مهاجرت تحصیلی مالت

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا

برای اینکه بتوانید در دانشگاه های کشور مالتا به ادامه تحصیل بپردازید باید از طرف دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنید. به همین دلیل قصد داریم تا مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا را مورد ارزیابی قرار دهیم. شما به کمک همین مدارک می توانید از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کرده و برای دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجربیات پیشین خود مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا را به شما معرفی خواهیم کرد.

تحصیل در مالتا

کشور مالتا جزیره کوچکی است در جنوب قاره اروپا که به تازگی مورد توجه بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل قرار گرفته است. در این کشور موسسات علمی فراوانی وجود دارد اما تعداد دانشگاه های این کشور انگشت شمار است. دانشگاه های این کشور با تقلید از سیستم آموزشی بریتانیا قصد در بهبود شرایط خود دارند.

به تازگی دو دانشگاه غیر دولتی نیز در این کشور احداث شده است که تا پایان سال 2019 اولین دانشجویان موفق به اخذ مدرک تحصیلی خود در این دانشگاه ها خواهند شد. دانشگاه های کشور مالت در رده بندی های بین المللی از اعتبار چندان بالایی برخوردار نیستند. به همین منظور توصیه می کنیم که حتما مقاله « بهترین دانشگاه های مالتا» را مطالعه بفرمایید تا از وضعیت دانشگاه های این کشور با خبر شوید.

هزینه های تحصیل و زندگی در مالتا

در صورتی که از تمکن مالی کافی برای تحصیل در کشور مالتا بهرمند نباشید، اجازه ورود به این کشور را پیدا نخواهید کرد. شما باید ثابت کنید که می توانید هزینه های زندگی خود در این کشور را پرداخت کنید تا به شما اجازه ورود به این کشور داده شود. ما هزینه های تحصیل شما در کشور مالتا را به دو دسته تقسیم کرده ایم و در ادامه در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

شهریه دانشگاه در مالتا

اولین هزینه ای که شما با آن روبرو خواهید شد، شهریه دانشگاهی شما است. شهریه دانشگاه در کشور مالتا به رشته تحصیلی، نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. به طور کلی می توان گفت که برای تحصیل در دانشگاه های مالتا شما با شهریه ای در حدود 7 تا 24 هزار یورو در سال روبرو خواهید شد.

در بسیاری از مواقع، بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه از سال دوم تحصیلی نخواهند داشت و تحصیل آن ها رایگان خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویی در مالتا

دانشجویانی که در کشور مالتا زندگی می کنند، باید هزینه های زندگی خود را به طور کامل پرداخت کنند. منظور از هزینه های زندگی اقامت، خوراک، پوشاک، تفریحات و حمل و نقل است. همه چیز به شما بستگی دارد، شما می توانید با خرید یک دوچرخه هزینه های مربوط به حمل و نقل خود را به شدت کاهش دهید. از طرفی اقامت در خوابگاه های دانشجویی در مالتا نیز هزینه های مربوط به اقامت خود را کاهش دهید.

دانشجویانی که از توانایی مالی خوبی برخوردار نیستند، می توانند در کشور مالتا کار دانشجویی داشته باشند.

بورسیه تحصیلی در مالتا

یکی از امکانات ویژه ای که شما می توانید در هنگام تحصیل در مالتا به آن دست پیدا کنید، استفاده از بورسیه های تحصیلی در کشور مالتا است. شما می توانید از تنوع فراوان بورسیه های تحصیلی در این کشور نیز استفاده کنید. برخی از بورسیه های تحصیلی در این کشور به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر هزینه های مربوط به شهریه، بخشی از هزینه های زندگی شما را نیز پوشش می دهند. از طرفی برخی از بورسیه های تحصیلی نیز تنها بخشی از شهریه شما را تحت پوشش قرار می دهند.

مقاله بورسیه تحصیلی مالتا که در همین راستا تهیه و تنظیم شده است می تواند راهنمای شما در همین زمینه باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا

برای اینکه بتوانید به یکی از دانشجویان کشور مالتا تبدیل شوید باید از یکی از دانشگاه های این کشور، پذیرش تحصیلی دریافت کنید. پذیرش تحصیلی در مالتا به شما کمک کمک خواهد کرد تا بتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور مالتا اقدام کنید. هدف اصلی ما در این مقاله بررسی مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی در مالتا

برای اینکه بتوانیم از دانشگاه های کشور مالتا پذیرش دریافت کنیم، باید مدارک مورد نیاز آن ها را به صورت کامل در اختیارشان قرار دهیم. ارائه برخی از این مدارک الزامی و برخی از آن ها اختیاری است. مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا عبارتند از؛

 • مدرک تحصیلی آخرین دوره تحصیلی،
 • ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی،
 • کپی صفحه اول گذرنامه،
 • انگیزه نامه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا،
 • مدرک زبان( اختیاری)

دانشجویانی که مدرک معتبر زبان خارجی در اختیار ندارند می توانند در کشور مالتا برای آموختن زبان انگلیسی اقدام کنند. ما در مقاله کالج زبان در مالتا شرایط فراگیری زبان در این کشور را به طور کامل توضیح داده ایم.

ویزای تحصیلی کشور مالتا

برای اینکه بتوانید وارد کشور مالتا شوید باید یک ویزای مرتبط با دلیل سفر خود در اختیار داشته باشید. برای ورود به این کشور به عنوان دانشجو نیز موظف به ارائه ویزای تحصیلی هستید. مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای اینکه این ویزا را بدست آورید عبارتند از؛

 • پاسپورت معتبر،
 • یک قطعه عکس،
 • یک فرم امضا شده درخواست ویزا،
 • گواهی معتبر اخذ پذیرش از طرف دانشگاه،
 • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه،
 • گواهی تمکن مالی،
 • گواهی مربوط به محل اقامت،
 • از برخی از افراد، برخی از گواهی های دیگر را نیز خواهند خواست.

کلام پایانی

تحصیل در کشور مالتا از کیفیت چندان بالایی برخوردار نیست اما سیر مهاجرت به این کشور به منظور تحصیل روند صعودی را طی می کند. در این مقاله مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا را مورد اشاره قرار دادیم و بخشی از شرایط تحصیل در این کشور را نیز مورد بررسی قرار دادیم. اما توصیه ما به شما این است که قبل از انتخاب مالتا به عنوان مقصد تحصیلی خود، با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *