مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور

از قدیمی ترین دانشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی کشور آمریکا دانشگاه جانز هاپکینز است. در ادامه به معرفی دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور می پردازیم. دانشگاه جانز هاپکینز در شهر بالتیمور در ایالت مریلند قرار گرفته است. نام این دانشگاه برگرفته از سرمایه گذار آن به اسم جانز هاپکینز می باشد. ۲۲ژانویه ۱۸۷۶ به طور رسمی کار این دانشگاه شروع شد.

جانز هاپکینز در آن زمان دست به بزرگترین کمک نوع دوستانه زد. این شخص با پرداخت 7 میلیون دلار به این دانشگاه خرج ساخت بیمارستان دانشگاه را تامین کرد. دانشگاه جانز هاپکینز دانشگاه تحقیقی و پژوهشی کشور آمریکا است. الگوی مدیریتی این دانشگاه از دانشگاه پژوهش بنیاد آلمان برگرفته شده است.

بودجه این دانشگاه به مبلغ 2 میلیارد $ از نهاد های دولتی تامین میشود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در ارتباط با این دانشگاه به دست آورید میتوانید با کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

رشته های دانشگاه جانزهاپکینز

دانشگاه جانز هاپکینز بیشتر از 21000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد. اباستان شناسی، پزشکی، موسیقی، مطالعات بین الملل، شیمی، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر،اقتصاد، مهندسی مکانیک، ارتباطات و بازاریابی و مهدسی پزشکی. اگر بخواهیم به معرفی دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور بپردازیم میتوانیم بگوییم 36 نفر از این دانشگاه جایزه نوبل را از آن خود کرده اند. دانشکده پزشکی و بیمارستانی که به آن وابسته است بخش بسیار زیادی از شهرت جهانی دانشگاه جانز هاپکینز را شامل می شود.

دانشسرای مطالعات جهانی.، دانشسرای علوم و هنر کریگر، دانشسرای علوم تربیتی، دانشسرای پرستاری، دانشسرای بهداشت بلومبرگ، دانشسرای بازرگانی، دانشسرای مهندسی وایتینگ، دانشسرای مهندسی زیست پزشکی که قسمتی از آن در دانشسرای پزشکی قراردارد و تا کنون بطور متوالی مقام اول دانشگاههای مهندسی زیست پزشکی در کشور آمریکا را دارد.

از آنجایی که این دانشگاه در رتبه الف قرار دارد تعداد دانشجویان در مقطع کارشناسی در بیشتر کلاس ها کمتر از 30 نفر میباشد. از آنجاییکه این دانشگاه آموزش و پژوهش را در کنار هم دارد بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی در آمریکا می باشد.

شهریه دانشگاه جانزهاپکینز

فرد متقاضی جدا از بحث بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه جانز هاپکینز باید از تمکن مالی بسیار عالی برخوردار باشد زیرا که تحصیل در این دانشگاه هزینه دارد. در ادامه میخواهیم میزان حدودی شهریه تحصیل در این دانشگاه را بیان کنیم. با این حال دانشگاه جانز هاپکینز برای تشویق دانشجویانش که از لحاظ مهارت های علمی برتری دارد مبلغی بین 350 تا 5000 $ به عنوان بورسیه اعطا میکند.

شهریه لیسانس در دانشگاه و دانشسرا های جان هاپکینز وابسته به رشته است و دارای شهریه متفاوتی می باشد می توانیم بگوییم شهریه بین ۴۰ تا ۵۰ هزار$ متغیر می باشد .مقدار شهریه در پایه تکمیلی کمک درسی منهای مقطع دکترا بین 30 تا 100 هزار $ است. میزان شهریه در مقطع دکترا  در دانشگاه جان هاپکینز از ۴۰ تا ۱۰۰هزار $ متغیر است.

دانشجویان جان هاپکینز در 2 سال ابتدایی تحصیل خود در خوابگاه های 2 نفره بسیار مجهز ساکن می شوند. اگر خواهان اطلاعات بیشتری در زمینه معرفی دانشگاه جان هاپکینز هستید به مطالعه مقاله بپردازید.

مدارک ضروری برای ثبت نام در دانشگاه جانز هاپکینز

این درخواست را باید به صورت اینترنتی و آنلاین به مبلغ 80 $ به دانشگاه جانز هاپکینز پرداخت کنید. در صورتی که شما شرایط لازم ثبت نام را نداشتید این مبلغ به شما باز نخواهد گشت. ارسال کردن مدارک و تجربه علمی و پژوهشی. این سوابق و پژوهش های علمی در دفاتر مربوطه مورد ارزشیابی قرار می گیرد.

از دیگر مدارک لازم در این امر توصیه نامه. سوابق و یا تجربه ی کوتاهی از زندگی متقاضی. انگیزه ی فرد متقاضی و هدف از ادامه تحصیل داوطلب پس از آنکه درسش تمام شد. کمترین نمره ی ۶۰۰ در برگه ی امتحانی یا ۱۰۰ از طریق امتحان آنلاین. داشتن مدرک زبان تافل یا داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 7. ارسال مدارکی که ثابت کند فرد متقاضی دارای شرایط و تمکن مالی خوبی برای پشت سر گذاشتن دوره های دانشگاه. در کل هزینه درخواست 70 $ تمام می شود.

آشنایی با انواع ویزاهای تحصیلی در امریکا

زمانی که فرد متقاضی پذیرش خود را در دانشگاه های آمریکا ثبت کرد باید به دنبال دریافت ویزا برود. از ویزا هایی که در صورت داشتن شرایط به 3 نوع ویزا ی زیر می توان اشاره کرد. می توانید  مقاله ی ویزا تحصیلی آمریکا  را مطالعه کنید و بر اطلاعات خود بیفزایید.

  • ویزای F-1 این ویزا  تحصیلی برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در کشور کانادا و علاقه به یادگیری زبان دارند می باشد.
  • ویزای J-1 ویزای فرصت مطالعاتی می باشد این ویزا برای دانشجویانی که میخواهند درس های دوره ی دبیرستان و دانشگاه را در یک دوره شرکت کنند. این ویزا کوتاه مدت می باشد که توسط سفارت آمریکا ارائه می شود.
  • ویزای M-1 این نوع ویزا برای تحصیلات فنی حرفه ای در کشور کانادا می باشد.

شهرت جهانی دانشگاه جانز هاپکینز

از آنجاییکه این دانشگاه دانشسرا های بسیاری دارد از جمله  این دانشسرا ها میتوان به دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ، دانشکده بازرگانی Carey ، دانشکده هنر و علوم Kriger ،  دانشکده عالی مطالعات بین المللی دانشسرای پزشکی ، دانشکده علوم تربیتی، دانشکده پرستاری، دانشکده مهندسی وایتینگ و در آخر دانشکده پزشکی که شهرت این دانشگاه را شامل می شود. بیمارستان وابسته به دانشسرای پزشکی یکی از 3 بیمارستان برتر کشور آمریکا است. تا کنون 18 نفر از استادان وپژوهشسرایان  و دانش آموختگان این دانشگاه جایزه نوبل را کسب کرده اند

دانشکده مهندسی زیست پزشکی در این دانشگاه در سال 1962 پایه گذاری شد. و بعد از 2 سال یعنی در سال 1964 دوره دکتری در پردیس دانشسرای پزشکی این دانشگاه پایه گذاری شد.دانشکده مهندسی زیست پزشکی تنها دانشکده در دانشگاه های آمریکاست. به همین سبب همواره بین مهندسان، پزشکان، زیست شناسان ارتباط برقرار است. از مزایای این ارتباط این است که از سال 1983  که رتبه بندی دانشگاه ها شروع شد تا کنون به طور متوالی رتبه نحست را از آن خود کرده است.

با نوشتن این مقاله سعی در معرفی دانشگاه جانزهاپکینز داشتیم امید است به همه ی سوالات شما پاسخ داده باشیم.اگر چنانچه هنوزهم سوالاتی در ذهن خود داشتید می توانید آن سوالات را با کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *