مهاجرت به کشور فنلاند

شرایط مهاجرت به فنلاند

شرایط مهاجرت به فنلاند

شرایط مهاجرت به فنلاند در سال 2020 موضوعی فراگیر می باشد که اشخاص متقاضی معلاقمند به این کشور می بایست در خصوص اخذ اقامت مدنظر قرار دهند. اما نکته حائز اهمیت این است که ابتدا باید هدف و انگیزه فرد خارجی برای مهاجرت به این کشور یا سایر کشورها مشخص گردد. در این صورت آسان تر می توان برای دریافت ویزا و سایر مراحل وارد عمل شد. اگرچه شرایط نامساعد و نامطلوب کشور مبدا باعث مهاجرت افراد می گردد، اما این دلیل کافی برای این امر نیست. چراکه در اکثریت مواقع، شخص متقاضی برای بالا رفتن از پله های ترقی و پیشرفت در کار و زندگی تصمیم به مهاجرت می گیرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این موضوع را شفاف سازی نموده و در بخش های مختلفی در این رابطه صحبت کرده است. بنابراین پیشنهاد می گردد مقاله را تا پایان بخوانید تا از جزئیات امر مطلع شوید.

دلایل و شرایط مهاجرت به فنلاند

هر شخص بین المللی برای مهاجرت به فنلاند دلایل مختلفی را بیان می دارد که هر یک از دلایل وی، باعث می گردد روش خاصی را برای مهاجرت به فنلاند انتخاب نماید. برای مثال یک دانشجوی خارجی که قصد دارد تحصیلات تکمیلی و عالی خود را در کشور فنلاند به پایان رسانده و مدرک دانشگاه های این کشور را اخذ نماید، دست به مهاجرت و تحصیل در فنلاند می زند. انواع روش هایی که برای مهاجرت به فنلاند وجود دارد به شرح زیر هستند که شرایط مهاجرت به فنلاند در هر یک از آنها متفاوت است:

  • ازدواج با شهروند فنلاندی
  • کارآفرینی در فنلاند
  • تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور فنلاند
  • کار و اشتغال در فنلاند
  • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور فنلاند
  • مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک و مسکن

شرایط مهاجرت به فنلاند از روش تحصیل

همان‌طور که می‌دانید تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند به عنوان یکی از راه های مهاجرت به این کشور شناخته شده است که البته متقاضیان بسیار زیادی نیز دارد. چراکه امروزه روش تحصیلی بسیار پرمخاطب است. برای این که ازطریق تحصیلی بتوانید وارد خاک یونان شوید، می‌بایست به فکر انجام اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باشید. اما قبل از درخواست ویزا، می بایست نامه پذیرفته شدن رسمی ازسوی یکی از دانشگاه های یونان را اخذ کنید تا ثابت نماید به منظور تحصیل در یونان قصد مهاجرت به این کشور را دارید. پس از اخذ نامه مذکور می‌توانید تقاضای ویزای تحصیلی کنید. شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل در این کشور دشوار نیست اما آسان هم انجام نمی‌گیرد. فرم اخذ اقامت در فنلاند باید توسط متقاضی تکمیل گردد و به‌صورت حضوری یا الکترونیکی تحویل سفارت شود.

از دیگر مدارکی که در این زمینه لازم است، نامه استطاعت مالی برای تامین مخارج تحصیلی و هزینه زندگی در فنلاند است. متقاضیان مقطع دکترا در کشور فنلاند باید به مدت 3 الی 5 سال تحصیل کنند. کلیه دانشجویان دانشگاه‌های این کشور می‌بایست به زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه دهند. بنابراین ارائه مدک آیلتس با حداقل نمره 7 برای تحصیل در مقطع PHD ضرورت دارد.

ویزاهای مهاجرتی فنلاند

ویزای فنلاند به عنوان اجازه ورود به خاک فنلاند و زندگی در این کشور در انواع مختلفی برای خارجیان صادر می گردد. این ویزاها به صورت بلند مدت و کوتاه مدت بوده و بستگی به هدف و انگیزه فرد خارجی برای اقامت در فنلاند دارد. کشور فنلاند جزو کشورهای عضو منطقه شنگن می باشد. از سویی دیگر کشور فنلاند جزو کشورهای اروپایی است. بنابراین اخذ ویزای این کشور می تواند امکانات و مزایای خوبی را برای فرد خارجی به همراه داشته باشد. انواع ویزاهای فنلاند با در نظر گرفتن شرایط مهاجرت به فنلاند به صورت زیر دسته بندی می شوند:

ویزای نوع  A و B

ویزای ترانزیت یا ویزای نوع A از جمله ویزاهایی است که شرایط خاصی دارد. فردی که این ویزا را گرفته است، در سفر خود صرفا حق دارد در فرودگاهی پرواز خود را تعویض نماید که کشورش جزو کشورهای شنگن باشد و سپس به ادامه سفر پرداخته و عازم کشوری گردد که در حوزه شنگن قرار ندارد. شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق دریافت ویزای نوع B بدین صورت است که اعتبار این نوع ویزا به صورت 5 روزه می باشد و فردی که مقصد نهایی او کشوری غیر از فنلاند است، برای عبور از کشور فنلاند می تواند از این ویزا استفاده کند. در این حالت وی این اجازه را دارد که در میانه سفر، از فرودگاه فنلاند خارج شود.

ویزای نوع  C و D

این نوع ویزا برای اقامت های کوتاه مدت در کشورهایی صادر می گردد که در منطقه شنگن قرار دارند که به صورت های مختلف تک ورودی، دو ورودی و چند ورودی می باشند. در ویزای تک ورودی، فرد خارجی صرفا حق دارد که یک بار وارد کشورهای عضو شنگن شود و پس از این که از کشور منطقه شنگن مانند فنلاند خارج گردید، مجددا حق ورود نخواهد داشت. حتی اگر ویزای او دارای اعتبار باشد.

در ویزای دو ورودی، فرد خارجی اجازه دارد که برای تعداد دفعات 2 بار، وارد این کشور شود. او برای بار سوم حق ورود به خاک فنلاند را ندارد. ویزای چند ورودی شرایط آسان تری دارد و فرد خارجی اجازه دارد برای چندین بار وارد خاک فنلاند شده و از آن خارج گردد. اعتبار ویزا به صورت 6 ماه است و فرد خارجی حداکثر به مدت 90 روز می تواند در کشور فنلاند اقامت های ناپیوسته داشته باشد.

ویزا نوع D برای اقامت کاری یا تحصیلی در کشور فنلاند یا سایر کشورهای عضو منطقه شنگن صادر می شود و به صورت تک ورودی و چند ورودی می باشد. افرادی که با هدف هایی از قبیل امور آموزشی یا تحقیقاتی، تجارت و کسب و کار، تحصیل، گذراندن دوره درمانی و پزشکی قصد ورود به فنلاند را دارند، می توانند از این ویزا استفاده کنند.

شرایط مهاجرت به فنلاند از روش کار

از دیگر روش هایی که می توان برای مهاجرت به فنلاند انتخاب نمود، روش کار در فنلاند است. این روش که منتهی به اخذ تابعیت فنلاند می گردد، روش بسیار خوبی برای مهاجرت به شمار می رود. نرخ بیکاری در فنلاند برابر با 7.3% می باشد. مشاغل پر رونق و پردرآمد در این کشور به تولیدات لوازم الکتریکی و مشاغل مهندسی بر می گردد. مسلط بودن به زبان فنلاندی از اصلی ترین موارد مهاجرت کاری به فنلاند است. چراکه شانس فرد متقاضی را برای اشتغال به کار افزایش می دهد.

مشاغل مورد نیاز در فنلاند

اگر به دنبال کار در فنلاند هستید و قصد دارید از این روش مهاجرت نمایید، لازم است بدانید کشور فنلاند در چه زمینه های شغلی به نیروی کار نیاز دارد. مشاغل مختلفی در این کشور وجود دارند که با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند. برخی از آن ها شامل دندانپزشک، پرستار، پرستار کودک، خدمات نظافتی، کارگر اجتماعی، معلم، حسابدار و مربی مهد کودک می گردد. برخی مشاغل فصلی نیز در این کشور وجود دارند که از آنها می توان پرورش گل و گیاه، کار در جشنواره های فصلی و جنگلداری را نام برد.

مشاغل مورد نیاز در فنلاند

ازدواج و مهاجرت به فنلاند

در ابتدای مقاله عنوان گردید که از طریق ازدواج می توان به کشور فنلاند مهاجرت نمود. چنانچه یک فرد غیر فنلاندی با یکی از شهروندان فنلاند ازدواج کند، می تواند از طریق همسر فنلاندی خود نسبت به اخذ ویزای فنلاند و اقامت دائمی این کشور اقدامات لازم را به عمل آورد. روش ازدواج با تبعه فنلاندی یکی از سریع ترین روش های دریافت اقامت فنلاند به شمار می رود. البته اخذ اقامت فنلاند از طریق اعضای خانواده نیز میسر است. بدین صورت که اگر پدر یا مادر متقاضی، فنلاندی باشند، وی می تواند برای اقامت دائمی این کشور درخواست نماید.

شرایط مهاجرت به فنلاند و اقامت دائمی

همان طور که گفته شد مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت این کشور از چندین طرق قابل دسترسی است. اما در هر یک از آنها شرایط مهاجرت به فنلاند متفاوت می باشد. اما نکته ای که در کلیه روش ها ثابت است، مدت زمانی است که وی باید در کشور فنلاند سپری نماید تا بتواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. چنانچه فرد خارجی با هر روشی موفق به اخذ اقامت فنلاند شده باشد، پس از گذشت 4 سال زندگی در این کشور، می تواند تقاضای اقامت دائمی دهد. از مهم ترین شرایطی که در این راستا برای فرد خارجی وجود دارد، عدم مرتکب شدن جرم و سوء پیشینه در مدت زمان 4 سال زندگی در فنلاند است.

اقدام به اخذ اقامت دائم از راه های غیر قانونی، شرایط را برای فرد سخت و سخت تر و حتی غیر ممکن می سازد. بنابراین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه اکید دارد که برای این منظور از روش های قانونی اقدام کنید. آگاهی ها و اطلاعات لازم را نیز از مشاوران این موسسه دریافت کنید تا در میانه راه و انجام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *