مهاجرت به کشور نیوزلند

مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

در دنیای مدرن و توسعه یافته امروزه مهاجرت به نیوزیلند همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان در زمره کشورهای برتر در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت قرار دارد. سالهاست که مهاجرت به نیوزیلند مقصد تحصیلی و کاری افراد زیادی بشمار می­ رود. نیوزیلند کشوری واقع در اقیانوس آرام است که بسیاری آن را بهشت اقیانوس آرام تلقی می ­نمایند. اگر چه نیوزیلند کشوری کوچک است اما از اقتصادی پویا و رو به رشد برخوردار است.

نیوزیلند نیز همانند برخی از کشورهای اروپایی با کمبود نیروی متخصص و با مهارت روبرو است و از همین رو با صدور ویزای کاری، متخصصین حرفه ای را از کشورهای مختلف جذب می­نماید. صدور ویزای کاری نیروی متخصص نیوزیلند بر اساس سیستم امتیاز دهی می­باشد و از آنجائیکه متقاضیان در سنین بالا (حدود 56 سال) و نمره زبان پائین نیز می ­توانند جهت دریافت ویزای نیوزیلند اقدام نمایند، مهاجرت و اخذ اقامت این کشور گزینه بسیار مناسبی برای این دسته از افراد است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در طی سالهای مختلف تجارب مفیدی کسب نموده و متقاضیان مهاجرت می­توانند از تجارب و راهنمائی های این مجموعه بهره­مند گردند.

معرفی نیوزیلند

نیوزیلند نزدیک ترین کشور به استرالیاست و مردم این کشور از استانداردهای بسیار مناسب و با کیفیتی برخوردار هستند و به زبان انگلیسی صحبت می­نمایند. بیشترین درآمد این کشور بر پایه صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری است. نیوزیلند دارای آب و هوایی مناسب و تک دمایی است. بدین معنا که آب و هوایی نه سرد و نه گرم است. البته با توجه به اینکه این کشور دقیقاً در زیر سوراخ لایه ازون واقع گردیده، تابش اشعه­ی ایکس موجب آفتاب سوختگی می­گردد. در فصل زمستان می­توان آب و هوایی معتدل را در شمال این کشور تجربه نمود و در آب ها به شنا پرداخت. اما در مقابل مناطق جنوب نیوزیلند در این فصل پوشیده از برف است. افراد در نیوزیلند می­توانند زندگی آرام و بدون نگرانی را تجربه نمایند، نیوزیلند کشوری امن است و در لیست کشورهایی قرار دارد که کمترین جرم و جنایات و فساد اقتصادی را دارد.

مهاجرت به کشور نیوزیلند

دانشگاه های معتبر بسیاری در این کشور موقعیت دارد و با توجه به اینکه در گذشته نیوزیلند یکی از مستعمرات کشور انگلستان بوده است، سیستم آموزشی موسسات آموزشی این کشور همانند سیستم آموزشی با کیفیت کشور انگلستان است. دانشگاه های نیوزیلند اعتبار بالایی در میان کشورهای جهان دارد و با ارائه دروس به زبان انگلیسی یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دانشجویان بین المللی بحساب می ­آید. روشهای مختلفی برای مهاجرت به نیوزیلند وجود دارد و همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم کار و تحصیل از جمله راه های مهاجرتی به این کشور است. از دیگر راههای مهاجرتی به نیوزیلند عبارتست از:

 • تولد
 • ازدواج
 • کارآفرینی
 • سرمایه گذاری

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل

نیوزیلند از سیستم اموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار است و می­توان گفت سیستم آموزشی این کشور یکی از برترین سیستم های آموزشی در جهان است. نظام آموزشی این کشور بر پایه زبان انگلیسی است و با فراهم نمودن بهترین امکانات آموزشی بهترین شرایط تحصیل را برای دانش­ آموزان و دانشجویان بوجود آورده است. تحصیل در مدارس نیوزیلند برای تمامی افرادی که دارای شهروندی و اقامت دائم این کشور هستند، بصورت رایگان است. دانش ­آموزان پس از اتمام دوره متوسطه بدلخواه می­توانند برای تحصیل در دانشگاه ها و یا مراکز فنی و حرفه ای اقدام نمایند.

مدارس فنی و حرفه ای این کشور تمرکز بیشتری بر روی ارائه آموزش های فنی و کاربردی دارد و طول دوره­ی تحصیلی در این مدارس 2 ساله می ­باشد. دانشگاه های نیوزیلند جزء برترین دانشگاه های جهان هستند که با ارائه رشته های متنوع و متعدد تحصیلی دانشجویان بین المللی زیادی را مجذوب خود نموده است. از دیگر جذابیت های تحصیل در نیوزیلند ارائه بورسیه ها و جوایزی است که سالانه به دانشجویان داده می­شود و از این طریق شرایط تحصیل رایگان در نیوزیلند را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار

قوانین مهاجرتی نیوزیلند بگونه ای است که دانشجویان بین المللی اجازه دارند، پس از پایان تحصیلات بمدت یکسال در این کشور به جستجوی کار بپردازند. پس از یافتن شغل امکان اخذ اقامت دائم و پس از تابعیت برای این دسته از افراد وجود دارد. اخذ ویزای کاری نیوزلند که به ویزای تخصص معروف است از دیگر راه هایی است که شرایط مهاجرت به نیوزیلند را برای افراد مهیا می­سازد. جهت اخذ این ویزا متقاضیان ملزم به اخذ 100 امتیاز از 140 امتیاز در سیستم امتیازدهی هستند.

لازم بذکر است متقاضیان جهت اخذ ویزای تخصصی نیوزیلند دارای شرایط زیر باشند:

 • داشتن سلامت عمومی
 • عم سوء سابقه کیفری
 • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی
 • در رده سنی 20 الی 56 سال قرار داشته باشند.

ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمرات بالا و مدرک تحصیلی دانشگاهی در زمینه مهارت متقاضی از مواردی هستند که موجب کسب امتیاز بیشتر می­گردد. متقاضیان با اخذ این ویزا امکان مهاجرت به همراه اعضای خانواده خویش را دارند.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار

مهاجرت به کشور نیوزیلند از طریق کارآفرینی

کارآفرینی از دیگر راههای اخذ اقامت کشور نیوزیلند است. افراد برای ایجاد کسب و کار و یا خود اشتغالی در این کشور می­بایست حداقل دارای 100000 NZD (دلار نیوزیلند) سرمایه اولیه باشند. علاوه بر این می­ بایست دارای بیزینس پلنی باشند که باعث رشد و رونق اقتصادی در این کشور گردد. این طرح تجاری ابتدا باید به اداره بازرگانی نیوزیلند ارائه گردد و این اداره با بررسی و ارزیابی طرح های تجاری افراد، در صورت تأیید مجوز ایجاد کسب و کار به متقاضیان را صادر می­نماید. افرادی که با موفق به اخذ مجوز از سوی اداره بازرگانی نیوزیلند شده اند، در صورتیکه بتوانند در طرح خود موفق عمل نمایند، امکان دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را خواهند داشت. اخذ ویزای کارآفرینی در نیوزیلند همانند ویزای کاری این کشور از سیستم امتیاز دهی تبعیت می­کند و کسب امتیاز در این ویزا به قرار زیر است:

تجربه کاری امتیاز
بیش از 3 سال 20 امتیاز
بیش از 5 سال 30 امتیاز
بیش از 10 سال 40 امتیاز
سابقه مدیریت ارشد امتیاز
بیش از 5 سال 5 امتیاز
بیش از 10 سال 10 امتیاز

تولد و ازدواج در کشور نیوزیلند

تا قبل از سال 2006 اعطای تابعیت در کشور نیوزیلند بر اساس اصل خاک بود و تمامی نوزادانی که در خاک این کشور متولد می­گردیدند، تابعیت این کشور را دریافت می­نمودند. اما پس از ژانویه 2006 قانون تابعیت در این کشور به تابعیت بر اصل خون تغییر داده شد. طبق این اصل تابعیت کشور نیوزیلند تنها به نوزادانی تعلق می­گیرد که از والدینی نیوزیلندی متولد گردند. البته تابعیت این کشور شامل نوزادانی که قبل از ژانویه 2006 در این کشور متولد شده اند نیز می­گردد.

ازدواج یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت کشور نیوزیلند است. معمولاً دانشجویانی که در طول دوره­ تحصیلی خود با یکی از اتباع نیوزیلندی ازدواج می­ کنند، براحتی می­ توانند نسبت به اخذ اقامت دائم نیوزیلند اقدام نمایند. البته نیوزیلند نیز مانند سایر کشورها قوانینی برای ازدواج شهروندان خود با اتباع خارجی قرار داده است. این دسته از افراد برای اخذ اقامت نیوزیلند باید با ارائه مدارک لازم حقیقی بودن ازدواج را ثابت نمایند. زیرا بسیار اتفاق افتاده است که افراد جهت اخذ اقامت با ارائه مدارک جعلی سعی در دریافت اقامت این کشور داشته اند.

از همین رو اداره مهاجرت نیوزیلند ابتدا بررسی های لازم را نموده و در صورت اطمینان از صحت ازدواج زوجین اقامت دائم نیوزیلند را به اتباع خارجی اعطا می­نماید. کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش اند تا با ارائه اطلاعات مفید و به روز مسیر مهاجرتی روشنی را برای متقاضیان بوجود آورند.

یک دیدگاه برای “مهاجرت به نیوزیلند

 1. صبا گفت:

  مهاجرت به نیوزیلند رو دوست دارم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *