مهاجرت به کشور سنت کیتس

مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی

خطرهای مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی

مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به این کشور در سال 2019 می باشد. متقاضیان توجه داشته باشند که مهاجرت از این طریق غیر قانونی می باشد و به هیچ عنوان به افراد پیشنهاد نمی شود. اگر قصد مهاجرت به کشور سنت کیتس دارید می توانید از روش هایی مثل: سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تولد فرزند، ازدواج با فردی با تابعیت این کشور، کار در موسسات سنت کیتس و تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اقدام نمایید.

قوانین پناهندگی در این کشور با سایر کشور ها تفاوت دارد، و همین طور روند رسیدگی به پرونده فرد متفاوت تر خواهد بود. در این مقاله به بررسی مشکلات و مسائل پناهندگی می پردازیم. موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت هیچ گونه اقدامی در رابطه با مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی انجام نداده و این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی نوشته شده است.

اطلاعات عمومی کشور سنت کیتس

قبل از بررسی موضوع مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی باید اطلاعاتی در رابطه با این کشور در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

کشور سنت کیتس با نام رسمی فدراسیون سنت کیتس و نویس شناخته شده است. سنت کیتس یک کشور جزیره ای محسوب شده که در دریای کارائیب قرار گرفته است. شهر باستر به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. کشور سنت کیتس دارای 260 کیاومتر مربع مساحت می باشد. و تقریبا دارای 52 هزار نفر شهروند می باشد.

در سال 1083 میلادی این کشور از کشور انگلستان استقلال یافت. سنت کیتس با کشور انگلستان دارای منافع مشترکی می باشند. در راس این کشور ملکه الیزابت دوم قرار گرفته است، همانند تمامی کشور هایی که با انگلستان دارای منافع مشترک می باشند. سیستم پارلمانی در این کشور بر اساس سیستم پارلمانی انگلستان وضع شده است.

دلار کارائیب به عنوان واحد پول رسمی در این کشور شناخته می شود. اصلی ترین منبع اقتصاد این کشور محصولات کشاورزی می باشد. اصلی ترین محصول کشاورزی سنت کیتس کاشتن و فرآوری نیشکر می باشد. همچنین باید گفت این محصول به سایر کشور ها صادر می شود که هدف اصلی دولت این کشور نیز می باشد.

قوانین پناهندگی در سنت کیتس

این کشور از ماه فوریه در سال 2002 م. به کنوانسیون 1951 که مربوط به پناهندگان بود پیوست. اما باید به این نکته اشاره کرد که به پروتکل 1967 ملحق نشد. همچنین باید گفت که سنت کیتس کنوانسیون 1954 که مربوط به افراد بدون تابعیت می باشد و همین طور کنوانسیون 1961 که مرتبط با کاهش بی عدالتی می باشد را نپذیرفت.

کمیسیون عالی پناهندگان در سازمان ملل اطلاعات بسیار کمی در رابطه با پناهندگی و پناهجویان در این کشور ارائه می دهد. دولت این کشور قوانین و مقرراتی در رابطه با پناهندگان و مسائل پناهندگی در این کشور وضع نکرده است. زمانی که فرد وارد خاک این کشور می شود و اعلام پناهندگی می کند درخواست فرد در کمیته ای افتخاری مربوط به مسائل پناهندگان سازمان ملل اخذ شده و بعد از آن در دفتر منطقه ای کمیسیون پناهندگان این سازمان که در واشنگتن واقع شده بررسی خواهد شد.

زمانی که کمیسیون مربوط به پناهندگان در این کشور وضعیت پناهجو را بررسی می کند، دولت سنت کیتس که با این کمیسیون همکاری می کند و این همکاری موجب دسترسی راحت تر به پناهجو و اطلاعات او می شود. این کشور مثل کشور های همسایه و هم مرز خود در این جزیره از لحاظ جغرافیایی در منطقه ای پیچیده مهاجرتی قرار گرفته اند.

حمایت از پناهندگان و پناهجویان

به دلیل موقعیت این کشور، می توان گفت سنت کیتس در معرض ورود غیر قانونی پناهجویان از طریق راه های هوایی و دریایی قرار دارد. در جزیره کارائیب منابع محدودی برای جلوگیری از ورود غیر قانونی وجود دارد. کمیسیون پناهندگان دولتی این کشور را تشویق می کند تا قوانینی برای پناهندگی در این کشور وضع نماید.

هر گونه حمایتی مثل پیش نویسی برای قانون ملی پناهندگی در کشور سنت کیتس توسط کمیسیون عالی پناهندگان در سازمان ملل  ارائه می شود. برای جلوگیری از قاچاق انسان در منطقه کارائیب همکاری های منطقه ای لازم است. جهت حمایت از قربانیان قاچاق انسانی کمیسیون پناهندگی در سازمان ملل دولت این کشور را برای اصلاح قوانین تشویق می نماید.

در سال 1950 میلادی در واقع بعد از اتمام جنگ جهانی دوم کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل، برای کمک به تعداد زیادی از پناهجویان که از کشورهای قاره اروپا فرار کردند ایجاد شده است. UNHCR که در واشنگتن قرار دارد بیست و هفت کشور و همین طور کشور های واقع در منطقه کارائیب با دفاتر در کشور دومینیکا پوشش می دهد.

مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت دارند به دلیل عدم آگاهی از مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی از این طریق اقدام به مهاجرت می کنند. و بسیاری از این افراد با تفکر اینکه این جزیره دور افتاده است گمان می کنند اخذ پناهندگی از این کشور آسان و سهل می باشد.

باید به افرادی که مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی ترجیح می دهند گفت که پناهجویان در این کشور وضعیت خوبی ندارند و مشکلات و سختی های زیادی برای آن ها وجود دارد. باید گفت که برای محل اسکان پناهجو محل مناسبی نیز در نظر گرفته نشده است. به طور کلی اگر بخواهیم وضعیت پناهندگی در این کشور را بررسی کنیم باید بگوییم، کشور سنت کیتس عضوء کنوانسیون جهانی پناهندگی نمی باشد، به همین دلیل حقوقی برای پناهجویان در نظر نمی گیرد. اگر فردی هستید که کشور سنت کیتس برای مهاجرت انتخاب کرده اید پیشنهاد می شود روش های قانونی برای مهاجرت را انتخاب نمایید.

با توجه به مسائل گفته شده در رابطه با مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی مشخص شد در این کشور برای پناهندگی قوانینی وجود ندارد و برای پناهجویان مشکلات بسیار زیادی وجود دارد. بسیاری از پناهجویان به دلیل مشکلاتی مثل: وجود نداشتن محلی برای سکونت به کشور خود بازمی گردند.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت به سنت کیتس از طریق پناهندگی در اختیار متقاضیان قرار دهیم. پیشنهاد مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت این است که متقاضیان با توجه به شرایطشان بهترین روش را برای مهاجرت به کشور سنت کیتس انتخاب نمایند.

به این منظور می توانید طی تماس با مشاوران ما از مشاوره های رایگان بهره مند شوید. یکی از راه های مهاجرت که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله اعزام دانشجو به سنت کیتس مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *