مهاجرت تحصیلی یونان

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در یونان

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در کشوریونان

شما هم برای موفقیت در زمینه گرفتن پذیرش کشور یونان مستلزم داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع مدارک لازم برای اخذ پذیرش در یونان می باشید پس در صورتی که شما علاقه مند به مهاجرت و همچنین کسب اقامت در این کشور اروپایی می باشید در ادامه مقاله مدارک لازم برای اخذ پذیرش در یونان همراه ما باشید. و در نهایت این امکان وجود دارد که برای آشنایی بیشتر با مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات کاملی دست یابید.

در دانشگاه های این کشور نوعی بورسیه  بنیادین به نام IKY وجود دارد که در سال ۱۹۵۲ میلادی با هماهنگی همه بورسیه های تحصیلی و یا  به وسیله دولت این کشور تاسیس شده است. دولت  این کشور براساس قوانین خود به کلیه دانشگاه ها و همچنین سایر موسسات آموزش عالی اجازه می دهد که بر اساس شایستگی و لیاقت علمی به دانشجویان خود اقدام به پرداخت  کمک هزینه تحصیلی کنند؛ با این توضیح که این اعطای کمک هزینه تحصیلی به وسیله  قوانین داخلی خود دانشگاه ها و یا سایر موسسات علمی  اعمال می گردد.

بررسی نوع کمک هزینه تحصیلی و نحوه اعطای نهاد

میزان ارزش بورس های تحصیلی ارائه شده از دولت این کشور  با بورس های ارائه شده با بنیاد IKY  دارای تفاوت می باشد. با این توضیح که میزان در نظر گرفته سهم هر ماه شخص به طور معمول  ما بین ۴۵۰ الی ۶۰۰ یورو می باشد، و کلیه هزینه ها و مخارج مربوط به درمان پزشکی این اشخاص به طور معمول به همه دانشجویانی که اقدام به  ثبت نام کرده اند ارائه  خواهد شد. افرادی که موفق شده اند که در آزمون ورودی نمره بالا  به دست آورند می توانند برای سال اول تحصیلی به صورت خودکاربه میزان هزار و پانصد یورو دریافت نمایند.و هم چنین در صورتی که خانواده این اشخاص دارای در آمد پائینی باشد در این صورت قادر به دریافت سیصد یورو دیگر می باشند. برخی از بورسیه های تحصیلی ارائه شده از جانب دانشگاه این کشوربه کلیه متقاضیان تحصیل در رشته زبان و فرهنگ یونانی تعلق  خواهد گرفت که از روش  بنیاد فرهنگ یونان درنظرگرفته خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در یونان

انواع بورسیه های تحصیلی محلی برای دانشجویان خارجی

برنامه جامعی مختص به کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی در این کشور باشنددر نظر گرفته شده. کشور یونان که از جمله کشورهای در حال توسعه می باشد توانسته که به ازای هر ماه به میزان  ۶۰۰ یورو  به عنوان دست مزد ماهیانه ، و در راستای تهیه نمودن غذای رایگان و تهیه لوازم آموزشی رایگان فراهم نماید، این نوع بورسیه و سرویس همچنین ۱۰۰۰ یورو در موضوع  ایاب و ذهاب برای هزینه های سفر و معافیت از شهریه  ویژه دوره های آموزش زبان یونانی و برخی از برنامه های کارشناسی ارشد ارائه  خواهد شد، دانشجویانی که دارای  تابعیت خارجی باشند می توانند برای دریافت نمودن این نوع از بورسیه تحصیلی از طریق سفارت خانه یونان در کشور خود دست به اعمال تغیرات بزنند.

مدارک وشرایط مورد نیازبرای پذیرش در یونان

از جمله مهمترین مدارک و شرایط مود نیاز برای موفقیت در زمینه پذیرش در یونان عبارتند از:

 • به همراه داشتن گواهی فارغ التحصیلی اصلی شخص که  به وسیله اداره آموزش و پرورش این کشور  بتواند مورد تایید قرار بگیرد.
 • به همراه داشتن فرم دوم گواهی شخص که باید توسط اداره آموزش و پرورش یا سفارت خانه این کشور مورد تایید قرار بگیرد.
 • به همراه داشتن کلیه ریزنمرات تحصیلی شخص متقاضی اخذ پذیرش در یونان
 • به همراه داشتن مدارک هویتی شخص مانند شناسنامه
 • به همراه داشتن مدارکی که بیان گر عدم سابقه کیفری شخص باشد.
 • به همراه داشتن یک رونوشت دارای اعتبار از پاسپورت دارای اعتبار و یا مجوز اقامت این شخص
 • به همراه داشتن دو قطعه عکس دارای شرایط پاسپورتی
 • به همراه داشتن داشتن گواهی سلامت شخص که بیان گر میزان سلامت شخص باشد.
 • به همراه داشتن مدرکی که بیان گر تسلط شخص به زبان یونانی یا زبان انگلیسی شخص باشد.
 • به همراه داشتن گواهی تحصیلی که مورد تایید مقامات آموزشی یا دیپلماتیک این کشور واقع شده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای یونان

 • به همراه داشتن اصل گذرنامه امضاء و تائید شده شخص،به انضمام کلیه گذرنامه‌­های مربوط به گذشته شخص متقاضی
 • به همراه داشتن دو قطعه عکس دارای شرایط پاسپورتی البته به این شرط که از مدت گرفتن این عکس شش ماه بیشتر نگذشته باشد.
 • به همراه داشتن اصل و همچنین ترجمه شناسنامه به انضمام رونوشت از کلیه صفحات  شناسنامه شخص متقاضی  البته با این توضیح که جهت تائید شناسنامه دارای مهر ثبت‌احوال در کنار نام همسر و فرزندان شخص باشد.
 • به همراه داشتن داشتن اصل گواهی حساب بانکی شخص که همراه با مهر و امضاء بانک به زبان انگلیسی باشد و ومدت زمان لازم برای صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ده روز قبل از تاریخ تحویل دادن مدارک به سفارت خانه این کشور باشد و اندازه برگه  پرینت بانکی A4 باشد.
 • اقدام به باز کردن حساب‌های بانکی روزانه : که مدت زمان کارکرد این مورد به میزان 6 ماه اخیر شخص باشد.
 • به همراه داشتن مدرکی که بیان گر داشتن تمکن مالی شخص باشد و این مدرک به زبان انگلیسی باشد البته با این توضیح که این سپرده­های بانکی باید همراه با گردش 6 ماهه سود خود به زبان انگلیسی و ازطرف بانک مورد نظر ، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک باشد.
 • به همراه داشتن اصل و ترجمه سند مالکیت شخص متقاضی
 • به همراه داشتن اصل و ترجمه مدارک شغلی شخص به همراه آخرین مدارک تحصیلی و دفترچه بیمه که برای پیدا نمودن کلیه مشاغل الزامی می باشد.

شرط لازم فرزندانی که به سن قانونی نرسیده باشند.

لازم به ذکر می باشد که برای فرزندانی که سنشان به 18سال تمام نرسیده باشد و هدف آنها این باشد که بدون همراهی یکی از والدین خود اقدام به سفر نمایند، گرفتن رضایت‌­نامه محضری الزامی می باشد و در این صورت نیاز به ترجمه با تائید شدن از جانب دادگستری و وزارت امور خارجه دارد.

با توجه به پایان رساندن مقاله مدارک لازم برای اخذ پذیرش در یونان در صورتی که شما هم علاقه مند به گرفتن پذیرش تحصیلی در این کشور شدید می توانید با برقراری تماس با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و همچنین مراجعه نمودن به سایر لینک ها نظیر (مهاجرت به یونان از طریق ازدواج) و یا ( شرایط کار ضمن تحصیل در یونان) به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *