مهاجرت تحصیلی آلمان

معرفی دانشگاه فنی مونیخ

معرفی دانشگاه فنی مونیخ

از جمله دانشگاههای فنی کشور آلمان، دانشگاه فنی مونیخ را می­توان نام برد. ما در این مقاله به معرفی دانشگاه فنی مونیخ می پردازیم. این دانشگاه از بزرگترین دانشگاههای تکنولوژی جهان بشمار می­رود. دانشگاه فنی مونیخ دارای 4000 دانشجو می­باشد که در این میان8600 نفر از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می­دهد. شهر مونیخ یکی از بزرگترین شهرهای آلمان محسوب می­شود و دارای جاذبه های بسیاری از جمله مراکز دیدنی، جشن ها و برنامه های فرهنگی می­باشد. از آنجائیکه دانشگاه فنی مونیخ در این شهر واقع شده است بسیاری از دانشجویان فنی مهندسی علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستند.

دانشگاه فنی مونیخ

این دانشگاه در قرن نوزدهم میلادی تأسیس شد. دانشگاه فنی مونیخ ابتدا تنها دارای دانشکده علوم مهندسی بود، اما پس از گذشت سالها دانشکده های علوم اجتماعی و پزشکی نیز به این دانشگاه اضافه شد. در معرفی دانشگاه فنی مونیخ این نکته قابل ذکر است که این دانشگاه معروف به دانشگاه کارآفرینی می­باشد و دارای سه پردیس در نقاط مختلف شهر مونیخ است.

لیست دانشکده های فنی مونیخ

این دانشگاه شامل دانشکده های ریاضیات و علوم طبیعی- علوم اجتماعی – علوم زیستی و علوم بهداشتی

1- ریاضیات و علوم طبیعی

دانشکده های ریاضیات- فیزیک- معماری- مهندسی برق- مهندسی مکانیک و کامپیوتر و اطلاع رسانی در این دانشکده قرار دارند.

2- علوم اجتماعی

دانشکده مدیریت دولتی- دانشکده مدیریت- TUM مدرسه آموزش و پرورش- گروه مهندسی عمران، ژئوا و محیط زیست- دانشکده پزشکی- TUM مهندسی برق و کامپیوتر در دانشکده علوم اجتماعی قرار گرفته اند.

3- دانشکده علوم زیستی و بهداشتی

این دانشکده شامل دانشکده علوم وفناوری- علوم ورزشی و سلامت- دانشکده پزشکیTUM می باشد. با معرفی دانشگاه فنی مونیخ و لیست دانشکده های این دانشگاه، دانشجویان براحتی می­توانند تصمیم به انتخاب دانشگاه و تحصیل در دانشکده مورد نظر خود را بیایند.

الزامات زبان دانشکده فنی مونیخ آلمان

با معرفی دانشگاه فنی مونیخ دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند، در صورتیکه قصد تحصیل به زبان آلمانی را دارند بایستی دارای مدارک زبان آلمانی از جمله مدرک زبان GOETHE – DSH- دانشجویان خارجی دارای مدرک زبانDSH2 . همچنان آزمونی بنامTestDaf برای دانشجویان خارجی برگزار می­گردد، در صوریکه دانشجویان در این آزمون موفق شوند نشان دهنده اینست که دانشجو مهارت سطح 4 زبان آلمانی را در تمام بخش ها بدست آورده است. همچنان دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه را دارند، باید دارای مدارک زبان مورد تأیید این دانشگاه (آیلتس- تافل) باشند.

هزینه ها و شهریه­ی تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه فنی مونیخ

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ در هر ترم تحصیلی مبلغی حدود118.50 یورو باید بپردازند. که این مبلغ شامل هزینه های جانبی از جمله کارت دانشجویی، ثبت نام و بیمه و… را نیز در برمی­گیرد.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ برای دانشجویان تعدادی بورسیه تحصیلی که شامل هزینه های حمل و نقل دانشجویان، بورسیه های استاندارد وکمک هزینه های پایان نامه می­باشد را فراهم آورده است. این دانشگاه کمک هزینه های تحصیلی معادل300 یورو در ماه به دانشجویان پرداخت می­نماید. همچنین دانشجویان می­توانند از بورسیه های بین المللیDAAD در این دانشگاه استفاده کنند.

اقامتگاه ها و خوابگاههای دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاههای کشور آلمان دارای خوابگاههای مخصوص دانشجویان نمی­باشددانشگاه فنی مونیخ مکان هایی را برای سکونت دانشجویان در نظر گرفته که افراد با پرداخت هزینه هایی معادل 400 الی 1000 یورو می­توانند از این خوابگاه ها استفاده نمایند.

معرفی دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ از جمله دانشگاه های برتر جهان بشمار می­رود. این دانشگاه دارای سه دانشکده مهندسی، علوم پزشکی واقتصاد می­باشد. این دانشگاه دارای 140 رشته تحصیلی که اکثراً شامل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.این دانشگاه موفق به کسب 14 جایزه نوبل پس از تأسیس شده است. تحصیل دانشجویان در دانشگاه فنی مونیخ تقریباً رایگان است و دانشجویان جهت بهره مندی از تمامی امکانات این دانشگاه هزینه های ناچیزی را پرداخت می­نمایند.

مهندسی نرم افزار خودرو در دانشگاه فنی مونیخ

تدریس در این رشته براساس آخرین تحقیقات انجام می­گیرد تا دانشجویان با چالش های تحرک جرمی اکولوژیکی آشنا شده و راه حل های جدیدی را توسعه دهند. دانشگاه فنی مونیخ در دوره کارشناسی دروسی همانند شیمی و زیست شناسی و بیوشیمی را با یکدیگر ترکیب نموده و به بررسی ارتباط بین دروس شیمی و زیست شناسی و پزشکی می­پردازد.

رشته علوم کشاورزی و باغبانی در دانشگاه مونیخ

هدف از رشته علوم کشاورزی و باغبانی، تولید نباتات و گیاهان و چگونگی پرورش آنها و مبارزه با آفات طبیعی است. که در این رشته به بررسی ارتباط میان فرآیندهای تولید و اقتصاد کشور ومحیط زیست نیز پرداخته می­شود.

دوره های دانشگاه فنی مونیخ چگونه اند؟

دانشگاه فنی مونیخ از طریق قراردادن امکاناتی همچون کارگاههای آموزشی، خدمات نرم افزاری، مشاوره و اتاق های مطالعه برای دانشجویان مسیر یادگیری را فراهم می­آورد. این دانشگاه برای رشته های هوا فضا در مقطع کارشناسی ارشد برنامه هایی را برای یافتن راه حل های جدید درباره­ی چالش های نظری وعملی قرار داده است.این دانشگاه آموزش های تخصصی به دانشجویان ارائه می­دهد.

متوسط هزینه زندگی در مونیخ چقدر است؟

همانطور که گفته د شهر مونیخ از جمله شهرهای بزرگ کشور آلمان است. هزینه های زندگی در این شهر برخلاف پایتخت کشور آلمان برلین گرانتر می­باشد.

متوسط هزینه های زندگی در شهر مونیخ برابر است با:

– اجاره یک واحد آپارتمان 550 یورو در ماه

– هزینه خورد خوراک 200 یورو درماه

– هزینه حمل ونقل عمومی80 یورو در ماه

– بیمه درمانی 100 یورو در ماه

– تلفن و ارتباطات 50 یورو

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه فنی مونیخ چیست؟

1- آخرین مدرک تحصیلی

2- گواهی تأییدیه زبان خارجی

همواره دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند در انتخاب دانشگاه خود با سوالات متعددی روبرو خواهند شد از جمله:

– آیا دانشگاه فنی مونیخ به دانشجویان وام نیز اعطا خواهد کرد؟

– تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ چه مزایایی دارد؟

– دانشگاه فنی مونیخ دارای مقطع تحصیلی دکتری نمیباشد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به مشاوره و راهنمایی دانشجویان و معرفی دانشگاه فنی مونیخ بصورت جامع تر می­باشد. عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در این د انشگاه را دارند می­توانند با کارشناسان ما در این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

7 دیدگاه برای “معرفی دانشگاه فنی مونیخ

 1. kooshan گفت:

  سلام
  ممنونم از مقاله های خوبتون
  من 21 ساله و در حال تحصیل رشته IT در دانشگاه دولتی در تبریز هستم ایا برای ادامه تحصیل دانشگاه فنی مونیخ ایا برای من گزینه مناسبی هست؟

 2. منوچهر گفت:

  برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید در کدامیک از ترم ها با توجه به وقت سفارت اقدام کرد؟

 3. طلایی پور گفت:

  بسیار ممنون از مطالب خوبتون.

  تو این دانشگاه رشته های پایه هم ارائه میشه؟

 4. قراری گفت:

  لطفا درمورد دانشگاه هامبورگ هم بنویسید.

 5. قراری گفت:

  لطفا درمورد دانشگاه های برتر مناسب رشته برق در آلمان رو معرفی کنید و درمورد هزینه تحصیل این رشته در آلمان هم توضیح بدین.

 6. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد معرفی دانشگاه فنی مونیخ تشکر می کنم اگه امکانش هست در مور دانشگاه حاجت تپه تر کیه هم مطلب بذارید

 7. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله و مطالب مفیدی بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *