مهاجرت کاری سوئد

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد

مقاله امروز در رابطه با مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد می باشد. مهاجرت به کشور سوئد از راههای مختلفی امکان پذیر است از جمله پناهندگی– ازدواج – تحصیل و سایر راههای دیگر. اما کشور سوئد در بازارهای کار خود نیازمند نیروهای متخصص می­باشد. از اینرو افراد زیادی با اخذ ویزای کاری این کشور تصمیم به مهاجرت می­گیرند. افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور سوئد را دارند در ابتدا بایستی یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در سوئد را داشته باشند.

بدین منظور افراد می­توانند بصورت آنلاین با کارفرماهای سوئدی ارتباط برقرار نمایند و بعد از موافقت بین شخص و کارفرما موفق به کسب پیشنهاد کاری خواهند شد. چنانچه افراد دارای پیشنهاد کاری باشند برخلاف سایر کشورها دیگر نیازی به دریافت ویزای کاری سوئد ندارند. در این صورت اداره مهاجرت سوئد با فرد جهت انجام سایر مراحل اداری برای مهاجرت به سوئد ارتباط برقرار می­نماید.

پس از تکمیل فرم پیشنهاد کاری از سوی کارفرما، نامه مذکور به وی ارسال می­گردد و فرد پس از آن می­تواند جهت دریافت مجوز کار کشور سوئد اقدام نماید. از عزیزان دعوت می­نمائیم جهت اطلاع از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد مقاله پیش رو را به دقت مطالعه نمایند.

مدارک لازم جهت دریافت مجوز کار سوئد

از جمله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه قرارداد کاری که نشان دهنده حقوق فرد در شغل مورد نظر را بیان می­کند.
 • ارائه فرم تکمیل شده پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در سوئد

لازم به ذکر است که کارفرمایان در صورتی اجازه ارسال پیشنهاد کاری به خارج  از کشور سوئد و اتحادیه اروپا را دارند که نیروی مورد نظر در این کشورها پیدا نگردیده باشد.

درخواست آنلاین جهت اخذ ویزای کار سوئد

افراد برای اینکه بتوانند ویزای کار سوئد را اخذ نمایند بهتر است طبق مراحل زیر عمل نمایند:

مرحله اول

افراد بایستی در ابتدا تمامی مدارک خود اعم از رزومه های تحصیلی و سوابق شغلی و سایر مدارکی که برای اخذ ویزای کار مورد نیاز است را آماده نمایند.

مرحله دوم

همانطور که قبلاً ذکر نمودیم فرد بایستی دارای پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان سوئدی باشد. کارفرما پس از تکمیل پیشنهاد کاری برای وی ایمیلی همراه با اطلاعات فرد درخواست دهنده ارسال میگردد. بدین صورت ثبت نام آنلاین فرد صورت گرفته و اداره مهاجرت کشور سوئد سایر مراحل اداری برای صدور مجوز کاری فرد را انجام خواهد داد. پس از آن فرد منتظر پاسخ نهایی از سوی این اداره خواهد ماند.

مرحله سوم

در این مرحله در صورت موافقت اداره مهاجرت با درخواست مجوز کاری، ایمیلی به وی ارسال می­نماید. در این مرحله فرد بایستی با در دست داشتن سایر مدارک به سفارت کشور سوئد مراجعه نماید.

مرحله چهارم

در مراحل آخر دولت سوئد برای فرد مجوز کار صادر می­نماید. اگر مجوز کار فرد دارای اعتبار بیشتر از سه ماه باشد، برای وی کارت شهروندی سوئد نیز صادر می­گردد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد

کشور سوئد از جمله کشورهای مدرن در اتحادیه اروپا بشمار می­روند. این کشور برای جبران کمبود نیروهای متخصص در کشور خود از نیروهای متخصص خارجی استفاده می­نمایند. همچنین بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلات با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری به انجام کار در این کشور می­پردازند.

از جمله مهمترین مدارک برای اخذ ویزای کاری دریافت پیشنهاد کاری است که کارفرمایان سوئدی بایستی برای فرد ارسال نمایند. افراد می­باید در ابتدا مدارک لارم جهت اخذ ویزای کار سوئد را آماده و سپس اقدام به دریافت آن نمایند.

اخذ ویزای کار سوئد چگونه است؟

در کشور سوئد قانونی بنام ضد تبعیض وجود دارد که طبق آن تمامی افراد با هر نژاد، ملیت، مذهبی دارای حقوق برابر در جامعه هستند. افرادی که برای ویزای کار کشور سوئد درخواست می­دهند، می­توانند بطور همزمان برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز درخواست ویزای این کشور را نمایند. از جمله مزایایی که دولت سوئد برای کارکنان در کشور خود در نظر گرفته است عبارتند از بیمه – مراقبت از بچه- تحصیل فرزندان و همچنین 18 ماه مرخصی با حقوق می­باشد.

فارغ التحصیلان جهت کار در سوئد چگونه اقدام نمایند؟

افرادی که خارج از اتحادیه اروپا  برای ادامه تحصیل در سوئد سفر نموده اند، پس از پایان تحصیلات خود در این کشور بمدت 6 ماه اجازه جستجوی کار دارند. افراد می­توانند با مراجعه به موسسات کاریابی در کشور سوئد شغل مورد نظر خود را بیایند. همچنین این افراد در صورتی که قبل از 6 ماه کاری را بیابند اجازه شروع کار در این کشور به آنها داده خواهد شد.

دانشجویان بهتر است برای یافتن کار در سوئد به موارد زیر توجه فرمایند:

 • در دانشگاه خود برای انجام کار ثبت نام نمایند.
 • از نمایشگاههای شغلی که در سوئد برگزار می­گردد بازدید نمایند.
 • به زبان سوئدی تسلط کافی پیدا کنند.
 • سعی کنند در دوره های کارآموزی کشور سوئد شرکت نمایند.
 • در اتحادیه های دانشجویی در دانشگاهها شرکت نمایند.
 • پاین نامه ها و پروژه های خود را به شرکت های سوئدی برای یافتن شغل ارسال نمایند.

لیست مشاغل مورد نیاز کشور سوئد کدامند؟

سوئد کشوری است که از شرایط اقتصادی مناسب و بازارهای کاری فعالی برخوردار میباشد. اما این کشور در بازار کار خود با کمبود نیروی متخصص روبرو است. از همین رو از متخصصین بین المللی استقبال ویژه مینماید و افراد می­توانند پس از چند سال اقامت در این کشور اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.

از جمله مهمترین متخصصین مورد نیاز این کشور معلمین- مهندسین آی تی- کارکنان خدمات بهداشتی را می­توان نام برد. سایر مشاغلی که دولت سوئد با کمبود نیرو در آنها مواجه است عبارتند از: انرژی و محیط زیست- لیزینگ- املاک- خدمات و پشتیبانی- خدمات شخصی و فرهنگی- کارخانجات- حمل و نقل عمومی.

افراد با سوالات بسیاری در زمینه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد روبرو خواهند شد از جمله:

 • آیا کارکنان در کشور سوئد از بیمه های کارگری در این کشور بهره­مند می­گردند؟
 • پس از چند سال اقامت کاری در کشور سوئد افراد می­توانند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند؟
 • افرادی که با استفاده از ویزای کاری سوئد به این کشور مهاجرت می­کنند برای اعضای خانواده چه نوع ویزایی را باید اخذ نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیران در زمینه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد می­باشد. همچنین از عزیزان دعوت می­نمایئم جهت مشاوره با کارشناسان با این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

8 دیدگاه برای “مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد

 1. محمد گفت:

  شما دعوت نامه کاری هم دارید

 2. کیخسرو قبادیانی گفت:

  زبان سوئدی هم جزء این مدارک محسوب میشه؟

 3. قراری گفت:

  سلام. ویزای کار این کشور میشه چند بار تمدید کرد؟

 4. leilakk گفت:

  خیلی عالیه

 5. هزاره گفت:

  با سلام
  بابت مطالب مفیدتون متشکرم

 6. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالب تون در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط تحصیل در سوئد هم مطلب بذارید

 7. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلبجالبتون در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد کار ضمن تحصیل در سوئد هم مطلب بذارید

 8. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *