مهاجرت به کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا

یکی از کشور های مهاجر پذیر در دنیا کشور استرالیا می باشد، هر ساله متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به استرالیا را از طرق مختلف دارند، اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا در سال 2019 را دارید این مقاله را مطالعه نماید. کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت این مقاله را در ارتباط با مهاجرت به استرالیا و روش های مهاجرت به این کشور تهیه کرده اند.

کشور استرالیا

کشور پهناور و مستقل استرالیا در نیم کره جنوبی واقع شده است، مساحت این کشور تقریبا 7686851 کیلومتر مربع می باشد و در جایگاه ششم در بین کشور های پهناور در جهان قرار گرفته است. این کشور در سال 1901 از بریتانیا جدا شده و مستقل شد. شهر کانبرا به عنوان پایتخت این کشور پهناور شناخته می شود می باشد.

دو شهر بزرگ و مهم این کشور شهر های ملبورن و سیدنی می باشند، دور تا دور این کشور توسط آب ها پوشیده شده و مرز خاکی با هیچ کشوری ندارد. مردم این کشور به زبان انگلیسی با یکدیگر به مکالمه می پردازند. آیین رایج در این کشور مسیحیت، اسلام، بودایی، یهودیت و بهاییت می باشد که بیشتر شهروندان این کشور پیرو مذهب مسیحیت می باشند.

کشور استرالیا بیش از بیست و پنج میلیون نفر جمعیت دارد.واحد پول رایج در این کشور دلار می باشد، اقتصاد کشور استرالیا پیشرفته می باشد و متکی به کشاورزی و بازرگانی می باشد. محصولات کشاورزی این کشور شامل: گوشت، پنبه، غلات و نیشکر می باشد. شریک های بازرگانی استرالیا کشور های آمریکا، چین، ژاپن و کره جنوبی می باشند.

مهاجرت به استرالیا

متقاضیان می توانند از طرق مختلفی مهاجرت به استرالیا را تجربه نمایند، متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین و مطمئن ترین راه را برای مهاجرت انتخاب نمایند. روش هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد به شرح زیر می باشد:

 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت از استرالیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کشور استرالیا و تولد فرزند در این کشور
 • مهاجرت از طریق دریافت ویزای جست و جو کار
 • مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

سرمایه گذاری در کشور استرالیا

ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری و یا ویزای 188 برای اقامت موقت فرد به مدت چهار سال صادر می شود. ویزا کار در این کشور به سه صورت متفاوت و با توجه به شرایط هر فرد به متقاضی اعطا می شود.

 • ویزا کار آفرینی یا Business Innovation Stream؛
 • ویزا سرمایه گذاری عادی یا Investor Stream؛
 • ویزا سرمایه گذلری ویژه یا Significant Investor Stream.

مزایا اخذ ویزا کار در استرالیا چیست؟

افراد با دریافت ویزا کار در استرالیا از مزایای زیر بهره مند می شوند:

 • متقاضیان می توانند به مدت چهار سال و نود روز در کشور استرالیا اقامت داشته باشند؛
 • خانواده متقاضی می توانند به این کشور مهاجرت کرده و به همراه فرد در این کشور زندگی می کنند؛
 • به همراهان فرد اجازه کار کردن در کشور استرالیا داده می شود؛
 • متقاضیان می نوانند بعد از گذشت زمان معین و رعایت قوانین اقامت دائم استرالیا را دریافت می نمایند.

شرایط اعطا ویزا کار

 • سن متقاضیان برای دریافت ویزا سرمایه گذاری و یا ویزا کار آفرینی باید گمتر از 55 سال باشد؛
 • برای دریافت ویزای کار آفرینی دارایی فرد باید حداقل 800000 دلار باشد، و متقاضی باید طی 2 سال بعد از دریافت ویزا سرمایه خود را به کشور استرالیا انتقال دهد، حداقل دارایی متقاضیان برای سرمایه گذاری عادی در این کشور باید حداقل 2.5 میلیون دلار باشد. برای سرمایه گذاری ویژه در این کشور متقاضی باید 5 میلیون دلار دارایی داشته باشد؛
 • متقاضیان برای راه اندازی کار آفرینی در این کشور باید حداقل 200000 دلار سرمایه داشته باشند، سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور مبلغ 1.5 میلیون دلار می باشد، و سرمایه لازم برای سرمایه گذاری ویژه مبلغ 5 میلیون دلار می باشد.
 • متقاضیان برای دریافت ویزا کار آفرینی و سرمایه گذاری باید 65 امتیاز کسب نمایند که این امتیازات از مدارک های فرد به دست می آید. برای کسب این دو ویزا نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد ولی افرادی که مدرک IELTS 5 را دارند شانس بیشتری برای دریافت این ویزا دارند؛
 • افرادی که قصد سرمایه گذاری و کار آفرینی دارند باید ویزای کار مرتبط را ارائه دهند؛
 • متقاضیان باید متهعد شوند که ظرف دو سال بعد از دریافت ویزا کار مورد نظر را راه اندازی می کنند؛
 • متقاضیانی که قصد کار آفرینی در استرالیا دارند باید اسپانسری استرالیایی داشته باشند.

مهاجرت از طریق تولد در این کشور

افرادی که مهاجرت به استرالیا را از طریق تولد فرزندشان در این کشور انتخاب می کنند باید بدانند که اعطا تابعیت در این کشور بر اساس سیستم خاک و سیستم خون می باشد، یعنی اگر فرزندی در این خاک متولد شود تابعیت این کشور را دریافت می نماید.

حتی اگر والدین فرزند تابعیت این کشور را نداشته باشند فرزند تابعیت این کشور را اخذ می نماید، ولی والدین فرد باید تا قبل از 18 سالگی فرزند اقدامات لازم را انجام دهند. اگر والدین فرزند فوت شوند قیم فرد می تواند اقدامات لازم را برای دریافت تابعیت این کشور برای طفل انجام دهد. همچنین اگر مادر و پدری یا یکی از آن ها تابعیت این کشور را داشته باشد فرزند بعد از تولد تابعیت این کشور را دریافت می نماید. برای آگاهی از شرایط تولد فرزند در این کشور مقاله تولد فرزند در استرالیا را که توسط کارشناسان سفیران سروش سعادت نگارش شده است را مطالعه نمایید.

ازدواج در کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت از طریق ازدواج در این کشور به این صورت می باشد که متقاضی با ازدواج با فردی با تابعیت این کشور اقامت استرالیا را دریافت می نماید. یکی از شرایط ازدواج در این کشور این است که باید فردی که تابعیت کشور استرالیا را دارد به مدت دو سال فرد را ساپورت کرده و ثابت نماید که تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی را دارد. اگر قصد دارید از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت نمایید می توانید مقاله ( ویزای ازدواج استرالیا در سال 2019 ) را مطالعه نمایید و با آگاهی این روش را انتخاب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین راه برای مهاجرت می توانید با مشاوران و کادر مجرب موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوید. همچنین شما می توانی برای مطالعه بیشتر مقالات تحصیل در استرالیا، اقامت در استرالیا پس از فارغ التحصیلی، پناهندگی در استرالیا را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *