مهاجرت به کشور لیختین اشتاین

شرایط پناهندگی در لیختن اشتاین

شرایط پناهندگی در لیختن اشتاین

شرایط پناهندگی در لیختن اشتاین به مهاجرانی که از جنگ زده و سرکوب گر برای فرار راه پناهندگی را انتخاب می کنند حمایت می کند. بر اساس آخرین آماری که از سایت ها مستقیم برای مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی در سال 2016 از 56 نفری که درخواست پناهندگی دادند به صورت متوسط 39 نفر مورد تصمیم گیری قرار گرفته اند.

در سال 2016 از 39 نفری که درخواست پناهندگی دادند با درخواست 28 نفر از این افراد قبول شد. در سال 2014 مبلغی معادل 25 میلیون دلار برای همکاری بین المللی کمک و توسعه مهاجرین و کمک های بازسازی هزینه شد که در سال های بعد این مبلغ افزایش پیدا کرد.

قانون دوبلین

این قانون یک موافقت نامه ای در کشور های لیختن اشتاین، دانمارک، نروژ، سوئیس، ایسلند و کشور های اتحادیه اروپا منعقد شد. این موافقت این بود که یک کشور، مسئولیت رسیدگی به پرونده شخص درخواست کننده را دارد. اگر شخص درخواست کننده در کشور دیگری تقاضای پناهندگی داده باشد و آن پرونده جاری باشد، شخص متقاضی این امکان را ندارد در این کشور یا کشور های عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی بدهد.

شرایط پناهندگی در لیختن اشتاین

در این کشور این امکان را دارید که برای پناهندگی افراد گزینه آخر باشد. شخص درخواست کننده بعد از این که بتواند وارد یکی از مرزهای کشورهای اطراف لیختن اشتاین برسد این امکان را دارد از طریق زمینی به این کشور برود و بعد از دو هفته که شرایط بررسی و ارزیابی شد جواب نهایی را به شما اعلام کنند. در این مدت به افراد حقوق تعلق می گیرد و هر فردی میتواند 80 فرانک در ماه می باشد.

شرایط پناهندگی در لیختن اشتاین

  • داشتن مدرک زبان آلمانی و آگاهی از قوانین سیاسی لیختن اشتاین
  • شخص باید ملیت سابق خود را از بین برده باشد.
  • ازدواج شخص بیشتر از 5 سال با شهروند لیختن اشتاینی زمان برده باشد.
  • در این کشور بیشتر از 10 سال اقامت داشته باشید.
  • شخص نباید از ازدواج قبلی خود ملیت کشور دیگری را کسب کند.
  • مدارک ازدواج رسمی و قانونی باید نشان داده شود.
  • دو شاهد برای ازدواج قانونی داشته باشد که غیر از خانواده های دو طرف باشد.
  • ارائه گواهی طلاق برای هر دو شخص ضروری می باشد. (در صورت وجود)

مهاجرت از طریق پناهندگی

در سال 2016 از 52 تقاضا پناهندگی به این کشور نزدیک به 39 نفر مورد تصمیم قرار گرفت که از این تعداد 28 نفر تایید قرار گرفتن. کسانی که مورد تایید قرار گرفتن می توانند بعد از دریافت اقامت موقت برای اقامت دائم اقدام کنند. این افراد اجازه کار کردن را دارند و می توانند برای هزینه های زندگی خود درآمدی داشته باشند و به هزینه های زندگی خود کمک کنند.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق پناهندگی

افرادی که تحت عنوان پناهندگی به این کشور وارد می شوند این انتظار را نباید داشته باشند که از این افراد استقبال گرمی شود. بر اساس آخرین تصمیمات توسط مراج در کابینه این کشور ترتیب داده می شود. در مرحله اول پناهندگان باید تلفن همراه خود را به مبلغ 840 یورو به اداره مهاجرت پرداخت کنند. این مبلع برای هزینه های درخواست پناهندگی می شود.

پناهندگان برای شهروندان کشور های دنیا مورد خوشایند نیستند. این اشخاص برای کشور های دیگر هزینه به همراه دارند تا زمان روشن شدن وضعیت اقامت شان باید مدت کمی به کار مشغول شوند. فرایند درک فرهنگ کشور میزبان به کندی و سختی انجام می شود.

رسیدگی به پناهندگان در لیختن اشتاین

پناهندگان در این کشور نیازمند رسیدگی و مراقبت های ابتدایی می باشد. برنامه رسیدگی ابتدایی شامل بیمه درمانی و خدماتی، غذا، پول، پوشاک و محل سکونت برای تهسیلات مطلوب می باشد. دولت فدرال مسئول رسیدگی ابتدایی در قسمت اول فرایند پناهندگی می باشد. مراجع استانی این کشور در قسمت دوم را بر عهده دارند. نیاز های ویژه، اشخاصی که به معلولیت ذهنی، خشونت و یا اشخاص صغیر مبتلا هستند باید تحت نظر و توجه قرار بگیرند. زمانی که فردی بخواهد برای پناهندگی در اتریش درخواست بدهد، باید این کار را به محض ورود به اتریش انجام دهد اگر این کار انجام نشود شرایط سخت و منفی برای فرد ایجاد می شود.

کارت های مورد استفاده مهاجرت به لیختن اشتاین

کارت سبز

زمان بررسی وضعیت افرادی که درخواست پناهندگی در اتریش را دادند و با آن ها کارت سبز اعطا می شود به این دلیل که بررسی و رسیدگی پرونده آن ها در این کشور نمی باشد.

کارت سفید

زمانی که اتریش رسیدگی و بررسی پرونده را قبول کند به شخص درخواست کننده کارت سفید داده می شود. که شخص امکان دارد به صورت آزاد در این کشور رفت و آمد کند.

کارت خاکستری

با اخذ این کارت با شخص درخواست کننده مثل شرایط و قوانین کشور اتریش برخورد می شود.

کارت زرد

اگر با درخواست پناهندگی شخص موافقت نشود یک مهلت دیگر دارد که می تواند کارت زرد را دریافت کند. البته به این معنی نمی باشد که کشور اتریش شخص را دیپورت می کند بلکه فرصتی است برای اقامت خود در این کشور به یک اقامت قانونی تبدیل کند.

چه نکاتی برای مهاجرت به این کشور باید رعایت کنیم؟

پناهندگان این امکان را دارند که زمان مصاحبه به یک فرد مورد اطمینان را در کنار خود داشته باشند. هر زمانی که از شخص سوالاتی پرسدیه شود باید یک مترجم در کنار خود داشته باشد. بعد از پایان مصاحبه از فرد می خواهند که مقررات و صورت جلسه را تایید و امضا کند. البته این جلسه به زبان آلمانی می باشد پس باید یک مترجم برای این صورت جلسه داشته باشیم.

آیا پناهندگان در این کشور حق کار دارند؟

در زمان فرایند پناهندگی تنها مدت زمان کمی مجوز کار دارند. در مدت سه ماه اول به هیچ عنوان مجوز کار را ندارند. آن ها برای کاری که درآمد کافی داشته باشند. نیاز به مجوز کار دارند. می توانند در این مدتی که مجوز کار دارند مشغول به کار شوند. خدماتی که با حقوق پایین باری مراجع فدرالی، انسانی یا اجتماعی انجام دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پناهندگی در لیختن اشتاین می توانید وکلا و کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *