مهاجرت تحصیلی پرتغال

شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال

شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال

آیا شما با شرایط بورس تحصیلی در پرتغال آشنایی دارید ؟ اگر شما هم متمایل به دریافت بورس تحصیلی در پر تقال میباشید و علاقمند به داشتن اطلاعاتی در زمینه شرایط بورس تحصیلی در پرتغال مبیاشید با خواندن این مقاله میتوانید در این زمینه از اطلاعات جامعی بهره ببرید.

توضیح ویژگیها و مزیتهای بورس تحصیلی در پرتقال

با در نظر گرفتن میزان مناسب و قابل توجه سرمایه گذاری مناسب در این  کشور در حوزه های دانشگاهی و علمی و همچنین  رشد رو به افزایش اعتباردانشگاه های  های این کشور که تبدیل به یکی از موضوعات مورد دغدغه تمامی متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور  روش های گرفتن بورسیه  تحصیلی ، شروط گرفتن بورسیه و مدارک  لازم برای گرفتن این نوع از  بورسیه ها می باشد . اگر چه مشغول به تحصیل شدن در  قاره اروپا بی آنکه  بدون پرداخت مخارج برای تحصیل نمودن  و شروع زندگی رویایی ناممکن به نظر برسد .

دلایل اشتیاق جوانان ایرانی برای ادامه تحصیل در پرتقال

شور و شوق بسیار جوانان کشور ما  برای امر  تحصیل نمودن در قاره اروپا  و  همچنین دانشگاه های دارای اعتبار در کشور هایی مثل کشور ایتالیا و کشور پرتغال علت این امر شده که نفرات غیر حقوقی و  بی اعتبار از این احساس شور و شوق سو استفاده نمایند و از این قشر بی تجربه سواستفاده کنند.

پرداخت ننمودن هزینه های زیاد زندگی برای مشغول به  تحصیل شدن  در این کشور و همچنین گرفتن اقامت در این کشور در زمان تحصیل توانایی این مزیت  را دارد که برای دانشجو یک حق قانونی کار دانشجویی  را محیا نکند  که  این علت باعث می شود که  تعداد زیادی از دانشجویان حتی توانایی این را دارند که پس انداز های خوبی  را برای خود به همراه  داشته باشند .

شروط لازم برای  دریافت بورسیه تحصیلی پرتغال

برای موفقیت در گرفتن بورسیه تحصیلی  این کشور شخص متقاضی ملزم به تکمیل سوابق کاری و  رزومه و همچنین معدل و میانگین  سطح ریز نمرات افراد متقاضی که نقش تعیین کننده ای را  دارند. همواره گرفتن بورسیه تحصیلی این کشور مهم بوده و اگر دانشجو  در این موارد دارای  شرایط لازم باشد توانایی این را دارد که به راحتی و  هر چه سریعتر موفق به دریافت  این بورسیه شود .در  صورتی که در نظام آموزشی این کشور گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه های پرتغال در  مقطع  کارشناسی ارشد ودکتری به مراتب آسانتر میباشد.

 چه مدارکی  برای دریافت بورسیه تحصیلی پرتغال مورد نیاز میباشد؟

در شرایطی که درخواست دانش آموز  مشمول شرایط دریافت کردن  بورسیه تحصیلی در  دانشگاه  این کشور نشد در صورتی که بعد از وارد شدن به دانشگاه همه دروس را با نمرات قبولی  عالی بگذراند دانشگاه در شرایطی که درخواست مجدد خود را دو باره اعلام کند در این زمان میباشد که دانشجو موفق به گرفتن  بورسیه کامل تحصیلی میشود.

 چه مدارکی برای دریافت بورسیه کارشناسی ارشد در پر تغال مورد نیاز میباشد؟

 • به همراه داشتن دانشنامه آخرین مدرک تحصیلی یعنی مدرک  کارشناسی  وبه انضمام ریز نمرات
 • به همراه داشتن مدرک زبان که نشان دهنده تسلط کافی بر زبان مورد نظر باشد
 • به همراه داشتن دو عدد توصیه نامه از جانب  اساتید گذشته دانشجو
 • به همراه داشتن سوابق کاری و رزومه مناسب
 • به همراه داشتن انگیزه نامه که نشان دهنده انگیزه کافی  برای ماندن در این کشور میباشد

چه مدارکی برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری مورد نیاز است؟

 • به همراه داشتن سه عدد توصیه نامه از جانب اساتید گذشته به همراه داشتن مدرک فارغ التحصیلی  به انضمام ریز نمرات آخرین مقطع یعنی  فوق لیسانس.
 • به همراه داشتن مدرک فارغ التحصیلی به انضمام  ریز نمرات مقطع لیسانس.
 • به همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی که نشان دهنده تسلط کافی شخص بر زبان مورد نطر باشد.
 • به همراه داشتن سوابق کاری و رزومه مناسب.
 • به همراه داشتن انگیزه نامه که نشان دهنده انگیزه کافی  برای ماندن در این کشور میباشد.
 • به همرا داشتن فرم اعلام آمادگی برای دفاع از پایانامه.
 • به همراه داشتن همه مقالات،  همه کنفرانسها  وهمه خلاصه های  پایان نامه  مقطع کارشناسی ارشد خود.

شرایط منجر به تحصیل رایگان در کشور پرتغال و ویژه مقطع کارشناسی ارشد

شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این  کشور برای اشخاص متقاضی خارجی و  بین المللی ممکن میباشد  در  حالتی که این افراد متقاضی تحصیل رایگان از روش گرفتن بورسیه ی تحصیلی میباشند  ،این اشخاص ملزم به داشتن  مدرک کارشناسی از سوی دانشگاه های دارای اعتبار بوده و مدرک ایلتس را با نمره ی شش و نیم  را بتوانند کسب نموده باشند. زبان تحصیلی مورد نیاز  در مقطع کارشناسی ارشد در  این کشور به زبان انگلیسی می باشد.

شرایط منجر به  تحصیل رایگان در کشور پرتغال و ویژه مقطع دکتری

مدت  زمان لازم برای تحصیل نمودن  در مقطع دکتری در این کشور ما بین  سه الی پنج سال میباشد . برای  تحصیل کردن به صورت رایگان در مقطع دکتریشخص  متقاضی قادر به این میباشد که از روش گرفتن بورسیه ی تحصیلی کشور پرتغال این امکان را برای خود فراهم سازد .

نا گفته نماند که  سیستم آموزشی این کشور  بدین شکل است که اگر شخصی که  دارای نمرات قبولی  عالی در مقطع تحصیلی گذشته خود  و دارای  نمره ی ایلتس  هفت به بالا باشد بدون اینکه  نیازی  به داشتن  مدرک دیگری باشد  بورسیه مورد نظر مختص وی میباشد با این توضیح که شخص با به همراه داشتن بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکترا میتواند  دست مزدی برای مدت زمان یک ماه به حساب  فرد دانشجو واریز شود که نه تنها  شامل هزینه های تحصیلی بلکه کلیه  مخارج زندگی این شخص را تامین میکند.

یارانه ها و کمک هزینه ها  برای کمک نمودن مالی به دانشجویان  در دانشگاه های پرتغال

اشخاصی که موفق به کسب  بورسیه های تحصیلی در  دانشگاه های این کشور میشوند ، این دسته از دانشجویان قادر میباشند که مبلغی را به عنوان یارانه و  کمک هزینه ی تحصیلی به شکل وام های دانشجویی پرداخت می کند که با  اخذ این  مبلغ دانشجو توانایی این را دارد تعداد بسیار از مشکلات مال خود را حل نماید. موسسه حقوقی  سفیران سروش سعادت  که با بهره گیری از وکلا و کارشناسان مجرب در زمینه های اخذ اقامت و امور مهاجرتی دارای تخصص میباشد. قادر به این هست که همواره به شما اطلاعات مفیدی در زمینه این امور ارائه دهد. اگر شما هم متمایل به کسب اطلاعاتی بیشتر در مورد شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال میباشید این امکان برای شما فراهم شده که با مراجعه به سایت این موسسه و مشاوره حضوری وغیر حضوری با مشاورین ما از اطلاعات تخصصی تری در مورد این موضوع بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *