مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور

یکی از استان های کشور کانادا که متقاضیان می توانند برای اقامت در این کشور انتخاب کنند، نیوفاندلند و لابرادور می باشد. برنامه مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور برنامه مهاجرت دولتی می باشد. طبق این برنامه متقاضیان گزینش می شوند. که توانایی ها و علاقه فرد و خانواده اش مشخص شود.

موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در عرصه مهاجرت فعالیت می کنند. کارشناسان موسسه در این مقاله سعی دارند به بررسی مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور و چگونگی مهاجرت به این استان اشاره نمایند. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی را در رابطه با مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور به دست بیاورید.

اطلاعات کلی در رابطه با نیوفاندلند و لابرادور

این استان در شرقی ترین قسمت کشور کانادا قرار گرفته است. استان نیوفاندلند و لابرادور یکی از 4 کشور آتلانتیک محسوب می شود. این کشور با کبک همسایه می باشد. حدودا 525 هزار نفر در این کشور ساکن هستند. اکثر این جمعیت در روستاهای ساحلی این استان زندگی می کنند.

شهر سنت جان مرکز این استان می باشد و به عنوان مرکز تجاری نیوفاندلند و لابرادور محسوب می شود. در این شهر حدودا 177 هزار شهروند زندگی می کنند.

اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور

اقتصاد این استان به منابع طبیعی وابسته می باشد. بزرگترین صنعت استان صنعت شیلات می باشد. از سال 1989 میلادی تعداد ماهی ها کاهش یافتند، اما دولت این استان با تولید روش ها و تدابیری این مشکلات را تا حدودی رفع کرد اما همچنان در این صنعت مشکلاتی وجود دارد.

صنعت بعدی در این استان که از اهمیت برخوردار است صنعت معدن می باشد. در این صنعت هر سال حدودا 700 میلیون $ صادرات انجام می شود. که بیشتر آن به صورت کانی می باشند. حوزه انرژی نیز در اقتصاد این کشور نقش دارد. بیشترین بخش صنعت انرژی هیدروالکتریک با ظرفیت بالغ بر 5403 مگاوات می باشد. در این استان منابع گازی و نفتی نیز وجود دارد.

به دلیل مشکلات در صنعت ماهیگیری و شیلات که در استان نیوفاندلند و لابرادور پیش آمد، ماهیگیرانی که تمام طول عمر خود را مشغول به انجام این کار بودند بیکار شدند. به همین دلیل نرخ بیکاری در این استان 15.2 % می باشد، که در بین استان های کشور کانادا دارای بیشترین نرخ بیکاری می باشد.

دولت این کشور با در نظر گرفتن برنامه هایی سعی دارد وابسته به صنعت طبیعی را در این کشور کاهش دهد و صنعت این کشور را ارتقاء دهد.

برنامه های مهاجرت در نیوفاندلند و لابرادور

برنامه های مهاجرت در این کشور در انواع مختلفی ارائه می شود، متقاضیان می توانند بر اساس یکی از این برنامه ها و با توجه به شرایطشان اقدامات لازم را برای مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور انجام دهند.

 • کارگر ماهر و حرفه ای
 • ارتباطات خانوادگی
 • فارغ التحصیلان بین المللی

کارگران ماهر و حرفه ای

کارگران برای اینکه مهارت و تخصصشان اثبات شود و مشخص شود که صلاحیت های لازم را دارند باید در فرم ارزشیابی خود حداقل 50 امتیاز کسب نمایند. بر چه اساسی می توان امتیازات را کسب کرد؟

امتیازات بر اساس اشتغال، حرفه، تحصیل، تجربه، سازش پذیری، اشتغال وابسته به ازدواج، تسلط به زبان، سن و منابع مالی ارائه می شود. که برای هر یک از این موارد امتیازاتی در نظر گرفته می شود. یکی دیگر از شرایط این است که متقاضی باید از کارفرمایی کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. پیشنهاد کاری باید بر اساس موارد ذیل صادر شود:

 • کار به صورت دائمی و تمام وقت باشد
 • متقاضی از مهارت های ویژه و تخصصی برخوردار می باشد و تامین این نیرو از بین شهروندان کانادایی امکان پذیر نمی باشد
 • شغل بر اساس استاندارد های شغلی در استان نیوفاندلند و لابرادور می باشد
 • دستمز ارائه شده بر اساس قوانین استان می باشد

ارتباطات خانوادگی

این برنامه مربوط به افرادی می باشد که قصد دارند به اعضاء خانواده خودشان که در سایر کشور ها زندگی می کنند کمک کنند، تا برای سکونت و کار وارد استان نیوفاندلند و لابرادور شوند. افرادی که در این استان اقامت دارند باید حداقل 12 ماه از اقانتشان گذشته باشد تا بتوانند اعضاء خانواده خود را دعوت نمایند.

افرادی که مشمول این برنامه نمی شوند شامل: همسر، فرزندان فرد، همسر عرفی، پدر بزرگ و مادر بزرگ می باشند. این افراد درخواست خود را باید بر اساس طبقه حمایت از خانواده ارائه نمایند. افرادی که قصد دارند از طریق ارتباطات خانوادگی اقدام کنند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • سن فرد بین 18 تا 49 سال باشد
 • فرد تهعد دهد از تمامی افرادی که ضمانتشان را به عهده گرفته است حمایت می کند
 • از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شده باشید و حداقل 12 ماه از زمان اخذ مدرک دیپلم گذشته باشد
 • فرد باید در زمینه کاری خود دارای 1 سال تجربه باشد
 • فرد باید از کارفرمای این استان دعوت نامه شغلی به صورت تمام وقت و دائمی کسب کرده باشد
 • فرد باید به زبان انگلیسی برای انجام کارهای خود تسلط داشته باشد
 • فرد باید قصد اقامت به صورت دائم در این استان را داشته باشد
 • پول کافی برای گذراندن زندگی خود تا قبل از مشغول شدن در کاری داشته باشد

فارغ التحصیلان بین المللی

یکی از برنامه های مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور، فارغ التحصیل بین المللی می باشد. طبق این برنامه متقاضیان خارجی و بین المللی که از دانشگاه های کشور کانادا فارغ التحصیل شده اند می توانند به عنوان نامزد اقامت دائم در کشور کانادا معرفی شوند.

متقاضی می تواند با دریافت پیشنهاد شغلی که به صورت دائمی باشد در این کشور مشغول به کار شود، یا اینکه فرد بتواند اثبات نماید که ظرف مدت 6 ماه کار مناسب با رشته تحصیلی خود پیدا کند. برای استفاده از این برنامه متقاضی باید دارای شرایط زیر باشد:

 • حداقل بخشی از تحصیلات خود را در دانشگاه های کشور کانادا گذرانده باشید و از دانشگاه یا دانشکده ای در این کشور فارغ التحصیل شده باشید
 • دارای یک پیشنهاد کاری در استان نیوفاندلند و لابرادور به صورت تمام وقت باشید
 • بتوانید پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شوید
 • دارای صلاحیت در زمینه آموزش، مهارت، کار و نیاز های مرتبط با کار باشید
 • فرد باید به زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی تسلط داشته باشد
 • اثبات تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی خود و اعضاء خانواده

همان طور که مطالعه کردید برای مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور برنامه های مختلفی وجود دارد. در این مقاله سعی بر آن بود که اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور در اختیاز متقاضیان قرار داده شود. پیشنهاد می شود پیش از مهاجرت به این کشور اطلاعات کامل و دقیقی را کسب نمایید تا در روند درخواست دچار مشکل نشوید.

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت موسسه سفیران سروش سعادت مقالاتی مثل: اخذ اقامت دائم کانادا و مهاجرت آسان و سریع به کانادا را مطالعه نمایید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا به صورت تلفنی و حضوری از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *