مهاجرت تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹

آگاهی از شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ از سایر مباحثی می باشد که می بایست در خصوص تحصیل در این کشور مدنظر قرار گیرد. یکی از راه های مهاجرت رایج به کشور کانادا تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. متقاضیان می توانند اقامت موقت کشور کانادا را با اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا به دست بیاورند. با اخذ ویزای تحصیلی دانشجو می تواند در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور مشغول به تحصیل شود. افراد باید پیش از اخذ ویزای تحصیلی پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست بیاورند. برای آگاهی از شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ پیشنهاد می شود مقاله پیش رو را که توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است، مطالعه نمایید.

بررسی شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹

در این بخش سعی داریم به بررسی شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ بپردازیم. متقاضیان پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید برای تحصیل و اقامت در این کشور ویزای تحصیلی دریافت نمایند. شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ به این صورت می باشد که ابتدا باید فرم مربوط به ویزای تحصیلی به صورت آنلاین به دقت تکمیل شده و ارسال شود. پس از آن از متقاضی ویژگی های بیومتریک مثل عکس چهره و اثر انگشت دریافت می شود. بعد از آن مدارک فرد بررسی می شود تا مشخص شود فرد تمامی مدارک را ارائه کرده باشد.

ممکن است زمانی برای مصاحبه در نظر گرفته شود. اگر افسر مربوطه تشخیص دهد که فرد نیاز به معاینه پزشکی دارد باید فرد موارد ذکر شده را انجام دهد. روند بررسی این موارد ممکن است 90 روز طول بکشد. پس بهتر است حداقل سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

جهت اخذ ویزای تحصیلی متقاضیان باید مدارکی را ارائه نمایند که در ادامه این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی کشور کانادا
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات پرداخت مخارج حداقل یک سال تحصیل و زندگی در کشور کانادا، با توجه به قوانین اداره شهروندی و اداره مهاجرت کشور کانادا فرد باید علاوه بر هزینه های تحصیل، هر ساله مبلغ 10000$ (دلار) بابت هزینه های زندگی در این کشور در نظر بگیرد.
 • اگر اعضاء خانواده متقاضی همراه او هستند، فرد باید برای اولین نفر مبلغ 4000$ (دلار) و برای هر یک از نفرات دیگر مبلغ 3000$ (دلار) برای هر سال در نظر بگیرد.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه برنامه ای دقیق و قانع کننده برای تحصیل در کانادا
 • ارائه مدرک زبان معتبر، اگر متقاضی مدرک معتبر زبان ندارد باید پیش از شروع سال تحصیلی در دوره های در نظر گرفته شده برای تقویت زبان شرکت نماید و پس از پایان دوره وارد دانشگاه شده و سال تحصیلی خود را آغاز نماید.

کار حین تحصیل و شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹

دانشجویانی که به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند و ویزای تحصیلی معتبر دریافت کرده اند. می توانند در دانشگاهی که مشغول به تحصیل هستند کار کنند. این دانشجویان برای کار نیازی به اخذ مجوز ندارند. بعد از تاریخ 1 جون 2014 اگر دانشجو تمام وقت بوده و ویزا تحصیلی معتبر داشته باشید، می توانید در هر هفته به مدت 20 ساعت کار کنید. همچنین دانشجویان در طول تعطیلات می توانند به صورت نامحدود مشغول به کار شوند. اگر دانشجویی به همراه همسرش وارد این کشور شده باشد تا زمانی که شرایط تحصیل دارد، همسرش می تواند با اخذ ویزای کار به صورت نامحدود مشغول به کار شود. برای این کار نیازی به اخذ ویزا یا اعلام به صورت جداگانه نمی باشد. برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله ویزای کاری کانادا مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

کار حین تحصیل و شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹

دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا

برای تحصیل در دانشگاه های این کشور متقاضی باید مدرک دیپلم خود را ارائه نماید. همچنین فرد باید مدرک زبان IELTS 6 را ارائه نماید. اگر فردی مدرک زبان نداشته باشد باید دوره های مربوطه را بگذراند تا بتواند در دانشگاه های این کشور تحصیل کند. برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود مقاله مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان را مطالعه نمایید.

دانشجویانی که در دوره دبیرستان حداقل معدل مورد نظر را به دست نیاورده اند، برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید در کالج های مربوطه دوره های زبان و تقویت دروس را بگذرانند و با کسب حداقل نمره در نظر گرفته شده وارد دانشگاه مورد نظر شوند. در کشور کانادا پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی بسیار پرطرفدار می باشد. در این کشور دانشگاه های بسیاری وجود دارد که جزء دانشگاه های معتبر در دنیا شناخته می شوند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور می توانند در تمامی کشور های جهان مشغول به کار شوند و مدرک تحصیلیشان معتبر می باشد.

بهترین دانشگاه های کشور کانادا

کشور کانادا یکی از کشور هایی می باشد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از متقاضیان برای ادامه تحصیل قرار گرفته است. تفاوتی ندارد که فرد قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارد یا قصد دارد بعد از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردد، در هر دو صورت بهتر است متقاضی بهترین دانشگاه های این کشور را بشناسد.

در ادامه به معرفی دانشگاه های معتبر در این کشور می پردازیم:

 • دانشگاه کوئین
 • دانشگاه کالگاری
 • دانشگاه وسترن
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه مونترآل
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه تورنتو

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا را دارند بهتر است پیش از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه از شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظر و شرایط ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ اطلاع داشته باشند. جهت کسب اطلاعات تخصصی و کامل تری در این رابطه این امکان برای شما وجود دارد که، با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که با اخذ وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید و از مشاوره های رایگان بهره مند شده و با آگاهی کامل اقدامات لازم را برای مهاجرت و ادامه تحصیل انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *