مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد.  از راحت ترین راه های مهاجرت می توان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری را نام برد. در این نوع مهاجرت الزامات ارائه مدارک به حداقل رسیده است و همین باعث آسان شدن این روش گردیده است. این مقاله به پاسخ سوالات زیر می پردازد:

 • چند نوع ویزای سرمایه گذاری وجود دارد؟
 • مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری چیست؟
 • شرایط مهاجرت و اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری چه می باشد؟

انواع ویزای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

 • ویزای سرمایه گذاری 50,000 هزار پوندی
 • ویزای سرمایه گذاری 200,000 پوندی
 • ویزای سرمایه گذاری 1,000,000 پوندی

ویزای سرمایه گذاری 50,000 هزار پوندی 

این ویزای سرمایه گذاری برای کارآفرینی پس از تحصیل می باشد و به دارندگان مدرک تحصیلی تعلق می گیرد. شرایط اخذ این ویزا به صورت زیر می باشد.

گواهی برای اثبات داشتن 50 هزار پوند

مدرک دانشگاهی از دانشگاه های انگلستان پس از تحصیل در این کشور می توان از طریق این ویزا برای مدت 2 سال در انگلستان اقامت داشت. پس از آن برای اخذ اقامت دائم اقدام نمود. شانس اخذ ویزا به این صورت کم می باشد. این ویزا به مدت 3 سال و 4 ماه اعتبار داشته و تا 2 سال قابل تمدید می باشد. درصورتی که پس از 3 سال متقاضی دارای قادر به تمدید این ویزا خواهد بود که شرایط زیر را داشته باشد:

 • در مدت حداقل ۱۲ ماه 10 شغل تمام وقت برای کارگران ایجاد نموده باشد.
 • در طی 3 سال حداقل ۵ میلیون پوند گردش مالی داشته باشد.

ویزای سرمایه گذاری 200,000 پوندی

اخذ این ویزا برای متقاضیان راه اندازی کسب و کار در این کشور امکان پذیر خواهد بود. پس از آن متقاضی به اخذ اقامت دائم این کشور نیز قادر خواهد شد. این یک نوع ویزای امتیازی است که متقاضیان برای اخذ آن باید حداقل 95 امتیاز کسب نمایند. برای اخذ این ویزا سرمایه گذار باید 3 ویژگی را دارا باشد:

 • داشتن یک حساب کوتاه مدت به مبلغ 200,000 پوند به مدت 3 ماه در بانک مورد تایید انگلستان (یا وجود این مبلغ به صورا ریالی یا ارزی در حساب متقاضی در کشور خودش)- به همراه داشتن پرینت حساب بانکی برای اثبات به سفارت.
 • مدرک زبانی آیلتس با نمره حداق 5/5 در تمامی بخش های آزمون.
 • اثبات استطاعت مالی برای تامین هزینه زندگی خود و همراهان
 • هزینه های زندگی در خارج انگلستان برای هر نفر 1300 پوند و در داخل انگلستان 3310 پوند می باشد.

متقاضی برای اخذ این ویزا باید طرح توجیه اقتصادی داشته باشد. این طرح با سایر مدارک به سفارت ارائه می شود. در صورت تایید سفارت یک ویزا به مدت 3 سال و نیم برای متقاضی و خانواده اش صادر می گردد. در این مدت متقاضی باید به 2 تابع انگلستان حقوق پرداخت نماید و مالیات دولت را نیز بپردازد. در این شرایط امکان تمدید ویزا برای 2 سال را دارد.پس از 5 سال اقامت دائم اخذ می گردد. برای افراد مقیم این کشور بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی و مدارس دولتی رایگان می باشد.

ویزای سرمایه گذاری 1,000,000  پوندی

این نوع سرمایه گذاری که توسط دولت طراحی و اجرایی گردیده است قصد جذب متخصیصن ثروتمند را به انگلستان دارد. در این شیوه به فرد سرمایه گذار و خانواده اش ویزای سه ساله اعطا می نمایند. در صورت کارآمد و صحیح بودن سرمایه گذاری این مدت تا 2 سال قابل تمدید می باشد.

این نوع ویزا به داشتن پیشنهاد کاری و مدرک تحصیلی خاصی نیازی نیست. تنها داشتن 1 میلیون پوند برای اخذ این ویزا الزامی می باشد. از این مبلغ 750 هزار پوند باید بدون حق برداشت در بانک ها و موسسات مالی گذاشته شود. مدت این سپرده 5 سال می باشد که پس از آن متقاضی می تواند اقامت دائم اخذ نماید. با 250 هزار پوند باقی مانده متقاضی می تواند ملک بخرد و یا کسب و کاری تاسیس نماید.

پس از اخذ اقامت دائم متقاضی باید سالانه 6 ماه در این کشور ساکن باشد. با این ویزا امکان سفر با خانواده به این کشور وجود دارد. برای اعضای خانواده نیز امکان بهره مندی از امکانات آموزشی ، بیمه ای و… وجود دارد. منظور از اعضای خانواده همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در انگلستان

 • الزامی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست.
 • مدرک تحصیلی نیازی ندارد.
 • فرد متقاضی قادر است همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال را با خود همراه نماید.
 • الزامی برای نگهداری مبلغ خاصی برای تأمین هزینه ها وجود ندارد.

در اخذ اقامت انگلیس از طریق ویزای سرمایه گذاری موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

 • هزینه مهاجرت به انگلستان زیاد می باشد و اقدام از طریق سرمایه گذاری برای این منظور آسان تر می باشد.
 • در صورت اخذ اقامت دائم این کشور باید سالانه 6 ماه در این کشور حضور داشته باشید.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در این کشور نباید جنبه متقلبانه داشته باشد. برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری باید به سیستم و قوانین بازار کار این کشور آشنا باشید. برای آشنایی با این زمینه ها پیشنهاد می شود؛ ابتدا با ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت نمایید.

آمار نشان می دهد که بیشتر سرمایه گذاران در شهر لندن اقامت دارند. با این ویزا به فرد متقاضی اجازه می دهد تا 1 سال کسب و کار خو را راه اندازی نمایند. با 2 سال پرداخت بیمه و مالیات قادر به تمدید این ویزا خواهد بود. پس از 5 سال برای اخذ اقامت دائم می توان اقدام نمود.

نتیجه گیری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری به عنوان یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد. در این مقاله به مزایای این راه اشاره شد. انگلستان با موقعیت اقتصادی بالایی که دارد پذیرای سرمایه گذاران بین المللی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه نایید. یقینا راهنمایی های موسسه سفیران سروش سعادت این راه را برای شما هموارتر می نماید.

10 دیدگاه برای “مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 1. hiva گفت:

  ba salam man va hamsaram 30 va 40 sale hastim aya sarmaye gozari baraye ma gozine monasebi baraye mohajerat hast?

 2. ترانه گفت:

  مرسی ازمقاله جامع و کاملتون لطف کردین

 3. عادل گفت:

  خیلی خوب بود ممنون

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  انگلیس که به ایرانی ها ویزا نمیده

 5. شیما زند گفت:

  واقعا سرمایه گذاری منجر به اقامت میشه؟کم هزینه ترین کدومه؟

 6. amir abbas گفت:

  واقعا مطلب خوبی بود ولی با توجه به شرایط فعلی کشورمون یه مقدار هزینه این کار سنگین میشه اگه میشه در مورد راه های دیگه برای مهاجرت به کشور انگلستان هم مطلب بزارید

 7. سعید گفت:

  ممکنه بفرمایید، بهترین راه برای کسب اقامت انگلستان چیه؟ ممنون

 8. میلاد گفت:

  سرمایه گذاری خیلی هزینه بره

 9. sohrab گفت:

  علاوه بر مبالغ بالای سرمایه گذاری باید اونجا چند سال بود شرایط رو فهمید بعد سرمایه گذاری کرد

 10. Saba گفت:

  Salam
  Khastam tashakor konam babate etelaate mofideton

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *