مهاجرت تحصیلی سوئیس

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در سوئیس

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در سوئیس

آیا در مورد مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در سوئیس اطلاعاتی دارید ؟ اگر شما هم به داشتن اطلاعاتی در زمینه مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در سوئیس  هستید با خواندن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  که از وجود وکلا و مشاورین مجرب در زمینه گرفتن اقامت انواع کشورهای مختلف و امور مهاجرتی دارای تخصص میباشند .از اطلاعات جامعی در زمینه این امور و به خصوص در موضوع مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در سوئیس بهره مند شوید.

بررسی شرایط بورس تحصیلی  کشور سوئیس

هم اکنون ، هدف زندگی نمودن  در این کشور  و همچنین  استفاده نمودن از امکانات پیشرفته باعث شده است که  افراد بسیار زیادی  در راستای گرفتن ویزای  این کشور به خصوص از نوع  ویزای تحصیلی اقدام نمایند . این  کشور که به علت شرایط رفاهی و امکانات بسیار پیشرفته موفق به جذب  افراد زیادی را به سمت خود شده است که این موضوع باعث شده است  که اشخاص از  روش ویزای تحصیلی وارد این  کشور شوند و  قادر به این می باشند که از شرایط و امکانات در این کشور استفاده نمایند.

مهاجرت نمودن به این کشور و همچنین  گرفتن ویزای تحصیلی این کشور  باعث می شود تا افراد  با  وارد شدن به این کشور  و همچنین پرداختن به ادامه زندگی از  از طریق گرفتن ویزای تحصیلی  این کشور  ، در زمینه اقامت در این کشور  و گرفتن تابعیت این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که این نمونه از  بورسیه  تحصیلی تحقیقاتی که دراختیار  پژوهشگران فارغ التحصیل هر رشته قرار میگیرد برای درجه  کارشناسی ارشد و دکتری و به ویژه افرادی که به برنامه ریزی برای آمدن به این  کشور در  برای انجام تحقیقات و نیز  مطالعات بیشتر در  سطح های مقاطع دکترا یا کارشناسی ارشد هستند می باشد.

بررسی هزینه هایی که توسط بورس تحصیلی کشور سوئیس

 • بورس تحصیلی این کشور موارد زیر را مورد پوشش قرار میدهند
 • پرداخت نمودن هزینه ماهانه
 • معاف نمودن دانشجویان از پرداخت نمودن شهریه
 • پرداخت هزینه بیمه درمانی دانشجویان
 • پرداخت نمودن کرایه بلیط هواپیما،
 • پرداخت نمودن کمک هزینه مسکن به دانشجویان

بررسی کمک هزینه های دانشجویی که توسط بورسیه تحصیلی کشور سوئیس

موسسه تحصیلات تکمیلی با هدف حمایت نمودن  از دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد ، تعدادی از کمک های مالی ارائه می دهند، که  این امکان وجود دارد که  این کمک مالی به صورت  یک بورسیه تحصیلی  جامع  به انضمام  مخارج و هزینه های زندگی و یا به صورت یک بورسیه  تحصیلی جزئی  به انضمام کاهش شهریه  می باشد.

نکته حائز اهمیت برای دانشجویان مقطع  دکترا این میباشد که این امکان وجود دارد که به عنوان یک دستیار آموزشی در میان دانشگاه شروع به کار و تحقیق  نمایند ، به  صورت کلی از سال دوم تحصیلی بورسیه آغاز می شود.  که امکان  مشاهده لیست بورسیه این دسته از دانشجویان از سال دوم تحصیلی  درسایت دانشگاه مربوطه  وجود دارد.

بررسی میزان هزینه بورسیه تحصیلی دانشگاه های کشور سوئیس

مبلغ بورسیه و مخارج تحصیلی این کشور به نوع بورسیه که دانشجو در آن موفق به تحصیل می شود بستگی دارد. و این نوع بورسیه قادر به این میباشد که همه یا قسمتی از این هزینه ها را مورد پوشش قرار دهد.

بررسی و لیست مدارک مورد نیاز جهت دریافت نمودن  ویزای تحصیلی سوئیس

 1. به همراه داشتن اصل پاسپورت  که برای مدت زمان حداقل سه ماه که  بیشتر از تاریخ اعتبار  ویزا درخواستی دارای اعتبار باشد.
 2. به همراه داشتن فرم تکمیل شده درخواست ویزا  که از سایت سفارت خانه گرفته شده باشد
 3. به همراه داشتن کارت ملی دارای اعتبار  و شناسنامه
 4. به همراه داشتن دو  قطعه عکس رنگی  در سایزهای شش در چهار که به صورت رنگی  و با پس زمینه سفید و بدون روتوش باشد.
 5. به همراه داشتن رو نوشت ویزا شنگن و یا ویزا کشور دارای اعتبار دیگری در صورتی که سابقه سفر به این کشورها را داشته باشید نا گفته نماند که این رو نوشته میبایست دارای مهر ورود و خروج باشند.
 6. به همراه داشتن نامه تمکن مالی و گردش حساب برای مدت  شش ماه آخر سپرده بانکی که تضمبن کننده توانایی شخص در امور مالی برای زندگی نمودن در کشور دیگر میباشد.
 7. به همراه داشتن گواهی که نشان دهنده اشتغال به کار  در زمان تاریخ استخدام  باشد و هم چنین بیانگر  پست میزان حقوق و میزان  مرخصی ذکر شده باشد البته  به همراه فیش حقوقی  که ویژه کارمندان و کارگران میباشد.
 8. به همراه داشتن پروانه کسب و یا  مجوز ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی ویژه صاحبان مشاغل و اشخاص تولید کننده شغل
 9. به همراه داشتن فرم گواهی بازنشستگی که ویژه افراد بازنشسته میباشد
 10. به همراه داشتن گواهی اشتغال به تحصیل ویژه دانشجویان
 11. به همراه داشتن  بیمه مسافرتی
 12. به همراه داشتن ا سناد مالکیت در صورتی که وجود داشته باشد
 13. به همراه داشتن مدرکی که بیانگر رزرو هتل و بلیط هواپیما باشد

بررسی مدارکی که برای پذیرش از دانشگاه سوئیس

 • به همراه داشتن رونوشت پاسپورت
 • به همراه داشتن گواهی که بیانگر فارغ التحصیل شدن شخص باشد  و یا گواهی معادل آن که  توسط دانشگاه تایید شده باشد .
 • به همراه داشتن مدرک دیپلم و به پایان رساندن سال آخر تحصیلی
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تمکن مالی فرد باشد برای اثبات توانایی این شخص برای زندگی نمودن در این کشور
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تسلط شخص  به زبان آموزشی این کشور میباشد با این توضیح که در بیشتر موارد یک پیش نیاز است.   وخیلی از دانشگاه ها مدرک سطح B1 / B2 را مورد پذیرش قرار میدهند

بعضی از رشته های موجود در  مقطع لیسانس و فوق لیسانس به زبان انگلیسی  آموزش داده میشوند و دانش جویان  این  شانس را را دارند که قبل از پذیرش در این رشته ها مورد نیاز باشند در آزمون زبان شرکت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *