مهاجرت کاری هلند

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق کار برای متقاضیان خارجی در صورتی امکان پذیر می باشد که افراد دارای پیشنهاد کاری یا دعوت نامه کاری از این کشور باشند. معمولاً ویزا، اجازه اقامت (موقت یا دائم) و انواع مجوز کار برای کسانی هستند به عنوان اتباع کشورهای ثالث در هلند زندگی می کنند. با این وجود، کسب ویزا یا مجوز برای مهاجرت به هلند از طریق کار هنوز می تواند به هدف اقامت افراد بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، مهاجران واجد شرایط کارگران ماهر، نیازی به اجازه کار اضافی ندارند. از طرف دیگر، کارآفرینانی که مایل به کارهستند باید برای دریافت ویزا مدارک اضافی مانند برنامه کسب و کار را تهیه کنند. تحقیقات بازار را انجام دهند. در این راهنما کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را با شرایط و ویزاهای مهاجرت کاری به هلند آشنا خواهند ساخت.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار

به طور کلی، اتباع آمریکا، استرالیا، کره جنوبی و چند کشور دیگر می توانند به راحتی به این کشور مهاجرت کنند زیرا نیازی به درخواست ویزای هلند ندارند. تمام آنچه که آنها نیاز دارند، اجازه اقامت است که می توانند پس از ورود به خاک کشور هلند دریافت کنند. شهروندان اتحادیه اروپا منطقه اقتصادی اروپا و همچنین مهاجران از سوئیس روند فوق العاده ساده تری برای ورود و کار در این کشورنیازی به کسب ویزا یا پروسه های درخواست اجازه اقامت کاری ندارند. این افراد می توانند تنها با یک گذرنامه یا شناسنامه مسافرتی اقدام به مهاجرت، زندگی، کار یا تحصیل در این کشور کنند. در صورت نیاز به ویزا، افراد باید بدانند که شرایط ویزای این کشور به هدف اقامت آنها بستگی دارد. با این حال، در بیشتر موارد برای کار افراد از طریف کارفرما خود اقدام می کنند.

هزینه دریافت ویزا به هدف اقامت متقاضیان بستگی دارد. معمولاً هزینه‌های کسب ویزای این کشور زیاد نیست. اما در صورت انتخاب ویزای خود اشتغالی، متقاضیان باید بیش از 1000€ (یورو) برای درخواست خود بپردازند.

دلایل مهاجرت به هلند از طریق کار

این کشور یکی از بهترین مقاصد دنیا برای اشتغال می باشد. هر ساله افرادی زیادی با کسب ویزای این کشور وارد خاک این کشور می شوند. این کشور دارای اقتصادی با ثبات، شرایط کار مطلوب و وضعیت رفاه اجتماعی بسیار خوب می باشد. یک مقصد عالی برای شروع کسب و کار، کارآفرینی، اشتغال، سرمایه گذاری و خود اشتغالی محسوب می شود. به عنوان یکی از پایدارترین اقتصادهای اقتصادی در اتحادیه اروپا، اقتصاد هلند نیز یکی از ثروتمندترین کشورهاست. این کشور ممکن است کوچک باشد، اما پر از فرصت های شغلی جدید است. مهاجران ساکن و کار می توانند با پیوستن به یکی از بسیاری از شرکت های بین المللی با یک دفتر هلندی، مشاغل خود را رشد دهند.

در نمودار زیر به رشد اقصادی هلند از سال 2009 تا 2019 اشاره شده است:

ویزای کاری هلند

نوع اسناد و ویزایی که متقاضیان برای زندگی و کارد باید بدست آورند بستگی به کشور مبدا دارد. به یاد داشته باشید که افرادی که قصد کارآفرینی و سرمایه گذاری دراین کشور را داشته باشند. یا مایل به تاسیس و ثبت شرکت و کمپانی در این کشور باشند. بدین ترتیب نیازی به کسب مجوز کار و یا ویزای اشتغال نخواهند داشت. همچنین روند درخواست ویزای برای افرادی که قصد کار در این کشور را دارند به عهده کارفرما است. به عنوان میزبان متقاضی در این کشور عمل می کند. 3 سندی که ممکن است متقاضیان و مهاجران برای مهاجرت به هلند از طریق کار نیاز داشته باشند عبارتند از:

  • مجوز کار در هلند
  • مجوز اقامت در هلند
  • ویزای طولانی مدت MVV

بسته به مهارت های خود و محلی که متقاضیان زندگی می کنند. ممکن است به همه موارد ذکر شده یا تعدادی از این این اسناد نیاز داشته باشند. شایان ذکر است که تمام برنامه های کاربردی توسط سرویس مهاجرت و اعطاء تابعیت این کشور پردازش می شوند. مدارک قانونی و رسمی لازم مهاجرت به این کشور از طریق کار باید به زبان های انگلیسی، هلندی، آلمانی یا فرانسوی ارائه شوند. توجه داشته باشید که اگر متقاضیان شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس باشند. از این رو نیازی به هیچ یک از این اسناد ذکر شده را نخواهند داشت. با داشتن گذرنامه یا کارت شناسایی این افراد می توانند به راحتی ساکن هلند شوند و در این کشور کار کنند. جهت اخذ ویزای کاری هلند مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

کاریابی و مهاجرت به هلند از طریق کار

کاریابی و مهاجرت به هلند از طریق کار

یکی از مهمترین موضوعات برای افرادی که قصد اقدام به مهاجرت از طریق کار را دارند، کاریابی در این کشور می باشد. مهاجران برای مهاجرت کاری می باید حتما اقدام به کاریابی کنند. از کارفرمای یک کمپانی معتبر پیشنهاد کاری دریافت کنند. برای کاریابی در این کشور، راه های مختلفی وجود دارد. متقاضیان برای کاریابی می توانند از طریق موسسه های کاریابی، سایت ها، دوستان و آشنایان اقدام کنند. اما اگر افراد ترجیح دهند جستجوی شغل در این کشور را به متخصصان بازار واگذار کنند، می توانند خدمات آژانس های استخدام را انتخاب کنند. پس از شناسایی مهارت ها و اهداف متقاضیان، آژانس های استخدام سعی می کنند بر این اساس بهترین شغل را برای متقاضیان پیدا کنند. لازم به ذکر است که تمامی آژانس های استخدام نیروی کار در هلند خدمات مشابه ارائه نمی دهند.

از آنجا که دراین کشور شرکت های بین المللی زیادی وجود دارد، مهاجران خارجی، به ویژه متخصصان انگلیسی زبان که مایل به کار در این کشور هستند، می توانند ار فرصت های شغلی زیادی بهره مند شوند. با این حال، توجه داشته باشید که برخی از کارفرمایان همچنان افراد را ملزم به مسلط بودن به زبان های انگلیسی و هلندی می کنند. نکته بسیار مهم برای مهاجرت به کشور هلند از طریق کار این که افراد قبل از شروع روند درخواست ویزای هلند، در کلاس های یادگیری زبان هلندی و انگلیسی شرکت کنند تا شرایط بهتری برای کار در هلند داشته باشند. همچنین جهت اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در هلند را بررسی بفرمائید.

شرایط کار در هلند

در حال حاضر، بازار کار در هلند تقاضاء جایگزینی را تجربه می کند. این بدان معناست که جمعیت شاغل این کشور در حال پیر شدن هستند. بسیاری از متخصصان باید جایگزین کارگران سن بالا شوند. پیش بینی می شود بیشترین تقاضاء کاری دراین کشور در بخش های زیر باشد:

  • متخصصان تجارت و اداری (مدیران، تحلیلگران تجارت، متخصصان منابع انسانی)
  • تکنسین های مهندسی و سرپرستان اداری
  • متخصصان حقوقی، اجتماعی و فرهنگی (وکلا، اقتصاددانان و روزنامه نگاران)

علاوه بر موارد ذکر شده، پیش بینی می شود مشاغل های سطح متوسط در بخش فروش نیز در سال های آینده رشد را تجربه خواهد کرد. در جدول زیر به درآمد برخی از مشاغل در کشور هلند اشاره شده است:

مشاغل حقوق متوسط به یورو حقوق متوسط به دلار
معاونت فروش €28000 $30590
روزنامه نگاری €40000 $43700
مدیریت منابع انسانی €50000 $54630
مدیریت بازاریابی €51000 $55770
حسابداری €51000 $55770
وکالت €84000 $91780

اگر قصد دارید از شرایط مهاجرت کاری به این کشور و یا تحصیل، سرمایه گذاری، کارآفرینی یا ازدواج در این کشور با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و یا به سایر مقالات موسسه مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *