مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه استنفورد

اهمیت برخی از دانشگاه ها به عنوان یکی از دانشگاه های برتر جهان بدون شک به قدری است که نمی توان به سادگی از معرفی آن ها چشم پوشی کرد. معرفی دانشگاه استنفورد نیز به دلیل حضور در جمع 5 دانشگاه برتر جهان به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

حجم بالای درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه به اندازه ای است که سالیانه تنها 5 درصد از آن ها موفق می شوند تا جواز ورود به دانشگاه استنفورد را بدست آورند. به کلام ساده تر می توان گفت که دانشگاه استنفورد، دانشگاهی برای حضور نخبگان علمی جهان است.

از همین رو معرفی دانشگاه استنفورد به دغدغه ای برای مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تبدیل شده است.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد در قلب کالیفرنیا شمالی و در محل قرارگیری موسسات معتبر تکنولوژی مانند یاهو و گوگل، که توسط فارق التحصیلان این دانشگاه افتتاح شده اند، در سال 1885 افتتاح شد و در سال 1891 اولین دانشجویان خود را پذیرش کرد.

دانشگاه استنفرد دو بار بر اثر زلزله تخریب شد و ساختمان کنونی این دانشگاه در سال 1919 بازسازی شد. در سال 1959 نیز موفق به افتتاح بیمارستان آموزشی شد که بیش از 800 تخت پزشکی در آن وجود دارد.

دانشجویان دانشگاه استنفورد در آمریکا می توانند در تمامی رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکترا به تحصیل بپردازند.

افتخارات و جایگاه دانشگاه استنفورد

ارزش هر دانشگاه را می توان در جوایز علمی و خروجی های مربوط به آن دانشگاه جستجو کرد. بنا بر گزارش دانشگاه استنفورد، بیش از 95% از دانشجویانی که وارد دانشگاه می شوند، به عنوان فارق التحصیل از این دانشگاه مدرک تحصیلی خود را دریافت می کنند. همین مسئله سبب شده است تا جایگاه علمی این دانشگاه در سال های اخیر به شدت پیشرفت داشته باشد.

به گزارش QS این دانشگاه در سال 2012 به عنوان 16امین دانشگاه برتر جهان شناخته می شد اما در سال 2019 توانسته است خود را به عنوان دومین دانشگاه برتر جهان معرفی کند.

زمانی که به تالار افتخارات این دانشگاه مراجعه می کنید، 83 جایزه نوبل دیده می شود که در نوع خود کم نظیر است. از نظر ورزشی نیز دانشگاه استنفورد موفقیت های بسیار زیادی را بدست آورده است. 36 تیم مختلف حرفه ای زنان و مردان زیر نظر دانشگاه استنفورد در رشته های مختلف مشغول فعالیت هستند که موفق به کسب 270 مدال المپیک شده اند که 139 مدال آن طلا بوده است.

آمار و ارقام دانشگاه استنفورد

برای اینکه بتوانید بیش تر با شانس خود برای اخذ پذیرش در دانشگاه استنفورد آشنا شوید بهتر است نگاهی به آمار و ارقام مربوط به این دانشگاه داشته باشیم. در حال حاضر 16424 دانشجو در دانشگاه مشغول تحصیل هستند که 7056 نفر از آن ها در مقطع کارشناسی و 9368 نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می پردازند. از میان این دانشجویان در حدود 3700 نفر دانشجوی بین المللی وجود دارد.

شاید برای شما نیز جالب باشد که بیش از 11000 نفر از دانشجویان این دانشگاه در خوابگاه های دانشجویی موجود در محیط دانشگاه اقامت دارند. بیش از 81 ساختمان خوابگاهی برای دانشجویان در دانشگاه استنفورد طراحی شده است. در این خوابگاه ها آشپزخانه مرکزی وجود دارد اما دانشجویان می توانند شخصا به پخت غذا نیز برای خود بپردازند.

در مقاله اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا توضیحات کافی در خصوص چگونگی ورود به دانشگاه های آمریکا توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شده است.

شهریه دانشگاه استنفورد

یکی از مهم ترین نکاتی که در معرفی دانشگاه استنفورد باید به آن توجه داشته باشید، هزینه های تحصیلی در این دانشگاه است. رشته های مختلف تحصیل در این دانشگاه دارای شهریه های مشخص و البته متفاوتی هستند اما به طور کلی می توان به این نکته اشاره داشت که دانشجویان این دانشگاه برای تحصیل باید سالیانه در حدود 45000 دلار شهریه پرداخت کنند.

البته کمک های مالی فراوانی در این دانشگاه برای شهروندان آمریکایی در نظر گرفته شده است اما کمک هزینه های دانشجویان بین المللی بسیار محدود است و دانشجویان باید بخش قابل توجهی از هزینه های خود را پرداخت کنند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با استفاده از بورسیه های تحصیلی در کشور آمریکا می توانید مقاله بورسیه تحصیل آمریکا را نیز مطالعه بفرمایید.

اخذ پذیرش از دانشگاه استنفورد

از جمله نکات دیگری که در معرفی دانشگاه استنفورد باید به آن اشاره داشت، شیوه اخذ پذیرش در این دانشگاه است. اشاره کردیم که جایگاه علمی این دانشگاه در چه وضعیتی قرار دارد و بر اساس گزارش های مختلف در رده بندی برترین دانشگاه های جهان، این دانشگاه در جمع 5 دانشگاه برتر شناخته می شود. بنابراین طبیعی است که میزان درخواست های اخذ پذیرش از این دانشگاه نیز بسیار زیاد باشد.

افرادی که قصد دارند در دانشگاه استنفورد کشور آمریکا به تحصیل بپردازند، باید دارای یک رزومه تحصیلی بسیاری قوی باشند. برای دانشجویان مقطع کارشناسی اخذ پذیرش می تواند ساده تر باشد چرا که تنها نمرات شما در مدرسه دارای اهمیت هستند که باید در سطح عالی باشند.

برای شرکت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، شما نیاز خواهید داشت که مقالات علمی تایید شده خود را نیز در اختیار بگذارید. توجه داشته باشید که شما باید حتما به صورت آنلاین یک انگیزه نامه نیز تهیه کنید که نقش بسزایی در پذیرش شما ایفا می کند.

در صورتی که از دانشگاه استنفورد پذیرش تحصیلی دریافت کنید، دانشگاه نیز در روند دریافت ویزای دانشجویی شما را یاری خواهد کرد و دانشجویان نخبه نیز می توانند به طور کامل امور را به دانشگاه بسپارند.

کلام پایانی

دانشگاه استنفورد یکی از پنج دانشگاه برتر جهان است که تحصیل در آن می تواند تحول بسیار زیادی در زندگی شما ایجاد کند. افرادی که قصد دارند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند، باید یک رزومه تحصیلی بسیار قدرتمند داشته باشند. بیش از 90درصد افرادی که برای درخواست پذیرش در دانشگاه استنفورد درخواست خود را به ثبت می رسانند، با پاسخ منفی روبرو می شوند.

هزینه های تحصیل در این دانشگاه نیز برای بسیاری از افراد بسیار بالاست اما بورسیه های تحصیلی در این دانشگاه می تواند به افراد کمک کند تا بخشی از هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند.

در رابطه با معرفی دانشگاه استنفورد اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید با تماس با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *