مهاجرت کاری مالت

شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

مالتا جزیره ای کوچک در مرکز دریای مدیترانه است که از جمعیت بسیار کمی برخوردار می­باشد. شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا در مقایسه با کشوری همچون انگلیس کمی دشوار است. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دانشجویان عزیز را در زمینه راههای جستجوی کار در مالتا راهنمایی می­نمایند.

این کشور کوچک و بسیار دیدنی باعث شده است که گردشگران زیادی هر ساله با اخذ ویزای توریستی مالتا به این کشور سفر نمایند. این کشور در بخش صنعت گردشگری و فناوری اطلاعات با کمبود نیرو مواجه است و این فرصتی برای یافتن کار برای دانشجویان متقاضی کار در این کشور می­باشد.

اولویت استخدام در کارهای تمام وقت با کارکنان محلی مالتا می­باشد، اما یافتن کار بصورت نیمه وقت برای دانشجویان غیر ممکن نیست. دانشجویان با مراجعه به مراکز کاریابی در مالتا می­توانند از شرایط بازارهای کار این کشور مطلع شده و به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند.

دانشجویانی که به زبان مالتا تسلط دارند از شانس بیشتری برای یافتن کار در این کشور بخوردارند. البته همانطور که بیان نمودیم مالتا کشوری توریستی است و بیش از 90 درصد مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند . دانشجویان که از مهارت زبان انگلیسی برخوردار هستند بهتر است برای یافتن کار در مشاغلی که تردد توریستان در آن مکانها بیشتر است همچون( هتل ها- رستورانها- آژانس های مسافرتی و شرکت های بین المللی) مراجعه نمایند.

کار دانشجویی در مالتا

دانشجویان برای اینکه بتوانند به کار ضمن تحصیل در مالتا مشغول شوند می­بایست درخواست مجوز کار ضمن تحصیل در مالتا را نمایند. همچنین یکی دیگر از شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا  نامه ای است که دانشجو باید از سوی دانشگاه مبنی بر اینکه انجام کار دانشجویی مشکلی برای تحصیل دانشجو ایجاد نمی­نماید، اخذ نماید.

پس از آن دانشجو نامه­ی فوق و درخواست انجام کار دانشجویی را به پلیس مالتا ارائه نموده و مجوز انجام کار در مالتا را دریافت خواهد نمود. دانشگاههای کشور مالتا برخلاف دیگر کشورهای اروپایی دانشجویان را در محیط های دانشگاهی دانشجویان را استخدام نمی­نمایند و دانشجویان برای یافتن کار باید به موسسات و شرکت های سطح شهر مراجعه نمایند. میزان حقوق دریافتی دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی در مالتا ساعتی 5-8 یورو در نظر گرفته شده است که بطور متوسط ماهانه 600 یورو خواهد بود.

شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

دانشجویان پس از اخذ ویزای دانشجویی مالتا و ورود به این کشور به جستجوی کار دانشجویی خواهند پرداخت. دانشجویان بایستی بدانند اولویت استخدام بصورت تمام وقت در مالتا ابتدا با کارکنان مالتی و پس از آن با افرادی است که اقامت دائم این کشور را اخذ نمود اند، می­باشد.

دانشجویان می­بایست با مراجعه به مراکز و موسسات کاریابی در مالتا بجستجوی کار نیمه وقت بپردازند. از جمله مهمترین شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا اخذ مجوز کار دانشجویی این کشور می­باشد. دانشجویان پس از اخذ مجوز انجام کار می­توانند بطور متوسط 15 الی30 ساعت در هفته به انجام کار در مالتا مشغول گردند. البته ناگفته نماند دانشجویان در صورت یافتن شغل مورد نظر خود اجازه انجام کار تمام وقت در تعطیلات کشور مالتا را خواهند داشت.

شرایط کلی کار دانشجویی در مالتا

دانشجویان برای اینکه بتوانند در کشور مالتا مجوز کار دانشجویی این کشور را اخذ نمایند و به انجام کار دانشجویی در این کشور بپردازند می­بایست از شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا که در زیر بیان نموده ایم برخوردار باشند:

 • برخورداری از کارت هویت ملی
 • برخورداری از ویزای تحصیلی در مالتا که نشان دهنده تحصیل تمام وقت دانشجو در مالتا است.
 • برخوردای از بیمه تأمین اجتماعی مالتا
 • افتتاح حساب بانکی بنام دانشجو
 • اخذ کارت کاهش مالیات در مالتا که پس از عقد قرارداد کاری دانشجوی می­تواند اخذ نماید.
 • تکمیل فرم آی تی سی 35
 • ارائه رزومه تحصیلی که شامل تمامی مشخصات- مهارت های زبان – مهارت های حرفه ای و دانش آی تی دانشجو می­باشد.

در نهایت دانشجو پس از مصاحبه با کارفرما قرارداد کاری را امضا خواهد نمود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می­نماید دانشجویان قبل از مصاحبه اطلاعات عمومی لازم در مورد کشور مالتا را کسب نماید و با پوششی مناسب  و در زمان مقرر حضور یابند.

راههای یافتن کار دانشجویی در مالتا

کشور مالتا دارای پورتال های کاریابی فراوانی می­باشد. البته دانشجویان بایستی به پورتال کارهای دانشجویی و نیمه وقت مراجعه نموده و شغل مورد نظر خود را بیابند. اگرچه دانشجویان با مراجعه به روزنامه های محلی این کشور می­توانند از استخدام برخی مشاغل نیمه وقت در این کشور اطلاع یابند. در پورتال های کاریابی مالتا انواع شغل های فصلی همانند کار در رستورانها- هتل ها درج می­گردد. از جمله راههای دیگر جستجوی شغل در این کشور موسسات کاریابی و آژانس های کاریابی در این کشور است که موقعیت های شغلی مختلفی را به کارکنان  ارائه می­نمایند.

پورتال های کاریابی کشور مالتا کدامند؟

از جمله مهمترین پورتالهای کاریابی در کشور مالتا عبارتند از:

 • Independent.com.mt
 • Jobs in malta.com

شرایط زندگی دانشجویی در مالتا چگونه است؟

تحصیل برای دانشجویان محلی کشور مالتا بصورت رایگان است اما دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاههای این کشور می­بایست شهریه پرداخت نمایند. میزان شهریه دریافتی دانشگاههای این کشور بسته به ملیت دانشجویان با یکدیگر متفاوت است. اگرچه میزان شهریه ای که از دانشجویان اخذ می­گردد در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم است.

دانشجویان بین المللی علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام- بیمه – هزینه پارکینگ و … می­باشند. در ضمن تمامی هزینه ها از جمله شهریه تحصیلی باید در هنگام شروع ترم تحصیلی به حساب دانشگاههای این کشور واریز گردد.

خوابگاههای دانشجویی در مالتا چگونه است؟

دانشگاههای کشور مالتا خوابگاههایی را که از امکاناتی همچون اینترنت- تخت- کمد وسایل و آشپزخانه و … برخوردار هستند در اختیار دانشجویان قرار می­دهد. دانشجویان برای استفاده از این خوابگاهها نیز بایستی اجاره پرداخت نمایند. این خوابگاهها بگونه ای هستند که دانشجویان بصورت مشترک، 2 یا 3 نفری در هر اتاق اقامت دارند.

دانشجویان با سوالات زیادی در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا روبرو می­گردند از جمله:

 • آیا دانشگاههای مالتا به دانشجویان بورسیه های تحصیلی مالتا را اعطا نمی­نماید؟
 • آیا دانشگاههای مالتا به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی پرداخت نمی­نماید؟
 • آیا دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی در این کشور می­توانند اقامت پس از تحصیل در مالتا را اخذ نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *