مهاجرت تحصیلی استرالیا

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

استرالیا ششمین کشور پهناور در جهان است که با ارائه برترین متدهای آموزشی موجب جذب دانشجویان بین المللی زیادی شده است. در این مقاله سعی شده شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا را بررسی نموده. دانشگاه های استرالیا در لیست برترین و معتبرترین دانشگاه های جهان قرار دارند. ارائه بیش از 22000 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف از دیگر دلایل جذب دانشجویان به این کشور می­ باشد. استرالیا نیز یکی دیگر از کشورهای مهاجر پذیر در جهان است که دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور به آسانی امکان پذیر است. برخی از افراد با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به این کشور سفر نموده و پس از پایان تحصیلات خود امکان تبدیل نمودن اقامت تحصیلی به اقامت کاری این کشور را خواهند داشت. از آنجائیکه انجام کار در استرالیا راهی است که منجر به اخذ اقامت دائم می­گردد، دانشجویان می ­توانند از این طریق براحتی نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند.

تحصیل در استرالیا رایگان نیست و علاوه بر این هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی گرانتر است. اما دانشگاه های این کشور با ارائه بورسیه های متعدد به دانشجویان زمینه تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم نموده است. ناگفته نماند اخذ بورسیه های تحصیلی استرالیا با شرایطی همراه می­باشد و تنها به دانشجویانی که دارای شرایط تعیین شده هستند، تعلق خواهد گرفت. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات دانشجویان عزیز در زمینه های مختلف مهاجرت تحصیلی می­باشند.

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا

تدریس در دانشگاه های استرالیا به زبان انگلیسی ارائه داده می ­شود و این موضوع یکی از دلایل انتخاب دانشگاه های این کشور می­ باشد. کشور استرالیا در جایگاه سوم بیشترین آمار پذیرش دانشجو در جهان قرار دارد. هر ساله دانشگاه های این کشور بیش از 30000 دانشجو را در رشته ها و مقاطع مختلف پذیرش می­نمایند. از مهمترین شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا اخذ موافقتنامه تحصیلی از دانشگاه های استرالیا و پس از آن دریافت ویزای تحصیلی استرالیا می ­باشد. امکان مهاجرت تحصیلی بهمراه اعضای خانواده برای متقاضیان وجود دارد و افرادی که پذیرش تحصیلی از مدارس استرالیا را برای فرزندان خود دریافت نموده اند، امکان مهاجرت به این کشور را خواهند داشت. این افراد پس از ورود به استرالیا و یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور می­توانند اقامت کاری استرالیا را اخذ و به انجام کار در این کشور بپردازند.

بررسی شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارند، اولین گام برای تحصیل در این کشور اخذ نامه پذیرش تحصیلی است. بنابراین دانشجویان ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود در این کشور را انتخاب و با ارائه مدارک زیر نسبت به پذیرش خود اقدام نمایند:

 • مدارک تحصیلی پیشین
 • پاسپورت معتبر
 • رزومه و سوابق کاری
 • مدرک زبان انگلیسی

دانشجویان عزیز توجه داشته باشند، دانشگاه های استرالیا موارد زیر را بصورت خاص در پرونده­ی متقاضیان بررسی می­ نمایند:

 • گپ تحصیلی (طول مدت زمانی که میان دو دوره­ی تحصیلی اتفاق افتاده است.)
 • دانشگاه گذشته دانشجو
 • دانشگاه آینده
 • معدل تحصیلی
 • شهریه و میزان تمکن مالی دانشجو برای تحصیل در استرالیا
 • زمانبندی کلاس ها
 • مدارک و شرایط ویژه برای تحصیل در برخی از رشته های خاص همانند MBA

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

دانشجویانی که موفق به اخذ موافقت نامه تحصیلی از سوی دانشگاه های استرالیا شده اند، می­ بایست برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. لازمه اخذ این ویزا ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور می ­باشد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه نامه­ی پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی دانشجو را برای تحصیل در این کشور بیان می­نماید.
 • پرداخت 430$ (دلار) بابت هزینه اخذ ویزا
 • مدارک پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

صدور این ویزا معمولاً بمدت 4 هفته طول خواهد کشید و مدت اعتبار این ویزا بستگی به طول دوره­ تحصیلی دانشجویان دارد. معمولاً اعتبار این ویزا 2 ماه بیشتر از طول دوره­ تحصیلی دانشجویان می­ باشد.

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی را دارند، علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس و تافل نیز می­ اشند. طول این دوره­ی تحصیلی 3 سال است و دانشجویانی که قصد تحصیل در این دوره بصورت تخصصی را دارند، ممکن است تا 4 الی 6 سال نیز بطول بیانجامد. دانشجویانی که از سطح علمی بالایی برخوردارند، ممکن است یکسال به صورت افتخاری در دانشگاه های استرالیا پذیرفته شوند و تحصیل در این دوره معمولاً پروژه محور می­ باشد. برخی از دانشجویان پس از پایان دوره های افتخاری برای پذیرش و تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام می ­نمایند. کسب و کار، اقتصاد، علوم و هنر از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در این دوره بشمار می­روند.

شرایط پذیرش در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد، علاوه بر ارائه مدارکی که در بخش های قبل بیان نمودیم، کسب نمره­ قبولی در آزمون GMAT نیز می­ باشد. دانشگاه های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد برنامه های متنوعی همچون کنفرانس، سمینار، پژوهش های مستقل و پژوهش های گروهی ارائه می­ گردد. طول این دوره از تحصیل در استرالیا 2 سال است و بیشترین تمرکز دانشجویان بر روی پروژه های تحقیقاتی و پایان نامه های می­ باشد. لازم بذکر است شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا با یکدیگر متفاوت است.

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا

ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 یکی از شرایط و مدارک لازم برای تحصیل دکتری در استرالیا همراه با فاند می ­باشد. دانشجویان این مقطع تحصیلی از شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی در استرالیا برخوردار می­ باشند. زیرا اکثر بورسیه های تحصیلی دانشگاه های این کشور متعلق به دانشجویان این دوره می ­باشد. ارائه مقاله، پروپوزال از دیگر شرایط پذیرش دانشجویان در این دوره است.

هزینه های تحصیل در استرالیا

دانشجویان علاوه بر داشتن شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا می ­بایست از تمکن مالی لازم جهت تأمین هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور برخوردار باشند. از آنجائیکه دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی خود در این کشور امکان انجام کار ضمن تحصیل در استرالیا را دارند، امکان پرداخت برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را خواهند داشت. جدول زیر هزینه های تحصیل و میزان ساعات کاری در هر مقطع تحصیلی را نشان می­ دهد:

مقطع تحصیلی متوسط هزینه تحصیل به $ (دلار) میزان ساعات کاری
کارشناسی 20000 الی 30000 در سال 10 ساعت کار در هفته
کارشناسی ارشد 20000 الی 37000 در سال 20 ساعت کار در هفته
دکترا 14000 الی 37000 در سال 30 ساعت کار در هفته

از معتبرترین دانشگاه های استرالیا می­توان دانشگاه سیدنی، دانشگاه ادلاید و ولنگونگ استرالیا را نام برد. دانشجویان عزیز که با سوالات مختلفی در این زمینه مواجه شده اند، امکان برقراری ارتباط با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را داشته و از این طریق می ­توانند پاسخ سوالات را جویا شوند.

13 دیدگاه برای “شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

 1. mani گفت:

  besiar az site khooobetoon mamnoonam

 2. ترانه گفت:

  مرسی از مقاله عالیتون میش بی زحمت هزینه تحصیل در استرالیا بفرمایید؟

 3. بیژن مرتضوی گفت:

  استرالیا خیلی خوبه

 4. کمال کاووسی گفت:

  متشکر از مطالب مفیدتون

 5. اصغر فرهادی گفت:

  حداقل نمره IELTS چقد باید باشه

 6. کامران شریفی گفت:

  سلام و عرض احترام
  برای تحصیل در رشته هنر امکان اخذ پذیرش از استرالیا می باشد؟

 7. sohrab گفت:

  برای مشاوره حضوری چجوری باید وقت بگیریم؟

 8. لیدا بهرامی گفت:

  با توجه به هزینه بالای تحصیل به نظرم تحصیل در کانادا مناسب تر

 9. لیدا بهرامی گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود ولی با توجه به هزینه ها تحصیل در کانادا مناسب تر

 10. Saba گفت:

  Salam
  Khastam az saite be ruzeton tashakor konam
  Mamnun babate matalebe mofideton

 11. امیر عباس گفت:

  بابت سایت کاملتون تشکر میکنم

 12. سعید گفت:

  ممنون خیلی خوب بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *