مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگییکی از روش های مهاجرت به استرالیا که در سال های اخیر مورد توجه برخی از افراد قرار گرفته مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی می باشد. مهاجرت به کشور استرالیا از طریق راه متفاوتی وجود دارد، متقاضیان می توانند از طریق تحصیل، ازدواج، تولد فرزند، کار، سرمایه گذاری و ثبت شرکت به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی غیر قانونی و غیر مجاز است. موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه فعالیتی انجام نمی دهد و این مقاله صرفا در جهت آگاهی افراد از مشکلات مهاجرت به صورت غیر قانونی به این کشور در سال 2019 تهیه شده است.

پناهندگی در استرالیا

در کشور استرالیا برای هر یک از روش های مهاجرت ویزای مختلفی در نظر گرفته شده است. در این کشور برای پناهندگی نیز چند نوع ویزا در نظر گرفته شده است. در سال های اخیر درخواست پناهندگی سیزده هزار نفر در این کشور پذیرفته شده است.با توجه به جنگ های داخلی در کشور سوریه و عراق بسیاری از متقاضیان از این کشور ها وارد مرزهای استرالیا می شوند.

این کشور امکاناتی را برای حمایت از پناهجویان در نظر گرفته است، متقاضیانی که از طریق پناهندگی به این کشور مهاجرت می کنند می توانند خانواده خود را همراه با خود به این کشور بیاورند. افرادی که می خواهند از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند باید طی زمان معینی در این کشور به صورت مستمر حضور داشته باشند.

متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند که در سال های اخیر قوانین بسیار سختی برای پناهندگی در کشور ها وضع شده است، طبق قوانین کشور استرالیا نیز مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی کار بسیار سختی می باشد، و ممکن است درخواست افراد برای پناهندگی لغو شده و افراد به کشورشان بازگردانده شوند.

انواع ویزا پناهندگی

در کشور استرالیا 4 نوع ویزا برای پناهندگان در نظر گرفته شده است، طبق این ویزا کشور استرالیا به افراد کمک هایی ارائه میدهد. که در ادامه به بررسی این نوع از ویزا ها می پردازیم.

 • ویزا پناهندگی ( فرعی 200)؛
 • ویزا پناهندگی ( فرعی 201)؛
 • ویزا حمایت های بشر دوستانه ( فرعی 202)؛
 • ویزا نجات ( فرعی 203)؛
 • ویزا زنان در معرض خطر ( فرعی 204).

در ادامه به بررسی هر یک از این ویزا ها می پردازیم. بر اساس این طرح سازمان های بشر دوستانه سازمان ملل پانصد مکان برای اسکان افراد در کشور استرالیا تاسیس کرده اند. هزینه های خدمات پزشکی، هزینه رفت و آمد در شهر و خوراک توسط این سازمان تامین می شود. باید به این نکته اشاره کرد که این حمایت ها به مدت 12 ماه به افراد تعلق می گیرد.

ویزا پناهندگی ( فرعی 200)

این ویزا به افرادی اعطا می گردد که در کشورشان مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند و قصد دارند در کشور استرالیا اقامت دائم داشته باشند. افرادی که واجد شرایط هستند توسط سازمان پناهندگان سازمان ملل شناسایی می شوند و مورد ارزیابی قرار می گیرند سپس به منظور اسکان به کشور استرالیا فرستاده شده و مدارکشان به دولت این کشور ارائه می شود.

ویزای پناهندگی ( فرعی 201 )

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که در کشورشان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و امکان رفتن به کشور دیگری و ارائه درخواست پناهندگی ندارند.

ویزا حمایت های بشر دوستانه ( فرعی 202 )

این نوع ویزا به برای افرادی در نظر گرفته شده که درخواست پناهندگی ارسال نکرده اند ولی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. این افراد از سوی سازمان های بشر دوستانه حمایت می شوند.

ویزا نجات ( فرعی 203)

متقاضیانی که خود و خانواده شان در معرض خطر می باشند می توانند از طریق این ویزا، درخواست خود را برای اقامت در این کشور ارائه دهند. ویزا نجات یک ویزا فوری می باشد که در کوتاه ترین زمان درخواست افراد بررسی می شود.

ویزا زنان در معرض خطر ( فرعی 204)

این نوع ویزا برای زنانی در نظر گرفته شده که در کشوری خارج از کشور مبدا خود زندگی می کنند، و در معرض خطر های مختلفی مانند: آزار و اذیت، آزار های جنسی و تهدیدات قرار گرفته اند. پرونده این افراد توسط کمیسیون پناهندگان در سازمان ملل بررسی می شود و این افراد مورد ارزیابی قرار می گیرند و سپس این افراد به دولت استرالیا معرفی می شوند.

حقوق پناهندگان

طبق قوانین مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی، پناهجویان از آزادی و حقوق هایی برخوردار هستند.

 • حق انتخاب منطقه برای سکونت؛
 • حق عبور و مرور به صورت آزادانه؛
 • این افراد اجازه دارند در این کشور مشغول به کار شوند؛
 • ممنوع بودن هر گونه آزار و اذیت و رفتار های خلاف حقوق انسانی؛
 • قوانین پناهجویان برای همگی افراد یکسان می باشد؛
 • پناهجویان اجازه تحصیل در مدارس و دانشگاه های ین کشور را نیز دارند.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با پناهندگی در این کشور به سایت موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله ( مهاجرت قاچاقی به استرالیا ) را مطالعه نمایید.

قوانین پناهندگی

قوانینی که در مورد پناهندگان توسط سازمان ملل وضع شده است مورد قبول کشور استرالیا نیز می باشد. در سال های اخیر مهاجرت از طریق پناهندگی به استرالیا زیاد شده است. در سال های گذشته این کشور میزبان پناهجویان بسیاری بوده است. اما امروزه افرادی که صورت غیر قانونی وارد این کشور میشوند در جزیره ماناس حبس می شوند و یا به اندونزی فرستاده می شوند.

پناهجویان در کمپ ها وضعیت خوبی نخواهند داشت، به همین دلیل مهاجرت از طریق پناهندگی اصلا به افراد توصیه نمی شود. برخی از افراد با دریافت ویزای توریستی وارد کشور استرالیا می شوند و بعد از آن اعلام پناهندگی می کنند و درخواست خود را به ادارات مربوطه ارائه میدهند.

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی دارند باید در 6 ماهه اول ورود به این کشور درخواست خود را ارائه نمایند. در غیر این صورت درخواست فرد برای پناهندگی در این کشور رد شده و فرد باید به کشورش بازگردد.

کیس پناهندگی چیست؟

در هر کشور برای متقاضی پناهندگی پرونده ای تشکیل می شود که علل درخواست پناهندگی و مدارک فرد در آن ثبت می شود، به این پرونده در اصطلاح کیس پناهندگی گفته می شود. یکی از روش های قدیمی فروش کیس پناهندگی می باشد که این روش کلاهبرداری می باشد و مورد قبول نمی باشد.

به طور مثال مسلمانان اعلام می کنند که دین خود را تغییر داده اند، و با توجه به اینکه تغییر دین ممنوع و جرم می باشد و امکان اعدام فرد وجود دارد، متقاضی از این طریق اعلام می کند که جانش در خطر می باشد و متقاضی از این طریق درخواست پناهندگی اش را ارائه می دهد.

در مقاله ای که مطالعه کردید سعی شد به بررسی مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی پرداخته شود، این روش به هیچ وجه به متقاضیان پیشنهاد نمی شود. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید می توانید برای کسب اطلاعات با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

همین طور می توانید با مراجعه به سایت موسسه مقالاتی را در ارتباط با مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی، مهاجرت به استرالیا و شرایط مهاجرت به استرالیا را مطالعه نمایید.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *