مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

کشور مجارستان از اقتصادی پایدار و روبه رشدی برخوردار است. مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری از جمله راه های مهاجرت به این کشور است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی در رابطه با چگونگی سرمایه گذاری در مجارستان در اختیار همه­ دوستان قرار می ­دهد.

سرمایه گذاری در کشور مجارستان به روش های مختلفی صورت می ­گیرد. افراد با استفاده ویزای تجاری مجارستان می­ توانند وارد خاک این کشور شده و به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در مجارستان از جمله روش های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می ­شوند. سرمایه گذاران از جمله افرادی هستند که در سریع ترین زمان ممکن می ­توانند اقامت دائم مجارستان را برای خود و اعضای خانواده خود اخذ نمایند.

سرمایه گذاران با اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان می­ توانند در تمامی کشورهای عضو شنگن مسافرت نمایند. موقعیت جغرافیایی مجارستان به گونه ای است که دسترسی به اروپای مرکزی و اروپای شرقی را به راحتی ممکن می ­سازد و فرصتی مناسب برای فعالیت های تجاری سرمایه گذاران محسوب می­ گردد. ما در این مقاله به بررسی مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می ­پردازیم. از عزیزان دعوت می­ شود جهت آگاهی در این زمینه مقاله پیش رو را مطالعه فرمایند.

ریسک مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند سرمایه گذاری در کشورهای خارجی با ریسک های بسیاری همراه است. اما می­ توان میزان ریسک سرمایه گذاری در مجارستان را براساس استانداردهایی در این کشور سنجید. مهمترین مسئله ای که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی به آن توجه می ­نمایند سیستم قضایی موجود در آن کشور می ­باشد. در صورتی که سیستم قضایی دولت ها از فساد دور و قضاوت به صورت عادلانه انجام گیرد، نگرانی های سرمایه گذاران در رابطه با از دست دادن سرمایه شان کاهش می­ یابد.

تمامی کشورها شاخص خطرات ریسک سیاسی را کمبود ارز در کشور، بلایای طبیعی، جنگ و یا کودتا در کشور، همچنین در برخی موارد اقدامات خودسرانه دولت ها می ­دانند. که امتیازی بین 1 تا 7 را برای ریسک سیاسی در کشورها در نظر گرفته اند. عدد 1 کمترین میزان و 7 بیشترین میزان ریسک سیاسی در کشورها را بیان می ­نماید. طبق آمار به دست آمده از سال های 2014 تا 2017 در کشور مجارستان، پایین ترین میزان ریسک سیاسی در سال 2015 است که دارای امتیاز 1 و بیشترین میزان ریسک در سال های 2014 الی 2016 و 2017 است که حداکثر به امتیاز 2 رسیده است.

ثبات سیاسی سرمایه گذاری در مجارستان

در کشورهایی که از ثبات سیاسی بیشتری برخوردار هستند، میزان ریسک سرمایه گذاری کمتر می ­باشد و سرمایه گذاران با اطمینان بیشتری می ­توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. از جمله شاخص های ثبات سیاسی عدم وجود خشونت و تروریسم را می­ توان نام برد که ممکن است برخی از دولت ها در صورت مبارزه با عوامل خشونت آمیز و یا تروریسم ها سرنگون شود. طبق آمارهای به دست آمده، کشور مجارستان در سال های 1996 تا 2017 از بیشترین ثبات سیاسی در منطقه برخوردار بوده است.

سرمایه گذاران بر این باورند که سرمایه گذاری در کشورهایی که دارای ثبات اقتصادی بیشتر و نرخ تورم پایینی هستند، با موفقیت بیشتری همراه است. کشورهایی که نرخ سود بانکی در آنها پایین است از ثبات اقتصادی بیشتری برخوردار هستند. مجارستان از جمله کشورهایی است که میزان سود سپرده های بانکی بسیار پایین و 0.21% می­ باشد. همچنین نرخ تورم در کشور مجارستان در سال 2018 زیر 4% تخمین زده شده است. افراد جهت اطلاعات بیشتر در زمینه ریسک های سرمایه گذاری در مجارستان می ­توانند از تجربه های مفید کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ­مند گردند.

نرخ تورم در این کشور ذیلا بررسی شده است:

بررسی نرخ تورم در مجارستان

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان طرفداران زیادی دارد. افراد زیادی با مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری توانسته اند در کوتاه ترین زمان اقامت دائم این کشور را به دست آورند. مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذارای دارای مزایای بسیاری است از جمله:

  • سرمایه گذاران می­ توانند بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای عضو شنگن مسافرت نمایند.
  • افراد با سرمایه گذاری در مجارستان نه تنها برای خود کسب و کار ایجاد می ­نمایند بلکه اقامت دائم خود را نیز کسب می­ نمایند. همچنان سرمایه گذاری در این کشور دارای کمترین ریسک می­ باشد.
  • سرمایه گذاران در مجارستان پس از دریافت اقامت دائم که در عرض دو ماه بدست می ­آورند از حقوق شهروندی این کشور برخوردار گشته و اعضای خانواده وی می­ توانند از کیفیت های آموزشی مناسب و خدمات درمانی رایگان این کشور بهره­ مند گردند.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان بایستی دارای سرمایه اولیه به اندازه 10000€ (یورو) باشند. پروسه ثبت شرکت در این کشور به مدت 2 هفته طول خواهد کشید. افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مجارستان را دارند، بایستی ابتدا ویزای تجاری این کشور را اخذ نمایند.

سفارت مجارستان به سرمایه گذاران اقامتی اعطا می ­نماید که دارای اعتبار 30 روزه می ­باشد و فرد پس از ورود به مجارستان بایستی کارت اقامت این کشور را دریافت نماید. کارت اقامت سرمایه گذاران به مدت 1 سال اعتبار دارد که سالانه می ­توان آن را تمدید نمود. سرمایه گذاران می­ توانند پس از 5 سال تمدید کارت اقامت خود نسبت به اخذ اقامت دائم مجارستان اقدام نمایند.

در کشور مجارستان قوانین سرمایه گذاری و اخذ اقامت از این طریق برای تمامی ملیت ها یکسان می­ باشد. از جمله مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در مجارستان این است که سرمایه گذاران پس از اینکه سرمایه خود را به بانک های این کشور انتقال دهند تعهدی برای عدم برداشت سرمایه نمی ­دهند. سرمایه گذاران به راحتی پس از ثبت شرکت خود در این کشور می­ توانند سرمایه خود را برداشت نموده و صرف مخارج شرکت خود در این کشور نمایند. شایان ذکر است در صورت ثبت شرکت و استخدام بستگان، می توان برای آن ها ویزای کاری مجارستان را اخذ نمود.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و اوراق قرضه

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و اوراق قرضه

یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری در مجارستان که به یقین می ­توان گفت بدون ریسک می­ باشد، خرید اوراق قرضه دولتی است. در این روش سرمایه گذاران با سرمایه 360000€ (یورو) می ­توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند. بدین گونه که فرد با مبلغ 300000€ (یورو) اوراق قرضه دولتی خریداری می­ نماید و 60000€ (یورو ) دیگر را بابت هزینه های سرمایه گذاری در این کشور پرداخت می­ نماید. سرمایه اولیه سرمایه گذار پس از گذشت 5 سال به وی بازگردانده خواهد شد. سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی از جمله راههایی است که سرمایه گذار می­ تواند در عرض 2 ماه اقامت دائم برای خود و تمامی اعضای خانواده از جمله پدر، مادر، همسر و فرزندان خود را دریافت نماید.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک

افراد با خرید ملک در مجارستان به نوعی سرمایه گذار محسوب می ­شوند. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور بدین گونه است که افراد املاکی را در این کشور خریداری می ­نمایند و این املاک را برای اجاره قرار می­ دهند. درآمدهایی که فرد ماهیانه از اجاره املاک به دست می­ آورد در واقع سود سرمایه گذاری وی محسوب می­ شود. مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک نیز از جمله راه هایی است که فرد همزمان با اخذ اقامت خود کسب و کاری نیز برای خود در مجارستان ایجاد نموده است.

همچنین افراد می ­توانند املاکی را خریداری نموده و با قیمت های بالاتری به فروش برسانند. در برخی موارد افراد املاکی را خریده و تعمیر می ­نمایند و با قیمت های بالاتری به فروش می ­رسانند. افراد با سوالات متعددی در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری روبرو می­ شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش است تا اطلاعات جامع و به روزی را در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در اختیار عزیزان قرار دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *