شرایط استرالیا

مشکلات زندگی در استرالیا

یکی از کشور هایی که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت بوده است کشور استرالیا می باشد، افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید از مشکلات زندگی در استرالیا در سال 2019 آگاه باشند. پیشنهاد موسسه سفیران سروش سعادت این است که متقاضیان با آگاهی نسبت به مهاجرت اقدام کنند. افرادی که در این کشور زندگی می کنند یکی از مشکلات زندگی در استرالیا را گرانی می دانند، در سال های اول مهاجرت معمولا افراد با مشکلاتی روبرو می شوند. در ادامه به بررسی این مشکلات می پردازیم.

کشور استرالیا

کشور استرالیا کشوری پهناور با مساحت 7692024 کیلومتر مربع می باشد که در نیم کره جنوبی قرار گرفته است. این کشور در بین کشور های پهناور در سراسر دنیا در جایگاه 6 قرار گرفته است. دو شهر مهم و بزرگ در این کشور شهر ملبورن و سیدنی می باشد. اطراف این کشور را آب ها فرا گرفته اند و هیچ کشوری با استرالیا مرکز خاکی ندارد. بیشتر شهروندان این کشور پیرو دین مسیحیت می باشند، و بقیه مردم پیرو دین هایی مثل اسلام، یهودی و بودایی می باشند. واحد پول این کشور دلار استرالیا بوده و مردم این کشور به زبان انگلیسی به مکالمه با یکدیگر می پردازند.

راه های ممکن برای مهاجرت به کشور استرالیا

برای مهاجرت به کشور استرالیا، روش های قانونی در نظر گرفته شده که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

  • مهاجرت از طریق تحصیل؛
  • مهاجرت از طریق کار در کشور استرالیا،
  • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت؛
  • مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج؛
  • مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت از طریق تولد فرزند.

تمامی روش هایی که به آن اشاره شد روش های قانونی برای مهاجرت به کشور استرالیا می باشد، ولی در سال های اخیر بسیاری از افراد هستند که به روش غیرق انونی و قاچاق به این کشور مهاجرت می کنن. این روش خطرات مالی و جانی بسیاری برای فرد به همراه دارد. برای مطالعه بیشتر در رابطه با ورود غیر قانونی به کشور استرالیا مقاله ( مهاجرت قاچاقی به استرالیا ) را مطالعه نمایید.

مشکلات زندگی در استرالیا

در اوایل سال 2018 این کشور به عنوان یکی از گرانترین کشور ها در جهان شناخته شد، در خصوص گران ترین کشور جهان کشور استرالیا در جایگاه چهارم قرار دارد، و هزینه های زندگی نسبت به کشور های سوئیس، برمودا و نروژ ارزان تر می باشد. گران ترین شهر های کشور استرالیا شهر سیدنی و ملبورن میباشند. این دو شهر در رتبه سوم و چهارم در لیست گرانترین شهرها در جهان قرار گرفته اند. یکی از مشکلات جدی زندگی در استرالیا هزینه خرید مسکن می باشد. هزینه حمل و نقل نیز در این کشور بالا می باشد. در سال های اخیر قیمت آب و برق و غذا در این کشور افزایش داشته است.

استرالیا کشور بزرگی می باشد، و بیشتر جمعیت در این کشور در مناطق ساحلی زندگی می کنند، حمل و نقل بین ایالت ها در این کشور گران می باشد، بسیاری از شهروندان این کشور برای سفر در ایالت های مختلف راه های هوایی را انتخاب می کنند. در این کشور پرواز های منظمی بین شهر های این کشور صورت می گیرد. در برخی از شهر های این کشور که جمعیت کمتری زندگی می کنند، تعداد اتوبوس و قطار در آن منطقه نیز کم می باشد، اگر فردی بخواهد از طریق راه های دیگری به جزء راه های هوایی ایالت ها سفر کند باید هزینه بیشتر بپردازد و همچنین مدت سفر طولانی می باشد.

سبک زندگی

در این کشور جمعیت زیادی از افراد که ساکن هستند، از سراسر کشور های دنیا به این کشور مهاجرت کرده اند. در شهر های کوچک ممکن است یک سینما وجود داشته باشد، در روستا های این کشور تفریح افراد در آخر هفته تماشا مسابقه فوتبال می باشد، می تواند گفت فعالیت ها در شهر های کوچک این کشور بسیار کم می باشد.

بهداشت و درمان در کشور استرالیا

اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارید باید از مشکلات زندگی در استرالیا بدانید. در کشور استرالیا مراقبت های بهداشتی شامل موارد زیر می باشد:

  • مراقبت های دولتی؛
  • بیمه درمانی خصوصی.

به افرادی که امکان دسترسی به Medicare ندارند یا برای درمان های غیر ضروری می توانند از بیمه های خصوصی در نظر گرفته شده استفاده نمایند. بیمه هایخصوصی در این کشور گران قیمت می باشند.

آموزش و پرورش در کشور استرالیا

در آموزش و پرورش این کشور خدمات خوبی به دانش آموزان ارائه می شود. همچنین کارکنان مجرب و متخصصی دروس را به دانش آموزان اموزش می دهند، در این کشور مدارس به صورت خصوصی و دولتی می باشد، تحصیل در مدارس خصوصی در این کشور گران می باشد.

خرید ملک در کشور استرالیا

متقاضیانی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند باید سرمایه اولیه برای خرید خانه در نظر گرفته باشند، در قوانین وضع شده در سال های اخیر در این کشور متقاضی با خرید ملک نمی تواند در این کشور اقامت دائم داشته باشد. این کشور محل مناسبی برای خرید ملک و سرمایه گذاری می باشد. به همین دلیل افراد زیادی سالانه به این کشور مهاجرت می کنند، موسسه سفیران سروش سعادت آمادگی دارد تا افراد را در زمینه سرمایه گذاری در کشور استرالیا و خرید ملک راهنمایی نماید، تا متقاضی به درستی اقدامات لازم را انجام دهد.

مشکلات کار در استرالیا

از دیگر مشکلات زندگی در استرالیا می توان به مشکل کار در این کشور اشاره کرد. افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می توانند به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند، اگر فردی به زبان انگلیسی مسلط نباشد نمی تواند به راحتی در این کشور مشغول به کار شود، در این کشور کارفرمایان خارجی و کارفرمایان ایرانی در این کشور تعداد کمی دارند و بیشتر کرفرمایان خارجی می باشد.

متقاضیان برای برای کار با کارفرمایان خارجی باید تجربه کاری مرتبط داشته باشند همچنین باید مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند. معمولا افرادی که رشته تحصیلیشان IT بوده موقعیت شغلی بسیاری در این کشور دارند. باید به این نکته اشاره کنیم که بازار کار در این کشور در وضعیت خوبی قرار دارد.

موسسه سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی داشت در رابطه با مشکلات زندگی در استرالیا نکاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *