مهاجرت به کشور ایسلند

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری و ازدواج

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری و ازدواج

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری و ازدواج از جمله موضوعاتی است که ممکن است تمایل داشته باشید در خصوص آن اطلاعاتی کسب نمایید. در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش زبان و اطلاعات حقوق مهاجرت خود به ارائه توضیحاتی در خصوص این موضوع یعنی مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری و ازدواج، پرداخته اند که امید است مطالعه آن را مفید بدانید.

برای مهاجرت و اخذ اقامت در ایسلند روش های مختلفی مثل ازدواج، کار، تحصیل، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و … وجود دارد. یکی از روش هایی که می تواند مورد توجه مهاجران قرار گیرد، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشد که در ادامه به مواردی در رابطه با چگونگی اخذ این اقامت اشاره خواهد شد. در ابتدا به توضیحی کلی در رابطه با کشور ایسلند می پردازیم و در نهایت موضوع اصلی که همان مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری و ازدواج است، شرح داده خواهد شد.

درباره کشور ایسلند

کشور ایسلند کشوری جزیره ای است و در شمال اقیانوس اطلس قرار دارد، و وضعیت آب و هوایی اش سرد و قطبی است. بزرگترین شهر آن که پایتخت این کشور نیز می باشد ریکیاویک نام دارد و جمعیت آن بیش از سیصد و پنجاه هزار نفر می باشد که بیش از هشتاد و هشت درصد مردم مسیحی و پیرو آیین پروتستان می باشند.

جمهوری ایسلند دارای بازار آزاد است، و اقتصاد آن بر پایه صنعت کشاورزی، ماهی گیری،  منابع انرژی، گردشگری و صادرات برق، گوشت ماهی، کانی و … می باشد و از کشور هایی که ایسلند محصولات خود را به آنجا صادر می کند می توان به بریتانیا، اسپانیا، ژاپن و سوئد اشاره کرد. کسانی که می خواهند در کشور ایسلند سرمایه گذاری کنند باید بدانند اقتصاد این کشور در چند سال اخیر روند افزایشی داشته و می توان به سال 2019 اشاره کرد که روند رشد اقتصاد این کشور در آن سال بیش از ده درصد بوده است.

کشور ایسلند تا قرن بیستم میلادی جز کشورهای فقیر جهان بود ولی در دهه 1990 میلادی توانست با ارائه در خواست کمک از طرح مارشال و صنعتی کردن ماهیگیری رشد کند و توانست یکی از کشور های مرفه در جهان باشد. همین طور که گفتیم بازار کشور ایسلند آزاد است و به همین دلیل میزان مالیات در این کشور پایین است هم چنین در کشور ایسلند به دلیل وجود بحران مالی که وجود داشت هیچ بانکی در بورس فعالیت ندارد.

صنعت گردشگری جز منابع مهم رشد اقتصادی در کشور ایسلند است و این کشور توانست در سال 2016 بیش از یک میلیون گردشگر جذب کند که این تعداد توریست حتی از جمعیت محلی این کشور نیز بیش تر است. مهاجرانی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری اقامت کنند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهد در سابقه فعالیت تجاری خود، موفق بوده اند و روش های کار آمدی را ارائه داده اند یا سابقه موفقی در زمینه مدیریت داشته اند وثابت کنند که در فعالیت کاری خود کار غیر قانونی انجام نداده اند و سرمایه ای که به دست آورده اند از طریق قانونی بوده است. اگر افراد این موارد را ارائه دهند شانس بیشتری برای پذیرفته شدن مدارک مهاجرتی از کشور ایسلند را دارا می باشند.

سرمایه گذاری در کشور ایسلند

سازمان های صنعتی و مقامات کشور ایسلند افراد را به سرمایه گذاری و تحقیق و نوآوری و توسعه تشویق می کنند که در ادامه به سازمان هایی که می توان در آن ها سرمایه گذاری کرد و شرکت های حمایت کننده اشاره می کنیم.

1 ) در سال 2009 در کشور ایسلند صندوق ابتکاری سرمایه گذاری توسط سازمان خصوصی و عمومی تاسیس شد که اعضای این سازمان بیمه landsbanki و شانزده صندوق مستمری بازنشستگی هستند و هدف این سازمان رفع مشکلات مالی شرکت هایی است که در معرض مشکلات مالی قرار گرفته اند و افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری اقامت کسب کنند می توانند در این سازمان سرمایه گذاری کنند.

2 ) کمک های R & D : مرکز تحقیقاتی Rannis  صندوق توسعه تکنیکی را تاسیس و اداره می کند، این مرکز تحقیقاتی در زمینه تحقیقات و توسعه پروژه های ابتکاری و نوآورانه به شرکت ها کمک های مالی ارائه می دهد و حداکثر مبلغی که می پردازند چهل و پنج میلیون ISK است، که این مبلغ در یک دوره که سه ساله است پرداخت می شود.

شرایط مهاجرت به کشور ایسلند از طریق ازدواج

  • فرد دارای تابعیت کشور ایسلند باشد
  • فرد در آمد کافی برای تامین نیاز های زندگی خود و همسرش را داشته باشد
  • طبق قانون شخص متقاضی برای ازدواج با فردی که تبعه ایسلندی دارد باید بتواند به زبان ایسلندی در حد عمومی صحبت کند

بعد از اینکه ازدواج صورت گرفت فرد تقاضا کننده برای اینکه بتواند ویزا ازدواج دریافت کند باید به سفارت کشور ایسلند مراجعه کند و مدارک خود را ارائه دهد و اگر مدارک شخص تایید شود ویزای او صادر می گردد. در انتها ذکر این نکته ضروری به نظر میرسد که مهاجرت از طریق کار و تحصیل به دلیل کم هزینه تر بودن عملی تر است هر چند باز هم نمی توان حکم کلی داد و هر کشور شرایط خاص خود را دارد.

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه توضیحاتی در خصوص مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری و ازدواج پرداخته شد که امید است مطالعه آن را مفید دانسته باشید. شما عزیزان هم چنین می توانید سوالات مهاجرتی خود را در زمینه پروسه های قانونی مهاجرت راجع به کشور های مختلف، با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطرح بفرمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *