مهاجرت کاری مالتا

شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

مالتا جزیره ای کوچک در مرکز دریای مدیترانه است. شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا در قیاس با کشوری نظیر انگلستان کمی دشوار است. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دانشجویان عزیز را در زمینه راه های جستجوی کار در مالتا راهنمایی می ­نمایند. این کشور کوچک و بسیار دیدنی باعث شده است که گردشگران زیادی هر ساله با اخذ ویزای توریستی مالتا به این کشور سفر نمایند.

این کشور در بخش صنعت گردشگری و فناوری اطلاعات با کمبود نیرو مواجه است و این فرصتی برای یافتن کار برای دانشجویان متقاضی کار در این کشور می ­باشد. اولویت استخدام در کارهای تمام وقت با کارکنان محلی مالتا است، اما یافتن کار به صورت نیمه وقت برای دانشجویان غیر ممکن نیست. دانشجویان با مراجعه به مراکز کاریابی در مالتا می­ توانند از شرایط بازارهای کار این کشور مطلع شده و به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند.

دانشجویانی که به زبان مالتا تسلط دارند از شانس بیشتری برای یافتن کار در این کشور بخوردارند. البته همانطور که بیان نمودیم مالتا کشوری توریستی است و بیش از 90% مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند . دانشجویان که از مهارت زبان انگلیسی برخوردار هستند بهتر است برای یافتن کار در مشاغلی که تردد توریستان در آن مکانها بیشتر است همچون؛ هتل ها، رستوران ها، آژانس های مسافرتی و شرکت های بین المللی) مراجعه نمایند.

کار دانشجویی در مالتا

دانشجویان برای اینکه بتوانند به کار ضمن تحصیل در مالتا مشغول شوند باید درخواست مجوز کار ضمن تحصیل در مالتا را نمایند. همچنین یکی دیگر از شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا نامه ای است که دانشجو باید از سوی دانشگاه مبنی بر اینکه انجام کار دانشجویی مشکلی برای تحصیل دانشجو ایجاد نمی­نماید، اخذ نماید.

پس از آن دانشجو نامه­ فوق و درخواست انجام کار دانشجویی را به پلیس مالتا ارائه نموده و مجوز انجام کار در مالتا را دریافت خواهد نمود. دانشگاه های کشور مالتا برخلاف دیگر کشورهای اروپایی دانشجویان را در محیط های دانشگاهی دانشجویان را استخدام نمی ­نمایند و دانشجویان برای یافتن کار باید به موسسات و شرکت های سطح شهر مراجعه نمایند. میزان حقوق دریافتی دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی در مالتا ساعتی 5€ الی 8€ (یورو) در نظر گرفته شده است که بطور متوسط ماهانه 600€ (یورو) خواهد بود.

نرخ اشتغال در این کشور بدین شرح است:

نرخ اشتغال در مالتا

بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

دانشجویان پس از اخذ ویزای دانشجویی مالتا و ورود به این کشور به جستجوی کار دانشجویی خواهند پرداخت. دانشجویان بایستی بدانند اولویت استخدام بصورت تمام وقت در مالتا ابتدا با کارکنان مالتی و پس از آن با افرادی است که اقامت دائم این کشور را اخذ نمود اند، می­باشد.

دانشجویان باید با مراجعه به مراکز و موسسات کاریابی در مالتا به جستجوی کار نیمه وقت بپردازند. از جمله مهمترین شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا اخذ مجوز کار دانشجویی این کشور است. دانشجویان پس از اخذ مجوز انجام کار می­ توانند بطور متوسط 15 الی 30 ساعت در هفته به انجام کار در مالتا مشغول گردند. البته ناگفته نماند دانشجویان در صورت یافتن شغل مورد نظر خود اجازه انجام کار تمام وقت در تعطیلات کشور مالتا را خواهند داشت.

شرایط و مدارک کار ضمن تحصیل در مالتا

دانشجویان برای اینکه بتوانند در کشور مالتا مجوز کار دانشجویی این کشور را اخذ نمایند و به انجام کار دانشجویی در این کشور بپردازند باید از شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا که در زیر بیان نموده ایم برخوردار باشند:

 • برخورداری از کارت هویت ملی
 • برخورداری از ویزای تحصیلی در مالتا که نشان دهنده تحصیل تمام وقت دانشجو است.
 • برخوردای از بیمه تأمین اجتماعی مالتا
 • افتتاح حساب بانکی بنام دانشجو
 • اخذ کارت کاهش مالیات در مالتا که پس از عقد قرارداد کاری دانشجوی می­تواند اخذ نماید.
 • تکمیل فرم آی تی سی 35
 • ارائه رزومه تحصیلی که شامل تمامی مشخصات، مهارت های زبان مهارت های حرفه ای و دانش IT دانشجو می­ باشد.

در نهایت دانشجو پس از مصاحبه با کارفرما قرارداد کاری را امضاء خواهد نمود.

جستجوی کار دانشجویی در مالتا

کشور مالتا دارای پورتال های کاریابی فراوانی می ­باشد. البته دانشجویان بایستی به پورتال کارهای دانشجویی و نیمه وقت مراجعه نموده و شغل مورد نظر خود را بیابند. اگرچه دانشجویان با مراجعه به روزنامه های محلی این کشور می­توانند از استخدام برخی مشاغل نیمه وقت در این کشور اطلاع یابند. در پورتال های کاریابی مالتا انواع شغل های فصلی همانند کار در رستوران ها، هتل ها درج می­ گردد. از جمله طرق دیگر جستجوی شغل در این کشور موسسات کاریابی و آژانس های کاریابی در این کشور است که موقعیت های شغلی مختلفی را به کارکنان ارائه می­ نمایند.

پورتال های کاریابی کشور مالتا

از جمله مهمترین پورتال های کاریابی در این کشور عبارتند از:

 • Independent.com.mt
 • Jobs in malta.com

زندگی دانشجویی در مالتا

تحصیل برای دانشجویان محلی کشور مالتا بصورت رایگان است اما دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید شهریه پرداخت نمایند. میزان شهریه دریافتی دانشگاه های این کشور بسته به ملیت دانشجویان با یکدیگر متفاوت است. اگرچه میزان شهریه ای که از دانشجویان اخذ می ­گردد در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم است.

دانشجویان بین المللی علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام، بیمه، هزینه پارکینگ و سایر می باشند. در ضمن تمامی هزینه ها از جمله شهریه تحصیلی باید در هنگام شروع ترم تحصیلی به حساب دانشگاه های این کشور واریز گردد.

خوابگاه های دانشجویی در مالتا

دانشگاه های کشور مالتا خوابگاه هایی را که از امکاناتی همچون اینترنت، تخت، کمد وسایل و آشپزخانه و سایر برخوردار هستند در اختیار دانشجویان قرار می ­دهد. دانشجویان برای استفاده از این خوابگاه ها نیز بایستی اجاره پرداخت نمایند. این خوابگاه ها بگونه ای هستند که دانشجویان به صورت مشترک، 2 یا 3 نفری در هر اتاق اقامت دارند.

دانشجویان با سوالات زیادی در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا روبرو می­گردند از جمله:

 • آیا دانشگاه های مالتا به دانشجویان بورسیه های تحصیلی مالتا اعطا، نمی­ نماید؟
 • آیا دانشگاه های مالتا به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی پرداخت نمی ­نماید؟
 • آیا دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی در این کشور می­توانند اقامت پس از تحصیل در مالتا را اخذ نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا می ­باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *