مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه هاروارد

متخصصان موسسه حقوقی و کارشناسی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارند تا به معرفی دانشگاه هاروارد بپردازند و با معرفی دانشگاه هاروارد شما را با این دانشگاه بی کیفیت و سطح بالا آشنا سازند. تحصیل در دانشگاه هاروارد تجربه ی بسیار خوبی می باشد زیرا در این دانشگاه دانشجویان دارای ملیت های مختلف می باشند.

در این نوشتار علاوه بر معرفی دانشگاه هاروارد، قصد داریم تا شما را از شرایط تحصیل در این دانشگاه نیز مطلع سازیم و اطلاعات کاملی درباره نحوه ورود و تحصیل در دانشگاه هاروارد به شما عزیزان ارائه دهیم.

درباره دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد، قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا می باشد که در قرن شانزدهم تاسیس شده است و یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور می باشد. محوطه اصلی دانشگاه در کنار رود چارلز در کمبریج، ماساچوست، در فاصله ی چند مایلی از مرکز شهر بوستون قرار دارد. ثبت نام در دانشگاه هاروارد حدود 20،000 دلار هزینه دارد.

در ابتدا هاروارد تحت حمایت کلیسا بود، هرچند که به طور رسمی وابسته به هیچ سازمان مذهبی نبود. در طول دو قرن اول، کالج به تدریج ابتدا از روحانی و بعد از کنترل سیاسی آزاد شد، تا سال 1865 فارغ التحصیلان دانشگاه انتخاب اعضای هیئت مدیره را آغاز کردند. فارغ التحصیلان و دانشکده های هاروارد با بسیاری از زمینه های توسعه فکری و سیاسی آمریکا در ارتباط بوده اند. در اواخر قرن بیستم، شش رئیس جمهور آمریکایی از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند:

 • John Adams.
 • John Quincy Adams.
 • Rutherford B. Hayes.
 • Theodore Roosevelt.
 • Franklin D. Roosevelt.
 • John F. Kennedy.

همچنین چهره های ادبی در میان فارغ التحصیلان هاروارد عبارتند از:

 • Ralph Waldo Emerson.
 • Oliver Wendell Holmes.
 • Henry David Thoreau.
 • James Russell Lowell.
 • Henry James.
 • Henry Adams.
 • S. Eliot.
 • John Dos Passos.
 • E. Cummings.
 • Walter Lippmann.
 • and Norman Mailer.

Harvard’s undergraduate school

مدرسه کارشناسی هاروارد، کالج هاروارد، شامل حدود یک سوم کل دانش آموزان است. هسته ی اصلی تیم آموزشی دانشگاه شامل دانشکده هنر و علوم است که شامل دانشکده فارغ التحصیلان هنر و علوم می باشد. متقاضیان می توانند در این دانشگاه مدارکی چون مدرک حرفه ای پزشکی، قانون، کسب و کار، الوهیت، آموزش، دولت، پزشکی دندانپزشکی، طراحی و بهداشت عمومی کسب کنند. کالج های حقوق، پزشکی و کسب و کار به ویژه از معتبر ترین مراکز تحصیلی هستند. در میان موسسات تحقیقاتی پیشرفته وابسته به دانشگاه هاروارد، این دانشگاه دارای یک رصد خانه نیز می باشد و کتابخانه دانشگاه هاروارد یکی از بزرگترین و مهم ترین کتابخانه های دانشگاهی در جهان به شمار می رود.

کالج رادکلیف هاروارد

کالج رادکلیف، یکی از مدارس هفت خواهران می باشد که فعالیت خود را از سال 1870شروع کرده است. در سال 1879 یکی از گروه های هیئت علمی هاروارد، با وجود مقاومت های زیاد، موفق به تشکیل کلاس های آموزشی برای زنان شد. پس از تلاش های ناموفق برای پذیرش زنان به طور مستقیم به برنامه های تحصیلی در دانشگاه هاروارد، آنکس، که به عنوان انجمن آموزش عالیرتبه زنان معرفی شد، کالج رادکلیف را در سال 1894 تأسیس کرد.

علاوه بر معرفی دانشگاه هاروارد، با مراجعه به مقاله کارآفرینی در آمریکا می توانید از شرایط کارآفرینی این کشور آگاه شوید.

ثبت نام دانشجویان دانشگاه هاروارد و اطلاعات کمک مالی

دانشگاه هاروارد واقع در کمبریج، مدرسه لیگ آیوی است که برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات درباره جوانب مثبت و منفی مدرسه، علاوه بر رتبه بندی، اطلاعات تحصیلی و پذیرش، تا انتها با ما همراه باشید.

دانشگاه هاروارد در فاصله کم از بوستون، ماساچوست، در کمبریج واقع شده است. این مؤسسه خصوصی برنامه های دوره های کارشناسی و فارغ التحصیل را در موضوعاتی از طب و قانون به دولت و کسب و کار ارائه می دهد. هاروارد، که در سال 1636 تأسیس شد، قدیمی ترین دانشگاه در کشور و یکی از موسسات پژوهشی برتر در جهان است. برای بررسی اینکه آیا دانشگاه هاروارد برای شما مناسب است، لیست زیر از جوانب مثبت و منفی زیر را بررسی کنید..

موارد مثبت دانشگاه هاروارد به صورت زیر می باشند:

 • این دانشگاه یک مرکز تحصیلی لیگ آویو است.
 • نرخ فارغ التحصیلی 4 ساله 47 درصد بیشتر از میانگین ملی است.
 • میانگین شهریه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی تقریبا 15،000 دلار کمتر از میانگین ملی است.
 • نسبت دانشجویان به دانشکده ها 7: 1 است، در مقایسه با میانگین ملی 16: 1.

موارد منفی دانشگاه هاروارد به صورت زیر می باشند:

 • هزینه کل سالانه حدود 18000 دلار بالاتر از میانگین ملی برای 4 ساله، دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی است.
 • نرخ پذیرش حدود 60 درصد کمتر از میانگین ملی است.

اطلاعات کلی دانشگاه هاروارد

بیش از 6000 دانشجوی کارشناسی و 13000 دانشجوی فارغ التحصیلی سالانه در دانشگاه هاروارد ثبت نام می کنند. در سال 2013، دانشگاه هاروارد به عنوان بهترین دانشگاه کشور آمریکا شناخته شد و لازم به ذکر است که در سال 2012 32 میلیارد دلار در دانشگاه هاروارد در زمینه های مختلف سرمایه گذاری شد. در 15 کالج دانشگاه هاروارد بیش از  3500 دوره تحصیلی را ارائه می دهد. به عنوان یک دانشجوی تازه وارد، می توانید در یکی از 40 دوره تحصیلی را که از طریق کالج هاروارد در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنید برنامه های دوره کارشناسی در زمینه هایی مانند علوم سیاسی، روانشناسی، علوم اجتماعی و ادبیات ارائه می شوند. مدارس دیگر در دانشگاه هاروارد برنامه های تحصیلات، طراحی، پزشکی و مهندسی را به دانشجویان مختلف ارائه می دهند.

در مقایسه با میانگین میزان پذیرش ملی 65.5٪، روند پذیرش دانشگاه هاروارد بسیار رقابتی است. طبق آمار مرکز آمار ملی، در سال 2011 فقط 6 درصد از متقاضیان پذیرفته شدند. دانشگاه هاروارد همچنین می تواند کمک های مالی لازم برای پایان دادن به دوره تحصیلی خود را با بدهی های کمتری نسبت به فارغ التحصیلان دوره های 4 ساله ارائه دهد. متوسط ​​وام دانشجویان در سال 2011 به ارزش 26،660 دلار بود. هزینه ی تحصیل در دانشگاه هاروارد بدون کسب کمک هزینه های تحصیلی حداقل چهل و پنج هزار دلار می باشد.

کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه هاروارد

ورود به پذیرش در دانشگاه هاروارد امر آسانی نمی باشد، اما دانشجویانی که موفق به ورود به این دانشگاه می شوند، در صورتی که معدل مورد نیاز را کسب کنند و در دروس مشخص شده نمره کافی کسب کنند و شرایط مورد نیاز را داشته باشند، می توانند اقدام به کسب کمک هزینه تحصیلی کنند. هزینه ی درخواست کمک هزینه تحصیلی در این دانشگاه 75 دلار می باشد و دانشجویان باید با ارائه تاییدیه از اساتید، ارائه مدارک تحصیلی و همچنین مدارک زبان، اقدام به کسب کمک هزینه تحصیلی کنند.

هزینه های کلی در دانشگاه هاروارد

هزینه های نه ماهه تحصیل در دانشگاه هاروارد به صورت زیر می باشد:

هزینه مورد
50.144 دلار شهریه
21.190 دلار اجاره، خدمات و غذا
5000 دلار بیمه سلامت
900 دلار کتاب های و لوازم تحصیلی
1.374 دلار حمل و نقل
4000 دلار موارد شخصی
220 دلار هزینه فعالیت دانشجو
83000 دلار بودجه دانشجویی

 

در این نوشتار کارشناسان ما به معرفی دانشگاه هاروارد پرداختن و هموطنان عزیز قبل از ورود به خاک کشور آمریکا، حتما باید از هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا به صورت کامل مطلع باشند و لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید برای مطلع شدن از شرایط کسب روادید تحصیلی کشور آمریکا و تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های در آمریکا با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *