مهاجرت تحصیلی استرالیا

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا : به طور کلی راه های فراوانی برای مهاجرت وجود دارد که انتخاب آن با توجه به شرایط هر فرد و درخواست وی متفاوت است. یکی از این روش ها، راه مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. یکی از شروط لازم برای تحصیل در کشورهای مختلف تهیه ی مدارک و شرایط لازم می باشد. این که شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا چیست دغدغه ی بسیاری از افراد برای ورود به این کشور و تحصیل در آن می باشد و متقاضیان ادامه تحصیل در کشور استرالیا باید مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در استرالیا را آماده کرده و ارائه نمایند.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا:

همان طور که مشخص است برای دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا شرایطی لازم است، یکی از این شرایط این است که متقاضی باید از تمامی مدارک تحصیلی خود به همراه ترجمه ی تمامی آن ها کپی تهیه کرده و این مدارک را به تایید مدیر آموزشی مجموعه برساند. تمامی اسناد و مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود در غیر این صورت اخذ ویزای فرد در سفارت کشور استرالیا به مشکل می خورد در نتیجه ترجمه زبان انگلیسی مدارک ضروری است هم چنین متقاضی باید مدرک تسلط بر زبان انگلیسی (مدرک آیلتس) خود را ارائه نماید.

 

نحوه ی اخذ ویزای زیر گروه ۵۷۳ :

این ویزا متعلق به دانشجویانی است که علاقه مند به تحصیل در مقاطع دیپلم تکمیلی، فوق دیپلم ،کارشناسی وکارشناسی ارشد می باشند، این دوره ها علاوه بر تحصیل از کورس های کار هم تشکیل شده است که به فرد این امکان را می دهد که هم هنگام سپری نمودن دوره ی تحصیلی و هم به مدت ۲ ماه پس از اتمام تحصیلات وی، فرد در کشور استرالیا اقامت نموده و به کار بپردازد.

تا قبل از تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۰۸ کشور استرالیا به افراد زیر گروه ویزای ۵۷۳ اجازه ی کار در کشور استرالیا را نمی داد اما پس از این تاریخ کشور استرالیا با کار حین تحصیل افراد در این کشور موافقت نمود و به افرادی که با ویزای زیر گروه ۵۷۳ به کشور استرالیا وارد می شوند اجازه کار حین تحصیل اعطا کرد.

متقاضیان در زمان سپری نمودن دوره تحصیلی خود حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته اجازه ی کار دارند و در زمان های پایان دوره تحصیلی به عنوان مثال در فصل تابستان هیچ گونه محدودیتی برای کار نخواهند داشت و می توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

این نکته دارای اهمیت است که تا هنگامی که دوره ی تحصیلی متقاضی در کشور استرالیا شروع نشده باشد متقاضی نمی تواند به کار دانشجویی در کشور استرالیا بپردازد.

 

افراد برای اخذ ویزای زیر گروه ۵۷۳ باید شرایطی را دارا باشند، داشتن هزینه ی مکفی برای سفر به کشور استرالیا اولین ومهمترین شرط برای متقاضیان می باشد که این هزینه، هزینه های زندگی، تحصیل، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و …. را در بر می گیرد. دومین شرط اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه و انجام آزمایشات مورد نیاز برای حصول اطمینان از وضعیت بهداشتی فرد می باشد، لازم به ذکر است که متقاضی باید در هنگام ورود به کشور استرالیا بیمه درمان و بهداشت را داشته باشد.  داشتن مدرک زبان انگلیسی (مدرک آیلتس) برای نشان دادن سطح مهارت فرد نیز الزامی است.

مدارک علمی و مثبت و نتایج مطلوب در آزمون های علمی متقاضی جزو رزومه ی فرد محسوب شده و مطلوب است فرد مدارک مثبت خود را به همراه داشته باشد. متقاضی باید فرم درخواست خود را با دقت تکمیل نموده و برای ورود به کشور استرالیا اطلاعات و شخصیت درستی از خود عنوان نماید. لازم است بدانید که متقاضی هیچ گونه بدهی ای نباید به دولت استرالیا داشته باشد.

افرادی که در حال تحصیل در دانشگاه های کشور استرالیا می باشند یا در این کشور زندگی می کنند مجبورند شرایط لازم که برای این ویزا ذکر شده را رعایت نمایند در غیر این صورت باید کشور استرالیا را ترک کنند. متقاضی باید در دانشگاه های کشور استرالیا حضور مفید و رضایت بخش داشته باشد و هزینه ی لازم برای انجام امور بیمه را همراه داشته و پرداخت نماید زیرا انجام امور مربوط به بیمه و بیمه ی درمانی در کشور استرالیا رایگان نبوده و مشمول هزینه می باشد.

دانشجو باید در ارسال شرایط و مدارک برنامه تمامی دقت خود را به کار گیرد و در صورت ارائه برنامه کامل به افسر پرونده در سفارت کشور استرالیا، روند انجام پرونده ی وی و رسیدگی به آن سریع تر خواهد شد.

روند هزینه ارسال درخواست برای دوره ی تحصیلی در کشور استرالیا چنین است که در زمان ارسال درخواست، سیستم موجود برای این کار هزینه های متقاضی را به طور رایگان شارژ می نماید.

 

مقاطع مختلف دانشگاهی در کشور استرالیا :

مقطع فوق دیپلم: متقاضی پس از گذراندن دوران مدرسه وارد دانشگاه شده و پس از طی کردن ۲ سال دوره تحصیل در این مقطع، می تواند مدرک فوق دیپلم را دریافت نماید.

مقطع کارشناسی: عموما افراد در کشور استرالیا برای یافتن شغل در هر زمینه ای به ارائه مدرک کارشناسی نیاز دارند. در برخی از مشاغل خاص علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی، برای آزمودن مهارت فرد در زمینه های مورد نظر مدارک دیگری مانند مدارک فنی وحرفه ای که مرتبط با رشته او باشد نیز مورد نیاز است.

دوره تحصیلات تکمیلی: افراد پس از اخذ مقطع کارشناسی در رشته ی مورد نظر خود می توانند با طی کردن دوره ی کوتاه مدت به مدت زمان ۶ ماه مدرک تحصیلات تکمیلی خود را اخذ نماید.

دیپلم مقطع تحصیلات تکمیلی: دراین دوره  به مدت زمان ۱۲ ماه به افزایش مهارت های اخذ شده در مقطع کارشناسی پرداخته می شود.

به طور معمول در کشور ما در مقطع کارشناسی ارشد اکثر دانشجویان به تحقیق، پژوهش وانجام پروژه های متنوع پرداخته و برای افزایش مهارت ها در رشته ی تحصیلی خود به صورت عملی اقدام می نمایند. متقاضیان در کشور استرالیا نیز به انجام امور تحقیقاتی در مقطع کارشناسی می پردازند، در صورتی که فرد در مقطع کارشناسی نمرات ممتاز کسب نمایند، طول دوره ی آن ها یک ساله و اگر در مقطع کارشناسی نمرات خوبی نداشته باشد، طول دوره ی آن ها ۲ ساله خواهد بود.

مقطع دکترا: مدت زمان دوره ی دکترا ۳ سال بوده و به صورت پژوهشی می باشد و از ۳ مولفه درسی تشکیل می شود که عبارتند از بررسی دقیق، کامل و منظم در رشته مورد نظر، انجام پروژه های تحقیقاتی، بررسی جستجو گرانه

ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور استرالیا و همین طور داشتن مدرک دکترا از این کشور به علت علمی و مطلوب بودن دانشگاه های کشور استرالیا در میان دانشگاه های جهان، بسیار ارزشمند بوده و اهمیت دارد، لازم به ذکر است که مطلع باشید که دانشگاه های کشور استرالیا از برترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند.

در انتها می توان به این نتیجه رسید که هزینه های زندگی و تحصیل در کشور استرالیا نسبت به هزینه های زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی مانند کشور انگلیس، فرانسه یا حتی کشور آمریکا مناسب تر بوده و مقرون به صرفه می باشد، همین طور سطح پیشرفته ی دانشگاه های کشور استرالیا و محیط مناسب یادگیری و مطالعه در آن، بسیاری از افراد را برای تحصیل در این کشور جذب می نماید به همین علت  هرساله بسیاری از افراد کشورهای جهان سوم و سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی به قصد زندگی، تحصیل و کار در کشور استرالیا به این کشور مهاجرت نموده و در این کشور سکونت می نمایند. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه های مختلف حقوقی یا کسب اطلاعات در مورد اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه های کشور استرالیا با موسسات حقوقی در این زمینه تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

Related Posts

13 دیدگاه برای “شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

 1. mani گفت:

  besiar az site khooobetoon mamnoonam

 2. ترانه گفت:

  مرسی از مقاله عالیتون میش بی زحمت هزینه تحصیل در استرالیا بفرمایید؟

 3. بیژن مرتضوی گفت:

  استرالیا خیلی خوبه

 4. کمال کاووسی گفت:

  متشکر از مطالب مفیدتون

 5. اصغر فرهادی گفت:

  حداقل نمره IELTS چقد باید باشه

 6. کامران شریفی گفت:

  سلام و عرض احترام
  برای تحصیل در رشته هنر امکان اخذ پذیرش از استرالیا می باشد؟

 7. sohrab گفت:

  برای مشاوره حضوری چجوری باید وقت بگیریم؟

 8. لیدا بهرامی گفت:

  با توجه به هزینه بالای تحصیل به نظرم تحصیل در کانادا مناسب تر

 9. لیدا بهرامی گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود ولی با توجه به هزینه ها تحصیل در کانادا مناسب تر

 10. Saba گفت:

  Salam
  Khastam az saite be ruzeton tashakor konam
  Mamnun babate matalebe mofideton

 11. امیر عباس گفت:

  بابت سایت کاملتون تشکر میکنم

 12. سعید گفت:

  ممنون خیلی خوب بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *