مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه آریزونا

معرفی دانشگاه آریزونا به دلیل شهرت بالای این دانشگاه می تواند مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گیرد. دانشگاه آریزونا در ایالت آریزونا آمریکا به عنوان یکی از دانشگاه هایی که در اواخر قرن 19 میلادی افتتاح شده است، توجه بسیاری را به خود جذب کرده است.

این دانشگاه اگرچه در جمع دانشگاه های برتر کشور آمریکا وجود ندارد اما می توان گفت که به عنوان یکی از 250 دانشگاه برتر جهان شناخته می شود که در ادامه در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. این دانشگاه علاوه بر فعالیت های علمی، در زمینه های ورزشی نیز فعالیت های ویژه ای دارد.

هدف اصلی ما در این مقاله معرفی دانشگاه آریزونا است و تمام تلاش ما بر این است که مطالب را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهیم اما در صورت نیاز می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه آریزونا آمریکا

دانشگاه آریزونا یک دانشگاه تحقیق محور دولتی در کشور آمریکاست که در سال 1885 در توسکان ایالت آریزونا افتتاح شد. این دانشگاه در حقیقت اولین دانشگاه ایالت آریزونا به حساب می آید. این دانشگاه دارای 19 مدرسه یا کالج آموزشی مجزا است که در حال حاضر بیش از 45000 دانشجو در این مراکز آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

تیم های ورزشی این کشور نیز بسیار قدرتمند و فعال هستند و تا کنون در رشته های مختلف ورزشی نظیر بستکتبال، بیسبال و سافتبال موفق به کسب عنوان قهرمانی در کشور آمریکا شده است.

جایگاه علمی دانشگاه آریزونا

یکی از مهم ترین مسائلی که در معرفی دانشگاه آریزونا باید به آن توجه داشته باشیم، جایگاه علمی این دانشگاه است. برای بررسی دقیق تر این موضوع به پایگاه های علمی مختلف رجوع کرده ایم و جایگاه علمی این دانشگاه ها را بر اساس آنالیز های انجام شده توسط آن ها، در قالب جداول زیر، در اختیار شما قرار می دهیم.

در جدول زیر جایگاه ملی دانشگاه آریزونا مورد بررسی قرار گرفته است.

شانگهای فوربس تایمز USN ماهنامه واشنگتون
48 200 217 44 76

 

جدول زیر نشان دهنده جایگاه دانشگاه آریزونا در سطح جهان است.

شانگهای QS تایمز USN
99 230 161 81

بر اسا جداول فوق به خوبی می توان دانست که جایگاه این دانشگاه در چه وضعیتی قرار دارد. اگر دلیل این تفاوت ها را جویا شوید باید اشاره داشت که هر موسسه قواعد خاصی را برای ارزیابی دانشگاه ها در نظر دارد و به همین دلیل جایگاه های مختلفی برای این دانشگاه عنوان شده است.

اخذ پذیرش از دانشگاه آریزونا

برای اینکه بتوانید در دانشگاه آریزونا پذیرش بگیرد، باید مدارک مورد نیاز آن ها را در اختیار داشته باشید. اولین مدرک مورد نظر شما برای اخذ پذیرش در دانشگاه آریزونا، مدرک زبان انگلیسی است. شما می توانید در آزمون های مختلفی شرکت کنید. برای مثال نمره آزمون تافل با حداقل 79 و آیلتس 7 به شرط اینکه همه نمره ها بالاتر از 6 باشد. همچنین آزمون های PTE و CEPT نیز مورد پذیرش دانشگاه آریزونا است.

شما همچنین باید یک گواهی مالی معتبر را ارائه کنید که نشان می دهد شما قادر خواهید بود در طول تحصیل خود در کشور آمریکا می توانید هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا را پرداخت کنید. شما می توانید در این زمینه از حساب های نزدیکان خود نیز استفاده کنید اما آن ها باید آن ها به عنوان سرپرست شما معرفی شوند.

یکی دیگر از مواردی که به آن نیاز خواهید داشت، بیمه درمانی است که باید گواهی مربوط به آن را به طور کامل ارائه دهید. مدارک تحصیلی شما باید برای ادامه تحصیل مورد تایید دانشگاه آریزونا قرار گیرد.

مطالعه مقاله اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا بدون شک اطلاعات بیش تری در همین زمینه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

محدودیت پذیرش دانشجویان ایرانی

در معرفی دانشگاه آریزونا باید به این نکته نیز اشاره داشت که این دانشگاه محدودیت هایی را برای دانشجویان ایرانی در نظر گرفته است. بر اساس اطلاعیه این دانشگاه، به دلیل تحریم های موجود در رابطه با کشور ایران، دانشجویان ایرانی نمی توانند در رشته های مربوط به انرژی و بخصوص انرژی هسته ای در این دانشگاه تحصیل کنند چرا که ویزای دانشجویی برای آن ها صادر نخواهد شد.

شهریه دانشگاه آریزونا

در معرفی دانشگاه آریزونا باید به شهریه این دانشگاه نیز اشاره داشت. از آنجا که دانشگاه آریزونا یکی از دانشگاه های ایالتی در کشور آمریکاست، هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان ایالت آریزونا و سایرین متفاوت است.

شهریه سالیانه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در حدود 34 تا 36هزار دلار در طول یک سال است. شهریه دانشگاه برای دانشجویان مقطع بالاتر نیز در هر سال حدود 32 تا 34 هزار دلار است. علاوه بر این دانشجویان باید یک بار در سال اول هزینه ثبت نام خود در دانشگاه را نیز پرداخت کنند. هزینه ثبت نام در این دانشگاه 395 دلار است.

در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور می توان انتظار یک هزینه 15000 دلار در سال اشاره کرد. به طور کلی می توان گفت که شما سالیانه به 53000 دلار در سال نیاز خواهید داشت.

کمک هزینه های تحصیلی

از جمله مسائل مهم دیگر در معرفی دانشگاه آریزونا باید به کمک هزینه های تحصیلی در این دانشگاه اشاره کرد. روش های مختلفی برای ارائه این کمک هزینه های تحصیل در دانشگاه آریزونا وجود دارد. سالیانه در حدود 4 تا 35 هزار دلار به عنوان جایزه به دانشجویان نخبه ارائه می شود.

علاوه بر این وام های دانشجویی نیز در اختیار دانشجویان خارجی قرار می گیرد که پس از پایان تحصیل باید نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنند.

اطلاعات بیش تر را می توانید در مقاله بورسیه تحصیل آمریکا، که در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، یافته و از اطلاعات آن بهرمند شوید.

کلام پایانی

دانشگاه آریزونا به عنوان یکی از مشهورترین دانشگاه های کشور آمریکا، از کیفیت آموزشی بسیار خوبی در جهان برخوردار است. اگر چه فرصت های تحصیلی بهتری در کشور آمریکا وجود دارد اما دانشگاه آریزونا با پذیرش بیش از 20000 دانشجو در سال، می تواند شانس خوبی برای اخذ پذیرش در اختیار شما قرار دهید.

ما در این مقاله به معرفی دانشگاه آریزونا پرداخته و اطلاعاتی را در این رابطه در اختیار شما قرار داده ایم با این وجود در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه هستید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *