مهاجرت به کشور گرجستان

شرایط مهاجرت به گرجستان 2019

این مقاله متقاضیان و علاقه مندان مهاجرت به گرجستان را با  شرایط مهاجرت به گرجستان 2019 آشنا می کند. در ابتدا لازم به یادآوری است که ما در راستای بررسی شرایط مهاجرت به گرجستان 2019، این مقاله را به سه بخش، هر کدام پیرامون یک موضوع مهاجرتی یعنی انواع ویزاهای مهاجرتی گرجستان، روادید های اقامتی گرجستان، پاسپورت گرجستان تقسیم کردیم. شما در هر بخش علاوه بر تعاریف، ویژگی ها و شرایط مهاجرت به گرجستان با روش های مهاجرت به گرجستان نیز آشنا خواهید شد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه کار درخشان و طولانی در زمینه مهاجرت آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه شرایط مهاجرت به گرجستان 2019 می باشد.

مهاجرت به گرجستان

انواع ویزاهای مهاجرت به گرجستان شامل ویزای کار و بیزینس (D1)، کارآفرینی(D2)، تجدید دیدار خانواده (D4) و نیز سرمایه گذاران با خرید املاک با ارزش $35000 دلار و بالاتر (D5) همراه با هزینه های مربوطه بررسی شده و سپس، انواع اقامت گرجستان شامل اقامت بلند مدت (سرمایه گذار) و کوتاه مدت (مالک ملک) و ویژگی های هر کدام، امتیازات اقامت گرجستان 2019، مراحل اخذ اقامت گرجستان بیان شده و در آخر درباره نحوه کسب تابعیت گرجی و اخذ پاسپورت گرجستانی صحبت می کنیم.

گرجستان یکی از کشورهای استراتژیک منطقه قفقاز می باشد که با قرار گرفتن بین آسیا و اروپا، در حقیقت پل ارتباطی اروپا و آسیا محسوب می شود. در سال های اخیر بدلیل ثبات سیاسی نسبی گرجستان و بازارهای مالی این کشور، مجددا رونق اقتصادی و سرمایه گذاری ها در این کشور غرب گرای قفقازی حکمفرما شده است و همین امر سبب توجه سرمایه گذاران و کارآفرینان به این کشور شده است.

دولت گرجستان نیز برای جذب حداکثری سرمایه گذاران از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است و با انواع برنامه های تشویقی همانند برنامه اقامت سرمایه گذار یا کسر مالیاتی و غیره از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند. مهاجرت به گرجستان می تواند بنا به دلایل مختلفی همانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری،ازدواج، کارآفرینی و غیره صورت گیرد. مهاجرت به گرجستان با هر دلیلی که داشته باشد، با صدور ویزا برای متقاضی مهاجرت جنبه قانونی به خود می گیرد.

ویزای مهاجرتی گرجستان

به عنوان یک قاهده کلی، تنها دارندگان ویزاهای مهاجرت (دسته D) مجاز به درخواست روادیدهای اقامتی می باشند، مگر اینکه روادید اقامت (سرمایه گذار) دائم را درخواست دهید که مادامیکه شما وضعیت قانونی در گرجستان دارید، می توان آنرا اخذ کرد. لازم به ذکر است که شهروندان کشورهایی که مجاز به اقامت گرجستان بدون ویزا به مدت 1 سال کامل هستند،  نیازی به ویزای مهاجرت ندارند.

اگر نیازمند ویزای مهاجرت باشید، می توانید از طریق سفارت گرجستان درخواست ویزا دهید. درخواست ویزای مهاجرت در تفلیس نیز امکانپذیر است، به شرط آنکه متقاضی دارای حداقل 45 روز قبل از اتمام وضعیت قانونی اش باشد. پس در صورتی که شما ویزای مهاجرت گرجستان را درخواست می دهید، شما بایستی مدارک زیر را تهیه نمایید: هدف از مسافرت، ابزارهای مالی کافی، مدراک سکونتی.

مالکان املاک لازم نیست که این مدارک را تهیه کنند، بلکه آنها بایستی مدرک مالکیت ملک را نشان دهند. انواع دسته های ویزای مهاجرت گرجستان (دسته D) به شرح جدول زیر است:

شماره  نام دسته ویزا علامت اختصاری دسته مدت زمان رسیدگی
1 ویزای کار و بیزینس D1 30 روز
2 ویزای کارآفرین D2 30 روز
3 ویزای تجدید دیدار خانواده D4 30 روز
4 مالک ملک با ارزش بیش از 35000 $ D5 10 روز

اقامت گرجستان توسط برنامه های سرمایه گذاری

به لحاظ قانونی، اقامت گرجستان از طریق روش های متعددی امکانپذیر است که قانون مهاجرتی گرجستان امکانش را به متقاضیان می دهد. یکی از این برنامه ها، برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان می باشد که به عنوان مشوق جذب سرمایه گذاران خارجی عمل می کند. اقامت گرجستان توسط برنامه های سرمایه گذاری شامل 2 برنامه اصلی می باشد: برنامه روادید اقامت دائم (سرمایه گذار)، برنامه اقامت کوتاه مدت ( ملاکان املاک).

برای اینکه بتوانید واجد شرایط برای اخذ روادید اقامت دائم ( سرمایه گذار) گردید، بایستی  حداقل 122000 $ آمریکا در بخش های اقتصادی مختلف گرجستان شامل وام، خرید املاک و یا خرید سهام  و … سرمایه گذاری کنید. ارزش سرمایه گذاری انجام شده توسط مرکز صدور مجوز گرجستان مورد ارزیابی قرار گرفته و تایید خواهید شد و در صورت تایید می توانید از طریق اداره خدمات عمومی درخواست اقامت خود را مطرح نمائید.

اما برای اینکه بتوانید واجد شرایط برای اخذ روادید اقامت کوتاه مدت یا موقتی شوید، حداقل میزان سرمایه گذاری در بخش املاک و خرید آپارتمان در گرجستان بایستی مبلغی در حدود 35000 $ آمریکا باشد. در این صورت و پس از تایید ارزش سرمایه ، صلاحیت اخذ روادید اقامت کوتاه مدت گرجستان را پیدا خواهید کرد.

تفاوت دو نوع اقامت گرجستان

همانطوریکه در مطالب فوق نیز بیان شد، دولت گرجستان برای سرمایه گذاران خارجی دو نوع برنامه اقامتی دائمی و موقتی در نظر گرفته است. تفاوت این دو برنامه اقامتی در 2 مولفه میزان سرمایه گذاری و نیز محدوده زمانی اعتبار و مدت رسیدگی به آنها است. حداقل سرمایه گذاری برای اقامت دائم 122000 $، اما برای اقامت موقتی یا کوتاه مدت در حدود 35000 $ می باشد. همچنین، مدت اعتبار اقامت دائمی نامحدود ولی برای اقامت موقتی، این مدت تا 1 سال اعتبار دارد.

مدت زمان رسیدگی به درخواست اقامت ها از زمان تحویل درخواست تا دریافت پاسخ نیز متفاوت است. مدت زمان رسیدگی به درخواست اقامت دائمی 10 روز و اقامت موقتی 30 روز می باشد. لازم به ذکر است که  روادید اقامت موقتی را می توان برای 5 سال دیگر نیز تمدید کرد. اعطای همه نوع فعالیت قانونی همانند کار، زندگی و تحصیل و … همچنین اسپانسری اعضای خانواده، فامیل و دوستان از جمله مزایای اقامت گرجستان بشمار می رود.

اخذ پاسپورت گرجستان

بر طبق قانون گرجستان، پاسپورت گرجستان سندی معتبر صادره از طرف دولت گرجستان برای شهروندان تبعه گرجستان به منظور تسهیل مسافرت بین المللی با هدف تعیین هویت می باشد. شهروندان گرجی پاسپورت گرجستان را از طریق تولد و ارث در داخل کشور گرجستان اخذ می کنند، در حالیکه شهروندان خارجی می توانند از طریق قبول تابعیت ( ازدواج، اقامت دائمی و سرمایه گذاری)، پاسپورت گرجستان را درخواست دهند.

پاسپورت گرجستان یکی از قدرتمندترین پاسپورت های دنیا و منطقه با جایگاه 51 می باشد. با اخذ این پاسپورت به راحتی و بدون محدودیت ویزا می توانید به بیش از 100 کشور دنیا مسافرت نمائید. پاسپورت گرجستان به شما علاوه بر حقوق اعطایی اقامت دائمی گرجستان، حق رای را نیز می دهد.

نکات کلیدی در زمینه مهاجرت به گرجستان

در آخر، پس از مطالعه این مقاله با شرایط مهاجرت به گرجستان بطور کاملی آشنا شدید. شما با انواع ویزای کار و بیزینس (D1)، کارآفرینی(D2)، تجدید دیدار خانواده (D4) و نیز ملاکان املاک با ارزش $35000 دلار و بالاتر (D5) همراه با هزینه های مربوطه و نیز انواع اقامت دائمی (سرمایه گذار) و موقتی (خریدار ملک) و شرایط و مدارک هر کدام آشنا و نیز در آخر با پاسپورت گرجستانی نیز آشنا شدید.

در صورت تمایل به اخذ مشاوره های تخصصی در زمینه شرایط مهاجرت به گرجستان ۲۰۱۹، اخذ ویزاهای گرجستان، روادید اقامتی گرجستان و نیز پاسپورت گرجستان با کارشناسان و وکلای زبده و متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا روند مهاجرتی تان تسریع و تضمین شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *