مهاجرت به کشور دانمارک

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

 مهاجرت به دانمارک از چه راه هایی انجام می شود؟ مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک چه چیز هایی می باشند؟ آیا ایرانیان می توانند به راحتی به دانمارک مهاجرت کنند؟ تحصیل در دانمارک دارای چه شرایطی می باشد؟ آیا افراد غیر دانمارکی می توانند به آسانی در این کشور کار پیدا کنند؟ مهاجرت به دانمارک از راه های مختلفی قابل انجام می باشد. هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا به این کشور اروپایی سفر می کنند. کشور دانمارک دارای شرایط جوی بسیار خوب و همچنین طبیعت بی نظیری می باشد. مهاجرت به دانمارک، همانند سایر کشور های جهان، می تواند از را تحصیل، کار، سرمایه گذاری، زندگی و غیره انجام شود.

مهاجرت به دانمارک

دانمارک از بهترین کشور های جهان در زمینه های مختلف می باشد. این کشور به دلیل امن بودن از لحاظ اجتماعی و وجود رفاه باعث شده مهاجرین زیادی به این کشور سفر کنند تا اقامت این کشور را دریافت کنند و برای همیشه در این کشور ساکن باشند. بهترین روش های مهاجرت به دانمارک دریافت روادید کاری و تحصیلی این کشور می باشد. یکی از دیرینه ترین روش های مهاجرت به دانمارک، دریافت کارت سبز بود که متقاضیان می توانستند با این کارت به دانمارک بروند و پس از گذشت مدتی مشخص و همچنین داشتن شرایط خاص، افراد می توانستند اقامت همیشگی کشور دانمارک را دریافت کنند؛ اما امروزه این روش برای ایرانیان وجود ندارد. امروزه از روش های پیدا کردن شغل و دریافت روادید تحصیلی مهاجرت به دانمارک ممکن است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

جذب نیروی کار به دلیل کمبود کارگران ماهر یا افرادی که در رشته ی خاصی مهارت و ویژگی منحصر به فردی دارند، این کشور با داشتن طرحی به نام لیست مثبت که با عنوان روادید کاری ارائه می شود، آماده ی جذب افراد ماهر و کاردان از سراسر دنیا می باشد. این طرح افرادی را که از کمپانی ها و یا از طرف کارفرما های معتبر دانمارک پیشنهاد کاری دارند را از مخارج بزرگی معاف می کند.

انواع ویزاهای کاری دانمارک

لیست مثبت

اگر متقاضیان خارجی در کار مشخصی مهارت داشته باشند که نیروی کار بلژیکی برای آن شغل وجود نداشته باشد، می توانند از طریق لیست مثبت این شغل را انتخاب کنند و با توجه به داشتن شرایط مناسب، برای کار به بلژیک سفر کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست مثبت کشور بلژیک با مشاورین موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پیشنهاد کاری

متقاضیان این روش با شرایط خاصی می توانند برای کار به کشور دانمارک مهاجرت کنند. این روش باید با دعوتنامه ی کارفرما و یا کمپانی انجام شود که دارای موارد زیر باشد:

 • درآمد سالانه به ارزش پنجاه و پنج هزار دلار آمریکا.
 • داشتن بیمه بهداشت و درمانی از سمت کمپانی.
 • مشخص شدن شرایط مالیات متقاضی در کشور دانمارک.

لازم به ذکر است که اگر تمام شرایط بالا مهیا باشد، متقاضی می تواند همراه با همسر و فرزندان ( زیر 18 سال سن) خود به کشور دانمارک مهاجرت کند.

شرایط ویزای تحصیلی و مهاجرت از طریق تحصیل به دانمارک چیست؟

اخذ روادید کاری برای مهاجرت به کشور  دانمارک از طریق لیست مثبت و پیشهاد کاری صورت می گیرد. مهاجرت از طریق پیشنهاد کاری به دانمارک برای متقاضیان ایرانی بسیار پیچیده و سخت می باشد؛ زیرا فرد ایرانی می بایست به طور کامل ارزیابی شود و همچنین لازم به ذکر است که نیروی کار دانمارکی همیشه در اولویت می باشند.

اگر افراد ایرانی بتوانند برای پیدا کردن شغل و بستن قرارداد کاری حداقل یک بار به اروپا و دانمارک سفر کنند، پیدا کردن کار مناسب راحت تر انجام می شود. امروزه اکثر مهاجرینی که به کشور دانمارک مهاجرت می کنند، از راه تحصیل اقدام به دریافت روادید کاری می کنند؛ به طوری که پس از اتمام دوره ی تحصیلی، بر اساس رشته و مهارت های خود کار مورد نظر خود را پیدا می کنند. این روش برای ایرانیان بسیار مناسب می باشد اما شرایط خاص خود را به همراه دارد.

مخارج تحصیلی در دانمارک چگونه می باشد؟

دانشجویان بین المللی می بایست در دانشگاه های معتبر دانمارک شهریه پرداخت کنند؛ در حالیکه دانشجویانی که شهروند کشور های حوزه اتحادیه اروپا می باشند قادر هستند تا به صورت رایگاه در دانمارک به ادامه ی تحصیل بپردازند. شهریه و مخارج تحصیلی دانشجویان خارجی بستگی به شهر، مکان سکونت، عادات و هزینه های تحصیلی آن ها دارد. برای مثال اگر یک دانشجوی ایرانی بخواهد در کشور دانمارک به ادامه ی تحصیل بپردازد، می بایست شش تا شانزده هزار یورو به صورت سالیانه صرف مخارج تحصیلی و شهریه کند.

همانطور که قبلا گفته شد، دانشجویان پس از اتمام دوره های تحصیلی خود می توانند اقدام به اخذ اقامت در کشور دانمارک کنند. این درخواست دارای شرایط خاصی از قبیل داشتن شغل مناسب، داشتن توان مالی و غیری می باشد. پس از گذشت یک مدت مشخص، دانشجویان می توانند نوع اقامت خود را از موقت به دائمی تبدیل کنند.

سرمایه گذاری یا کارآفرینی در دانمارک

دانمارک از بهترین کشور های جهان برای تاسیس کمپانی، شرکت و همچنین سرمایه گذاری می باشد. شهروندان غیر دانمارکی نیز می توانند در کشور دانمارک سرمایه گذاری کنند و یا شرکت های کاری در زمینه های مختلف تاسیس کنند. کار آفرینان و سرمایه گذاران خارجی از روش های مختلفی می توانند اقدام به تاسیس شرکت و سرمایه گذاری در دانمارک کنند. این کشور با 45% از کشور های جهان قرارداد دو جانبه جهت سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی امضا کرده است اما ایران جزء این کشور های نمی باشد. بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در کشور اسکاندیناوی دانمارک عبارتند از:

 • انرژی های تجدید پذیر
 • فناوری و اطلاعات
 • صنایع غذایی
 • علوم زندگی
 • طراحی و نوآوری
 • صنایع دریایی

این گزینه ها گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری می باشند، اما متقاضیان ایرانی صرفا برای دریافت اقامت دانمارک دست به این کار می زنند که همراه خطر های بسیار جدی مالی می باشد. قبل از سرمایه گذاری در دانمارک و یا هر کشور دیگری باید اهدلف خود را مشخص کنی و با کسب اطلاعات لازم مراحل این امر را پشت سر بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به دانمارک و روش های آن، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

6 دیدگاه برای “مهاجرت به دانمارک

 1. v!da گفت:

  با سلام
  من 28سال دارم و در رشته معماری کارشناسی ارشد دارم
  ایا برای ادامه تحصیل میتونم به دانمارک مهاجرت کنم؟

 2. پدرِ پسرشجاع گفت:

  فرهنگ دانمارکی ها چقدر مهاجر پذیر است؟

 3. ali ram گفت:

  بابت مطلب خوبتون در مورد مهاجرت به دانمارک تشکر میکنم اگه امکانش هست در مورد مهاجرت به کشور ایسلند هم مطلب بذارید

 4. ترنم گفت:

  سلام خدمت شما آیا گرین کارت دانمارک برای ایرانی انجام پذیر هست؟

 5. ارشاد گفت:

  بهترین شرایط مهاجرت به این کشور رو داشتم پارسال آیلتسم نرسید نتونستم گرین کارت بگیرم ، الان شما چه راهی پیشنهاد می کنید؟

 6. قاسم علی زاده گفت:

  دانمارک رو دوست دارم ولی آب و هوای سرد اون رو برا زندگی نمی پسندم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *