شرایط در اسلواکی

شرایط زندگی در اسلواکی سال 2019

شرایط زندگی در اسلواکی سال 2019

مهاجرت امری است پر فراز و نشیب که باید با آگاهی کامل انجام شود. اسلواکی به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه اتحادیه اروپا امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم تا شرایط زندگی در اسلواکی را شرح دهیم تا متقاضیان مهاجرت به این کشور، اطلاعات اولیه از وضعیت آن را بدست آورند. کشور اسلواکی یکی از کوچکترین کشورهای جهان است که در سال 1993 از جمهوری چک جدا شد. این کشور همچنین از سال 2004 به عضویت رسمی اتحادیه اروپا در آمده است. جمعیت 5.5 میلیون نفری این کشور به زبان اسلواک صحبت می کنند. شمال کشور اسلواکی یک منطقه کوهستانی است که دمای هوا در این منطقه به 30- درجه نیز می رسد اما در جنوب شرایط به گونه ای دیگر است و دمای هوا در تابستان تا 41 درجه نیز افزایش می یابد. اقتصاد کشور اسلواکی به سرعت در حال پیشرفت است و این کشور موفق شده است خود را به عنوان 39امین کشور ثروتمند جهان معرفی کند. نرخ بیکاری نیز در این کشور به سرعت در حال کاهش است و در اوخر سال 2018، نرخ بیکاری در این کشور به 6.6% رسیده است.

وضعیت کار در اسلواکی

کلیه شهروندان اروپایی می توانند بدون نیاز به اجازه ی کار در این کشور کار کنند. آن ها می توانند آزادانه وارد اسلواکی شوند. همه شهروندان کشورهای غیر اروپایی برای کار در این کشور باید اجازه ی اقامت موقت دریافت کنند. این اجازه نهایتا دو ساله صادر خواهد شد. در صورتی که کار شما فصلی باشد، یک مجوز شش ماهه دریافت می کنید. مجوز اقامت شما نیز نهایتا برای دو سال تمدید خواهد شد. متوسط درآمد در کشور اسلواکی 929 یورو در ماه است. میزان درآمد در پایتخت اسلواکی به مراتب بیشتر است. درآمد پایتخت نشینان به صورت میانگین 1283 یورو در ماه است.

هزینه زندگی در اسلواکی

یکی از بخش های مهم زندگی هر فرد هزینه هایی است که باید در طول ماه پرداخت کند. در صورتی که میزان درآمد و هزینه های زندگی همخوانی نداشته باشد، فرد دچار مشکل خواهد شد. هزینه های زندگی هر فرد به شرایط اجتماعی و سبک زندگی او بستگی دارد. در این بخش هزینه ی بسیاری از کالاهای مورد نیاز هر فرد ارائه شده است. شما می توانید به کمک جدول زیر، هزینه های زندگی خود در اسلواکی را تخمین بزنید.

بخش اول ؛ رستوران
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک وعده معمولی 5 یک وعده غذا در مک دونالد 5 بطری آب معدنی 0.95
سه وعده غذا در رستوران متوسط برای دو نفر 23 کاپوچینو 1.61 نوشابه (0.33 لبتر) 1.23
بخش دوم؛ سوپرمارکت
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک لیتر شیر 0.71 قرص 500 گرمی نان 0.87 یک کیلو برنج سفید 1.11
12 عدد تخم مرغ 1.84 1 کیلو گرم پنیر محلی 7.05 سینه مرغ پاک شده 4.81
یک کیلو گوشت گوساله 7.76 یک کیلوگرم سیب 1.41 یک کیلوگرم موز 1.42
یک کیلوگرم پرتقال 1.42 یک کیلوگرم گوجه 1.75 یک کیلوگرم سیب زمینی 0.80
یک کیلوگرم پیاز 0.69 یک دسته کاهو 0.97 1.5 لیتر آب معدنی 0.60
حمل و نقل عمومی
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
بلیط یک طرفه 0.70 بلیط ماهیانه 26 هزینه تاکسی 3
هر کیلومتر حرکت تاکسی 0.75 1 لیتر گازوئیل 1.34
بخش چهارم: تاسیسات و تجهیزات
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
هزینه های انرژی برای یک خانه 85 متری به صورت متوسط 182.22 اینترنت ماهیانه 15.97
تفریحات و ورزش
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک ماه هزینه باشگاه 26.20 1 ساعت زمین تنیس 9.29 بلیط سینما 6.50
پوشاک
یک جفت شلوار جین مدل لویس 56.68 لباس متوسط تابستانه 29.13 یک جفت کفش اسپورت مدل نایکی 59.45
یک جفت کفش رسمی 67.88 کلیه هزینه ها به یورو است.

 هزینه سکونت در اسلواکی چگونه است؟

هزینه ی اجاره مسکن در شهرهای مختلف اسلواکی متفاوت است. با این حال به صورت میانگین، اجاره خانه با یک اتاق در نقاط شهری 300 تا 600 یورو در ماه است. هزینه اجاره ی خانه ی مشابه در نقاط خارج از شهر 250 تا 500 یورو در ماه است. اجاره خانه با سه اتاق خواب در مراکز شهری 500 تا 1100 و در نقاط خارج از شهر 400 تا 750 یورو در ماه است. البته بسیاری از مردم اسلواکی ترجیح می دهند که خانه خود را خریداری کنند. هزینه ی خرید خانه در مراکز شهری به ازای هر متر 1150 تا 3000 یورو است. برای هر متر خانه در خارج از نقاط شهری نیز باید 920 تا 2150 یورو هزینه کنید.

کیفیت زندگی در اسلواکی چگونه است؟

کیفیت زندگی در هر کشور وابسته به شاخص های متفاوتی است. این شاخص ها به دو دسته منفی و مثبت تقسیم می شود یعنی بالا بودن امتیاز هر شاخص نیاز به برتری عددی نیست. در جدول زیر شاخص ها کیفیت زندگی در اسلواکی ارائه شده است.

شاخص امتیاز ارزش
امنیت 70.36 زیاد
سلامت و بهداشت 60.51 زیاد
شاخص آب و هوایی 78.13 زیاد
هزینه زندگی 45.1 خیلی کم
هزینه صرف شده در ترافیک 30.27 کم
نسبت هزینه مسکن به درآمد 10.39 متوسط
شاخص آلودگی 41.55 متوسط
شاخص قدرت خرید 62.04 کم

کیفیت زندگی یک شاخص مشخص است که در نهایت به یک داده عددی بین 0 تا 240 ارائه می دهد. شاخص عددی کیفیت زندگی در کشور اسلواکی 152.5 است. این شاخص نشان می دهد که کیفیت زندگی در اسلواکی بالا ترین سطح از یک سوم میانی است.

مزایای زندگی در اسلواکی چیست؟

  • فرصت های شغلی: هزینه ی تاسیس شرکت در اسلواکی بسیار کمتر از شهرهای صنعتی اروپاست. بنابراین شرکت های بزرگ و کوچک فراوانی در این کشور وجود دارد. بسیاری از دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل بلافاصله برای کاریابی راهی اسلواکی می شوند. اگرچه درآمد ماهیانه در این کشور کم است اما هزینه های زندگی نیز به مراتب پایین تر از سایر کشورهاست.
  • فرصت مناسب سفر: کشور اسلواکی از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار است به صورتی که در فاصله زمانی کمتر از سه ساعت شما می توانید به پراگ، وین و بوداپست برسید. اگرچه این کشور دسترسی به ساحل ندارد، اما دسترسی به سواحل کرواسی و اسلونی بسیار آسان است.

معایب زندگی در اسلواکی چیست؟

  • خدمات مشتری: در بسیاری از مکان هایی که خدمات عمومی ارائه می شود، پیشخدماتان از شما پول اجباری دریافت می کنند. برای مثال، در بسیاری از موارد پیشخدمات ها برای اینکه به شما اجازه نشستن در رستوران را بدهند، از شما پول دریافت می کنند و در پایان نیز از شما درخواست وجه می کنند.
  • رفتار با خارجی ها: بسیاری از اسلواک ها هنوز با خارجی ها رفتار مناسبی ندارند. برای مثال بر خلاف اروپایی ها بسیاری از اسلواک ها تنها با هموطنان خود ازدواج می کنند. متاسفانه زیاده روی در مصرف مشروبات الکلی در کشور اسلواکی بسیار رایج است. همین مسئله سبب می شود که خارجی ها در شب امنیت کمی داشته باشند. اسلواک ها علاقه ی زیادی به دعواهای خیابانی دارند و خارجی ها برای مصرف کنندگان مشروبات الکلی گزینه اول آغاز درگیری هستند.

در این مقاله در رابطه با شرایط زندگی در اسلواکی توضیحاتی ارائه شد که علاقمندان به مهاجرت به اسلواکی می توانند از آن استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط زندگی در اسلواکی و مهاجرت به این کشور می توانید با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *