مهاجرت کاری روسیه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار روسیه در سال 2019

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار روسیه در سال 2019

روسیه به عنوان یکی از کشورهای برجسته اروپایی، امروزه به عرصه رقابت برای علاقه مندان به کاریابی در این کشور تبدیل شده است. تمام نیروهای کار خارجی برای کار در روسیه نیاز به اجازه کار و ویزای کاری این کشور دارند. از همین رو در این مقاله در ارتباط با مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار روسیه مطالبی را ارائه خواهیم کرد تا مسیر رسیدن شما به اهدافتان را هموار تر کنیم.

چه کسانی باید ویزای کاری دریافت کنند؟

کلیه شهروندان خارجی که قصد کار در روسیه را دارند، باید ویزای کاری دریافت کنند. شهروندان کشورهای بلاروس، قرقیزستان و قزاقستان از جمله کسانی هستند که برای کار در روسیه نیاز به اجازه کار نخواهند داشت. کارکنان سیاسی کشورهای خارجی در روسیه، اساتید دعوت شده از سوی موسسات علمی، دانش آموزانی که ویزای معتبر تحصیلی داشته و قصد کار در تابستان را دارند، کسانی که برای سازمان های بین المللی کار می کنند و خبرنگاران رسمی رسانه های خبری برای کار در روسیه نیاز به اخذ ویزای کاری نخواهند داشت.

روند یافتن شغل برای نیروی کار خارجی در روسیه چگونه است؟

اگر قصد دارید ویزای کار روسیه را بدست آورید، باید حتما پیش از هرگونه اقدام، شغل مورد نظر خود را بیابید و توسط یک کارفرما استخدام شوید. کشور روسیه محدودیت های قانونی برای استخدام نیروی کار خارجی تصویب کرده است. کارفرمایان مشغول در کشور روسیه باید رسما به دولت این کشور اعلام کنند که به نیروی کار خارجی نیاز دارند و از اداره مهاجرت روسیه مجوز قانونی دریافت کنند.

این مجوز ها به این معناست که هر کار فرما تا چه میزان از سهمیه خود را استفاده کرده است و در چه جایگاه هایی می تواند از نیروی کار خارجی استفاده کند. پس شما باید کارفرمایی را پیدا کنید که از اعتبار ویژه برخوردار باشد. در صورتی که کارفرمای شما اعتبار کافی نداشته باشد، نیازمند دریافت مجوز از اداره مهاجرت خواهد بود.

انواع اجازه کار در روسیه چیست؟

به محض آنکه در کشور روسیه شغل مورد نظر خود را پیدا کردید، باید برای اخذ اجازه کار اقدام کنید. اجازه کار در روسیه برای نیروی کار خارجی به دو صورت صادر می شود؛

 • اجازه کار عمومی روسیه: این اجازه کار، به صورت عمومی برای همه ی نیروهای کار خارجی صادر می شود. مدت اعتبار این اجازه تا پایان قرارداد نیروی کار است. با این وجود ویزای کاری فرد باید هر ساله تمدید شود. همچنین فرد باید برای دریافت اجازه اقامت خود نیز اقدام کند.
 • اجازه کار به نیروی کار متخصص و حرفه ای: این ویزای کار به کسانی اختصاص داده خواهد شد که حداقل دستمزد سالیانه آن ها یک میلیون روبل در سال خواهد بود. پروسه زمانی دریافت این نوع اجازه کار بسیار کوتاه تر است و در حدود 2 هفته کاری به طول می انجامد. این اجازه کار سه سال اعتبار خواهد داشت و همسر، فرزندان و والدین فرد نیز اجازه اقامت در روسیه را دریافت خواهند کرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در روسیه

برای دریافت ویزای کاری روسیه، شما باید مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در روسیه را به سفارت این کشور تحویل دهید. قبل از دریافت ویزای کاری، به اجازه کار نیاز دارید، برای دریافت اجازه اقامت به مدارک زیر نیاز خواهید داشت؛

 1. کپی صفحه اول پاسپورت
 2. دو قطعه عکس 3*4 بیومتریک
 3. کپی مدرک تحصیلی
 4. گواهی سلامت پزشکی و عدم ابتلا به اعتیاد و ایدز
 5. گواهی پرداخت هزینه های مالی انجام امور اداری

پس از اینکه اجازه کار دریافت کردید شما از طرف اداره مهاجرت برای دریافت ویزای کار دعوت خواهید شد. در این صورت شما باید به سفارت روسیه در کشور خود مراجعه کنید و مدارک زیر را ارائه دهد؛

 • اصل پاسپورت
 • یک قطعه عکس
 • نامه ی دعوت از طرف اداره مهاجرت روسیه
 • نامه دعوت از طرف کارفرما همراه با توضیحات در رابطه با نوع کار، محل کار و قرارداد
 • گواهی عدم ابتلا به بیماری های خاص

در این مقاله در رابطه با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه توضیحاتی ارائه شد که امید است مورد توجه واقع شود. در صورت آشنایی بیشتر با شرایط کار در روسیه می توانید با مشاورین ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

2 دیدگاه برای “مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار روسیه در سال 2019

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *