مهاجرت به کشور انگلستان

شرایط ویزای انگلستان

شرایط ویزای انگلستان

اطلاعات شما درباره ی شرایط ویزای انگلستان چقدر می باشد؟ آیا اطلاعات شما برای مهاجرت به این کشور کافی است؟ برای رفتن به کشور انگلستان شما نیاز به روادید این کشور دارید. روادید انگلستان حالت های مختلفی دارند و هر کدام برای کار مشخص با تایم اعتبار مشخصی هستند. لازم به ذکر است که در صورت تمام شدن تایم اعتبار روادید، مهاجر باید ویزای خود را تمدید و یا در مورد های خاص کشور انگلستان را ترک کند.

درباره انگلستان

انگلستان کشوری اروپایی می باشد که همسایه های آن در قسمت غربی ولز و در بخش شمالی این کشور اسکاتلند می باشند. انگلستان یکی از اعضای اتحادیه پادشاهی می باشد که پایتخت آن لندن نام دارد. جمعیت این کشور تقریبا به شصت و پنج میلیون نفر می رسد. واحد پول انگلیس پوند می باشد. این کشور در رشته های مختلف ورزش از اواخر قرن نوزدهم تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است. منچستر، لیورپول و شفیلد از شهر های مهم انگلستان هستند. این کشور به دلیل داشتن جاذبه های توریستی طبیعی، مانند سواحل و جنگل های زیبا، آب و هوای بسیار خوب و داشتن فرهنگ و تاریخ معاصر و کلیسا ها و همچنین رود معروف تایمز که از وسط پایتخت انگلستان عبور می کند باعث جذب توریست های زیادی شده است. انگلستان در بین قدرت های تجاری و بازرگانی جهان قرار دارد و از نظر تولیدات، صادرات و صنایع مختلف یکی از پنج کشور برتر دنیا می باشد. زبان اصلی این کشور انگلیسی می باشد که لهجه ی خاص خودش را دارد و با زبان انگلیسی آمریکایی بسیار متفاوت می باشد.

روادید  انگلستان

روادید تحصیلی انگلستان به شما اجازه ی درس خواندن در دانشگاه های این کشور را می دهد. هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور می روند. برای اخذ روادید تحصیلی انگلستان، لازم است اسپانسر ملی و یا پشتیبان مالی داشته باشید که معمولا دانشگاه ها و موسسات آموزشی این پشتیبانی را بر عهده می گیرند. روادید کاری انگلستان به شما اجازه ی کار در این کشور را میدهد. شما می توانید با داشتن این نوع از روادید، در کشور انگلستان بر اسا مقررات و آیین خاصی شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و مشغول به کار شوید. روادید ازدواج برای کسانی می باشد که با یک فرد انگلیسی تبار ازدواج کنند. این ویزا بین دو تا دوازده هفته طول می کشد تا اخذ شود. اعتبار این ویزا اگر در کشور انگلستان درخواست داده شود سی ماه معتبر است و اگر خارج از انگلستان درخواست داده شود سی و سه ماه معتبر خواهد بود. گرفتن روادید شهروندی انگلستان به دلیل وجود مقررات سفت و سخت کار ساده ای نیست و کسانی که می خواهند این روادید را دریافت کنند باید چند سال در این کشور بمانند و سپس اقدام به گرفتن این روادید بکنند.

روادید به سه قسمت تقسیم می شوند

 1. یک بار ورود
 2. مولتی
 3. ترانزیت

اعتبار روادید یک بار ورود سه ماهه می باشد. روادید مولتی برای کسانی می باشد که سالیانه چند بار به این کشور سفر می کنند. روادید مولتی یک سال اعتبار دارد و با هر ورود، متقاضی می تواند 30 روز در انگلستان ساکن باشد. روادید ترانزیت برای کسانی می باشد که می خواهند از طریق فرودگاه های انگلستان به جا های دیگر سفر کنند.

مدارک لازم برای گرفتن روادید انگلستان

 • شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه از مدت سفر
 • پرینت سه ماه آخر از گردش حساب
 • دو قطعه عکس که دارای زمینه سفید باشد. لازم به ذکر است که عکس باید در ابعاد 3.5*4.5 تهیه شود.
 • مدارک مربوط به اشتغال، فیش حقوقی، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار
 • سند و یا اجاره نامه املاک میزبان در انگلستان
 • اصل یا کپی از دعوت نامه ( دعوت نامه باید از بستگان درجه یک شما باشد)
 • اسناد  برگ مالیاتی پرداخت ‌شده و قبوض پرداختی مثل آب و برق از اسپانسر نیز مورد نیاز است
 • واچر هتل در صورت نداشتن فامیل درجه یک

اگر با همسرتان سفر می کنید به اسناد ازدواج به صورت ترجمه شده نیاز دارید علاوه بر این برای گرفتن روادید انگلیس به پرینت برگه فرم درخواست و همچنین تاییدیه آن که توسط سفارت انگلستان قبل از آغاز مصاحبه ارائه می شود، نیاز دارید مدارک ذکر شده حتما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. گرفتن روادید های مختلف کشور انگلستان با شرایط خاصی ممکن می باشد. شرایط ویزای انگلستان بستگی به هدف و برنامه های متقاضی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *