مهاجرت تحصیلی فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

کشور فرانسه برای شمار زیادی از دانشجویان سراسر جهان مقصدی برای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی به شمار می رود. زیرا می تواند به عنوان یک انتخاب مطمئن برای دانشجو تلقی گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت افتخار این را دارد که برای پیمودن این مسیر و دست یابی به اقامت در کشورهای اروپایی مانند فرانسه در کنار شما بوده و همراهی تان نماید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

برای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی می بایست اطلاعاتی درخصوص وضعیت آموزشی و موقعیت این کشور در بین سایر کشورهای اروپایی را به دست آورد. امروزه بالغ بر 250 هزار دانشجوی خارجی و بین المللی در کشور فرانسه مشغول به تحصیل هستند. درصد زیادی از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های فرانسه، مشغول تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا هستند.

از جمله دلایلی که دانشجویان خارجی را به سمت و سوی این کشور جذب می نماید، محیط آرام موجود در این کشور و همچنین برگزاری دوره های سخنرانی بسیار مفید برای دانشجویان بین المللی است. کشور اروپایی فرانسه شامل بیش از 10 دانشگاه برتر است که این دانشگاه ها از لحاظ مختلف و مخصوصا از لحاظ برتری کیفیت آموزشی دارای رتبه های جهانی هستند.

درباره فرانسه و زبان مردم آن

زبان رسمی مردم فرانسه، زبان فرانسوی است اما اکثریت آنها به زبان انگلیسی صحبت می کنند. ناگفته نماند که برای موفقیت بیشتر در این کشور می بایست نسبت به یادگیری زبان فرانسه اقدام کنید. در همین راستا دانشجویان خارجی که تسلط کافی به زبان فرانسوی دارند، به سهولت قادرند با مسائل روزمزه و تحصیلی کنار بیایند. بنابراین در صورتی که احساس می کنید به اندازه کافی به زبان فرانسه مسلط نیستید، بهتر است در دوره های فراگیری زبان فرانسوی شرکت نمایید. موسسه سفیران سروش سعادت با افتخار در زمینه مهاجرت به فرانسه به شما کمک خواهد نمود. هرگونه سوال در این خصوص داشته باشید، این موسسه آماده پاسخگویی خواهد بود.

زبان تحصیلی در فرانسه

ناگفته نماند که برخی رشته ها نیز به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می گردد و این که برای تکلم های روزمره با مردمان کشور فرانسه می توان از زبان انگلیسی نیز استفاده نمود. ممکن است دانشجوی خارجی برنامه های درسی دانشگاه را بر اساس زبان فرانسوی انتخاب نماید. در این صورت باید اسناد و مدارکی را ارائه نماید که شرکت نمودن او در یکی از آزمون های TCF DAP یا DALF و یا CEFR را به اثبات برساند. این آزمون ها مختص موارد ذیل هستند:

 • آزمون TCF DAP = دانش فرانسه است. آزمونی که پیش از پذیرش نیاز است.
 • آزمون DALF = این آزمون، آزمون فرانسوی است.
 • آزمون CEFR = چهارچوب مراجع رایج زبانی است.

در صورتی که دانشجو زبان تحصیلی را برای ادامه تحصیلات انتخاب کند، می بایست مدارک مربوط به مهارت زبان انگلیسی را ارائه نماید که شامل مدارک تافل و آیلتس است. بهترین مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی در کشور فرانسه قرار دارد. از این کسانی که در جست و جوی کشوری ارزان و دانشگاه های برتر هستند، کشور فرانسه انتخاب آنهاست.

شرایط اقتصادی فرانسه

کشور فرانسه از لحاظ اقتصادی و صنعتی بسیار پیشرفته است و راه های راتباطی تجارت با سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای فرانسه باز و قابل دسترسی است. از این رو تحصیل در رشته های تجارت و مدیریت، بیشترین متقاضی را در بین رشته های دیگر دارد. همین امر موجب گردیده است که رقابت در مدارس تجارت بسیار بالا بوده و به سختی بتوان به پذیرش در مدارک تجارت و مدیریت دست یافت.

شرایط تحصیل در فرانسه

کشور اروپایی فرانسه تعداد 83 دانشگاه دولتی را شامل می گردد که فعالیت آنها تحت نظارت و اداره دولت است. در این دانشگاه ها انواع آموزش ها با به صرفه ترین میزان شهریه برای دانشجویان خارجی و داخلی وجود دارد. ضمنا علاوه بر دانشگاه های دولتی، دانشگاه خصوصی زیادی نیز در فرانسه وجود دارد که در حال ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان بوده و فعالند. ترم تحصیلی در دانشگاه های فرانسه از سپتامبر یا اکتبر شروع گردیده و تا ماه مه یا ژوئن پایان می یابد. لازم است بدانید این شرایط به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه انتخابی دانشجویان ارتباط مستقیم دارد.

چرا تحصیل در فرانسه؟

عالی ترین سطح کیفی آموزشی برای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی را می توان در دانشگاه ها و مراکز آموزشی فرانسه یافت. میزان شهریه های دریافتی از سوی دانشگاه برای دانشجویان به مبلغ خیلی کمی است. همچنین تحصیل و زندگی در کشور فرانسه برای دانشجویان و به طور کلی کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بسیار مقرون به صرفه و ارزان است. مدارک علمی که از سوی دانشگاه ها به دانشجویان فارغ التحصیل اعطا می گردد، قابل مقایسه با مدارک اعطایی دانشگاه های سایر کشورهای اروپایی نیست. چرا که این مدارک در سطح بین المللی اعتبار ویژه ای دارد.

ترم‌های تحصیلی در‌دانشگاه ها چگونه است؟

دانشگاه های فرانسه واحدهای درسی را در دو ترم تحصیلی به دانشجویان ارائه می نمایند که به دو روش تدریس می گردند. در تدریس به روش اول، استاد راهنما سخنرانی مفصل و جامع خود را آغاز می نماید و دانشجویان موظف به نکته برداری و یادداشت برداری هستند. در تدریس به روش دوم، برگزاری کلاس های آموزشی در آزمایشگاه های این دانشگاه ها است. چراکه برخی از دروس ارائه شده مستلزم انجام فعالیت کارآموزی و عملی هستند. از این رو دانشجو از این طریق می تواند تحقیقات خود را با جزئیات بیشتری انجام دهد.

انواع دوره های تحصیلی که مدارک مربوط به همان دوره به دانشجویان اعطا می گردد به شرح ذیل هستند:

 • مدرک کارشناسی : این مدرک در پایان دوره کارشناسی ارائه می گردد که این دوره به صورت 3 ساله بوده و شامل 6 ترم تحصیلی است.
 • مدرک کارشناسی ارشد : این مدرک نیز در پایان دوره کارشناسی ارشد اعطا می گردد که به صورت 2 ساله بوده و شامل 4 ترم تحصیلی است.
 • مدرک دکترا :  این مدرک در پایان دوره دکترا ارائه می گردد که به صورت 3 ساله بوده و شامل 6 ترم تحصیلی می باشد.

شرایط درخواست ویزای افرادخارج ازاروپا چیست؟

افرادی که قصد دارند تحصیلات خود را در کشور فرانسه ادامه دهند، می بایست آگاهی های لازم درخصوص ویزای تحصیلی فرانسه را دارا باشند. قوانین و مقررات در اعطای ویزای تحصیلی متناسب با وضعیت شهروندی است. نکته ضروری این است که برای دریافت تابعیت اروپا، نروژ، سوئیس لیختن اشتاین و ایسلند دریافت ویزا الزامی نمی باشد.

چنانچه فردی از اتباع غیر اروپایی باشد، برای اجازه اقامت در این کشور (VLS- ( TS می بایست ویزا دریافت اخذ کند. این ویزا که برای فرد صادر می گردد دارای اعتبار یک ساله است که در صورت امکان و واجد شرایطی قابل تمدید نیز هست. فرد متقاضی باید در ابتدا تقاضای خود را به اداره مهاجرت فرانسه ارائه کند. مدارکی که در این مورد لازم است عبارتند از:

 • ارائه عکس متقاضی
 • ارائه پاسپورت متقاضی
 • اثبات صلاحیت اجازه اقامت در فرانسه
 • عدم سوء پیشینه و تایید از سوی پلیس بازرسی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • تایید سلامت پزشکی از طریق مرکز OFLL

برای تصمیم به مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از کارشناسان و وکلای ما اخذ مشاوره کنید. تماس به صورت مراجعه حضوری یا تماس تلفنی رایگان خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *