مهاجرت کاری آلمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان

برای آگاهی از لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان در سال 2019 در این مقاله همراه ما باشید. شما برای طی نمودن این مسیر نیاز به آگاهی از شرایط و قوانین مهاجرتی این کشور دارید. در این نوشتار به صورت تیتر وار به مدارک مورد نیاز مهم این پروسه اشاره شده است. اما پیشنهاد می شود برای اقدام در این پروسه حقوقی حتما با وکیل مهاجرتی مشورت نمائید.

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان 

 1. دو قطعه عکس 4*3
 2. تکمیل فرم درخواست
 3. رزومه کامل
 4. ترجمه تمامی صفحات شناسنامه
 5. مدرک حداقل زبان آلمانی که B1 می باشد
 6. بیمه درمانی که به مدت نود روز اعتبار داشته باشد
 7. ارائه تمامی مدارک تحصیلی اخذ شده
 8. تمامی مدارک قرار دادکاری
 9. تاییدیه مدارک تحصیلی Anabin

سیاست جذب مهاجر آلمان 

بطور مشخص کشور آلمان در رشد جمعیت در سال 2019 با شیب تند نزولی رو به کاهش بوده است. با توجه به این نکته این کشور درصدد تامین نیروی متخصص برای جبران نیرو انسانی کاری این کشور می باشد. در نتیجه برای این منظور امکانات ویژه و شرایط خاصی برای جذب این نیروها پیش بینی شده است.

این افراد می توانند به راحتی از این امکانات برای فعالیت های کاری مورد نیاز بهره مند شوند. حتی مهاجر می تواند برای ایجاد یک کسب و کار در این کشور اقدام و آن را توسعه دهند. بیشترین پذیرش نیروی کاری باید دارای مهارت های کاری، تخصص و به ویژه سطح دانش بالایی برخوردار باشند. هر کدام از این موارد به تنهایی منجر شده تا این کشور بتواند کمبود نیروی کار متخصص را جبران کند.

معرفی انواع طرق مهاجرت کاری به آلمان

 • در این میان دو تفاوت عمده میان ویزای کاری آلمان و ویزای جستجوی کاری آلمان وجود دارد.
 • به این شرح که در ویزای جستجوی کاری می بایست فرد در مدت معین 6 ماه به آلمان برود.
 • در این میان مشاغل مختلف موجود با توجه به حرفه و مهارت، شغلی را خود فرد به تنهایی باید بیابد.
 • متقاضی می بایست مشغول به کار در آن حرفه شود.
 • پس از گذشت این مدت با صاحب امتیاز آن شغل قرار داد کاری فی مابین بسته شود.
 • در این صورت فرد می تواند ویزای جستجوی کاری خود را به ویزای کاری در این کشور تبدیل کند.

فرآیند اخذ ویزای کار در آلمان

از شرایط اخذ ویزای کار، شما می توانید با ارائه قرار داد کاری میان شرکتی در آلمان که به اصطلاح (Job Offer) نامیده می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای شما وقت مصاحبه با سفارت گرفته می شود. در این زمان از شما مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان اخذ و با شما وقت مصاحبه تعیین می شود.

پس از آن پرونده کاری شما فی ما بین قرارد کاری و استعلام کاری شما طی مدت یک الی دو ماه بررسی و تماس با شما حاصل می شود. در نهایت در صورت تایید مدارک و درخواست شما باید در زمان اعلام شده از سوی سفارت جهت دریافت ویزای کاری خود در آنجا حضور داشته و پاسپورت خود را تحویل دهید و پس از آن در مدت دو یا سه هفته ویزای شما صار خواهد شد. برای این منظور شما می بایست خصوصیات و شاخص های قرار داد کاری خود را به ذکر شرح دهید. از بند های قانونی مهم این قراردادها باید درآمد ناخالص شما طی یک سال ذکر شده باشد.

میزان حقوق در آلمان 

این مقدار در برخی مشاغل نباید کمتر از پنجاه و یک هزار یورو در سال که همان چهار هزار و دویست و پنجاه یورو در ماه باشد، همچنین شغل ذکر شده در قرارا داد باید جزء مشاغل مورد نیاز معرفی شده از سوی کشور آلمان باشد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری معمولا 4 سال می باشد.

البته در صورت ذکر مدت زمان قرار داد کمتر از 4 سال باشد آن مدت منظور خواهد شد. شما می توانید به مدت تایید شده حضور خود و در صورت تمدید ویزای کار، تمامی اعضای تحت تکلف خود را نیز همراه خود ببرید و از همان ابتدا ویزا برای آنان دریافت کنید. افراد خانواده شما نیز می توانند از شرایط کاری و تحصیلی در کشور آلمان برخوردار شوند.

این امر نیازی به داشتن مدرک زبان و حتی آشنایی با زبان آلمانی و انگلیسی نمی باشد. شما می توانید با داشتن مدرک زبان B1 و گذراندن 21 ماه دوره اشتغال و زندگی در آن کشور به همراه خانواده خود درخواست اقامت دائم در کشور آلمان را بدهید. در صورت عدم داشتن مدرک زبان این مدت به 33 ماه افزایش می یابد.

شرایط سهولت اخذ ویزای کار در آلمان

چنانچه شما از تحصیلات، حرفه، تخصص و سابقه شغلی مرتبط با نیاز نیروی انسانی کاری و مشاغل مورد نیاز این کشور را دارا باشید و حتی مدرک زبان آلمانی ارائه دهید به سهولت این کشور افراد مهاجر را پذیرش و واجد شرایط دریافت این نوع ویزا می داند. در صورتی که تسلط متوسط به این زبان و حتی زبان انگلیسی نیز داشته باشین احتمال پذیرش کمتری دارید.

نکته دیگر آن است که اگر در میان شرکت های معتبر شناخته شده در سطوح مختلف در کشور آلمان با توجه به تخصص و حرفه ی شما در کشور خودتان و آشنایی با این شرکت ها می توانید شانس پذیرش بیشتری نسبت به سایر موارد داشته باشید. برای آگاهی کامل از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان با وکلا و موسسات حقوقی مشورت نمائید.

مشاغل معرفی شده مورد نیاز کشور آلمان

 1. مهندسی مکانیک
 2. مهندسی جوش
 3. مهندسی مکاترونیک- انرژی و الکترونیک
 4. تحقیقات فنی و توسعه علم
 5. مهندسی ساخت و ساز تجهیزات و ابزار
 6. بهداشت-درمان-مراقبت
 7. مهندسی فناوری اطلاعات
 8. مهندسی خودرو و فلزات
 9. مهندسی برق
 10. مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی
 11. تکنولوژی ماشین های الکتریکی
 12. مهندسی ساخت و ساز
 13. مهندسی ساختمان
 14. متخصص فن آوری فلزی – فناوری ساخت
 15. شغل های مرتبط با توسعه نرم افزار
 16. شغل های مرتبط با لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع
 17. شغل های مرتبط با کوره و سیستم های گرمایش هوا
 18. شغل های مرتبط با ساخت ساختمان
 19. لوکوموتیو رانی
 20. برنامه نویسی
 21. توان بخشی
 22. رباتیک
 23. پرستاری
 24. شنوایی شناسی
 25. مهندسی الکترونیک
 26. تکنولوژیست صنعت
 27. سنگ تراشی
 28. برق صنعتی
 29. ارتوپدی
 30. الکترونیک –گرایش مهندسی صنایع
 31. الکترونیک -گرایش سیستم های ساخت و ساز و زیرساخت
 32. الکترونیک -گرایش ماشین آلات و تکنولوژی درایو
 33. الکترونیک -گرایش انرژی و ساختمان
 34. برق صنعتی
 35. برق صنعتی -گرایش مهندسی صنایع
 36. برق خودرو
 37. فرایند مدیریت در برق
 38. مدرس اتوماسیون صنعتی
 39. مهندس اتوماسیون صنعتی
 40. مهندس تجهیزات بهداشتی

متقاضیان متخصص در این مشاغل می توانند برای دریافت و تهیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان با وکلای ما در ارتباط باشند.

اخذ دعوت نامه کار در آلمان

شما می توانید از تکنولوژی های شناخته شده و کانال های ارتباطی موجود در عصر جدید 2019 استفاده و ارتباط خود را با افرادی که در این حوضه در کشور آلمان فعالیت می کنند برقرار و از آنها کمک بگیرید. شما می توانید یک رزومه کاری متبهر به زبان آلمانی تهیه کنید و به شرکت های انتخابی خود ارسال کنید. فرآیند انجام و گفتگوی دوسوی این کار توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت انجام می پذیرد.

ارائه مدارک صحیح در مهاجرت کاری آلمان 

در نوشتن رزومه و ارائه مدارک صحیح در مهاجرت کاری به آلمان باید این نکته را در نظر بگیرید که به طور کامل از سوابق شغلی، سوابق تحصیلی، مهارت های تخصصی و هر آنچه که شما می توانید از ویژگی های خود بازگو کنید نوشته و آن را از طریق دارالترجمه به زبان آلمانی برگردانید.

اگر نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان آگاهی ندارید با وکلای مهاجرتی مشورت نمائید. شما می توانید از چهار مهارت انگلیسی خود نیز ویزای کاری دریافت کنید. به این طریق که شما می بایست مشاغلی که نیاز به تسلط زبان انگلیسی دارند را پیدا کنید. پس از آن می توان دید آن شرکت ها به طور چشم گیر به پذیرش این نیرو های کاری ترغیب خواهند شد.

درخواست پذیرش کار در آلمان 

درخواست پذیرش شما به گونه ای شرح داده شود که نشان دهد کار در کشور آلمان برای شما بسیار اهمیت دارد. به طوری که شما می توانید نیروی کاری متعهدی به سازمان و کشور آلمان باشید. در بعضی از موارد شما نیز می توانید دلایل علایق خود را در مورد فعالیت کاری در آلمان ذکر کنید.

این باعث می شود کار فرما به این نتیجه برسد که شما نیروی کاری موقت در این کشور نخواهید بود. رشد و توسعه در مشاغل موجود در آلمان بسیار متنوع و رو به توسعه می باشد. چنانچه شما پس از دریافت اولین دعوت نامه با عدم رضایت از وضعیت کاری معرفی شده روبه رو شدید. می توانید با پذیرش آن دنبال فرصت های بهتری در چشم اندانزی نه چندان دور در این کشور در میان شرکت های دیگر پس از مدتی فعالیت کاری باشید.

مزایا و معایب اخذ ویزای کار در آلمان

 • سفارت آلمان تضمینی برای صدور این ویزا نمیکند
 • دارندگان این ویزا نمی توانند ادامه تحصیل دهند
 • ممکن است 20 تا 33 ماه زمان لازم باشد تا ویزا به اقامت تبدیل شود
 • امکان داشتن شغل برای تمامی اعضای خانواده در کشور آلمان
 • این ویزا را میتوان به اقامت اروپا تبدیل کرد
 • این پروسه در مدت زمان کوتاهی انجام می شود
 • فرد می تواند در یکی از بهترین کشور ها شغل بسیار مناسبی داشته باشد

برای اطلاع از آخرین شرایط اخذ ویزاهای کاری آلمان و اروپا با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید.

Related Posts

5 دیدگاه برای “مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان

 1. خموش گفت:

  داشتن مدرک زبان آلمانی جزء مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان می باشد یا خیر

 2. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 3. قراری گفت:

  لطفا درمورد قبت شرکت در آلمان هم توضیح دهید.

 4. امیر عباس گفت:

  مبابت مطلب خوبتون در مورد مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط ضمن تحصیل در کشور آلمان هم مطلب بذارید

 5. منوچهر گفت:

  مدارک مورد نیاز این پروسه رو میشه از شما مشاوره گرفت؟ آیا سفارت با علم خودمون ویزا می ده؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *