صربستان

مزایا و معایب تحصیل در صربستان

مزایا تحصیل در صربستان

صربستان از جمله کشورهای اروپایی است که از دانشگاه های معتبر بسیاری برخوردار می­باشد. ما در این مقاله مزایا و معایب تحصیل در صربستان را بررسی خواهیم نمود. دانشجویان عزیز می­توانند با ارتباط با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آگاهی های لازم را را کسب نمایند. تحصیل در صربستان برای شهروندان اروپایی که دوره تحصیلی آنان کمتر از 90 روز است بصورت رایگان است. اما دانشجویان سایر کشورها برای تحصیل می­باید شهریه هایی را پرداخت نمایند. اکثر دانشجویان تحصیل در صربستان را بمثابه دروازه ای برای ورود به کشورهای اروپایی می­دانند و از این طریق می­توانند به دیگر کشورهای حوزه شینگن براحتی سفر نمایند. ناگفته نماند دانشجویان برای ورود به دانشگاه های این کشور می­باید از مهارت زبان صربی برخوردار باشند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور صربستان را دارند می­باید ابتدا درخواست خود را به یکی از دانشگاه های این کشور ارسال نموده و پس از تأیید مدارک تحصیلی شان از سوی دانشگاه مورد نظر، به آنها اجازه یادگیری زبان صربی در موسسات آموزش زبان در این کشور داده خواهد شد. پس از آن می­باید در آزمون های ورودی دانشگاه های صربستان شرکت نموده و در صورت قبولی می­توانند وارد دانشگاه شده و به ادامه تحصیل بپردازند. دانشگاه های کشور صربستان به امکانات پیشرفته ای مجهز می­باشد و این دانشگاه ها دارای محدودیت سنی برای دانشجویان نیست و دانشجویان براحتی می­توانند برای پذیرش در دانشگاه های صربستان درخواست هایشان را ارائه نمایند. ناگفته نماند این کشور از جاذبه های گردشگری شگفت انگیزی برخوردار می­باشد.

معایب تحصیل در صربستان

دانشجویان با تحصیل در صربستان از مزایا و معایب مختلفی برخوردار خواهند شد. از مهمترین معایب تحصیل در این کشور تحصیل به زبان صربی است. دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های صربستان باید ابتدا مهارت لازم زبان صربی را کسب نمایند، زیرا صربستان از جمله کشورهایی است که تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه نمی­گردد. اگر چه برخی از دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی صورت می­گیرد، اما دانشجویانی که مشغول به تحصیل در دوره های فوق هستند می­باید برای دوره های بالینی جهت ارتباط با بیماران مهارت زبان صربی را کسب نمایند. زبان صربی از زبان هندی نشأت گرفته است و یادگیری این زبان قدری مشکل است و دانشجویان تمایل زیادی به یادگیری این زبان ندارند.

در رابطه با مزایا و معایب تحصیل در صربستان می­توان هزینه های تحصیلی در این کشور را نیز بیان نمود. هزینه های تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی گرانتر است. بطوریکه هزینه تحصیل در یک دوره پزشکی6 ساله در این کشور 18000 دلار برآورد شده است. همچنین دانشجویان برای ورود به دوره های پزشکی می­باید تحصیلات متوسطه خود را به اتمام رسانیده و در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود امتیاز قبولی را کسب نموده باشند. شرایط پذیرش در دانشگاه های صربستان با یکدیگر متفاوت است و آزمون های ورودی دانشگاه های صربستان هر ساله در ماه های جولای و سپتامبر برگزار می­گردد. ناگفته نماند دانشجویانی که نمرات بالایی در دوران متوسطه خود کسب نموده اند، از شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه های صربستان برخوردار هستند.

مزایای تحصیل در صربستان

در صربستان افراد با ملیت های مختلفی در کنار یکدیگر زندگی می­کنند و فرهنگ مردم این کشور ترکیبی از فرهنگ های غربی و شرقی می­باشد. همچنین بیشتر قسمت های زبان مردم کشور صربستان از برگرفته از زبان ترکی است. بطور کلی در صربستان 17 دانشگاه وجود دارد که از این میان 8 دانشگاه بصورت دولتی و 9 دانشگاه دیگر به صورت خصوصی فعالیت می­نمایند. تمامی مدارک تحصیلی که از مدارس و دانشگاه های کشور صربستان صادر می­گردند از اعتبار جهانی برخوردار می­باشند. دانش­آموزانی که تحصیلات متوسطه خود را در صربستان گذرانده اند، می­توانند بصورت مستقیم وارد دانشگاه های پزشکی این کشور شده و به تحصیل پزشکی بپردازند. در بحث مزایا و معایب تحصیل در صربستان می­توان بیان نمود که دانشجویان می­توانند زندگی متفاوت با فرهنگ و زبانی دیگر را در این کشور تجربه نمایند. دانشجویان می­توانند با دیگر دانشجویان خارجی ارتباط برقرار نموده و با فرهنگ ها و آداب رسوم دیگر کشورها نیز آشنا شوند.

هزینه زندگی در صربستان مناسب است و دانشجویان امکان دریافت بورسیه های تحصیلی در این کشور را دارند و از این طریق می­توانند به تحصیل رایگان در صربستان بپردازند. همچنین دانشگاه های صربستان علاقه­ی زیادی به جذب دانشجویان خارجی داشته و سعی بر آن دارند تا تمامی بخش های آموزشی شان را بین المللی نمایند. دانشگاه های صربستان خوابگاه های مجهزی را در اختیار دانشجویان قرار می­هند.

 

درخواست پذیرش به دانشگاه های صربستان

علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های صربستان پس از دریافت موافقتنامه تحصیلی می­باید به این کشور سفر نموده و در تست زبان صربی برای ورود به دانشگاه شرکت نمایند. از آنجائیکه اکثر دانشجویان با این زبان آشنائیت ندارند، دانشگاه های صربستان دوره های زبان صربی را برای دانشجویان بین المللی برگزار می­نمایند. دانشجویان پس از کسب مهارت زبان صربی می­توانند به تحصیل در مقطع و رشته مورد نظر خود در این کشور بپردازند. در مبحث مزایا و معایب تحصیل در صربستان باید بیان نمود که یکی از دشوارترین مراحل ورود به دانشگاه های صربستان آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور است. البته در میان تمامی مزایا و معایب تحصیل در صربستان عدم وجود محدودیت سنی نیز بچشم می­خورد، که دانشجویان با هر سنی با داشتن شرایط لازم می­توانند برای تحصیل در صربستان اقدام نمایند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش نیز دارای شرایط مناسبی می­باشد که افراد می­توانند از این فرصت استفاده نموده و در بهترین دانشگاه های اروپا به تحصیل بپردازند.

درباره­ی کشور صربستان

صربستان کشوری واقع در شرق اروپا است که دارای حکومت پارلمانی می­باشد. این کشور در همسایگی کشورهای رومانی- کرواسی- مونته نگرو- بلغارستان و بوسنی می­باشد. پایتخت این کشور بلگراد و مردم این کشور به زبان صربی صحبت می­کنند. این کشور دارای 7/5 میلیون جمعیت است و واحد پول این کشور دینار می­باشد. در زمینه مزایا و معایب تحصیل در صربستان باید بیان نمود که دانشجویان اجازه انجام کارهای دانشجویی و پاره وقت در این کشور را خواهند داشت و از این طریق می­توانند برخی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را در این کشور تأمین نمایند. دانشجویان عزیز می­توانند جهت آگاهی از شرایط ورود و رنکینگ دانشگاه های کشور صربستان با کارشناسان و مشاورین برجسته موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. همچنین این موسسه سعی بر این دارد تا دانشجویان عزیز را در این زمینه یاری نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *