مهاجرت تحصیلی پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال به چه صورت است؟ در چنین حالتی شما باید معلوم نمایید که نیاز به ویزای دانشجویی پرتغال را به عنوان کدامیکی از موارد زیر را دارید: یک دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد یایک محقق پس از دکترا. در خصوص شرایط تحصیل در پرتغال قوانین مختلفی برای شهروندان کشورهای مختلف اعمال می شود که به روزترین این موارد را در سال ۲۰۱۹ برخواهیم شمرد.

لازم به ذکر است برخی از دانشگاه های کشور پرتغال به واجدین شرایط بورسیه تحصیلی  نیز تخصیص می دهند. در اینجا برآنیم تا توضیح دهیم چه کسی نیاز به یک ویزای دانشجویی پرتغالی دارد، همچنین نوع ویزا تحصیلی پرتغالی، نحوه درخواست ویزای دانشجویی در پرتغال و هزینه های آن و همچنین شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال را توضیح خواهیم داد. همچنین شرایط کار در پرتغال را در حالی که متقاضی یک دانشجو است، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

نکات حائز اهمیت در خصوص ویزای دانشجویی پرتغال

مقررات مربوط به اخذ ویزای دانشجویی کشور ویزا بسیار به مقررات برخی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا شباهت دارد. اگر قصد تحصیل در پرتغال از یک کشور دیگر در اتحادیه اروپا را دارید، شما نیازی به اخذ ویزای دانشجویی پرتغال ندارید. از سوی دیگر، در صورت تحصیل در پرتغال برای مدت بیش از سه ماه و همچنین اجازه اقامت در این کشور برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به اخذ ویزای دانشجویی پرتغالی وجود دارد.

پیش از سفر به کشور پرتغال باید از سوی سفارت پرتغال در کشورتان تقاضای اخذ ویزا نمایید. برای این منظور باید نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری پرتغال را پیدا کنید. این متقاضیان می توانند آزادانه با یک گذرنامه شش ماهه معتبر وارد پرتغال شوند. این کشورها شامل بیش از 30 کشور از جمله استرالیا، کانادا، نیوزیلند و ایالات متحده است منتها متاسفانه ایران در این لیست وجود ندارد.

انواع ویزای دانشجویی پرتغال و مجوزهای تحصیلی

ویزای شنگن و اقامت کوتاه مدت (کمتر از 90 روز). برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در دوره کوتاهی در پرتغال حضور دارند و یا تحقیقات علمی کمتر از سه ماه را انجام می دهند باید برای ویزای اقامت کوتاه مدت نوع C  درخواست دهند. پرتغال یکی از 26 کشور عضو شنگن است و ویزای شنگن اجازه می دهد تا شما به مدت 90 روز به پرتغال و هر کشور دیگرعضو شنگن سفر کنید.

ویزای دانشجویی پرتغال و اجازه اقامت پرتغال

اگر مطالعات شما در پرتغال طولانی تر از 90 روز است، به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، باید برای یک ویزای تحصیلی پرتغالیباید برای ویزا شنگن نوع D درخواست کنید. اگر مطالعات شما در پرتغال طولانی تر از یک سال باشد، می توانید برای دریافت مجوز تحصیلی پرتغالی خود در SEF درخواست دهید. مجوز اقامت پرتغال تا پنج سال قابل تجدید است.

اجازه اقامت پرتغال برای محققان

آن دسته از متقاضیان غیر اروپایی که برای فعالیت های پژوهشی پسا دکترا و برای مدت بیش از سه ماه قصد سفر به پرتغال را دارند می توانند برای این منظور یک مجوز اقامت خاص درخواست کنند. چنین درخواستی متقاضی را قادر می سازد تا در کار تحقیقاتی مورد نظر واجد شرایط شناخته شود و در آن دوره خاص شرکت کند.

درخواست ویزای تحصیلی پرتغال

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال با سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور خود، لازم است تماس حاصل نمایید. برای اخذ ویزای تحصیل در پرتغال، بایداز پیش در یک دوره دانشگاهی در پرتغال پذیرفته شده باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

اهم مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور پرتغال عبارتند از:

برای ویزای کوتاه مدت نوع C  90 روزه، به مدارک نیاز دارید:

  1. یک گذرنامه معتبر / شناسه سفر
  2. اثبات منابع مالی برای حمایت در طول اقامت خود
  3. اثبات محل اقامت (یا حداقل اثبات هزینه های کافی برای پوشش هزینه های اقامت)
  4. دو عکس در اندازه گذرنامه فعلی
  5. بیمه پزشکی و بیمه مسافرت
  6. بلیط سفر
  7. نامه پذیرش از دانشگاه یا محل تحصیل
  8. رسید بانک برای اثبات پرداخت هزینه
  9. همچنین برخی از سفارتخانه ها / کنسولگری ها ممکن است گواهینامه عدم سوء پیشینه درخواست کنند.

ویزای دانشجویی کوتاه مدت برای پرتغال شصت دلار است ویزای بلند مدت نود نه دلار.

کار در پرتغال در حین تحصیل

دانشجویان اتحادیه اروپا می توانند بدون نیاز به مجوز کار در پرتغال کار کنند. دانشجویانی که از کشورهایی غیراز اتحادیه اروپا به پرتغال سفر می کنند در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال در مورد ویزا و اجازه اقامت پرتغال مجاز به کار در پرتغال تحت مجوز SEF هستند. متقاضیان کار در پرتغال همچنین می توانند درخواست اجازه تحقیق، تدریس آکادمیکیا فعالیت های واجد شرایط را در صورت داشتن مهارت لازم به سفارت بدهند.

همچنین مجوزهایی برای کارآموزان و داوطلبان وجود دارد. اگر میخواهید داوطلب شوید یا یک دوره کارآموزی یا آموزش بدون دستمزد را بگذرانید، جزء شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغالاین است که کارفرمای شما باید با SEF تماس بگیرد تا در مورد اخذ مجوز لازم اطلاعات بدست آورد.

فارغ التحصیلان خارجی در پرتغال

متقاضیان غیر اتحادیه اروپا که می خواهند بعد از ویزای دانشجوییی در پرتغال باقی بمانند، باید پیشنهاد شغلی مناسب برای تمدید اقامت خود داشته باشند. مجوز متقاضیان بایدبا اجازه اقامت برای کارگران شاغل، کارشناسان تحقیقاتی و متخصصین بسیار حرفه ای و یا کارفرمایان خود (اگر شما مایل به شروع کسب و کار در پرتغال باشید) همراه باشد درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا نیز یکی دیگر از شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال است که در صورت تمایل به کار در اتحادیه اروپا برای کارگران بسیار کارآمد از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EFTA در دسترس است.

اعضای خانواده دانشجویان خارجی در پرتغال

اقوام غیر اتحادیه اروپا که دارای پروانه تحصیلی معتبر پرتغال هستند، می توانند به همراه همسر، فرزند کوچک یا وابسته یا همسر یا هر فرزند دیگری که رابطه آنها محرز است به پرتغال سفر کنند. شما باید شواهدیمربوط به روابط خود را ارائه دهید و آنها باید برای ویزا و مجوز های لازم درخواست کنند. کادر مجرب و پر تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادتمی توانند به شما در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغالاطلاع رسانی کرده و همراهی وکلای بین المللی روند اخذ ویزا و اقامت در کشور پرتغال را برای شما تسریع خواهد کرد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *