند.
با توجه به اتمام مقاله مهاجرت به ژاپن از طریق پناهندگی در صورتی که شما هم با شرایط سخت پناهندگی در این کشور آشنا شدید و برای داشتن اطلاعاتی در مورد سایر روش های گرفتن اقامت این کشور علاقه مند شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایر لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر اخذ تابعیت ژاپن از طریق ازدواج و یا اقامت ژاپن به اطلاعات کاملی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *