مهاجرت به کشور سریلانکا

مهاجرت به سریلانکا از طریق تولد

مهاجرت به کشور سریلانکا از طریق تولد

مهاجرت به سریلانکا از طریق تولد یکی از روش های مهاجرت به این کشور در سال 2019 میلادی می باشد. برای مهاجرت به این کشور راه های گوناگونی مثل: تحصیل در دانشگاه های این کشور، سرمایه گذاری یا ثبت شرکت، کار در موسسات این کشور و ازدواج با فردی با تابعیت سریلانکا وجود دارد.

متقاضیان باید با توجه به شرایط خود یکی از روش های مهاجرت را انتخاب نمایند. برای مهاجرت به سریلانکا از طریق تولد شرایط و قوانینی وجود دارد که در این مقاله سعی داریم به بررسی آن بپردازیم. در دنیا تابعیت بر اساس سیستم خاک یا سیستم خون و در برخی از کشور ها بر اساس هر دو سیستم به افراد اعطاء می شود.

موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در ادامه به بررسی موضوع مهاجرت به سریلانکا از طریق تولد می پردازد. تا پایان با ما همراه باشید.

درباره سریلانکا

این کشور با مساحتی بالغ بر 65610 کیلومتر مربع، کشور جزیره می باشد که در جنوب آسیا، جنوب کشور هند و اقیانوس هند قرار گرفته است. این کشور با نام رسمی جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا شناخته می شود. تعداد 19668000 در این کشور زندگی می کنند.

مردم این کشور به زبان های تامیل و سینهالیبه مکالمه می پردازند. شهر کلمبو به عنوان پایتخت تجاری این کشور شناخته می شود و شهر سری جایاواردنپورا کوته به عنوان پایتخت سیاسی این کشور شناخته می شود. سریلانکا تا فوریه سال 1948 به عنوان یکی از مستعمرات بریتانیا بوده است و بعد از این تاریخ اعلام استقلال کرد.

در این کشور تنوع آب و هوایی وجود دارد و دارای 4 فصل می باشد. شهر کندی یکی از مکان های زیبا و جذاب برای گردشگری می باشد. سریلانکا دارای مناظر طبیعی زیبا و چشم نوازی می باشد. هر ساله 4 جشنواره در این کشور برگزار می شود، یکی از مهمترین این جشنواره ها اسالا می باشد. طبق بررسی در هر سال تعداد 600000 گردشگر به این کشور سفر می کنند.

مهاجرت به کشور سریلانکا از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد فرزند

افرادی که قصد دارند مهاجرت به سریلانکا از طریق تولد را تجربه کنند باید شرایطی داشته باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • اگر فردی در کشور سریلانکا متولد شود و والدینش دارای تابعیت این کشور باشد، طفل بعد از متولد شدن به صورت خودکار تابعیت و اقامت این کشور را دریافت می کند.
  • اگر طفلی در این کشور متولد شود و پدرش دارای تابعیت سریلانکا باشد ولی مادرش دارای تابعیت کشور های دیگر باشد. طفل تابعیت و اقامت این کشور را دریافت خواهد کرد.
  • اگر نوزادی در این کشور متولد شود و پدر و مادرش نامعلوم باشند و یا نوزاد دارای تابعیت نباشد به او تابعیت این کشور تعلق خواهد گرفت.

اقامت کشور سریلانکا و اخذ تابعیت

مهاجرت به سریلانکا از طریق تولد می تواند منجر به اخذ تابعیت و اقامت این کشور شود، ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که در این کشور تابعیت بر اساس سیستم خون به فرد اعطاء می شود. همان طور که گفته شد اگر فرزندی از والدینی با تابعیت کشور سریلانکا در خاک این کشور متولد شود تابعیت این کشور را دریافت می کند.

والدین باید تولد فرزندشان را ثبت نمایند و برای این کار 90 روز از تاریخ تولد فرزند مهلت دارند تا اقدامات لازم را انجام دهند و فرم مربوطه را دریافت و تکمیل نمایند. والدین طفل باید در هنگام تولد فرزندشان در جزء شهروندان کشور سریلانکا باشند. گواهی تولد فرزند باید توسط مقامات این کشور صادر شده باشد و اثبات گردد.

یکی دیگر از مدارکی که والدین باید ارائه نمایند گواهی ازدواجشان می باشد. هزینه های مربوطه برای ثبت نام فرزند 25 $ می باشد که باید به کنسولگری این کشور پرداخته شود. اگر متقاضی شهروند کشور سریلانکا نباشد و فقط یکی از والدینش دارای تابعیت این کشور باشد می تواند قبل از سن 18 سالگی اقدامات لازم را جهت اخذ تابعیت و شهروندی این کشور انجام دهد. فرد برای دریافت تابعیت این کشور باید تابعیت قبلی خود را لغو نماید تا بتواند تابعیت سریلانکار ا به دست آورد.

مدارک لازم جهت اخذ تابعیت

متقاضیان برای دریافت تابعیت باید مدارکی ارائه دهند، که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. متقاضیان توجه نمایند که تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و فرد باید درخواستش را همراه با مدارک زیر به اداره مهاجرت کشور سریلانکا ارسال نماید.

  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • ارائه گواهی اصلی تولد یا گواهی تایید شده
  • در صورت متاهل بوده باید گواهی ازدواج ارائه شود
  • ارائه مدرک تحصیلی
  • ارائه نامه تایید شده توسط بانک، فرد باید حداقل مبلغ 25 هزار $ را برای مدت 3 سال سپرده گذاری نماید

پاسپورت کشور سریلانکا

از لحاظ رتبه بندی پاسپورت این کشور در بین پاسپورت تمامی کشور ها در جایگاه 46 قرار دارد. متقاضیان بعد از دریافت پاسپورت این کشور، بدون دریافت ویزا می توانند به 16 کشور در دنیا سفر کنند. ولی برای ورود به 152 کشور باید ویزا دریافت نمایند. کشور کره شمالی نیز از نظر رتبه بندی هم رده این کشور می باشد.

با توجه به قوانین بین المللی اشخاص خارجی برای دریافت پاسپورت کشوری باید از طرق قانونی و مجاز وارد کشور مورد نظر شوند و با رعایت قوانین و شرایط در آن کشور اقدامات لازم را جهت دریافت پاسپورت انجام دهند. بر اساس قوانین کلی وضع شده برای دریافت پاسپورت نیازی به حضور فرد در کشور نمی باشد.

اما برای دریافت اقامت متقاضی باید بین6 تا 9 ماه در کشور حضور داشته باشد. در بیشتر کشور های دنیا فرد پس از اخذ اقامت دائم می تواند پاسپورت دریافت کند.

در این مقاله سعی داشتیم به بررسی مهاجرت به سریلانکا از طریق تولد بپردازیم. اگر پس از مطالعه پاسخ سوالات خود را دریافت نکرده اید و یا نیاز به مشاوره های بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

اگر قصد دارید مهاجرت از طریق تولد را تجربه کنید، یکی از انتخاب های شما می تواند کشور کانادا باشد. در این کشور بر اساس سیستم خاک تابعیت به افراد اعطاء خواهد شد. یعنی اگر فردی از پدر و مادری خارجی نیز متولد شود می تواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید مقاله اقامت کانادا از طریق تولد و مقاله تابعیت کانادا از طریق تولد را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *