مهاجرت کاری جمهوری چک

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک

موسسه حقوقی و بین المللی سفیران سروش سعادت، خواهان آن است که راهکارهایی را برای مهاجرت به چک و همچنین اطلاعاتی را در مورد مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک، به متقاضیان محترم بدهد تا مسیر پیش رو برای این عزیزان را هموار نماید. از همراهی شما با موسسه حقوقی و بین المللی سفیران سروش سعادت، در موضوع مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک صمیمانه سپاسگزاریم.

موقعیت جغرافیایی جمهوری چک

جمهوری چک و اسلواکی، تا قبل از سال ۱۹۹۳ با هم یکی بوده و کشوری به نام چکسلواکی را ساخته بودند؛ پس از آن و طی مدت‌ها به کشورهای مستقلی تبدیل شدند. جمهوری چک، در اروپای مرکزی بوده و یکی از محبوب ترین کشور های اروپایی می باشد . بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر چک، پایتخت این کشور یعنی شهر پراگ است.

کاریابی و  ویزای کار چک

موسسات کاریابی، مسیر کاریابی در این کشور را راحت کرده‌اند. همچنین سایت‌های استخدامی وجود دارند که دولت چک برای متقاضیان کار خارجی در چک در نظر گرفته است که به زبان انگلیسی می‌باشند.

موسسات کاریابی، سایت ها و آژانس های کاریابی مسیرهای معتبری برای کاریابی در چک هستند که هم به شهروندان چک و هم به متقاضیان کار خارجی امکان کاریابی راحت‌تری را داده‌اند.

سایت استخدامی  EURESیکی از سایت هایی است که با زبان انگلیسی توانسته است برای متقاضیان کار خارجی، کاریابی در چک را امکان پذیر نماید و اطلاعات مفید و جامعی را در ارتباط با بازار کار چک و فرصت های شغلی موجود در آن در اختیار متقاضیان خارجی کار قرار می دهد .

اخذ ویزای کار چک

مهاجرت به چک از راه‌های گوناگونی امکان‌ می‌پذیرد که در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص آن می پردازیم. مهاجرت به چک از طریق کار و اخذ ویزای کار در چ ، مهاجرت به چک از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت و اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در چک، مهاجرت به چک از طریق ازدواج و اخذ ویزای ازدواج در چک، مهاجرت به چک از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیل در چک و اخذ تابعیت چک از طریق تولد

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک

اخذ ویزای کار در چک، یکی از مسیرهای مهاجرت به چک است. متقاضیان کار خارجی از مسیرهای گوناگون می‌توانند به دنبال کاریابی در چک باشند . متقاضیان کاریابی در چک، توانایی این را دارند که با  اخذ ویزای تحصیلی در چک، تحصیلات را شروع کرده و از سال دوم تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، مشغول به کار نیمه‌وقت شوند. همچنین در این خصوص به موارد زیر نیز توجه شود.

  • دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی طبق ساعات مشخصی می‌توانند به طور نیمه‌وقت مشغول به کار در چک شوند.
  • دانشجویانی که توانایی و مهارت خاصی را دارا می‌باشند، با ارسال رزومه‌ تحصیلی و کاری خود به شرکت های معتبر در چک، درخواست کار ضمن تحصیل در چک را نمایند.
  • در صورت موفقیت مجوز کاری در این شرکت‌ها، می‌توانند به کار ضمن تحصیل در چک مشغول شوند.
  • از دیگر راه‌های کاریابی در چک، برای متقاضیان خارجی جویای کار، پیدا کردن یک اسپانسر و یا کارفرمایی که توانایی پرداخت حقوقی و دستمزد متقاضی را دارا باشد و بتواند متقاضی و خانواده او را حمایت مالی کند.

دعوت نامه رسمی برای اخذ ویزای کار چک

کارفرما یک دعوت نامه رسمی کاری به متقاضی کار ارسال کرده و او را مجاب به اقدام برای اخذ ویزای کار چک می‌نماید. اما این کارفرما باید به مدت سه ماه برای شغل مورد نظر آگهی چاپ کند تا نیروی کار متناسب با شغل را پیدا کند. اگر برای شغل مورد نظر نتوانست نیروی کار مناسب بیابد، این بار باید به مدت سه ماه در کشورهای اروپایی آگهی نشر دهد و باز هم در صورت پیدا نشدن نیروی کار مناسب برای شغل مورد نظر، می‌تواند دعوت نامه رسمی کاری را برای نیروی کار خارجی به عنوان کارفرما و یا اسپانسر ارسال کند.

نیروی کار خارجی با در دست داشتن رزومه کاری و تحصیلی خود و همچنین دعوت‌نامه کاری رسمی کارفرما به کنسولگری چک، می‌تواند برای اخذ ویزای کار در چک اقدام کند. همچنین لازم است ذکر شود که کارفرما باید به اداره مهاجرت خارجیان در چک مراجعه و کسب مجوز کار برای نیروی کار خارجی نماید و بعد از این به ارسال دعوت‌نامه رسمی کاری به متقاضی خارجی بپردازد.

در صورت داشتن سوالات بیش تر در خصوص موضوع توضیح داده شده در بالا یعنی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک یا سایر روش های قانونی مهاجرت می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *