مهاجرت به کشور مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

مجارستان کشوری اروپایی است که در غرب قاره­ی اروپا واقع گردیده است. از جممله راههایی که به تابعیت فرد در مجارستان منتج می­شود مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاور و راهنمای عزیزان در زمینه مهاجرت به سایر کشورها می­باشد. مجارستان یکی از اعضای حوزه شینگن می­باشد و افرادی که ویزای این کشور را اخذ نمایند، اجازه سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن را خواهد داشت.

اکثراً افرادی که علاقمند به زندگی در کشورهای اروپایی هستند، مجارستان اولین گزینه ای است که ذهن آنها را مشغول می­نماید. همچنین این کشور دارای دانشگاههای معتبر بسیاری است که دانشجویان بین المللی زیادی به مشغول به تحصیل در این کشور هستند.افراد از راههای بسیاری برای مهاجرت به کشور مجارستان استفاده می­کنند. اما مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج از جمله راههایی است که بزودترین زمان اقامت و تابعیت این کشور را می­توان اخذ نمود. دولت مجارستان همانند سایر کشورها قوانینی را برای ازدواج در این کشور وضع نموده است. از عزیزانی که قصد مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج را دارند دعوت می­شود مقاله پیش رو را با دقت مطالعه فرمایند.

درخواست اقامت مجارستان از طریق ازدواج

افراد برای اینکه بتوانند اقامت کشور مجارستان را از طریق ازدواج اخذ نمایند بایستی ابتدا نوبتی را در سفارت این کشور رزرو نماید. اخذ نوبت به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است. پس از دریافت نوبت فرد بایستی به همراه مدارک زیر به سفارت مجارستان مراجعه نماید: ارائه سند گواهی ازدواج. در صورتی که این گواهی به زبان انگلیسی صادر گردیده باشد نیازی به ترجمه ندارد در غیر اینصورت فرد بایستی سند ازدواج خود را به انگلیسی ترجمه نماید.

 • ارائه گواهی تولد فرد
 • تکمیل نمودن فرم درخواست اقامت از طریق ازدواج
 • ارائه گواهی تجرد زوجین( کشور مجارستان نیز همانند اکثر کشورهای اروپایی تابع قانون تک همسری می­باشد و زوجین در هنگام عقد بایستی مجرد باشند)
 • ارائه کارت اقامت زوج و یا زوجه که مجارستانی می­باشد.
 • در نهایت فرد بایستی هزینه ای را بابت درخواست اقامت مجارستان از طریق ازدواج به سفارت مربوطه پرداخت نمایند.

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

همانطور که گفته شد کشور مجارستان برای ازدواج قوانینی را تعیین نمده است که ما در اینجا به برخی از این قوانین اشاره می­نمائیم. دولت مجارستان اجازه ازدواج به افرادی که کمتر از 18 سال سن دارند را نخواهد داد. همچنین زوجین بایستی در هنگام ازدواج مجرد باشند و افرادی که قبلاً ازدواج نموده اند باید مدارک طلاق و یا ابطال ازدواج خود را ارائه نمایند. ثبت ازدواج در مجارستان تنها با ارائه گواهی تجرد افراد امکان پذیر است، زیرا این کشور از قانون تک همسری در مجارستان پیروی می­نماید. یکی دیگر از قوانین ازدواج در مجارستان این است که زوجین نباید با یکدیگر نسبت خویشاوندی داشته باشند. افرادی که با اتباع مجارستانی ازدواج می­کنند در ابتدا به آنها اقامت این کشور اعطا می­گردد و پس از گذشت مدتی  فرد می­تواند تابعیت مجارستان را اخذ نماید.

مزایای اقامت مجارستان از طریق ازدواج چیست؟

افرادی که با اتباع مجارستانی ازدواج می­نمایند اولاً براحتی اقامت این کشور به وی اعطا می­گردد. همچنین فرد پس از دریافت اقامت این کشور اجازه انجام کار در این کشور را خواهد داشت و از بیمه های درمانی این کشور نیز مستفید می­گردد. هم اکنون سفارت مجارستان برای صدور ویزای ازدواج سختگیرانه تر عمل می­نماید. زیرا بسیاری از افراد با ارائه مدارک ازدواج دروغین سعی در اخذ اقامت این کشور نمود ه اند. به همین دلیل سفارت این کشور برای صدور ویزای ازداج مجارستان از افراد مدارکی را درخواست می­نماید که واقی بودن ازدواج فرد با تبعه­ی مجارستانی را ثابت نماید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می­نماید که افراد از طریق راههای قانونی برای اخذ اقامت مجارستان اقدام نمایند. دولت مجارستان با افراد که دارای تابعیت دوگانه هستندمشکلی ندارد. از همین رو افرادی که سعی در اخذ تابعیت این کشور را دارند نیاز به ترک تابعیت خود را نداشته  و با دریافت تابعیت مجارستان می­توانند دارای تابعیت دوگانه باشند. افراد خارجی برای تحصیل در دانشگاههای مجارستان بایستی هزینه هایی بالاتر از سایر شهروندان مجارستانی پرداخت نمایند. اما با اخذ ویزای ازدواج این کشور می­توانند از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار گردند و برای تحصیل نیز شهریه ای همانند شهروندان مجارستانی به دانشگاه پرداخت نمایند.

اخذ تابعیت مجارستان چگونه است؟

افرادی که از طرق مختلف توانسته اند اقامت دائم کشور مجارستان را اخذ نمایند پس از 8 سال زندگی متوالی در این کشور می­توانند تابعیت مجارستان را دریافت نمایند. در ضمن افراد علاوه بر 8 سال زندگی مدام در این کشور بایستی دارای شرایط زیر نیز باشند:

 • عدم سوء سابقه کیفری
 • فرد در کشور مجارستان باعث ناامنی و آشوب نشده باشد.
 • مصاحبه هایی که دولت مجارستان با فرد برگزار می­نماید موفقیت آمیز باشند.

همچنین افراد با شرایط زیر می­توانند پس از سه سال زندگی در مجارستان تابعیت این کشور را اخذ نمایند:

 • ازدواج نمودن با اتباع مجارستانی
 • طفلی که در خاک مجارستان متولد گردیده باشد.
 • شخصی که دولت مجارستان پناهندگی اش را قبول نموده باشد.

شرایط شخص مجارستانی برای اعطای ویزای ازدواج چیست؟

تبعه­ی مجارستانی که قصد ازدواج با شخص خارجی را دارد بایستی به دولت خود ثابت نماید که از توانایی مالی برای ازدواج برخوردار است و درآمد وی برای هزینه های زندگی آنها مکفی است. تبعه­ی مجارستانی باید دارای قرارداد کاری یکساله باشد و در مدت زمان اقامت خود در مجارستان تخلفی ننموده باشد و تمامی مالیات این کشور را پرداخت نموده باشد. همچنین فرد باید مسکنی برای ازدواج در مجارستان فراهم نموده باشد. تبعه­ی مجارستانی با دارا بودن شرایط فوق اجازه درخواست ویزای ازدواج برای همسرش را خواهد داشت.

در ابتدای امر دولت مجارستان به زوجین اقامت دائم این کشور را صادر نمی­نمایند بلکه زوجین باید چند سالی را با یکدیگر زندگی مشترک داشته باشند. اکثرا دانشجویان در مجارستان تصور می­کنند ازدواج در مجارستان پس از اتمام تحصیلات یکی از بهترین راههای اخذ اقامت می­باشد. اما آنها می­توانند پس از اتمام تحصیلات خود با تبدیل نمودن ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری اقامت دائم این کشور را کسب نمایند. افراد با سوالات متعددی در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج روبرو می­شوند از جمله:

 • آیا با ازدواج با اتباع مجارستانی در خارج از کشور مجارستان می­توان تابعیت این کشور را اخذ نمود؟
 • آیا ازدواج باید در کشور مجارستان به ثبت رسانده شود؟
 • در صورتی که فرد قبلا ازدواج نموده باشد و فرزند داشته باشد اجازه ازدواج با اتباع مجارستانی را ندارد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات همه­ی عزیزان در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *