مهاجرت به کشور فنلاند

مهاجرت به فنلاند و راههای اخذ اقامت فنلاند

مهاجرت به فنلاند و راههای اخذ اقامت فنلاند

فنلاند کشوری در شمال اتحادیه اروپاست، پایتخت این کشور شهر هلسینکی و دارای 5 ملیون جمعیت می­باشد.موضوع این مقاله مهاجرت به فنلاند و راههای اخذ اقامت فنلاند می­باشد، عزیزانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند دعوت می­نمائیم مقاله را مطالعه نمایند.

کشور فنلاند جزء 10 کشور است که مردم این کشور از رفاه اجتماعی وکیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردارند. این کشور دراز قرن دوازدهم میلادی جزئی از کشور سوئد بود، پس از گذشت چند دوره تبدیل به کشوری مستقل در امپراطوری روسیه گشت. از همین رو مردم این کشور به دو زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می­کنند. واحد پول این کشور یورو و اقتصاد این کشور به صادارت وابسته است.

انواع ویزاهای فنلاند

افراد از راههای مختلفی می­توانند جهت مهاجرت به فنلاند و راههای اخذ اقامت فنلاند اقدام نمایند، کشور فنلاند بسته به نوع مسافرت افراد به این کشور ویزاهای مختلفی را قرار داده است که به قرار زیر است:

ویزای نوع A

این نوع ویزا به ویزای ترانزیت معروف است که فرد تنها اجازه توقف در فرودگاه این کشور را دارد وکسانی که از طریق فردوگاه فنلاند به دیگر کشورها سفر می­نمایند باید این ویزا را دریافت نمایند.

ویزای نوعB

این نوع ویزا نیز یک نوع ویزای عبوری محسوب می­شود که مسافران جهت عبور از منطقه شنگن به کشورهای خارج از این منطقه این ویزا را دریافت می­نمایند. اعتبار ویزای فوق بمه مدت5 روز می­باشد.

ویزای نوع C

این ویزا به فرد اجازه اقامت کوتاه مدت را در هریک از کشورهای عضو شنگن می­دهد، و بسته به اهداف مسافرین انواع گوناگونی دارد.

 • ویزای تک ورودی: که فرد تنها اجازه یک بار ورود به کشورهای شنگن را دارد.
 • ویزای دورودی: فرد با دارا بودن ویزای دو ورودی می­تواند تنها دو بار به کشورهای عضو شنگن وارد شود.
 • چند ورودی: این نوع ورودی دارای 90 روز اعتبار بوده و محدود به چند ورود به کشورهای شنگن نمی­باشد.

ویزای نوع D

این ویزا که به ویزای ملی معروف است برای مواردی خاصی از جمله مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری در کشورهای عضو شنگن صادر می­شود.این ویزا به افراد جهت موازد زیر صادر می­شود:

 •  افرادی که قصد مطالعه و یا تحصیل دارند.
 •  افرادی که برای انجام کارهای تحقیقاتی و آموزشی سفر می­نمایند.
 •  افرادی که به قصد تجارت و بازرگانی سفر می­کنند.
 • و افرادی که برای درمان و موارد پزشکی برای مدت محدودی سفر می­نمایند.

اخذ ویزای فنلاند ومهاجرت به فنلاند از طریق کار

کشور فنلاند یک کشور صنعتی در زمینه تولیدات لوازم الکتریکی می­باشد، جمعیت این کشور رو به پیری است و از طرفی این کشور با کمبود نیرو در بازار کار خود مواجه است. یکی از راههای مهاجرت به فنلاند و راههای اخذ اقامت فنلاند از طریق کار است، این کشور با کمبود شدید نیروی کار در رشته مهندسی روبرو است از این رو از جوانان متخصص در این رشته استقبال خوبی می­نماید.

فرآیند یافتن کار برای کسانی که در خارج از این کشور واتحادیه اروپا هستند کمی دشوار است. کارفرمایان و شرکت ها جهت یافتن نیروی مورد نظر خود ابتدا آگهی مربوط به این موضوع را ابتدا در داخل کشور فنلاند و سپس در اتحادیه اروپا اطلاع رسانی ­نمایند.

در صورت عدم یافتن نیروی مورد نظر این آگهی به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد. یافتن کار از طریق این پروسه طولانی و دشوار است. کشور فنلاند همچنان در مشاغلی دیگری همچون معلم- پرستار- حسابدار و … روبرو می­باشد. ناگفته نماند افرادی که قصد مهاجرت از طریق کار به کشور فنلاند را دارند بایستی تسلط کافی به زبان فنلاندی را داشته باشند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز کار در کشور فنلاند

 1.  ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار فنلاند
 2.  ارائه پاسپورت معتبر با احداقل 6 ماه اعتبار
 3.  ارائه مدارک شناسایی ( شناسنامه- کارت ملی)
 4.  ارائه عکس و فتوکپی از تمامی مدارک
 5.  دارا بودن توانایی مالی 8000 الی 10000 یورو

مهاجرت از طریق تحصیل به فنلاند

تحصیل در کشور فنلاند همانند برخی دیگر از کشورهای اروپایی به صورت رایگان می­باشد. به همین دلیل افراد زیادی قصد ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند. دولت فنلاند به افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می­نمایند ویزای تحصیلی صادر می­نماید.

بگونه ایی که افراد پس از دریافت ویزای تحصیلی و وارد شدن به این کشور دانشجو بایستی به اداره مهاجرت این کشور مراجعه نموده وکارت اقامت با اعتبار یکسال خویش را دریافت نماید. تحصیل در دوره­ی کارشناسی در کشور فنلاند به مدت 4 سال طول خواهد کشید همچنین افراد برای ورود به این دوره بایستی نمره6 زبان را کسب نموده باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2سال بوده ودانشجویان برای ورود به این دوره باید دارای شروط زیر باشند:

 1. فاصله تحصیل دانشجویان بین مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر از 5 سال نبوده باشد.
 2. دانشجویان باید حداقل نمره6.5 زبان را برای ورود به این دوره کسب نموده باشند.
 3. معدل دانشجو در مقطع کارشناسی حداقل 13 باید باشد.
 4. تحصیل در مقطع دکتری در کشور فنلاند به مدت 3 الی 5 سال طول خواهد کشید.

دانشجویان برای ورود به این دوره اولاً بایستی دارای معدل حداقل 15 در دوره­ی کارشناسی ارشد باشند و ثانیاً حداقل نمره 7 مدرک زبان را بدست آورده باشند. دانشجویان در این کشور اجازه کار در حین تحصیل را نیز دارند، به گونه ایی که هر دانشجو 20 ساعت در هفته می­تواند به انجام کار در این کشور بپردازد.

مهاجرت به فنلاند و راههای اخذ اقامت فنلاند

همانطور که می­دانید کشور فنلاند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می­باشد. این کشور از جمله کشورهای توسعه یافته در زمینه صنعت است و از رشد اقتصادی خوبی برخوردار می­باشد. راههای زیادی جهت مهاجرت به این کشور وجود دارد که برخی از این راهها عبارتند از:

 • مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به فنلاند از طریق تولد
 • مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

افراد از طریق ازدواج با اتباع فنلاندی قادر خواهند بود تا اقامت کشور را بدست آوردند. البته دریافت اقامت و تابعیت این کشور مستلزم بدست آوردن شرایطی است که این دولت برای افراد قرار داده است. از جمله راههای مهاجرت به فنلاند وراههای اخذ اقامت فنلاند ازدواج است.

دریافت اقامت از طریق ازدواج اولاً فرد نباید دارای منع قانونی برای ورود به کشور فنلاند را داشته باشد، ثانیاً فرد مجرد باشد زیرا در قانون کشور فنلاند افراد متأهل اجازه ازدواج با اتباع این کشور را ندارد. افراد جهت مهاجرت از طریق ازدواج به این کشور بایستی مراحلی را طی نمایند. این مراحل عبارتنداز تکمیل فرم های مرتبط با درخواست فرد و همچنان فرد درصورتیکه ازدواج قبلی داشته باشد باید تمامی مدارک ازدواج قبلی خود را به دولت این کشورارائه نماید.

 مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

یکی از راههای که افراد می­توانند از طریق آن اقامت و تابعیت کشور فنلاند را اخذ نمایند سرمایه گذاری در این کشور می­باشد. کشور فنلاند دارای کمترین فساد اقتصادی در جهان می­باشد. همچنین این کشور از ثبات سیاسی بسیار مناسبی در جهان برخوردار است که یان ثبات تأثیر مثبتی در رشد اقتصادی این کشور دارد. افراد می­توانند از طریق سرمایه گذاری در بخش های ساخت وتولید- بهداشت و سلامت- صنعت فناوری اطلاعات و ارتباط داشته باشند.

افراد جهت سرمایه گذاری در این کشور باید مراحلی را طی نمایند که این مراحل عبارتنداز :

 1. تکمیل نمودن فرم درخواست سرمایه گذاری و ارسال به وزارت بازرگانی
 2. دریافت تأییدیه از سوی وزارت امور خارجه
 3. دریافت اجازه از سوی دولت فنلاند برای سرمایه گذاری
 4. دریافت اقامت بلند مدت با تعیین وقت قبلی از سفارت کشور فنلاند برای فرد وهمراهانش
 5. سفر به کشور فنلاند و انجام ادامه مراحل ثبت شرکت در این کشور

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی چگونه است؟

از جمله راههای مهاجرت به فنلاند و راههای اخذ اقامت فنلاند پناهندگی در این کشور است. افراد به دور روش درخواست پناهندگی به کشور فنلاند را درخواست می­نمایند.

روش اول که فرد از طریق راههای قاچاق و تحمل راههای خطرناک برای رسیدن به این کشور مراجعت می­نماید. پس از رسیدن به این کشور و معرفی خود به پلیس مهاجرت و در صورت موافقت این کشور با درخواست پناهندگی ایشان، فرد اجازه بهره­مندی از تمایم حقوق شهروندی این کشور از جمله تحصیل- کار- بیمه های درمانی و امکانات بهداشتی و درمانی را خواهد داشت.

روش دوم که افراد از طریق درخواست به کمیساریای سازمان ملل درخواست پناهندگی به این کشور را می­دهند. در این روش پرونده فرد مورد بررسی قرار می­گیرد و دلایل فرد درصورتیکه از نظر کمیساریای سازمان ملل و دولت فنلاند قابل قبول باشد با ردخواست وی موافقت خواهد شد. طبق قوانین بین المللی با درخواست پناهندگانی موافقت خواهد شد که فرد در زادگاهش با از لحاظ امنیتی و جانی مورد تهدید قرار گرفته باشد.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد چگونه است؟

کشور فنلاند به کسانیکه در این کشور متولد می­شوند تابعیت این کشور را صادر می­نماید. اگرچه سیستم اعطای تابعیت در این کشور از طریق خون می­باشد، اما در سال 2011 که 140000 خارجی در این کشور بدنیا آمده اند تابعیت این کشور به آنها داده شده است. فرزندانی که از یکی از والدین آنها فنلاندی باشند تابعیت این کشور به آنها تعلق خواهد گرفت اگرچه در کشوری خارج از کشور فنلاند به دنیا آمده باشند. کشور فنلاند به کودکانی که در این کشور متولد می­شوند و دارای شرایط زیر باشند تابعیت این کشور را صادر خواهد نمود:

 1.  ازدواج والدین کودک بصورت رسمی و قانونی باشد.
 2.  یکی از والدین دارای تابعیت فنلاند باشند.
 3.  در صورت فوت پدر نوزاد قبل از تولد در صورت رسمی بودن ازدواج پدر ومادر اعطاعی تابعیت تعلق خواهد گرفت.

هزینه های زندگی در کشور فنلاند چگونه است؟

همانطور که گفته شد کشور فنلاند از اقتصاد مناسبی در اتحادیه اروپا برخوردار است. مردم کشور فنلاند از طبقات پردرآمد، فقیر و متوسط تشکیل شده است و چون هزینه های زندگی در این کشور بالاست زن ومرد به انجام کار مشغول هستند. افرادی که قصد مهاجرت به کشور فنلاند را دارن با سوالات زیادی از جمله:

 • آیا با مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند می­توان تمامی اعضای خانواده به این کشور سفر نمود؟
 •  جهت سرمایه گذاری به کشور فنلاند باید فرد دارای چه مقدار سرمایه باشد؟
 • هزینه ویزاهای کشور فنلاند چقدر است؟

برخورد نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیران در زمینه مهاجرت به فنلاند و راه های اخذ اقامت فنلاند می­باشند. افراد جهت مشاوره وراهنمایی می­توانن با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *