مهاجرت به نیوزیلند- مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی – پارس مهاجرت مهاجرت به نیوزیلند - مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی - پارس مهاجرت
مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » نیوزلند » مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلندمهاجرت به نیوزیلند:چنانچه شما نیز از آن قبیل از افرادی هستید که تمایل به مهاجرت به بهترین کشورهای مهاجرتی دارید واطلاعات کمی از مهاجرت به کشور نیوزیلند دارید، با ما همراه باشید و پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را با  اسم وعنوان مهاجرت به نیوزیلند مطالعه فرموده تا از قوانین حاکم و مدارک لازم و شرایط، مزایا و معایب و سختی های مهاجرت به نیوزیلند آگاه شوید.کشور نیوزلند یکی از 4 کشور برتر مهاجرتی محسوب میشود به دلیل زبان رسمی این کشور که انگلیسی زبان است. مساحت بزرگ این کشور و جمعیت کم.اقتصاد قوی و اقلیمی حاصلخیز و همچنین دارای شرایط ویژه ی مهاجرتی و کشوری مهاجر پذیر.

همیشه یکی از دغدغه های بزرگ مهاجران ، ورود به کشورهایی است که بتوان از آن طریق به  آرزوهای دست نیافته خود وخانواده را نسبت به محل زندگی کنونی او تا حدود زیادی محقق کند.  معمولا دلایل مهاجرت این است که فرد از اقامت و سکونت در کشور خود نازراضی است و دنبال راه حل و مسیری میباشد تا آن را بهبود بخشد.اگرچه این موضوع، امریست شخصی  و نسبت به هر شخص متفاوت است اما برخی ملاک ها را تقریبا همه ی مهاجران و متقاضی کوچ در نظر دارند. این مقاله  با بررسی این ملاک ها و انتخاب ها سعی در شناساندن بهتر این مسیر و خوبی ها و بدی های این مسیر میباشد پس بر انیم مزایا و معایب مهاجرت به نیوزیلند به شما عزیزان عرضه شود.

 

نیوزیلند یا زلاندنو در جنوب غربی اقیانوس آرام  واقع است، این کشور از دو جزیره اصلی و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق نیو، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می‌گیرد  که خودمختار هستند.

زلاندنو ازکشورهای توسعه‌یافته و متمول می باشد و در سال ۲۰۱۳ هفتمین کشور دنیا از نظر شاخص توسعه انسانی بوده است. و اقتصاد آن بسیار متکی به صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری است. انگلیسی زبان اصلی بیش از نود و پنج درصد مردم این کشور و زبان رسمی نیوزیلند است. زبان مائوری دیگر زبان رسمی این کشور است. کشور نیوزیلند نسبت به دیگر کشورها  دارای استانداردهای بالای زندگی است. عمواملی چون پایین بودن آمار جرم و حنایت ، بالا بودن سطح کیفی تحصیل و .. .. در آمار و ارقام مردم این کشور همواره جزوه خوشحال ترین مردمان دنیا هستند.

مزایا و معایب مهاجرت به این شرح است: از نظر محیطی بدین شرح می باشند: نوزیلند یکی از زیباترین کشورهاست. آب و هوای بسار خوبی دارد و به عبارتی به اصطلاح تک دمایی است به این معنی که نه خیلی سرد می شود و نه خیلی گرم. در اکثر مواقع آفتابی است و باران کمتر می بارد اما باید دانست آفتابی بودن از معایب این کشور می باشد زیرا این کشور دقیقا زیر سوراخ لایه ازن قرار داشته که به علت تابش زیاد اشعه ایکس با خود سرطان پوست را به همراه دارد و به آسانی می تواند موجب آفتاب سوختگی شود. لذا باید در اکثر مواقع با خود کلاه و عینک آفتابی همراه  داشت و تا جایی که می توان در محیط های داخلی و یا  در سایه قرار گرفت و همواره از کرم های ضد آفتاب استفاده نمود. زمستان در شمال نیوزیلند نسبتا گرم بوده و در جنوب کشور با بارش برف همراه است . و از لحاظ موقعیت جغرافیایی تنها کشوری است که می توان همزمان در آب ها شنا و در کوهستان به اسکی پرداخت.

مهاجرت به نیوزیلند

از مزایای زندگی در این کشور داشتن زندگی آرام و نسبتا بدون استرس است. همچنین این کشور با داشتن وسعتی بالا حتی بیشتر از بریتانیای کبیر دارای جمعیتی بسیار کم در حدود 4.5 میلیون نفر می باشد. تنها شهری از این کشور که درآن ممکن ترافیک نسبتا زیاد دیده شود شهر اوکلند می باشد. حمل و نقل عمومی در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و برای گشت و گذار در شهر نیاز به وسیله نقلیه شخصی است. کشور نیوزیلند کشوری است که نژادپرستی در آن کمتر دیده می شود و تازه واردها به خوبی امکان حل شدن در جامعه را دارا هستند زیراکشوری مهاجر پذیر است وآن هم به علت کمی قدمت آن می باشد و ازنظر تاریخی پیشبنیان این کشور خود بیشتر مهاجران اروپایی بوده اند و امروزه چندگانگی فرهنگی در آن دیده می شود. اما باید دانست که از لحاظ فرهنگی با افرادی که سعی در برجسته نشان دادن خودشان دارند به خوبی رفتار نمی شود، لذا این مسئله از این نظر برای ما ایرانی ها خصوصا که در فرهنگی عموما همراه با چشم و هم چشمی زندگی می کنیم و اکثرا سعی در بالاتر نشان دادن خودمان از بقیه داریم باید مدنظر قرار گیرد زیرا در فرهنگ نیوزیلند، جامعه بالاتر نشان دادن خود را حتی در مورد افراد برجسته از لحاظ علمی هم نمی پذیرد که البته این مسئله هم خود دارای اشکالاتی است زیرا انگیزه پیشرفت را از افراد تا حدودی می گیرد. به طور کلی سبک زندگی در این کشور ، آرام و بدون هیاهو است.

از نظر هزینه های زندگی کشور نیوزیلند از نظر فساد اقتصادی در پایین رتبه ها در میان کشورها است و از آخر رتبه دوم را می باشد. این امر سبب می شود که افراد بیش از اندازه فقیر یا ثروتمند نباشند. در میان هزینه ها، مخارج دنداپزشکی اگرچه برای کودکان رایگان است، برای بزرگسالان بسیار بالا است. تا جایی که گفته می شود بیش از نصف مردم این کشور به طور منظم به دندانپزشک مراجعه نمی کنند.

هزینه های مسکن در خود شهر اوکلند بسیار بالاست که علت آن وجود شغل های بسیار و مقصد مهاجران است. در خارج از این شهر هزینه ها معقول می نماید.به علت وابستگی زیاد این کشور به واردات برخی کالاها مانند غذا یا بنزین ، قیمت اقلام مذکور بالا می باشد.

دانشگاه اوکلند بهترین دانشگاه این کشور می باشد که رتبه 172 جهانی را در اختیار دارد.

از نظر سیستم حقوقی ،سیستم حقوقی این کشور کامن لا می باشد.  همواره سیستم حقوقی این کشور از نظر فایده برای اقتصاد، شناخته شده است. بانک جهانی در سال 2015 اثر سودمند قوانین  بر روی بیزنس این کشور را بعد از کشور سنگاپور اعلام  کرد. همچنین مجله اقتصادی معتبر فوربس ، در دسامبر 2015 این کشور را سومین کشور مناسب برای کسب و کار با مدنظر قرار دادن ملاک هایی چون آزادی سرمایه گذاری و حمایت از سرمایهه گذار و پایین بودن فساد کاری و اقتصادی اعلام کرد.

به طور کلی پس از بررسی شرایط مذکور می توان گفت ، مهاجرت به نیوزیلند در این دوره کنونی از فرصت های مهاجرتی است که باید به آن به عنوان یک گزینه جدی نگاه کرد. کیفیت بالای زندگی در مقابل معایب نسبتا کم این کشور، راه را برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت به نیوزیلند آسان نموده است. فرصتی که به عقیده نگارنده همیشگی نخواهد بود و باید هرچه سریعتر نسبت به آن تصمیم گیری و اقدام نمود.در صورت وجود هرگونه ابهام با  سوال در  زمینه مهاجرت به نیوزیلند، شما عزیزان می توانید با مشاورین مجرب موسسه ما  تماس حاصل کرده و از مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

 

 

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *