شرایط در در کره جنوبی

شرایط زندگی و تحصیل در کره جنوبی

هدف اصلی ما در نوشتن این مقاله بررسی نمودن شرایط زندگی و تحصیل در کره جنوبی می باشد چنان چه شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در رابطه با موضوع  شرایط زندگی و تحصیل در کره جنوبی هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات کاملی دست یابید.

شرایط زندگی در کره جنوبی

اقتصاد کره جنوبی به سرعت در حال رشد است و  میزان بیکاری در این کشور بسیار کم می باشد و در این کشور خدمات عمومی بزرگی مانند حمل و نقل است  وجود دارد.
بر اساس رتبه بندی شهرها و هم چنین میزان خرج زندگی و با توجه به مشاوره نمودن با سازمان  Mercer   در سال 2016، شهر سئول در رتبه  پانزدهمین  شهرهای جهان می باشد که دارای بالاترین میزان هزینه زندگی  هستند.

و بر اساس کیفیت زندگی  شهرسئول دارای رتبه  هفتادو شش در میان بر ترین شهرهای جهان می باشد که داری  بهترین کیفیت زندگی هستند

شرایط بهداشتی در کره جنوبی

با توجه به آمارهای ارائه شده از جانب سازمان MHRC،  شهر دارای رتبه نود و پنج در بین شهرهایی می باشد که دارای  شرایط بهداشتی

هزینه لازم برای اجاره یک آپارتمان در کره جنوبی

در کشور کره جنوبی به مانند بسیاری از کشور های جهان مساحت یک منزل مسکونی و علی الخصوص یک آپارتمان یکی از مهم ترین معیار های انتخاب خانه می باشد.

برای اجاره یک منزل مسکونی در کره جنوبی شخص اجاره دهنده پس از امضای یک قرارداد اجاره به مدت یک الی  دو سال، می توانند اقدام به دریافت یک سپرده  به میزان زیاد اقدام نمایند در این صورت  مستاجر پس از امضای قرارداد اجاره باید 10 درصد از سپرده را پرداخت کند. سپرده پس از خاتمه قرارداد بازپرداخت خواهد شد برای پرداخت ماهانه  مستاجر مجبور است پرداخت های ماهانه را پس از ارائه سپرده انجام دهد.

به متقاضیان تحصیل و زندگی در کره جنوبی توصیه می شود که قرارداد اجاره خود را را از طریق آژانس های املاک و مستغلات امضا کنند، زیرا آنها اطلاعاتی درباره وضعیت مالی و هم چنین خطر های ناشی از اجاره خانه  را گوش زد می نمایند که مانع از بین بردن سپرده ها می شود. پیدا البته به دلیل مشکل صحبت نمودن در این کشور  فرایند اجاره  به صورت مستقل و مستقیم یک فرایند دشوار تلقی می شود.البته میزان هزینه لازم برای سکونت در خوابگاه ها و مکان های عمومی بسیار مناسب تر می باشد.

آشنایی با سیستم سلامت و بهداشتی کره جنوبی

بیمارستان ها ی کشور کره جنوبی  تماما مجهز هستند در این بیمارستان ها به فعالیت هایی نظیر مراقبت دندان پزشکی عمومی و تخصصی و با کیفیت بالایی  در دسترس است. با این حال، بیمارستان های معروف و بزرگ  در این کشور همیشه شلوغ هستند و مردم این کشور برای مدت زمان طولانی باید برای درمان خود صبر کنند.

آشنایی با بیمارستان های بین المللی کره جنوبی

جالب است که بدانید حتی یک بیمارستان بین المللی در کره جنوبی  وجود ندارد؛ با این حال کلیه اورژانس بیمارستان ها ، بیمارستان های عمومی و بیمارستان های خصوصی و کلینیک های این کشور قادر به پذیرش  خارجی ها ی زیادی می باشند.

آشنایی با بیمه سلامت کره جنوبی

شرکت ملی بیمه درمانی (NHIC) تنها دارنده بیمه دولتی در این کشور  است که تحت نظر مدیریت بهداشت ملی وزارت بهداشت و رفاه کشور کره جنوبی به ادامه فعالیت می پردازد.

نحوه دسترسی به شبکه بیمه درمانی برای خارجیان

خارجی هایی که توسط شرکت های بین المللی در کره جنوبی  کار می کنند  می توانند برای حق بیمه پزشکی در محل کار  خود اقدام نمایند البته به این شرط که  شرکت های مذکور بیش از 5 کارمند را به استخدام در آورند. لازم به ذکر می باشد که بیمه درمانی عمومی این کشور فقط برای افرادی است که حق بیمه پزشکی در محل کار ندارند.

شرایط تحصیلی در کره جنوبی

کره جنوبی از جمله کشور هایی می باشد که خواهان پذیرش دانشجویان بین المللی هستند.

دولت کره جنوبی راه را برای رفتن دانشجویان بین المللی به خارج از کشور و موفقیت در دانشگاه های کره جنوبی  هموار تر کرده است در سال 2015، دولت کره جنوبی دارای برنامه ای برای آموزش 200،000 دانش آموز بین المللی تا سال 2023  در این کشور دارد و اخیرا بیش از 105،000 دانشجوی بین المللی در این کشور فارغ التحصیل شدند.

دلایل تحصیل دانشجویان بین المللی در کره جنوبی

از جمله اصلی ترین عواملی که باعث انگیزه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور شده است عبارتند از :

  • امکان انجام کار نیمه وقت برای دانش آموزان بین المللی در کره جنوبی
  • پرداخت نمودن هزینه تحصیلی مشابه به دانشجویان کره ای و دسترسی دانش آموزان به صدها بورس تحصیلی در این کشور
  • امکان استخدام دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی توسط دولت این کشور کند
  • امکان تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در کره جنوبی

وضعیت حمل و نقل دانشجویان در کره جنوبی

در کره جنوبی مهم نیست که متقاضیان تحصیل در کجا تصمیم بگیرند که به امر تحصیل  بپردازند، این موضوع به دلیل سیستم های حمل و نقل توسعه یافته در سراسر این کشور می باشد چرا که در این حالت این اشخاص به راحتی می توانند بین شهرهای بزرگ و روستاهای کوهستانی کوچک و حتی به جزایر آتشفشانی در این سفر کنند.

کره جنوبی تمرکز خود را در زمینه وضعیت دانشجویان افزایش داده و هزینه تحصیلات عالی را برای فارغ التحصیلان واجد شرایط بهتر نموده و قابلیت رقابت در اقتصاد جهانی می باشد. دانشگاه های کره جنوبی در  زمینه تحصیلات جدی هستند  به صورتی که در قاره آسیا فقط چندین مکان آموزشی وجود دارد که می توانند فرصت هایی مشابه با کره جنوبی را فراهم کنند.

جای تعجب نیست که کره جنوبی به عنوان یک مقصد دانشجویی توانسته به طور فزاینده ای محبوب شده است. در واقع، با توجه به KTO (سازمان گردشگری کره ای)، تعداد گردشگران به کره به طور متوسط ​​در حدود 10 درصد در هر سال افزایش یافته است.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله شرایط زندگی و تحصیل در کره جنوبی برای کسب اطلاعات بیشتری دارای علاقه می باشید می توانید یه سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سوش سعادت نظیر بورسیه تحصیلی درکره جنوبی و یا کار در کره جنوبی  به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *