مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » قفقاز » معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز 

معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز ما در این مقاله  به معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز  به عنوان یکی از برترین دانشگاه های خصوصی اروپا و منطقه می پردازیم . همچنین تلاش می شود تا شما با شرایط و امتیازات تحصیل در این دانشگاه آذربایجانی آشنا شوید. ماموریت دانشگاه خصوصی قفقاز ارائه آموزش عالی مطابق با استانداردهای بین المللی به کلیه دانشجویان خارجی و داخلی و نیز تقویت علاقه مندی جهت دست یابی به افق های جدید می باشد. دانشگاه خصوصی قفقاز (Qafqaz University) واقع در شهر باکو است که در سال 1993 تاسیس شد.

دانشگاه خصوصی قفقاز را می توان به واقع اولین و تنها دانشگاه خصوصی خارجی در جمهوری آذربایجان دانست. متقاضیان تحصیل در  دانشگاه قفقاز می توانند در هر 3 مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تحصیل کنند.  فارغ التحصیلان دانشگاه خصوصی قفقاز از امتیازاتی مثل کمک هزینه تحصیلی، پیگیری استخدام فارغ التحصیلان، کیفیت بالای آموزشی، تجهیزات و امکانات آموزشی برتر و … برخوردار هستند. معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز می تواند اطلاعات مهمی درباره تحصیل در یک دانشگاه خصوصی برتر را به متقاضیان ارائه کند. در این مسیر، علاقه مندان به تحصیل در آذربایجان می توانند پاسخ سوالات خود را توسط مشاوره با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اخذ نمایند.

درباره دانشگاه خصوصی قفقاز

دانشگاه قفقاز در بین دانشگاه های آذربایجان، بهترین جایگاه را دارد. همچنین در سال های قبل، آمارها نشانگر کیفیت آموزشی برتر این دانشگاه حتی در بین دانشگاه های دولتی آذربایجان می باشد. دانشجویان ورودی با نمرات بالا به دانشگاه خصوصی قفقاز می توانند از تخفیفات شهریه تحصیلی دانشگاه قفقاز و یا بورسیه ریاست جمهوری بهره برند. این دانشگاه برای کاریابی و استخدام فارغ التحصیلان خود نیز برنامه دارد و تا حصول نتیجه آنرا پیگیری می نماید.

با توجه به این امتیازات، این دانشگاه مرکز جذب دانشجویان نخبه و با استعداد بین المللی است که در آزمون ورودی دانشگاه بتوانند نمرات بالایی را کسب کنند. لازم به یادآوری است که سهمیه بورسیه ریاست جمهوری آذربایجان برای دانشگاه خصوصی قفقاز 4 مورد بورسیه می باشد. از شرایط اعطای بورسیه ریاست جمهوری آذربایجان کسب بالاترین نمره از آزمون پذیرش دانشگاه قفقاز می باشد. همچنین، دانشگاه خصوصی قفقاز اولین موسسه آموزش عالی در کشور آذربایجان است که گواهی مدیریت کیفی ISO 9001:l2000 را دریافت کرده است.

معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز

پردیس های دانشگاه خصوصی قفقاز

از زمان تاسیس دانشگاه خصوصی قفقاز تا سال تحصیلی 2004- 2003،  اغلب کلاسهای درس دانشگاه خصوصی قفقاز در دو  ساختمان موقتی در باکو برگزار می شد. با این وجود، این ساختمان های 4000 مترمربعی هم فضای کافی در اختیار دانشجویان قرار نمی داد. پردیس خردلان Xirdalan با تلاش های رئیس جمهور فقید جمهوری آذربایجان آقای حیدر علی اف به این دانشگاه اعطاء شد. دانشگاه در سال تحصیلی 2003- 2004 به ساختمان های جدید نقل مکان کرد.

ساختمان خدماتی جدید که کل کلاس های درس در آنجا برگزار می شد، دارای مساحت داخلی در حدود 10500 مترمربع بود. همین فاکتور فضایی در پیشرفت و ترقی آموزشی کمک شایان توجهی کرد. در نتیجه تعداد دپارتمان ها دو برابر شد و به بیست دپارتمان رسید. ناگهان جمعیت دانشجویی به 2200 نفر افزایش یافت در سال تحصیلی 2006- 2005 خوابگاهی برای دانشجویان پسر دانشگاه احداث شد. همچنین ساختمان واحد هماهنگی آموزش زبان و خوابگاه دختران نیز بعدها تاسیس شد.

نظام آموزشی دانشگاه خصوصی قفقاز

دانشگاه خصوصی قفقاز اولین و تنها موسسه آموزشی مورد تایید وزارت آموزش آذربایجان محسوب می شود که برنامه های تحصیلی و مدارک این دانشگاه از اعتبار بالایی همانند دانشگاه دولتی باکو برخوردار است. مدل آموزشی در برنامه های این دانشگاه بر مبنای سیستم انتخاب واحد می باشد. برنامه هایی که این دانشگاه به دانشجویان خود ارائه می دهد عبارتند از:

 • A یا لیسانس علوم با طول دوره 4 سال
 • A یا فوق لیسانس هنر با طول دوره 1.5 تا 2 سال
 • Sc یا فوق لیسانس علوم با طول دوره 2 سال
 • MBA فوق لیسانس مدیریت با طول دوره 2 سال
 • PhD یا دکتری با طول دوره 3 سال

بر طبق نظر کمیته پذیرش دانشجویی دولت آذربایجان، دانشگاه خصوصی قفقاز از سال 1996 به عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه های خصوصی می باشد. دانشگاه خصوصی قفقاز در زمره برترین دانشگاه های آذربایجان و اروپا و همتراز با تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی اتریش قرار دارد که توسط وزارت آموزش آذربایجان به تایید رسیده است.

مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه قفقاز

در ادامه معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز، ما به پروسه پذیرش از دانشگاه قفقاز می پردازیم. پروسه پذیرش تحصیلی از این دانشگاه شامل طی مراحل درخواست پذیرش، اخذ نامه دعوت از دانشگاه قفقاز و نهایت درخواست ویزای دانشجویی آذربایجان می باشد.  در مرحله اول از این فرآیند، متقاضیان درخواست خود را برای پذیرش از دانشگاه خصوصی قفقاز را ارائه می کنند. پس از تکمیل و امضای فرم پذیرش که به صورت فرم آنلاین می باشد، متقاضیان باید نسبت به تهیه مدارک لازم  جهت اخذ پذیرش دانشگاه قفقاز اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه قفقاز شامل موارد زیر می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست
 • مدرک دیپلم متوسطه یا پیش دانشگاهی
 • ریزنمرات تحصیلی 3 سال متوسطه
 • انگیزه نامه یا SOP
 • رزومه یا CV
 • گواهی معاینه پزشکی
 • کپی پاسپورت بین المللی معتبر
 • ارائه مدرک زبان IELTS یا TOEFL که شرایط نمره این آزمون ها به شرح زیر می باشد. لازم به یادآوری است که دانشگاه قفقاز اولین دانشگاه آذربایجان است که آزمون ماک TOFEL نسل جدید یعنی، TOEFL IBT را به لطف اتصال اینترنت سرعت بالای خود برگزار کرد:
حداقل 500 امتیازنمره آزمون TOEFL
بیش از 6 امتیاز یا اخذ 60% از تست مهارتنمره آزمون IELTS

ویزای تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه قفقاز

دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه خصوصی قفقاز پس از اخذ دعوت نامه یا همان نامه پذیرش (IOL) از دانشگاه، می توانند متقاضی ویزای دانشجویی آذربایجان شوند. در واقع، اخذ نامه پذیرش در حکم پایان فرآیند پذیرش تلقی نمی شود و فرآیند پذیرش با اخر ویزای دانشجویی به اتمام می رسد.

هزینه ویزای کوتاه- مدت تقریبا حدود $100 دلار و هزینه ویزای تحصیلی بلند مدت آذربایجان حدود $200 دلار می باشد. از ارائه دعوت نامه و مدرک اثبات تمکن مالی و نیز معاینه پزشکی از شرایط اصلی درخواست ویزای دانشجویی آذربایجان می باشد. همچنین درخواست ویزای دانشجویی آذربایجان جهت تحصیل در دانشگاه قفقاز منوط به تحویل مدارک ذیل است:

1 قطعه عکس پاسپورتی
کپی پاسپورت بین المللی  معتبر
هزینه رسیدگی به درخواست در حدود $ 20 دلار
تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
بیمه سلامت بین المللی
نامه پذیرش از دانشگاه

اکنون با معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز، پس زمینه خوبی درباره این دانشگاه آذری در میان علاقه مندان ایجاد شده است. علاقه مندان و متقاضیان تحصیل در آذربایجان و هر کشور اروپایی دیگر می توانند برای اطلاع از جزئیات اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی کشورهای مختلف از جمله ویزای دانشجویی آلمان، از مشاوره های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *