مهاجرت تحصیلی پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

در این نگارش به بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال مطابق با آخرین قوانین سال تحصیلی 2021 برای متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل می پردازیم. در چنین حالتی شما باید معلوم نمایید که نیاز به ویزای دانشجویی پرتغال را به عنوان کدامیک از موارد زیر را دارید: یک دانشجو کارشناسی، کارشناسی ارشد یا یک محقق پس از دکترا می باشید.

لازم به ذکر است برخی از دانشگاه های کشور پرتغال به واجدین شرایط بورسیه تحصیلی نیز تخصیص می دهند. در اینجا کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش خود را بر این داشته اند که توضیح دهند، چه کسی نیاز به ویزا دانشجویی این کشور دارند. همچنین شرایط کار در پرتغال را در حالی که متقاضی یک دانشجو است، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

ویزای دانشجویی پرتغال

مقررات مربوط به اخذ ویزای دانشجویی این کشور بسیار به مقررات برخی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا شباهت دارد. اگر قصد تحصیل در یکی از کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا را دارید، شما نیازی به اخذ ویزای دانشجویی این کشور ندارید. از سوی دیگر، در صورت تحصیل در این کشور برای مدت بیش از 3 ماه و همچنین اجازه اقامت در این کشور برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به اخذ ویزای دانشجویی پرتغالی وجود دارد.

پیش از سفر به این کشور باید از سوی سفارت در کشور خود تقاضا اخذ ویزا نمایید. برای این منظور باید نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری این کشور را پیدا کنید. متقاضیان می توانند آزادانه با گذرنامه 6 ماهه معتبر وارد پرتغال شوند. این کشورها شامل بیش از 30 کشور از جمله استرالیا، کانادا، نیوزیلند و ایالات متحده است منتها متاسفانه ایران در این لیست وجود ندارد.

انواع ویزا و مجوز دانشجویی پرتغال

ویزای شنگن و اقامت کوتاه مدت (کمتر از 90 روز) برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در دوره کوتاهی در پرتغال حضور دارند و یا تحقیقات علمی کمتر از 3 ماه را انجام می دهند. باید برای ویزای اقامت کوتاه مدت نوع C درخواست دهند. پرتغال یکی از 26 کشور عضو شنگن است و ویزای شنگن اجازه می دهد تا شما به مدت 90 روز به پرتغال و هر کشور دیگر عضو شنگن سفر کنید. چنانچه خواهان اخذ اقامت این کشور پس از اتمام دوره تحصیلی می باشید می توانید به  اطلاعات زیر مراجعه کنید:

درخواست مجوز برای اقامت پرتغال

 

شرایط اجازه اقامت پرتغال

اگر مطالعات شما در این کشور طولانی تر از 90 روز است، به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، باید برای یک ویزا تحصیلی این کشور و ویزا شنگن نوع D درخواست کنید. اگر مطالعات شما در این کشور طولانی تر از یک سال باشد، می توانید برای دریافت مجوز تحصیلی پرتغالی خود در SEF درخواست دهید. مجوز اقامت پرتغال تا 5 سال قابل تجدید است.

آن دسته از متقاضیان غیر اروپایی که برای فعالیت های پژوهشی پسا دکترا و برای مدت بیش از 3 ماه قصد سفر به این کشور را دارند می توانند برای این منظور یک مجوز اقامت خاص درخواست کنند. چنین درخواستی متقاضی را قادر می سازد تا در کار تحقیقاتی مورد نظر واجد شرایط شناخته شود و در آن دوره خاص شرکت کند.

درخواست ویزای تحصیلی پرتغال

برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور در سال 2021 با سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور خود، لازم است تماس حاصل نمایید. برای اخذ ویزای تحصیل در پرتغال، باید از پیش در یک دوره دانشگاهی در پرتغال پذیرفته شده باشید. در کنار درخواست ویزای تحصیلی این کشور می باید مدارک معتبری را هم به سفارت و دانشگاه مورد نظر ابلاغ نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال عبارتند از:

  1. یک گذرنامه معتبر/ شناسه سفر
  2. اثبات منابع مالی برای حمایت در طول اقامت خود
  3. اثبات محل اقامت (یا حداقل اثبات هزینه های کافی برای پوشش هزینه های اقامت)
  4. 2 عکس در اندازه گذرنامه فعلی
  5. بیمه پزشکی و بیمه مسافرت
  6. بلیط سفر
  7. نامه پذیرش از دانشگاه یا محل تحصیل
  8. رسید بانک برای اثبات پرداخت هزینه
  9. همچنین برخی از سفارتخانه ها / کنسولگری ها ممکن است گواهینامه عدم سوء پیشینه درخواست کنند.

ویزای دانشجویی کوتاه مدت برای پرتغال 60$ (دلار) است. ویزای بلند مدت 99$ (دلار) خواهد بود.

بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

دانشجویان اتحادیه اروپا می توانند بدون نیاز به مجوز کار در پرتغال کار کنند. دانشجویانی که از کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا به پرتغال سفر می کنند. در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال در مورد ویزا و اجازه اقامت این کشور، مجاز به کار در پرتغال تحت مجوز SEF هستند. متقاضیان کار در این کشور همچنین می توانند درخواست اجازه تحقیق، تدریس آکادمیک فعالیت های واجد شرایط را در صورت داشتن مهارت لازم به سفارت بدهند.

همچنین مجوزهای برای کارآموزان و داوطلبان وجود دارد. اگر می خواهید داوطلب شوید یا دوره کارآموزی یا آموزش بدون دستمزد را بگذرانید، جزء شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال این است که کارفرما شما با SEF تماس بگیرد تا در مورد اخذ مجوز لازم اطلاعات به دست آورد.

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال برای فارغ التحصیلان خارجی

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال برای فارغ التحصیلان خارجی

متقاضیان غیر اتحادیه اروپا که می خواهند بعد از ویزای دانشجویی در این کشور باقی بمانند، باید پیشنهاد شغلی مناسب برای تمدید اقامت خود داشته باشند. مجوز متقاضیان باید با اجازه اقامت برای کارگران شاغل، کارشناسان تحقیقاتی و متخصصین بسیار حرفه ای متناسب باشد. در غیر این صورت کارفرمایان خود به استخدام کارمند می پردازند. دارا بودن کارت آبی اتحادیه اروپا نیز یکی دیگر از شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال است که در صورت تمایل به کار در اتحادیه اروپا برای کارگران بسیار کارآمد از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EFTA در دسترس است.  جهت اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به پرتغال ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

درخواست ویزای همراه پرتغال

اقوام غیر اتحادیه اروپا که دارای پروانه تحصیلی معتبر این کشور هستند، می توانند به همراه همسر، فرزند کوچک یا وابسته یا همسر یا هر فرزند دیگری که رابطه آنها محرز است به این کشور سفر کنند. شما باید شواهد مربوط به روابط خود را ارائه دهید و آنها باید برای ویزا و مجوزهای لازم درخواست کنند. کادر مجرب و پر تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند به شما در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال اطلاع رسانی کرده و همراهی وکلاء بین المللی روند اخذ ویزا و اقامت در این کشور را برای شما تسریع خواهد کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.