مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه های آمریکا

در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در زمینه معرفی دانشگاه های آمریکا هستید با مطالعه نمودن مقاله معرفی دانشگاه های آمریکا وهم چنین با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با سایر شرایط مهاجرتی در مورد کشور آمریکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

مزیت های تحصیل در دانشگاه های آمریکا

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آمریکا از لحظه ای که به تحصیل نمودن در دانشگاه های این کشور می پردازند این امکان را دارند که دریک مکان آموزشی استاندارد که دارای سطح آموزشی بالایی باشد را تجربه خواهند کردو علت این موضوع وجود کلاس های پویا و متنوع با مربیان اختصاصی و کتابخانه های با سطح کلاس جهانی، امکانات پیشرفته تری از امکانات ورزشی و هم چنین وسعت فعالیت های تفریحی در محوطه دانشگاه می باشند.

آشنایی با برترین دانشگاه های کشور آمریکا

این کشور دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد که معتبر ترین انها عبارتند از:

  • دانشگاه هاروارد
  • دانشگاه استنفورد
  • دانشگاه کلمبیا
  • دانشگاه ییل
  • دانشگاه ماسا چوستMIT
  • دانشگاه کالیفرنیا
  • دانشگاه نیویورک
  • دانشگاه فلوریدا
  • دانشگاه بوستون
  • دانشگاه میشیگان

در ادامه این مقاله به شرح برخی از این دانشگاه ها خواهیم پرداخت.

آشنایی با دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد، که در سال 1636 تاسیس شد، قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده است.دانشجویان دانشگاه هاروارد می توانند در زمینه تدریس، یادگیری و تحقیق و مدیریت در بسیاری از رشته هایی که در سطح جهانی دارای شهرت می باشند. این دانشگاه دارای ظرفیتی به میزان 20،000 دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد هم چنین هاروارد دارای بیش از 360،000 فارغ التحصیل در سراسر جهان می باشد.

دانشگاه هاروارد می تواند یک تجربه دانشجویی بی نظیر را برای دانشجویان خود ارائه دهد هم چنین این دانشگاه دارای برنامه های کمک های مالی سخاوت مندانه برای دانشجویان می باشد  که این میزان بیش از 160 میلیون دلار می باشد که به بیش از 60 درصد از دانشجویان دوران کارشناسی کارشناسی اختصاص میدهد.

آشنایی با دانشگاه استنفورد

برای دانشجویانی که دارای اهداف بلند پروازانه می باشند دانشگاه  استنفورد می تواند یک تجربه آموزشی در سطح جهانی باشدچرا که این دانشگاه  دارای یک محیط آکادمیک چالش انگیز  و هم چنین مجموعه ای غنی از برنامه های درسی فوق العاده می باشد .
کارکنان دانشگاه استنفورد یکی از منابع ارزشمند موجود در این دانشگاه می باشند  . این دانشگاه پر از افراد با استعداد و متعهد است که سهم مهمی در زندگی و ساختار جامعه این کشور دارند
وجود دفاتر اداری دانشگاه استانفورد برای حمایت نمودن از اهداف این دانشگاه ضروری است. آنها به بررسی  طیف گسترده ای از مسائل از جمله منابع انسانی، فعالیت های مالی، مدیریت تحقیقاتی و امور دانشجویی می پردازند.

آشنایی با دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1754 در نیویورک تأسیس شده. این دانشگاه در مجموع دارای 6،162 دانشجوی کارشناسی ارشد دارد و و اندازه محیط این دانشگاه به میزان 36 هکتار است. محوطه اصلی دانشگاه کلمبیا در غرب سواحل شمالی شهر نیویورک واقع شده است و در محله Morningside Heights واقع شده است.در سال 2019 این دانشگاه در جایگاه بهترین دانشگاه های ملی  به شمار می رود
دانشگاه کلمبیا از سه قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از: دانشکده مهندسی و علوم کاربردی فو و دانشکده مطالعات عمومی و هم چنین تعدادی از مدارس با سطح حرفه ای.

دانشگاه کلمبیا شامل طیف گسترده ای از فعالیت های دانشجویی می باشد بیش از 90 درصد دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی می کنند. دانشگاه کلمبیا با کالج بارنارد زنان، اتحادیه علمیه و دانشکدۀ الهیات یهودی دارای رابطه زیادی می باشد.

آشنایی با دانشگاه ییل

دانشگاه ییل یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1701 تأسیس شده. این دانشگاه در مجموع دارای 5،746 دانشجوی کارشناسی ارشد می باشد. اندازه محیط این دانشگاه به میزان دانشگاه 345 هکتار است. دانشگاه ییل، واقع در نیوهیون، کانکتیکات می باشد دانش جویان این دانشگاه می توانند که در طول زمان تحصیلی خود در دانشگاه ییل زندگی می کنند در یکی از 14 کالج مسکونی. هر کالج دارای سر و دانی است که در کالج زندگی می کنند و با شاگردان در سالن های ناهارخوری می خورند. مراکز فرهنگی برای دانش آموزان برای ایجاد یک هویت فرهنگی در محوطه دانشگاه فراهم می کنند.دانشگاه ییل متشکل از کالج، دانشکده هنر و علوم و 12 دانشکده حرفه ای است.

آشنایی با دانشگاه ماساچوست

موسسه فناوری ماساچوست یک مؤسسه خصوصی است که در سال 1861 تاسیس شده. این دانشگاه دارای 4547 دانشجوی کارشناسی است که محیط آن شهری است و محوطه دانشگاه 166 هکتار است. این دانشگاه ه در خارج از  شهر بوستون تاسیس شده است
دانشگاه ماساچوستMIT تمرکز خود را بر تحقیقات علمی و فن آوری  قرار داد ه است است. در این دانشگاه دانشجویان تازه وارد در محوطه دانشگاه این دانشگاه زندگی می کنند و حدود 70 درصد از دانشجویان دوره کارشناسی در محوطه دانشگاه زندگی می کنند.
مؤسسه فناوری ماساچوست دارای برنامه های درجه بندی در طیف وسیعی از موضوعات  مختلف می باشد این دانشگاه توانسته که میزبان بیش از 5،700 دانشجو باشد
طبق داده های وب سایت U.S. News، نرخ پذیرش MIT برای دانش آموزان در اوایل سال تحصیلی 2016 به میزان 8 درصد از متقاضیان بوده است که این به این معنی است کمتر از 1 نفر از هر 10 دانشجوی پذیرفته شده بوداین دانشگاه نمی تواند  از برنامه عمومی استفاده کند، بنابراین دانشجویان این دانشگاه باید از طریق وب سایت به برنامه های تحصیلی خود دسترسی داشته باشند
بر طبق وب سایت MIT، دانشجویان دوره کارشناسی دوره اول سال های اولیه تحصیلی خود  در اواسط ماه دسامبر می کنند، از مراکز پذیرش درخواست می کنند. متقاضیانی که برای مهلت مقدماتی اقدام به انتخاب می کنند، در اواسط ماه مارس تصمیم می گیرند. دانشجویان باید تا ماه مه 1 پیشنهاد خود را پذیرفته یا قبول کنند.

با توجه به اتمام مقاله معرفی دانشگاه های آمریکا در صورتی که شما هم علاقه کند به تحصیل نمودن در این گونه از دانشگاه ها می باشد با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر تحصیل دکتری در آمریکا و یا اخذ پذیرش در آمریکا  می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با شرایط تحصیلی این کشور را به دست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *