مهاجرت به کشور انگلستان

شرایط مهاجرت به انگلستان

سالیانه افراد زیادی به دلیل وجود شرایط مساعد زندگی و کاری و داشتن دانشگاه ها و موسسه های آموزی با کیفیت بالا در سطح جهانی به انگلستان سفر می کنند. این افراد دارای اهداف مختلف می باشند؛ برای مثال دانشجویان خارجی برای ادامه ی تحصیل و اخذ روادید تحصیلی انگلستان، کارکنان و کارمند برای پیدا کردن شغل مناسب، روسا و کارآفرین های بین المللی برای تاسیس کمپانی و… به انگلستان مهاجرت می کنند.

درباره کشور پادشاهی انگلستان

انگلستان کشوری اروپایی می باشد که همسایه های آن در قسمت غربی ولز و در بخش شمالی این کشور اسکاتلند می باشند. انگلستان یکی از اعضای اتحادیه پادشاهی می باشد که پایتخت آن لندن نام دارد. جمعیت این کشور تقریبا به شصت و پنج میلیون نفر می رسد. واحد پول انگلیس پوند می باشد.

این کشور در رشته های مختلف ورزش از اواخر قرن نوزدهم تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است. منچستر، لیورپول و شفیلد از شهر های مهم انگلستان هستند. اگر به فکر کار پس از تحصیل در انگلستان هستید، لازم به ذکر است که شما باید گواهی سکونت در این کشور و روادید کاری مورد نظر خود را دریافت کنید. روادید شما بستگی به کاری که انجام می دهید دارد. همچنین رشته ی تحصیلی دانشگاهی شما و توانایی ها و مهارت شما تاثیر زیادی در پیدا  کردن شغل مناسب و مورد نظر شما دارد. شما باید بر اساس علاقه ی خود رشته ی دانشگاهی انتخاب کنید و پس از فارق التحصیل شدن، کار مربوط به این رشته را پیدا کنید.

راه ها و شروط سفر به انگلستان

گرفتن گواهی سکونت در انگلستان توسط ازدواج

افرادی که با یک شخص انگلیسی ازدواج کنند، قادر به دریافت گواهی سکونت در انگلستان خواهند بود. این قانون در کشور های زیادی وجود دارد. در انگلستان، با داشتن شرایط ویژه می توانید از این راه گواهی سکونت در انگلستان را بدست بیاورید.

با گرفتن این گواهی، فرد می تواند در انگلستان شغل مورد نظر خود را پیدا کند و مشغول به کار شود. همچنین می تواند دوره های تحصیلی مورد نظر را سپری کند. این فرد بعد از پنجاه سال زندگی مشترک با همسر خود قادر به سکونت دائمی در انگلستان خواهد بود.

شرایط گرفتن گواهی سکونت در انگلستان

 • داشتن هجده سال سن کامل (18+)
 • تایید و ثبت مدارک همسر در سفارت انگلستان کشور مبدا

گرفتن گواهی تابعیت انگلستان از طریق تولد

در این روش، یکی از والدین کودک متولد شده در خاک انگلیس باید بریتانیایی باشد. این امر بدان معناست که اگر هیچکدام از والدین اهل انگلستان نباشند و کودک آن ها در خاک بریتانیا به دنیا بیاید، کودک متولد شده تابع انگلستان نمی باشد.

گرفتن گواهی سکونت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان

با گرفتن روادید سرمایه گذاری انگلستان شما می توانید در این کشور ساکن شوید. توجه داشته باشید که تایم سکونت بستگی به مدت اعتبار روادید شما دارد.

شرایط گرفتن این روادید سرمایه گذاری

 • داشتن حداقل دو میلیون پوند برای سرمایه گذاری در انگلستان
 • اثبات کردن این که پول مورد نظر برای سرمایه گذاری در انگلستان از چه راهی بدست آمده است

شرایط و مدت زمان این روادید

این نوع از روادید سرمایه گذاری سه سال و چهار ماه اعتبار دارد و قابل تمدید برای دو سال می باشد.

شرایط گرفتن این روادید محبوب و پر طرفدار سرمایه گذاری

 • داشتن حداقل دویست هزار پوند برای سرمایه گذاری در انگلستان
 • داشتن طرح مشخص بازرگانی برای سرمایه گذاری در انگلستان
 • داشتن مدرک زبان معتبر برای گرفتن این روادید
 • نکته : لازم به ذکر است که با این روادید می توانید خانواده خود را نیز با خود به همراه داشته باشید و به انگلستان ببرید.

شرایط گرفتن این روادید سرمایه گذاری

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر انگلستان
 • فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر انگلستان
 • داشتن پنجاه هزار پوند پول برای سرمایه گذاری در انگلستان

روادید کاری کشور انگلستان

شرایط گرفتن این روادید سرمایه گذاری عبارتند از :

 • دریافت دعوت نامه از رئیس و یا کمپانی مورد نظر برای دعوت به کار در انگلستان
 • داشتن مدرک زبان معتبر
 • فرم تقاضا نامه
 • یک قطعه عکس
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن پشتیبان در انگلستان
 • داشتن قدرت مالی کافی و اثبات آن از طریق بانک

همچنین ورزشکاران حرفه ای، مربی ها و رهبر های مذهبی نیز می توانند از این نوع روادید استفاده کنند. با این روادید همسر  و خانواده ی متقاضی اگر کم تر از هجده سال سن داشته باشند می توانند همراه او به انگلستان مهاجرت کنند. با داشتن درآمد سی و پنج هزار پوند در سال با این روادید، قادر به دریافت گواهی سکونت همیشگی این کشور خواهید بود.

روادید تحصیلی کشور انگلستان

کشور انگلستان به دلیل داشتن دانشگاه ها و موسسه های با کیفیت و مطلوب تحصیلی باعث جذب دانشجویان بین المللی زیادی شده است. همچنین مقررات و شرایط زندگی مساعد باعث شده که افراد زیادی برای تحصیل به انگلستان بروند و در کوتاه ترین زمان ممکن گواهی سکونت در انگلستان را از این راه بدست بیاورند.

انواع روادید تحصیلی در کشور انگلستان

Student Visitor Visa

به دلیل دخالت مامور اخذ روادید، گرفتن این نوع از روادید تحصیلی انگلستان کار بسیار سختی است. همچنین مدت اعتبار این روادید بسیار کم است.

Tier 4.2

محصل های دوره های دبیرستان، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به راحتی قادر هستند این روادید را دریافت کنند.

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های انگلستان

به دلیل وجود دانشگاه های معتبر و سطح بالا در رشته های پزشکی در انگلستان، دانشجو های زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی، دارو سازی و غیره به این کشور مهاجرت می کنند. این دانشجویان با سپری کردن دوره ی پایه و “سطح آ” و گرفتن نمره ی قبولی در آزمون مربوطه و درس های پیش نیاز، قادر به ورود به دانشگاه های پزشکی معتبر در کشور انگلستان خواهند بود. هر سال افراد زیادی از طریق ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های معتبر و با کیفیت به کشور انگلستان مهاجرت می کنند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *