مهاجرت به کشور انگلستان

قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

کار در لهستان

درباره ی قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج چقدر اطلاعات دارید؟ آیا شرایط ازدواج برای ایرانیان در انگلیس سخت می باشد؟ چه کسانی قادر به دریافت روادید ازدواج می باشند؟ آیا کشور انگلستان شرایط اقتصادی مطلوبی برای عقد و ازدواج دارد ؟ مدت زمان اعتبار روادید نامزدی و ازدواج کشور انگلستان چقدر می باشد؟ گواهی سکونت دائمی در انگلستان پس از چند سال صادر می شود؟ برای کسب اطلاعات درباره ی چگونگی اخذ اقامت در انگلستان توسط ازدواج با ما همراه باشید. قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج توسط سازمان حقوق بین المللی ثبت و تایید شده است. این موضوع در انگلستان نیز رواج دارد؛ به طوری که اگر یکی از زوجین ( زن یا مرد )  تابع کشور انگلستان باشد، پس از ازدواج باعث اقامت همسر خود می شود.

درباره کشور پادشاهی انگلستان

انگلستان کشوری اروپایی می باشد که همسایه های آن در قسمت غربی ولز و در بخش شمالی این کشور اسکاتلند می باشند. انگلستان یکی از اعضای اتحادیه پادشاهی می باشد که پایتخت آن لندن نام دارد. جمعیت این کشور تقریبا به شصت و پنج میلیون نفر می رسد. واحد پول انگلیس پوند می باشد. این کشور در رشته های مختلف ورزش از اواخر قرن نوزدهم تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است. منچستر، لیورپول و شفیلد از شهر های مهم انگلستان هستند.

این کشور به دلیل داشتن جاذبه های توریستی طبیعی، مانند سواحل و جنگل های زیبا، آب و هوای بسیار خوب و داشتن فرهنگ و تاریخ معاصر و کلیسا ها و همچنین رود معروف تایمز که از وسط پایتخت انگلستان عبور می کند باعث جذب توریست های زیادی شده است. انگلستان در بین قدرت های تجاری و بازرگانی جهان قرار دارد و از نظر تولیدات، صادرات و صنایع مختلف یکی از پنج کشور برتر دنیا می باشد. زبان اصلی این کشور انگلیسی می باشد که لهجه ی خاص خودش را دارد و با زبان انگلیسی آمریکایی بسیار متفاوت می باشد.

اگر به فکر کار پس از تحصیل در انگلستان هستید، لازم به ذکر است که شما باید گواهی سکونت در این کشور و روادید کاری مورد نظر خود را دریافت کنید. روادید شما بستگی به کاری که انجام می دهید دارد. همچنین رشته ی تحصیلی دانشگاهی شما و توانایی ها و مهارت شما تاثیر زیادی در پیدا  کردن شغل مناسب و مورد نظر شما دارد. شما باید بر اساس علاقه ی خود رشته ی دانشگاهی انتخاب کنید و پس از فارق التحصیل شدن، کار مربوط به این رشته را پیدا کنید.

ازدواج در بریتانیا

افرادی که با شهروندان انگلیسی ازدواج و یا نامزد می کنند، روادید ازدواج و روادید نامزدی دریافت می کنند. این روادید های شباهت زیادی به هم دیگر دارند. برای گرفتن این روادید، باید دلیل های قانع کننده برای ارائه به سفارت داشته باشید. متقاضیان روادید ازدواج باید هر ساله حداقل نوزده هزار پوند درآمد داشته باشند ( بدون داشتن کودک ) و چگونگی ایجاد درآمد خود را از طریق بانک ها و راه های مختلف اثبات کنند. همچنین زوجین باید اثبات کنند رابطه ی آن ها جدی و بر اساس عشق و علاقه واقعی می باشد و هدف ازدواج صرفا دریافت گواهی سکونت در انگلستان ازدواج نمی کنند. روادید نامزدی شش ماه اعتبار دارد و زوجین باید در این شش ماه ازدواج کنند.

روادید ازدواج به دو قسمت بیست و هفت و سی و سه ماهه تقسیم می شوند. این روادید بعد از پایان اعتبار بررسی و تمدید می شود و اگر یک زوج بیشار از پنج سال در انگلستان ساکن باشند، گواهی اقامت همیشگی آن ها صادر می شود.

انواع روادید نامزدی

روادید نامزدی معمولی : با داشتن این روادید، فرد اجازه دارد طی شش ماه ازدواج کند و سپس روادید سه ساله دریافت کند. اگر هم ازدواج اتفاق نیفتاد، به کشور خود بازگردد. روادید نامزدی ویزیتوری : با داشتن این روادید، فرد اجازه دارد به مدت شش ماه به انگلستان برود، ازدواج کند و پس از آن برای دریافت روادید سه ساله به کشور خود بازگردد. افرادی که قبلا ازدواج نکرده اند، برنامه ی خاصی برای ازدواج دارند و می خواهند در انگلستان ازدواج کنند می توانند روادید ویزیتوری را ثبت کنند که این نوع از روادید شش ماه اعتبار دارد و در سه هفته صادر می شود.

شرایط لازم برای گرفتن روادید نامزدی 

 • داشتن بیست و یک سال سن.
 • داشتن چند همسر در انگلیس قانونی نیست.
 • مدارک لازم برای اثبات بیوه بود و تاهل
 • ترک کردن انگلستان قبل از اتمام اعتبار روادید
 • داشتن توان مالی کافی برای زندگی در انگلستان بدون درخواست کمک

مرحله های گرفتن روادید نامزدی 

ارائه مدارک ازدواج به سفارت انگلستان در کشور مبده قبل از مهاجرت. یکی از مهم ترین موارد گرفتن این روادید این است که در تمام زمان اعتبار روادید و حضورتان در انگلیس با همسر خود زندگی کنید.

موارد لازم برای گرفتن روادید نامزدی از سفارت انگلیس

 1. گذرنامه قدیمی و جدید
 2. سه قطعه عکس رنگی
 3. اثبات توان مالی
 4. داشتن برنامه ی زندگی برای آینده
 5. جزئیات تدارکات ازدواج
 6. داشتن مدارک برای اثبات واقعی بودن رابطه

مزایای روادید نامزدی در انگلستان

 • استفاده از خدمات شهروندی
 • داشتن مجوز کار تمام وقت
 • قابلیت تبدیل این روادید به روادید سکونت
 • روادید ازدواج در انگلستان

این ویزا به فردی داده می شود که عقد کرده باشد و نامزد وی دارای گواهی سکونت در انگلستان باشد. افراد ایرانی برای دریافت این روادید باید مدرک زبان مورد نظر را داشته باشند. این روادید پس از پنج سال سکونت در این کشور تبدیل به گواهی سکونت دائمی در انگلستان می شود. افرادی که در انگلستان ازدواج می کنند و 4 سال زندگی مشترک را در این کشور سپری می کنند، می توانند از سفارت انگلستان درخواست دریافت روادید دائمی بریتانیا را انجام دهند..

مدارک لازم برای گرفتن روادید سکونت ازدواج در کشور انگلستان

 • پاسپورت جدید و قدیم
 • شناسنامه
 • عقدنامه
 • عکس و فیلم های مراسم عروسی
 • پرینت های تلفن
 • تکمیل مدارک دریافت روادید
 • تکمیل فرم توسط فرد پشتیبان
 • حساب مشترک
 • گرفتن نمره ی قبولی در آزمون کت
 • داشتن مدرک زبان آیلتس لایف اسکیلز

مدارک مورد نیاز برای پشتیبان دعوت کننده

 • کپی گواهی سکونت و گذرنامه
 • داشتن مجوز از صاحب خانه ی مورد نظر برای سکونت
 • فیش حقوقی.
 • برگه عوارض.
 • داشتن شماره بیمه ملی انگلیس.

به صورت کلی ازدواج در انگلستان دارای مزایای بسیاری می باشد و با برنامه ریزی درست ممکن می باشد.

11 دیدگاه برای “قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

 1. رها گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون

 2. vida گفت:

  سلام من برادری دارم که 4 سال به انگلیس مهاجرت کردند ایا از طریق ایشون میتونم به این کشور مهاجرت کنم؟

 3. asal گفت:

  ایا بعد از طلاق اقامت باطل میشه ؟

 4. هما محمدی گفت:

  سپاس فراوان

 5. لیدا بهرامی گفت:

  مرسی بابت اطلاعات کاملتون

 6. فهیمه فرجی گفت:

  سلام آیا میشه با ویزای توریستی رفت و در خود کشور ازدواج را ثبت نمود؟

 7. یداله کبریایی گفت:

  مورد خوب برا ازدواج با تبعه انگلیسی سراغ ندارید؟

 8. پدرِ پسرشجاع گفت:

  دخترای انگلیسی، چطور دخترایی هستند؟

 9. مهراد گفت:

  اگر ازدواج کنیم چند سال بعد میشه برای خانواده هم اقدام کرد ؟ اصلا بعدش می شه برای پدر و مادر هم اقامت گرفت؟

 10. سعید گفت:

  ممنون اطلاعات کاملی بود

 11. ali ram گفت:

  سلام میخواستم بدونم در کشور اسکاتلند هم مثل کشور انگلستان قوانین راجع به ازدواج هم وجود داره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *