مهاجرت تحصیلی استرالیا

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

ما در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است بر آنیم که به معرفی دانشگاه های برتر استرالیا 2020 بپردازیم. استرالیا بعد از انگلیس و ایالات متحده سومین مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل است. با کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل و برنامه های بی نظیر آموزشی و همچنین شهرهای زیبا در کشور استرالیا می توان فهمید که چرا در چند سال گذشته تعداد دانشجویان و متقاضیان بین المللی در دانشگاه های کشور استرالیا افزایش یافته است.

علاوه بر برنامه های تحصیلی عالی و سطح تحصیل بسیار بالا، چندین مرکز تحصیلی و دانشگاه در کشور استرالیا وجود دارند که در رتبه بندی های معتبر جهانی رتبه های بسیار خوبی کسب کرده اند. استرالیا دارای تعداد زیادی دانشگاه معتبر است که دارای رتبه های بالایی و شناخته شده در سراسر جهان هستند و گزینه های زیادی برای دستیابی به برخی از بهترین اساتید و معلمان به متقاضیان ارائه میدهند.

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا امری ضروری برای ادامه تحصیل در این کشور می باشد. مراکز تحصیلی مانند دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه آدلاید، دانشگاه چارلز داروین و دانشگاه تاسمانی، همه دارای رتبه های برجسته و شناخته شده در صدر لیستهای مختلف رتبه بندی هستند. اگر به دنبال بهترین دانشکده های حقوقی، مدارس تجاری، دانشکده های پزشکی یا دانشکده های مهندسی هستید و به فکر تحصیل در بهترین شرایط با بالاترین سطح و کیفیت هستید، می توانید با کسب ویزای تحصیلی استرالیا اقدام به مهاجرت تحصیلی به استرالیا و ثبت نام در برنامه های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری کنید.

به طور کلی، بهترین مراکز تحصیلی کشور استرالیا جهت تحصیل در زمینه های مختلف موارد زیر هستند که رتبه آنها عبارتند از:

دانشگاه رتبه سال 2020 در Qs
دانشگاه ملی استرالیا 29
دانشگاه ملبورن استرالیا 38
دانشگاه سیدنی استرالیا 42
دانشگاه کوئینزلند 47

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا و دانشگاه ملی

دانشگاه ملی استرالیا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در سال 1946 تأسیس شد. این دانشگاه فعالیت خود را با ارائه برنامه دوره کارشناسی در سال 1960 پس از ادغام در کالج کانبرا آغاز کرد. دانشگاه ملی استرالیا از 4 دانشکده زیر تشکیل شده است:

 • دانشکده علوم فیزیکی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم پاسیفیک
 • دانشکده تحقیقات پزشکی

این دانشگاه اولین خوابگاه دانشجویی خود را در سال 1954 برای دانشجویان برنامه های کارشناسی ارشد و اعضای هیئت علمی افتتاح کرد. دانشگاه ملی استرالیا به دلیل فعالیت های فرهنگی و آموزشی که توسط شورای دانشگاه ادامه می یابد شناخته شده است. پردیس این دانشگاه در کانبرا آکتون واقع شده و با هزاران درخت پوشیده شده است. همچنین این پردیس به دلیل داشتن سبزترین دانشگاه در استرالیا در رتبه دوم قرار گرفت.

لازم به ذکر است که دانشگاه ملی استرالیا شامل 8 دانشکده می شود که در طول تاریخ در زمینه های زیر می باشد:

 • حقوق و مطالعات حقوقی
 • هنر
 • جامعه و فرهنگ
 • علوم طبیعی
 • محیط زیست
 • تجارت و اقتصاد
 • بهداشت و تحقیقات پزشکی
 • مهندسی و علوم کامپیوتر

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا و دانشگاه ملبورن

هنگامی که دانشگاه ملبورن در سال 1853 تأسیس شد، این مجموعه فقط یک ساختمان بزرگ در یک پارک بزرگ در حاشیه شهر بود که دارای 4 استاد و 16 دانشجوی بود. در دانشگاه ملبورن بیش از 8000 نفر به عنوان کارمند علمی مشغول به کار هستند و لازم به ذکر است که از 48000 دانشجویان این دانشگاه، تقریبا 13000 دانشجو از کشور های خارجی برای تحصیل در دانشگاه ملبورن به سیدنی مهاجرت کردند. در واقع ملبورن هفت بار برنده جایزه بهترین شهر در جهان از اکونومیست، شهر ادبیات یونسکو، همچنین زادگاه فوتبال قوانین استرالیا و یک مرکز مهم برای هنرهای خیابانی، موسیقی و تئاتر است.

دانشجویان در دانشگاه ملبورن از فعالیت های فرهنگی که شامل تئاتر، کمدی، فیلم و یا سخنرانی های عمومی بهره مند خواهند شد و با توجه به علایق خود قادر خواهند بود تا در انجمن ها و باشگاه های این دانشگاه که تعداد آن ها به 200 انجمن و باشگاه می رسد عضو شوند. علاقه مندان به ورزش نیز می توانند از استخر سرپوشیده 25 متری، پیست دو و میدانی و یک سالن بدنسازی و سایر سالن های ورزشی دانشگاه ملبورن بهره مند شود. این دانشگاه دارای 11 دانشکده مسکونی است که بیشتر دانشجویان در آن ساکن هستند که راهی سریع برای ساخت یک شبکه دانشگاهی و اجتماعی را برای تمامی دانشجویان فراهم می کند.

 

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا و دانشگاه ملبورن

کسب مدرک از دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه سیدنی بر اساس این اصل ایجاد شده است که به همه فرصتی می دهد تا از طریق آموزش توانایی های خود را تحقق بخشند و رویا های خود را به واقعیت تبدیل کنند. دانشگاه سیدنی به دلیل داشتن سطح و کیفیت بسیار بالا در زمینه های مختلف آموزشی و پرورشی به طور مداوم در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه سیدنی یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی و آموزشی پیشرفته در جهان است. این دانشگاه که شامل بیش از 70000 دانشجو، 7500 کارمند و 350،000 فارغ التحصیل است. دانشگاه سیدنی یک دانشگاه عمومی تحقیقاتی در سیدنی استرالیا است که در سال 1850 تأسیس شد. این دانشگاه اولین دانشگاه استرالیا است و به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح جهان شناخته می شود.

پردیس دانشگاه سیدنی در فهرست 10 دانشگاه برتر جهان از نظر زیبایی توسط روزنامه های انگلیسی دیلی تلگراف و هافینگتون پست قرار گرفته است و در حومه شهرهای کامپرداود و دارلینگتون گسترش یافته است. این دانشگاه دپارتمان دانشکده هنر و علوم اجتماعی، دانشکده بازرگانی دانشگاه سیدنی، دانشکده مهندسی و فناوری های اطلاعات، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده پزشکی و بهداشت، دانشکده علوم، دانشکده معماری ، طراحی و برنامه ریزی سیدنی، کنسرسیوم موسیقی سیدنی و دانشکده حقوق سیدنی تشکیل شده است که از طریق آن مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. این دانشگاه دارای تعدادی از سالن های اقامتی و کالج های مسکونی است که هرکدام سبک و امکانات متمایز خود را دارند. همه این ها طیف گسترده ای از فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و رهبری را به همراه حمایت علمی هدفمند در یک محیط حمایتی عمومی ارائه می دهند. تالارهای اقامتگاه متعلق به خدمات اسکان دانشگاه است.

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا و دانشگاه کوئینزلند

در معرفی دانشگاه های برتر استرالیا، نباید معرفی دانشگاه کوئینزلند که یکی از دانشگا های برتر تحقیقاتی استرالیا است از یاد برد. این دانشگاه با تمرکز جدی بر آموزش عالی، جوایز ملی تدریس بیشتری نسبت به سایر دانشگاه های استرالیا کسب کرده است. دانشگاه کوئینزلند دارای 3 پردیس در جنوب شرقی کوئینزلند است. بریزبن محل پردیس های سنت لوسیا و هرستون می باشد و پایتخت کوئینزلند است. جمعیت بریزبن حدود 2.4 میلیون نفر است و دانشجویان می توانند در این شهر از زندگی آرام و امن، آب و هوا استوایی و فرهنگ گوناگون بهره مند شوند. برترین با داشتن جنگل های انبوه، رشته کوه ها و سواحل زیبا به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد عالی برای دانشجویان و مهاجران از لحاظ تجاری، سرمایه گذاری، رویدادهای مهم و آموزش است.

یک شبکه فارغ التحصیلان دانشگاه کوئینزلند که از دانشجویان مختلف از بیش از 160 کشور در جهان تشکیل شده است، همراه فعالیت خود را در زمینه های مخلتف آموزشی و تحقیقاتی ادامه می دهد. در حال حاضر بیش از 53،600 دانشجو، از جمله بیش از 18.600 دانشجوی تحصیلات تکمیلی و تقریبا 18000 دانشجوی بین المللی از 135 کشور جهان در حال حاضر در سه پردیس دانشگاه کوئینزلند در جنوب شرقی کوئینزلند هستند. دانشگاه کوئینزلند دارای 6 دانشکده، 8 مؤسسه تحقیقاتی شناخته شده در سطح جهان و بیش از 100 مرکز تحقیقاتی است که از 1500 دانشمند، دانشمندان اجتماعی و مهندسان تشکیل شده است که به رهبری و حمایت دانشگاه کوئینزلند فعالیت می کنند. با هماهنگی های قبلی هموطنان عزیز قادر خواهند بود تا به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و با کمک کارشناسان ما در زمینه اقامت کاری استرالیا و به بررسی راههای مهاجرت به استرالیا بپردازند.

11 دیدگاه برای “معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

 1. mani گفت:

  haziene kahne dar in keshvar chegoone ast?

 2. فهیمه راد گفت:

  سلام من ۲۶ ساله هستم رشته حقوق آیا میتوانم در استرالیا تحصیل کنم در این رشته؟ و معدلم ۱۸ هست

 3. بیژن مرتضوی گفت:

  ممنون از شما

 4. هامون ملکی گفت:

  خیلی مفید بود متشکر

 5. حمید قاسمی گفت:

  هزینه دانشگاه چقدر ؟

 6. مهدی حسینی گفت:

  ممنون از اطلاعات خوب شما

 7. sohrab گفت:

  دانشگاه های فوق العاده ای داره اما حیف که هزینه های بالایی داره

 8. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی اطلاعات کاملی بود ممنون

 9. Saba گفت:

  Salam
  Mamnun babate mataleb be ruzeton

 10. ali ram گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم میشه راجه به شرایط ورزشی تو این کشور توضیح بدید

 11. سعید گفت:

  فکر نمیکردم استرالیا این همه دانشگاه سطح بالا تو دنیا داشته بلشه. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *