مهاجرت کاری مجارستان

شرایط ویزای کار مجارستان

شرایط ویزای کار مجارستان

اگر شما تصمیم به مهاجرت به این کشور را دارید، آیا از شرایط ویزای کار مجارستان در سال 2019 را می دانید؟ مجارستان کشوری است که هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت کشور مجارستان را انتخاب می کنند. شرایط ویزای کار مجارستان نسبت به دیگر کشور های اروپایی سخت تر می باشد ولی موسسه سفیران سروش سعادت با در اختیار گذاشتن اطلاعات و مشاوره ها لازم به شما کمک می کند تا بتوانید ویزای کار مجارستان را دریافت نمایید.

ویزای کار مجارستان

شرایط دریافت ویزای کار در کشور مجارستان همانند دیگر کشورها اروپایی یکسان می باشد. یکی از شرایط ویزای کار مجارستان این است که فرد باید از کارفرمایی معتبر دعوت نامه کاری دریافت نماید. متقاضیان توجه داشته باشند که این دعوت نامه کاری ضمیمه مدرکشان می شود.

کارفرما برای ارسال دعوت نامه کاری به فرد خارجی باید شرایط زیر را رعایت نماید. کارفرما باید آگهی استخدام را به مدت 90 روز در این کشور منتشر کند. اگر در طی این مدت فردی برای کار مد نظر استخدام نشد کارفرما باید برای سه ماه دیگر این آگهی را در کشور های اتحادیه اروپا منتشر نماید.

اگر همچنان فردی برای شغل مورد نظر استخدام نشد کارفرما می تواند از نیروهای خارجی استفاده نماید. اگر فردی بتواند ویزای کار این کشور را دریافت نماید بعد از مشغول شدن به کار و پرداخت مالیات می تواند اقامت این کشور را دریافت نماید. یکی از شرایط ویزای کار مجارستان این است که این ویزا اجازه کار به مدت 12 ماه را به فرد می دهد. اگر متقاضی بخواهد مدت بیشتری در این کشور کار کند و اقامت داشته باشد باید قبل از اتمام اعتبار ویزا نسبت به تمدید آن اقدام نماید. اگر فرد به مدت 5 سال ویزا خود را تمدید کند و در طی این مدت مالیات نیز بپردازد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار

 • ارائه مدرک دیپلم و ارائه ترجمه این مدرک؛
 • ارائه ریز نمرات دوره تحصیلی دیپلم و ترجمه آن به زبان مجاری؛
 • ارائه مدرک لیسانس و ترجمه این مدرک؛
 • ارائه اصل و ترجمه آن به زبان مجاری ریز نمرات در مقطع لیسانس؛

در صورت وجود مدارک تحصیلی بالا تر نیز باید اصل مدرک و ریز نمرات و ترجمه آن ها به زبان مجاری ارائه شود.

 • متقاضی باید گواهی سلامت معتبر و تایید شده را ارائه دهد؛
 • ارائه دعوت نامه کاری ک از طرف کارفرما مجارستانی ارسال شده است؛
 • ارائه پاسپورت با اعتبار کافی؛
 • متقاضی باید 2 قطعه عکس پرسنلی ارائه دهد؛
 • فرد باید اجاره نامه مکان مورد نظر برای سکونت در کشور مجارستان را ارائه دهد؛
 • اثبات تمکن مالی و ارائه پرینت حساب بانکی؛
 • دریافت و پر کردن فرم درخواست.

متقاضی باید توجه داشته باشد که روند بررسی و صادر شدن ویزا به زمانی نسبتا طولانی احتیاج دارد پس بهتر است در زمان مشخصی مدارک و درخواست خود را ارسال نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا شنگن

اگر فردی قصد دریافت ویزا شنگن را دارد باید مدارکی را که در ادامه به آن اشاره می شود ارائه نماید:

 • ارائه مدارک تحصیلی
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل کردن آن
 • ارائه اصل کارت ملی و شناسنامه
 • اگر قبلا ویزا شنگن کشوری را دریافت کرده اید باید آن را ارائه دید
 • ارائه بیمه مسافرتی و …. .

برای اطلاع بیشتر در رابطه با اخذ ویزای شنگن با مشاورن موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

هزینه زندگی در کشور مجارستان

هزینه زندگی برای هر فرد با توجه به سبک زندگی و منطقه زندگی متفاوت می باشد، هزینه های سالانه زندگی برای هر فرد مبلغی بین 10000 تا 12000 یورو می باشد که این هزینه ها با توجه به نوع زندگی فرد متفاوت می باشد. حتی ممکن است هزینه های زندگی بعضی از افراد نیز از این مبلغ بیشتر و یا کمتر باشد. هزینه اجاره ماهانه آپارتمان در این کشور مبلغی بین 400 تا 450 یورو می باشد. هزینه ها ماهانه زندگی هر فرد با در نظر گرفتن اجاره، هزینه غذا و کرایه حمل و نقل حدودا مبلغ 700 تا 800 یورو می باشد.

تبدیل ویزا تحصیلی به ویزا کاری

همانطور که گفته شد شرایط ویزای کاری در مجارستان دشوار می باشد و پیدا کردن شغل و دریافت دعوت نامه کاری نیز ممکن است طولانی و سخت باشد. افرادی که قصد دارند در کشور مجارستان شغلی داشته باشند و مشغول به کار شوند بهتر است از طریق دریافت ویزای دیگری به این کشور مهاجرت کرده و بعد از آن ویزا خود را به ویزا کاری تبدیل کنند.

پیشنهاد ما به متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان می باشد. با توجه به هزینه های تحصیل و هزینه زندگی کمی که در این کشور وجود دارد افراد زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند، در این کشور دانشگاه ها معتبری وجود دارد که سطح علمی آنها در رده بالایی قرار دارد. دانشجویان ایرانی می توانند در دانشگاه ها مجارستان به ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی بپردازند.

دروس تحصیلی در دانشگاه ها این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود. همچنین در این کشور دوره هایی برای آموزش زبان انگلیسی قبل از ورود به دانشگاه نیز وجود دارد. دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه اگر بتوانند در شغلی تمام وقت مشغول به کار شوند می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند.

انواع ویزا کاری در مجارستان

 • مجازات اقامت برای فعالیت پرداخت شده
 • ویزای شغلی فصلی
 • اجازه اقامت به منظور شاغل شدن یا سایر فعالیت های سوداور
 • کارت آبی اتحادیه اروپا
 • ویزای شنگن تجارتی
 • ویزا شنگن.

چه افرادی نیاز به کسب ویزا کاری دارند؟

تمامی افراد که شهروند کشورها عضوء اتحادیه اروپا نمی باشند، برای کار در مجارستان باید ویزا کاری دریافت نمایند. این افراد باید تمام مراحل قانونی در نظر گرفته شده را بگذرانند و بعد از آن اجازه دارند وارد کشور مجارستان شوند. پس از دریافت دعوت نامه کاری از کارفرما مجارستانی فرد برای دریافت ویزا کاری باید به سفارت خانه یا کنسولگری مجارستان در کشورش مراجعه کرده و با ارائه مدارک درخواست اخذ ویزای خود را ارائه دهد. اعتبار مجوز کار و ویزای کاری برای مدت 2 سال می باشد و فرد می تواند این مجوز ها را تمدید نماید.

در این مقاله سعی شد موضوع شرایط ویزای کار مجارستان بررسی شود و اطلاعات کلی در رابطه با اخذ ویزا کاری در اختیار متقاضیان قرار گرفت. شما می توانید طی تماس با موسسه سفیران سروش سعادت و با دریافت مشاوره بهترین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور مورد نظر را انتخاب کنید، مشاوران ما با توجه به شرایط و علاقه شما بهترین راه را به شما پیشنهاد می کنند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *