مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

کشور مجارستان از اقتصادی پایدار و روبه رشدی برخوردار است. مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری از جمله راههای مهاجرت به مجارستان است که افراد می­توانند در کمترین زمان اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی در رابطه با چگونگی سرمایه گذاری در مجارستان در اختیار همه­ی دوستان قرار می­دهد.

سرمایه گذاری در کشور مجارستان به روش های مختلفی صورت می­گیرد. افراد با استفاده ویزای تجاری مجارستان می­توانند وارد خاک این کشور شده و به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در مجارستان از جمله روشهای سرمایه گذاری در مجارستان محسوب می­شود. سرمایه گذاران از جمله افرادی هستند که بزودترین زمان ممکن می­توانند اقامت دائم مجارستان را برای خود و اعضای خانواده خود اخذ نمایند.

سرمایه گذاران با اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان می­توانند در تمامی کشورهای عضو شینگن مسافرت نمایند. موقعیت جغرافیایی مجارستان بگونه ای است که دسترسی به اروپای مرکزی و اروپای شرقی را براحتی ممکن می­سازد و فرصتی مناسب برای فعالیت های تجاری سرمایه گذاران محسوب می­گردد. ما در این مقاله به بررسی مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می­پردازیم. از عزیزان دعوت می­شود جهت آگاهی در این زمینه مقاله پیش رو را مطالعه فرمایند.

تحلیل استانداردهای سرمایه گذاری در مجارستان

بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند سرمایه گذاری در کشورهای خارجی با ریسک های بسیاری همراه است. اما می­توان میزان ریسک سرمایه گذاری در مجارستان را براساس استانداردهایی در این کشور سنجید. مهمترین این استانداردها عبارتند از:

ریسک سرمایه گذاری در مجارستان با توجه به سیستم قضایی

از جمله مهمترین مسئله ای که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی به آن توجه می­نمایند سیستم قضایی موجود در آن کشور می­باشد. در صورتیکه سیستم قضایی دولت ها از فساد دور و قضاوت بصورت عادلانه انجام گیرد، نگرانی های سرمایه گذاران در رابطه با از دست دادن سرمایه شان کاهش می­یابد.

تمامی کشورها شاخص خطرات ریسک سیاسی را کمبود ارز در کشور، بلایای طبیعی، جنگ و یا کودتا در کشور، همچنین در برخی موارد اقدامات خودسرانه دولت ها می­دانند. که امتیازی بین 1 تا 7 را برای ریسک سیاسی در کشورها در نظر گرفته اند. عدد 1 کمترین میزان  و 7 بیشترین میزان ریسک سیاسی در کشورها را بیان می­نماید. طبق آمار بدست آمده از سالهای 2014 تا 2017 در کشور مجارستان، پایین ترین میزان ریسک سیاسی در سال 2015 است که دارای امتیاز 1 و بیشترین میزان ریسک در سالهای 2014-2016 و 2017 است که حداکثر به امتیاز 2 رسیده است.

ریسک سرمایه گذاری در مجارستان با توجه به ثبات سیاسی

کشورهایی که از ثبات سیاسی بیشتری برخوردار هستند میزان ریسک سرمایه گذاری در این کشورها کمتر می­باشد و سرمایه گذاران با اطمینان بیشتری می­توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. از جمله شاخص های ثبات سیاسی عدم وجود خشونت و تروریسم را می­توان نام برد که ممکن است برخی از دولت ها در صورت مبارزه با عوامل خشونت آمیز و یا تروریسم ها سرنگون شود. طبق آمارهای بدست آمده کشور مجارستان در سالهای 1996 تا 2017 از بیشترین ثبات سیاسی در منطقه برخوردار بوده است.

ریسک سرمایه گذاری در مجارستان با توجه به نرخ تورم و سود بانکی

سرمایه گذاران بر این باورند که سرمایه گذاری در کشورهایی که دارای ثبات اقتصادی بیشتر و نرخ تورم پایینی دارند با موفقیت بیشتری همراه است. کشورهایی که نرخ سود بانکی در آنها پایین است از ثبات اقتصادی بیشتری برخوردار هستند. مجارستان از جمله کشورهایی است که میزان سود سپرده های بانکی بسیار پایین و 0.21% می­باشد. همچنین نرخ تورم در کشور مجارستان در سال 2018 زیر 4%  تخمین زده شده است. افراد جهت اطلاعات بیشتر در زمینه ریسک های سرمایه گذاری در مجارستان می­توانند از تجربه های مفید کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان طرفداران زیادی دارد. افراد زیادی با مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری توانسته اند در کوتاهترین زمان اقامت دائم این کشور را بدست آورند. مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذارای دارای مزایای بسیاری است از جمله:

  • سرمایه گذاران می­توانند بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای عضو شینگن مسافرت نمایند.
  • افراد با سرمایه گذاری در مجارستان نه تنها برای خود کسب و کار ایجاد می­نمایند بلکه اقامت دائم خود را نیز کسب می­نمایند. همچنان سرمایه گذاری در این کشور دارای کمترین ریسک می­باشد.
  • سرمایه گذاران در مجارستان پس از دریافت اقامت دائم که در عرض دو ماه بدست می­آورند از حقوق شهروندی این کشور برخوردار گشته و اعضای خانواده وی می­توانند از کیفیت های آموزشی مناسب و خدمات درمانی رایگان این کشور بهره­مند گردند.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت چگونه است؟

سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان بایستی دارای سرمایه اولیه به اندازه10000 یورو باشند. پروسه ثبت شرکت در این کشور به مدت 2 هفته طول خواهد کشید. افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مجارستان را دارند، بایستی ابتدا ویزای تجاری این کشور را اخذ نمایند.

سفارت مجارستان به سرمایه گذاران اقامتی اعطا می­نماید که دارای اعتبار 30 روزه می­باشد و فرد پس از ورود به مجارستان بایستی کارت اقامت این کشور را دریافت نماید. کارت اقامت سرمایه گذاران به مدت 1 سال اعتبار دارد که سالانه می­توان آن را تمدید نمود. سرمایه گذاران می­توانند پس از 5 سال تمدید کارت اقامت خود نسبت به اخذ اقامت دائم مجارستان اقدام نمایند.

در کشور مجارستان قوانین سرمایه گذاری و اخذ اقامت از این طریق برای تمامی ملیت ها یکسان می­باشد. از جمله مهمترین مزایای سرمایه گذاری در مجارستان اینست که سرمایه گذاران پس از اینکه سرمایه خود را به بانک های این کشور انتقال داد تعهدی برای عدم برداشت سرمایه نمی­دهند. سرمایه گذاران براحتی پس از ثبت شرکت خود در این کشور می­توانند سرمایه خود را برداشت نموده و صرف مخارج شرکت خود در این کشور نمایند.

سرمایه در مجارستان از طریق اوراق قرضه دولتی چگونه است؟

یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری که به یقین می­توان گفت بدون ریسک می­باشد، خرید اوراق قرضه دولتی است. در این روش سرمایه گذاران با سرمایه 360هزار یورو می­توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند. بدین گونه که فرد با مبلغ 300 هزار یورو اوراق قرضه دولتی خریداری می­نماید و 60 هزار یورو دیگر را بابت هزینه های سرمایه گذاری در این کشور پرداخت می­نماید.

سرمایه اولیه سرمایه گذار پس از گذشت 5 سال به وی بازگردانده خواهد شد. سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی از جمله راههایی است که سرمایه گذار می­تواند در عرض 2 ماه اقامت  دائم برای خود و تمامی اعضای خانواده از جمله پدر- مادر- همسر و فرزندان خود را دریافت نماید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مجارستان چگونه است؟

افراد با خرید ملک در مجارستان به نوعی سرمایه گذار محسوب می­شوند. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور بدین گونه است که افراد املاکی را در این کشور خریداری می­نمایند و این املاک را برای اجاره قرار می­دهند. درآمدهایی که فرد ماهیانه از اجاره املاک بدست می­آورد در واقع سود سرمایه گذاری وی محسوب می­شود. مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک نیز از جمله راههایی است که فرد همزمان با اخذ اقامت خود کسب و کاری نیز برای خود در مجارستان ایجاد نموده است.

همچنین افراد می­توانند املاکی را خریداری نموده و با قیمت های بالاتری بفروش برسانند. در برخی موارد افراد املاکی را خریده و تعمیر می­نمایند و با قیمت های بالاتری به فروش می­رسانند. افراد با سوالات متعددی در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری روبرو می­شوند.

  • آیا سرمایه گذاران از مزایای تحصیل رایگان در مجارستان نیز برخوردار خواهند شد؟
  • ویزای تجاری مجارستان را چگونه باید اخذ نمود؟
  • آیا برای اخذ ویزای تجاری مجارستان بایستی فرد دارای پشتوانه مالی برای زندگی در این کشور باشد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش است تا اطلاعات جامع و بروزی را در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در اختیار عزیزان قرار دهد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *