مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » مالزی » مهاجرت به مالزی از طریق کار

مهاجرت به مالزی از طریق کاراگر قصد مهاجرت را دارید می توانید از طریق اخذ ویزای کار در این کشور اقدام به مهاجرت به مالزی و اخذ ویزای آن کنید. شما برای مهاجرت و اخذ ویزای کار به یک job offer  نیاز دارید تا به صورت اسپانسر شما در مالزی باشد و بتواند دعوت به کار شرکت ها و کارخانجات مختلف در مالزی را برای شما ارسال کند تا بتوانید مهاجرت از طریق کار یا تخصص را انجام دهید. مدت زمان این ویزا دو ساله است که البته بر اساس تقاضای شما و نیاز کارفرمای شما که می تواند یکی از شرکت ها و یا کارخانجات مالزی باشد ،مجدد تمدید گردد.

https://parsmohajerat.com/wp-content/uploads/2018/09/مهاجرت-به-مالزی-از-طریق-کار

مقررات کار در مالزی

زبان کشور مالزی مالایایی می باشد که در تمام اداره جات دولتی آن استفاده می شود. در مبادلات تجاری و صادراتی نیز از زبان انگلیسی استفاده می کنند که لازم است این زبان را حتما فرابگیرید. ساعت کاری ادارات مالزی از دوشنبه تا جمعه و از نه صبح تا هفده بعد از ظهر می باشد. همچنین چون مالزی یک کشور مسلمان می باشد برای مسلمانان تایم نماز نیز در نظر گرفته شده است. همچنین شما به نسبت کاری که در شرکت مربوطه انجام می دهید اجازه مرخصی و تعطیلات را دارید. برای مثال اگر تمام روزهای کاری را در شرکت حضور داشته باشید می توانید ده روز کاری را مرخصی بگیری و به تعطیلات بروید.

 

روش درخواست کار نیز در این کشور و مهاجرت به قصد کار کردن برای شرکت های بزرگ و بین المللی معمولا به صورت آنلاین می باشد. شما با ارسال رزومه خود می توانید شغلی مناسب در یکی از شرکت های مالزی پیدا کرده و قصد مهاجرت به کشور مالزی نمایید.

 

مهاجرت به مالزی از طریق کار

 

مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک

حال قصد داریم مهاجرت به کشور مسلمان مالزی از طریق خرید ملک را بررسی کنیم. مهاجرت از این طریق نیز یکی از راه های معمول و تقریبا آسان به شمار می رود. مهاجرت به کشور مالزی از طریق طرح خانه دوم برای افرادی که قصد دارند با همسر و فرزندان خود در این کشور اقامت کنند فراهم می باشد.

 

در این طرح شما می توانید با پدر یا مادر بالای 60 سال خود اقدام به مهاجرت به مالزی بکنید و اقامت ده ساله مالزی را دریافت نمایید. نکته مهمی که در این طرح وجود دارد این است که اگر به این طریق قصد مهاجرت به کشور مالزی را دارید نمی توانید هیچگونه فعالیت کاری و تجاری در مالزی انجام دهید.

 

اشخاص بالای 50 سال که قصد مهاجرت و استفاده از طرح خانه دوم را دارند باید ثابت کنند که سرمایه ای در حدود صد هزار دلار را دارا می باشند تا اجازه مهاجرت به آن ها داده شود. در باقی موارد نیز افراد باید بتوانند اثبات کنند که ماهیانه حدود سه میلیون تومان درآمد دارند که این درآمد می تواند به صورت اوراق بهادار و یا سود سرمایه گذاری نیز باشد.

 

برای افرادی نیز که زیر پنجاه سال سن دارند باید اثبات شود که سرمایه ای در حدود پنجاه هزار دلار دارا می باشند تا بتوانند اجازه مهاجرت به کشور مالزی را اخذ کنند. شما با خرید ملک در مالزی می توانید اقدام به شرکت در این طرح کنید و اجازه مهاجرت را کسب کنید. همچنین باید یک حساب پس انداز در مالزی به مبلغ 87 میلیون تومان افتتاح کنید و پس از مدت یک سال می توانید مبلغی از آن را برداشت کنید ولی نباید میزان سپرده شما از 43 میلیون تومان کمتر شود و این مبلغ باید تا مدت ده ساله اقامت شما در مالزی در این حساب پس از انداز باقی بماند.

 

مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک

 

مهاجرت از طریق کارافرینی

یکی دیگر از راه هایی که میتوان با آن اجازه مهاجرت به مالزی را بدست آورد ثبت شرکت، سرمایه گذاری و کار آفرینی می باشد. به این صورت که شما اقدام به ثبت یک شرکت و کارآفرینی در مالزی می کنید و سپس از این طریق مهاجرت برای شما فراهم می شود.

 

شرکت هایی که می توانید در مالزی به ثبت برسانید

اولین نوع شرکت هایی که می توانید در مالزی ثبت کنید و به واسطه آن مهاجرت به کشور مالزی را بگیرید شرکت هایی هستند که تمام سرمایه آن ها توسط افراد خارجی تامین می شود و باید حدود سرمایه اولیه آن 500000 رینگیت باشد. در مورد تاسیس رستوران و شرکت های واردات و صادرات حداقل سرمایه اولیه شما باید یک میلیون رینگیت باشد.

نوع دیگر نیز به صورت ثبت شرکت و کارآفرینی مشترک می باشد. به این صورت که شما با یک شرکت مالزیایی دیگر همکاری کرده و پنجاه درصد سهم ثبت شرکت برای شما می باشد و حدود سرمایه اولیه که برای این همکاری مشترک احتیاج دارید حدود 350000 رینگیت می باشد.

این ها روش هایی هستند که می توانید از طریق آن اقدام به ثبت شرکت و کارآفرینی و همچنین مهاجرت نمایید.

 

 

مهاجرت از طریق ازدواج

آخرین روشی که میتوان برای مهاجرت استفاده کرد از طریق ازدواج می باشد. شرایط و قوانینی که در این روش برای مهاجرت در نظر گرفته شده است بسیار متفاوت از سایر روش ها می باشد.

 

در این روش مرد یا زنی که تابعیت مالزیایی دارند می توانند با ازدواج، برای زوج خود اجازه اقامت و مهاجرت به مالزی را دریافت کنند. البته شرایط و شروط خاصی نیز برای اخذ مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج وجود دارد.

 

یکی از این شروط این است که توسط زوجین به اثبات برسد که این ازدواج یک ازدواج سوری نیست و صرفا برای به دست آوردن اجازه مهاجرت به کشور مالزی این ازدواج صورت نگرفته است.

 

شرط دیگر نیز پس از اثبات سوری نبودن ازدواج این است که شخصی که تابعیت مالزیایی را دارد اثبات کند که تمکن مالی برای برطرف کردن نیازهای همسر خود در مدت اقامت در مالزی را دارا می باشد. همچنین فرزندی که از این طریق به دنیا بیاید نیز تابعیت مالزیایی دارد

 

مهاجرت از طریق ازدواج

 

نکات مهم در خصوص مهاجرت به مالزی

اگر به هر یک از طرقی که در بالا گفته شد قصد مهاجرت به مالزی را دارید این نکات را حتما به خاطر بسپارید:

 

تصمیم راسخ و پشتکار داشته باشید. گرفتن اجازه مهاجرت و اقامت در این کشور ممکن است مدت زمان نسبتا زیادی به طول بیانجامد، پس حتما برای مهاجرت باید عزم راسخ و پشتکار داشته باشید.

بودجه کافی و سرمایه اولیه قابل قبولی داشته باشید؛ شما نمی توانید با جیب خالی مهاجرت را کسب کنید. پس ابتدا سرمایه اولیه مناسبی فراهم کنید و سپس قصد مهاجرت به این کشور را در سر داشته باشید.

هدف مشخصی از مهاجرت به این کشور داشته باشید. با برنامه ریزی درست پیش بروید تا بتوانید موفق به کسب اجازه مهاجرت شوید.

به مهارت های شخصی خود اتکا کنید. به این معنا که اگر قصد مهاجرت به کشور مالزی صرفا به خاطر حضور اقوام و بستگان خود در این کشور را دارید، از این کار منصرف شوید؛ زیرا شما باید بتوانید در کشور دیگر به خودتان اتکا نموده و نیاز های خود را برطرف سازید.

از روش های قانونی اقدام به مهاجرت کنید. حتما فقط از روش های قانونی اقدام به مهاجرت به مالزی بکنید زیرا اگر به صورت غیر قانونی اقدام کنید دیگر نه در کشور خودتان جایی دارید و به عنوان مجرم تحت تعقیب قرار دارید، هم در کشور دیگر مثل مالزی جایی به عنوان یک شهروند ندارید و باید باقی زندگی خود را در سایه زندگی کنید.

مهارت کافی داشته باشید: یعنی بتوانید به قول معروف گلیم خود را از آب بیرون بکشید در کشوری مانند مالزی تنها به افراد کارآمد احتیاج دارند پس باید شما هم فرد با مهارتی باشید تا بتوانید در این کشور اجازه اقامت را دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *